Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Bzdury w "Dzienniku Zachodnim" lukasm, 2002-04-29, 23:37

Awantury, do jakich doszło w trakcie i po meczu z Lechem stały się łakomym kąskiem dla prasy.

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z lektury "Dziennika Zachodniego". Oto dwa cytaty: "Na płytę boiska poleciały plastikowe krzesełka, którymi "kibole" próbowali trafić w niefortunnego strzelca Marcin Józefowicza." "Do rozruchów na sosnowieckim stadionie dochodziło w ostatnich latach podczas każdego sezonu. Kilka razy władze piłkarskie zamykały obiekt i piłkarze Zagłębia rozgrywali mecze przy pustych trybunach."

Awantury, do jakich doszło w trakcie i po meczu z Lechem stały się łakomym kąskiem dla prasy.

Ciekawych rzeczy można się dowiedzieć z lektury "Dziennika Zachodniego". Oto dwa cytaty:
"Na płytę boiska poleciały plastikowe krzesełka, którymi "kibole" próbowali trafić w niefortunnego strzelca Marcin Józefowicza."
"Do rozruchów na sosnowieckim stadionie dochodziło w ostatnich latach podczas każdego sezonu. Kilka razy władze piłkarskie zamykały obiekt i piłkarze Zagłębia rozgrywali mecze przy pustych trybunach."

Tych bzdur nie można pozostawić bez komentarza. Po pierwsze - Marcin Józefowicz w momencie zamieszek siedział na ławce rezerwowych, która mieści się dobre kilkadziesiąt metrów od sektora, w którym miały miejsce zamieszki.

Po drugie - autor tekstu nie zadał sobie trudu sięgnięcia do archwium i napisał kłamliwą informację, która pasowała do tekstu. No więc wyjaśniamy. Ostatnie rozruchy miały miejsce na Ludowym w pa¼dzierniku 1998 podczas III-ligowego meczu z Odrą Opole. Po spotkaniu tym zamknięto sosnowiecki stadion. Od tamtej pory, aż do soboty, był spokój.

Pisząc o pomeczowych incydentach, wypada też kilka zdań poświęcić postawie Policji. Po raz kolejny okazało się, że panowie w mudnurach różnią się od stadionowej chuliganerii tylko tym, że mogą się wyżywać w majestacie prawa.

Dlaczego Policja postanowiła oblać wodą kibiców Lecha, którzy zachowywali się spokojnie i nie prowokowali zamieszek?
Dlaczego po meczu Policja użyła wobec kibiców Lecha gazu łzawiącego i dokonała brutalnego pałowania?
Dlaczego osoby, które kierowały armatką wodną, po tym, gdy zamieszki na stadionie zostały już opanowane, skierowali strumień wody na spokojnie zachowujących się kibiców siedzących w tzw. sektorze rodzinnym?

  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
REKLAMA REKLAMA  1
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
3 - Gonçalo Gregório, Filip Karbowy
2 - João Oliveira
1 - Mateusz Grudziński, Patryk Małecki, Mateusz Szwed

ASYSTY:
3 - Dawid Gojny
1 - Lukáš Ďuriška, Gonçalo Gregório, Filip Karbowy, Martim Maia, Patryk Małecki, Krystian Stępniowski

ŻÓŁTE KARTKI:
3 - Dawid Gojny, Mateusz Grudziński, Filip Karbowy, João Oliveira
2 - Kamil Antonik, Lukáš Ďuriška, Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak
1 - Gonçalo Gregório, Nikolas Korzeniecki, Martin Maia, Patryk Małecki, Patryk Mularczyk,
Jakub Sangowski, Mateusz Szwed, Łukasz Turzyniecki

Rozkład jazdy kibica 2020-12-02, 16:00Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 2020-12-06, 16:00Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2020-12-12, 16:00Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony