Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Ligę czas zacząć lukasm, 2002-08-08, 23:00

null
Minęły już ponad 3 miesiące od końca ubiegłosezonowych rozgrywek i 26 miesięcy od chwili, gdy Zagłębie po raz ostatni zagrało w meczu III ligi.

Po dwuletnim pobycie na zapleczu ekstraklasy, przyszło piłkarzom i kibicom Zagłębia ponownie przywitać się z III ligą. W porównaniu z sezonem 1999/2000 zaszły w niej zmiany, można by rzec, rewolucyjne. Z zaledwie dwoma zespołami - Rozwojem i Górnikiem MK - sosnowiczanie potykali się 3 sezony temu. Odrę, Włókniarza i KS Myszków doskonale znamy z II ligowych aren, Polonia Bytom także miała sposobność gry z Zagłębiem na boiskach II ligi - w sezonie 2000/2001.

Z kilkoma pozostałymi zespołami tworzącymi 16-drużynową stawkę, Zagłębie potykało się kilka, lub kilkadziesiąt, lat wcześniej (Lech/Zryw Zielona Góra, Piast Gliwice, Mied¼ Legnica i Grunwald Ruda Śląska). 5 drużyn - Promień Żary, Nysa Zgorzelec, Pogoń Świebodzin, Skalnik Gracze i Carbo Gliwice - nigdy nie było rywalem sosnowiczan w oficjalnym pojedynku.

Faworytów do awansu upatruje się wśród Piasta Gliwice i Zagłębia Sosnowiec. Niewykluczone, że do rywalizacji o II ligę włączą się także Włókniarz Kietrz i Mied¼ Legnica. Pogoń Świebodzin, która w poprzednim sezonie zajęła 2. miejsce, doznała osłabień i wydaje się, że ma nikłe szanse na powtórzenie tamtego osiągnięcia.

Spore zmiany kadrowe nastąpiły także w zespołach dwóch spadkowiczów - Odrze i Myszkowie. Te zespoły raczej nie będą się liczyć w walce o awans. Pozostałe zespoły będą walczyć albo o środek, względnie górną połowę, tabeli, albo też o utrzymanie.

Do II ligi awansuje tylko jedna drużyna, do IV ligi spadną co najmniej 3 zespoły, a maksymalnie nawet 8. Wszystko zależy od tego ile zespołów z województw śląskiego (Ruch Radzionków, Podbeskidzie Bielsko-Biała) i dolnośląskiego (Śląsk Wrocław, Polar Wrocław, Górnik Polkowice) opuści II ligę.

  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
REKLAMA REKLAMA  1
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
4 - Gonçalo Gregório
3 - Filip Karbowy
, João Oliveira
2 - Patryk Małecki
1 - Mateusz Grudziński,  Mateusz Szwed

ASYSTY:
3 - Dawid Gojny
2 - Gonçalo Gregório, Patryk Małecki
1 - Lukáš Ďuriška, Filip Karbowy, Martim Maia, Szymon Pawłowski, Krystian Stępniowski

ŻÓŁTE KARTKI:
3 - Dawid Gojny, Mateusz Grudziński, Filip Karbowy, João Oliveira
2 - Kamil Antonik, Lukáš Ďuriška, Nikolas Korzeniecki, Martim Maia, Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak, Mateusz Szwed
1 - Gonçalo Gregório, Patryk Małecki, Patryk Mularczyk, Piotr Polczak,
Jakub Sangowski,  Łukasz Turzyniecki

Rozkład jazdy kibica
© 1998 - 2021 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony