Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Na początek szlagier lukasm, 2002-08-09, 16:00

null
Ślepy los sprawił, że już w I kolejce rozgrywek zmierzą się zespoły, które w opinii futbolowych fachowców uchodzą za faworytów III ligi.

Piast już rok temu przypuścił szturm na II ligę, ale bielski Ceramed okazał się zespołem znacznie lepszym i wyprzedził gliwiczan aż o 15 punktów. W porównaniu z ubiegłym sezonem doszło w Gliwicach do kilku zmian kadrowych. Liderem zespołu pozostał jednak grający trener, 35-letni Krzysztof Zagórski. Obroną dyryguje dwóch 37-latków - Andrzej Sala i Janusz Bodzioch, a w linii ataku najprawdopodobniej zagra dwóch nowych graczy - Marcin Radzewicz i Robert Żbikowski.

Zagłębie wydaje się być drużyną równie mocną kadrowa, jeśli nawet nie lepszą, niż w ubiegłym sezonie. Defensywa pozostała bez zmian. Lukę po Dawidzie Skrzypku, który odszedł do Wodzisławia mają zapełnić Jarosław Rak (niestety, jutro nie zagra z powodu kontuzji) lub Piotr Jaroszek. Wzmocnieniem środka pola powinien okazać się Bogdan Pikuta, a ciężar zdobywania bramek spocznie na barkach Mariusza Ujka, Karola Staweckiego i Adama Wurzela.

Historia pojedynków Zagłębia z Piastem jest krótka. Oba zespoły spotkały się dotychczas tylko dwa razy w roku 1959. W Sosnowcu Zagłębie wygrało 3:0, a w Gliwicach górą był Piast, który zwyciężył 1:0.

Szkoda, że działacze Piasta podjęli decyzję o niewpuszczeniu na stadion zorganizowanych grup kibiców. Futbol jest dla kibiców i na pewno piłkarzom lepiej grałoby się przy gromkim dopingu kilkutysięcznej rzeszy fanów piłki.

  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
REKLAMA REKLAMA  1
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
4 - Gonçalo Gregório
3 - Filip Karbowy
, João Oliveira
2 - Patryk Małecki
1 - Mateusz Grudziński,  Mateusz Szwed

ASYSTY:
3 - Dawid Gojny
2 - Gonçalo Gregório, Patryk Małecki
1 - Lukáš Ďuriška, Filip Karbowy, Martim Maia, Szymon Pawłowski, Krystian Stępniowski

ŻÓŁTE KARTKI:
3 - Dawid Gojny, Mateusz Grudziński, Filip Karbowy, João Oliveira
2 - Kamil Antonik, Lukáš Ďuriška, Nikolas Korzeniecki, Martim Maia, Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak, Mateusz Szwed
1 - Gonçalo Gregório, Patryk Małecki, Patryk Mularczyk, Piotr Polczak,
Jakub Sangowski,  Łukasz Turzyniecki

Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2021 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony