Komentarze po meczu z Olimpią pt, kd, 2011-04-02, 20:31

Mecz Zagłębia Sosnowiec z Olimpią Grudziądz skomentowali uczestniczący w nim gracze: Ołeksij Szlakotin, Krzysztof Markowski, Paweł Posmyk oraz Mariusz Kryszak.
Komentarze po meczu z Olimpią

Oleksij Szlakotin (bramkarz Zagłębia): Nie strzeliłem pięciu bramek, żeby uważać się za bohatera. Jestem bramkarzem, to mój zawód, także nie wydaje mi się, żebym zrobił w pierwszej połowie coś szczególnego. 1:0 to bardzo śliski wynik. Wydaje mi się, że przy 2:0 już by się nie podnieśli, także sami sobie zawaliliśmy ten mecz. W drugiej połowie mieliśmy atakować, grać pressingiem. Chyba z trybun najlepiej było widać, jak nam się to udało. W 91. minucie było duże zamieszanie, dużo ludzi w polu karnym. Nawet nie widziałem kto tam trącił piłkę, zareagowałem instynktownie w ostatniej chwili i trochę mi brakło. Nie wiem czy piłka przekroczyła linię.

Krzysztof Markowski (obrońca Zagłębia): Nie możemy sobie w taki sposób pozwolić na stratę dwóch punktów. Mieliśmy ich na patelni. Prowadzimy, gramy z przewagą jednego zawodnika i dzieje się katastrofa. Zdecydowanie za dużo było stałych fragmentów, po których Olimpia stwarzała największe zagrożenie. Tym bardziej, że taktyka na drugą połowę była taka, żeby tak jak w pierwszej – ruszyć na nich od początku, strzelić kolejną bramkę i skończyć ten mecz. Niestety nie udało się i stąd taka nerwowa końcówka, ale to nas absolutnie nie usprawiedliwia.

Paweł Posmyk (pomocnik Zagłębia): - Szkoda tego wyniku. Dziwny mecz. Myślę, że walczyliśmy i dawaliśmy z siebie wszystko, co było zresztą widać na boisku. Mając przeciwnika, który gra w dziesięciu w drugiej połowie nasze wyjścia  muszą być skuteczne, bo wychodziliśmy parę razy czterech na trzech, czterech na dwóch i nie umieściliśmy piłki w siatce. Gdybyśmy strzelili na 2:0 to byłoby po spotkaniu, a tak to w końcówce straciliśmy frajerską bramkę i stało się, jak się stało.

Miałem parę okazji do zdobycia bramki. Fajne wrzutki. Parę razy trzeba było z tej głowy uderzyć lepiej, chociaż za każdym rezem była asysta obrońcy, a wtedy zawsze jest trochę ciężej, aczkolwiek chociaż jedna z tych piłek powinna wpaść do bramki, bo takie sytuacje powinienem wykorzystywać i na pewno mam do siebie o to pretensje.

Olimpia na pewno bardzo cieszy się z tego remisu ponieważ nie odbrobiliśmy do niej żadnego punktu. Szkoda, bo mogły być 3 punkty, a inne wyniki też się dobrze układały. Mogły być po tym meczu całkiem inne nastroja, a tak to mimo, że inne zespoły przegrały my nie wykorzystaliśmy tej okazji i pozostaliśmy w miejscu.

Mariusz Kryszak (pomocnik Olimpii): Musieliśmy gonić wynik, bo przespaliśmy pierwszą część spotkania. Zagłębie wyszło na nas zdecydowanie i agresywnie, a my byliśmy może lekko wystraszeni, nie potrafiliśmy dłużej przytrzymać piłki i stąd stracona bramka. W przerwie trener zalecił nam, żebyśmy spróbowali dłużej utrzymywać się przy piłce. Udało nam się to, uzyskaliśmy kilka stałych fragmentów gry, po których strzeliliśmy w doliczonym czasie bramkę. W drugiej połowie Zagłębie też się trochę cofnęło. Paradoksalnie po tej czerwonej kartce wyszliśmy z szatni bardziej zmobilizowani, zaczęliśmy  szybciej biegać i to przyniosło efekt.

Marcin Lachowski nie chciał skomentować meczu, ale mu się nie dziwimy, nie mamy mu tego za złe, a nawet go rozumiemy. Gra już w Zagłębiu szósty sezon. Do tej pory zawsze udzielał pomeczowych komentarzy. Tyle razy rozmawiał z nami po frajerskich przegranych lub remisach, że może już mieć dość tłumaczenia się za nieudolność swoich kolegów.