Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Konferencja po meczu Zagłębie-Calisia JP, 2011-08-06, 20:49

Prezentujemy zapis pomeczowej konferencji prasowej. Oprócz samej gry, trenerzy obu zespołów sporo uwagi poświęcili incydentowi, który wydarzył się w 86. minucie spotkania.
Konferencja po meczu Zagłębie-Calisia

(Na zdjęciu: Na murawie leży Wojciech Bzdęga, obok niego masażysta Calisii, nad nimi stoją Marcin Lachowski i sędzia Piotr Gajewski. Chwilę później doszło do zdarzenia, o którym trenerzy sporo mówili na konferencji)

Piotr Stach (trener Zagłębia):

- Gratuluję Calisii wbrew pozorom zasłużonego zwycięstwa. Chciałem zgonić naszych zawodników za zachowanie, które miało miejsce w końcówce. Nie zachowali się fair play. Chciałem też trochę przytknąć trenerowi gości, żeby trzymał na wodzy swoich zawodników i siebie, bo takie teksty, które powiedzieli numer 20 [Szymon Matuszewski] i numer 14 [Krzysztof Gościniak] nie przystoją "wielkim" piłkarzom. Wielkimi to oni może są ze wzrostu. Myślę, że kierownik słyszał epitety, które leciały w moim kierunku. Jak najbardziej potępiam zachowanie moich zawodników, a piłkarze gości też sobie powinni wziąć to do serca. Nie tędy droga.

- Fajnie wyglądała nasza gra w I połowie, bo stwarzaliśmy sobie sytuacje jak w ostatnim meczu z ROW-em. Mieliśmy trzy dogodne sytuacje, z których nie padła żadna bramka. Mam tutaj na myśli sytuacje Jankowskiego. Prowadzenie uzyskaliśmy po pięknym strzale Tomka Szatana.

- Przy stałym fragmencie gry popełniliśmy juniorski błąd. Jeden z zawodników, bodajże z numerem 14, kiwnął trzech graczy w polu karnym i oddał celny strzał.

- Błąd każdemu się przytrafia. Kuba jest młodym bramkarzem, przydarzył mu się kiks, z którego skorzystał zespół z Kalisza. Trudno, stało się. Jemu też może się przytrafić taki błąd. Mam nadzieję, że już więcej takich błędów nie popełni.

- Wszystkie zmiany, które zostały przeprowadzone w dniu dzisiejszym nic ciekawego nie wniosły do gry, wręcz osłabiły cały zespół.

Grzegorz Dziubek (trener Calisii):
- Dla nas ten mecz składał się z dwóch części. Pierwsza się skończyła w 25. minucie, druga się skończyła w 90. Przegrywaliśmy 0:1. Zespół był podłamany po ciężkiej podróży, gdzie nam się zepsuł autokar. Dwie godziny postoju w polu. Dopiero się "odkręciliśmy" od 25. minucie. Stwarzaliśmy sytuacje, stworzyliśmy ich wiele, szczególnie z kontry. Wynik powinien być wyższy. Fajnie, że się skończyło 2:1. Zdobyliśmy pierwsze punkty jako beniaminek. Cieszymy się z nich i jedziemy dalej.

- Zgodzę się, z tym co trener Zagłębia powiedział, że pewne teksty i uwagi, nie przystoją moim zawodnikom. Ale także moim zdaniem, jak widziałem to z boiska, takie zachowanie, nie przystoi kapitanowi, reprezentującemu tak zasłużony klub w historii polskiej piłki. Gram trochę lat w piłkę i w życiu bym się nie zdecydował na takie zachowanie. Nie wyobrażam sobie, że kapitan Zagłębia zrobił takie coś. Moi chłopcy się mogli w tym momencie tak sfrustrować, że mogli powiedzieć jakieś głupie teksty. Zagłębie to nie jest klub z jakiejś wioseczki, tylko Zagłębie Sosnowiec. Przyjechaliśmy do utytułowanego klubu i nadziewamy się na taki numer. To jest coś nienormalnego, tym bardziej, że zawodnik mówił, że odda piłkę.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (1)
  • Jawa48 Jawa48 napisał(a) 08.08.2011 r, o godz. 11:52
    Sytuacja nie była tak jednoznaczna jakby się wydawało. Nie był to rzut wolny, lecz sędziowski. Lachowski zasygnalizował (podobno) że będzie oddawał piłkę i sędzia rzucił mu ją pod nogi. Lachowski kopnął piłkę na połowę przeciwnika, mniej więcej w narożnik pola karnego. ale tam zawodnicy Calisii nie kwapili się do przejęcia piłki, chcąc zapewne aby wyszła samoistnie na aut i tym samym zyskać na cZasie. Trzeba nadmienić, że piłka była w grze. Źle zachował się Jankowski, gdyż po chwili niezdecydowania, pierwszy ruszył do piłki, zamiast sprowokować przeciwnika do jej przejęcia i wtedy nie pozwilić mu na wykop. Tak więc to nie Lachowski zachował się nie fair, lecz Jankowski zachował się jak d---. Po prostu jak A-klasowy grajek a nie piłkarz ligowy. W pierwszej połowie miała miejsce podobna sytuacja, gdy piłkę oddawał Calisia i jej zawodnik kopnął piłkę wprost na Miszczuka. Przy odrobinie \"pecha\" lub gapiostwie bramkarza (co się zdarza), mogło się to skończyć znacznie gorzej. Jeśli już zawodnik decyduje się na oddanie piłki, powinien zrobić to w sposób inteligentny i nie kontrowersyjny. Przypominam sobie podobną sytuację, z meczu Zagłebie - Ruch w Chorzowie (14.04.2007), gdy Folc oddając piłkę kopnął ją w stronę bramki Ruchu, a bramkarz z trudem ją opanował. Wywołało to wtedy falę ataków na Folca (i słusznie).
    Tak więc reprymenda za sobotni przypadek powinna należeć się przede wszystkim Jankowskiemu a nie Lachowskiemu. Oddzielna sprawa to zachowanie po tym fakcie piłkarzy Calisii wobec Piotra Stacha i dziwię się że na konferencji prasował nie nazwał tego zachowania po imieniu, czyli po prostu chamstwem. Bo o ile można zrozumieć zachowanie piłkarza wobec piłkarza w konkretnej sytuacji, \"słowne wybieganie\" w stosunku do trenera drużyny przeciwnej jest po prostu chamstwem i dziwię się że sędzia na to nie zareagował.


Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
15 - Fabian Piasecki
6 - Szymon Pawłowski
3 - Rafał Grzelak, Filip Karbowy, Patryk Małecki, Patryk Mularczyk
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rubio
1 - Markas Beneta, Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed, samobójcza (Mariusz Magiera, Bełchatów)

ASYSTY:
11 - Szymon Pawłowski
7 - Mateusz Szwed
6 - Patryk Małecki
4
- Fabian Piasecki
3 -
Tomasz Nawotka
2
- Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk,
1 - Rafał Grzelak, Filip Karbowy, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
7 (1) - Rafał Grzelak
6 (1) - Kacper Radkowski, Wojciech Słomka
5 (1) - Jakub Sinior
5 - Markas Beneta, Fabian Piasecki
4 - Tomasz Hołota, Patryk Małecki,  Piotr Polczak, Dawid Ryndak
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Płamen Kraczunow
3 - Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk, Tomasz Nawotka
2 - Rubio, Quentin Seedorf, Mateusz Szwed
1 - Filip Karbowy, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek,  Krystian Stępniowski

* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

CZERWONE KARTKI:
1 - Piotr Polczak

Rozkład jazdy kibica 2020-07-14, 17:00Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 2020-07-17, 17:40Zagłębie Sosnowiec - Stal Mielec 2020-07-25, 17:40Wigry Suwałki - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony