Cyklon rozgromiony przez rezerwy!! Paweł Skrajniak, 2005-03-26, 19:36

Malinowski, Warakomski, Antczak, Chwalibogowski, Madžar, Kruszyński, Pitry. To nie propozycja na mecz z Polkowicami dla trenera Tochela, tylko zawodnicy podstawowego składu zespołu rezerw. W takiej sytuacji przed meczem niewiadomą nie było więc "kto wygra?", ale "jak wysoko wygrają rezerwy?"
Pierwsze minuty nie zapowiadały jeszcze pogromu. Obydwie drużyny zaczęły niemrawo, niedokładnie, chociaż Zagłębie posiadało lekką przewagę. W 4. minucie Zubanović zagrał piłkę między obrońcami do Kruszyńskiego ale zawodnik ten w momencie podania znajdował się na pozycji spaloniej. Pierwsza bramka padła w 8. minucie kiedy to rzut wolny wykonywał Madžar. Zagrał on piłkę płasko po ziemi do linii końcowej gdzie dopadł do niej Warakomski. Nie zastanawiając się długo Marcin uderzył mocno z ostrego kąta i piłka znalazła się w siatce. Od tego momentu sosnowiczanie bezapelacyjnie panowali już na boisku.

W 10. minucie po rzucie rożnym na 2 metrze głową piłkę próbują sięgnąć kolejno Zubanović i Pitry ale żadnemu z zawodników się to nie udaje i piłka wychodzi poza boisko. Dwie minuty pó¼niej po składnie rozegranym kontrataku Zubanović głową zgrał piłkę na czystą pozycję do Kruszyńskiego, jednak piłkę w ostatniej chwili wybił mu spod nóg jeden z miejscowych obrońców. W 14. minucie miejscowi dwukrotnie mieli dużo szczęścia kiedy to najpierw Zubanović, a chwilę pó¼niej Lisiecki główkowali minimalnie koło słupka.

Co nie udało się innym udało się Bartłomiejowi Chwalibogowskiemu. W 15. minucie po szybkim kontraataku z głębi pola piłkę dograł Madžar, a Chwalibogowski mając przed sobą tylko bramkarza mocnym strzałem nie dał mu szans. Trzy minuty pó¼niej Kruszyński z narożnika boiska idealnie dośrodkował na dziesiąty metr do Zubanovicia, a ten precyzyjnym strzałem głową zdobył swojego pierwszego gola w barwach Zagłębia. W 21. minucie Pitry odebrał piłkę jednemu z obrońców Cyklonu, wyminął na pełnej szybkości dwóch kolejnych zawodników i z linii końcowej odegrał na trzeci metr do Zubanovicia. Ten jednak strzelił prosto w bramkarza. Za tą akcję Hadis zrewanżował się już dwie minuty pó¼niej kiedy to wykończył akcję zapoczątkowaną przez Madžara, który dograł do Pitrego, a ten z kolei idealnie obsłużył Zubanovicia. Chwilę pó¼niej Antczak dośrodkował na pole karne, ale piłka po efektownym uderzeniu nożycami Przemysława Pitrego przeszła wysoko nad poprzeczką.

Pomiędzy 31, a 35 minutą Zagłębie kilkakrotnie gro¼nie atakowało, jednak najpierw strzał Kruszyńskiego wyłapał Surowiec, a następnie piłka po uderzeniach kolejno Kruszyńskiego, Zubanovicia i Warakomskiego minimalnie mijała słupek. W 38 minucie na atomowe uderzenie zza pola karnego zdecydował się Zubanović jednak strzelił minimalnie za wysoko i piłka odbiła się od poprzeczki. Dwie minuty pó¼niej Kruszyński minął obrońców gospodarzy jak slalomowe tyczki jednak piłka po jego uderzeniu minęła bramkę Surowca. W 42 minucie jedyną w całym meczu godną odnotowania sytuację przeprowadzili miejscowi. Po szybkiej akcji z narożnika pola karnego strzelał Kuczyński, ale Częstochowski był na posterunku. W 44 minucie ponownie główkował Zubanović ale piłę nogą wybił, rozgrywający dziś chyba mecz życia, bramkarz Cyklonu - Surowiec.

Tuż po przerwie Zubanović idealnie zagrał w pole karne do Pitrego, ten mając przed sobą tylko bramkarza nie trafił jednak czysto w piłkę i nie podwyższył rezultatu. W 52 minucie w ogromnym zamieszaniu na polu karnym strzela Zubanović, jednak piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy. Nie udało się zawodnikom Cyklonu wyjść jednak z kontratakiem, piłka trafiła do Madžara, który strzałem z około 25 metrów po raz piąty zmusił Surowca do kapitulacji. Na kolejną bramkę kibice czekać musieli dwanaście minut. Wtedy to Warakomski dograł piłkę w pole karne, gdzie zbyt krótko wybili ją obrońcy i Kruszyński strzałem z kilkunastu metrów podwyższył rezultat. W 70 minucie Kruszyński mógł zdobyć kolejną bramkę ale piłka po jego uderzeniu głową trafiła w poprzeczkę. Cztery minuty pó¼niej z rzutu rożnego dośrodkowywał Antczak, Zubanović strzelił mocno jednak Surowcowi udało się odbić piłkę, która odbijając się jeszcze od poprzeczki wyszła na kolejny rzut rożny. Do piłki ponownie poszedł Antczak, dośrodkował ponownie do Zubanovicia, a ten strzałem po ziemi tuż przy słupku pokonał Surowca. Sosnowiczanie przeważali cały czas jednak kolejną, a zarazem ostatnią godną odnotowania sytuację przeprowadzili dopiero w 89 minucie. Zubanović dograł do Warakomskiego, a ten ustalił wynik spotkania.

Zagłębie zagrało dobrze. Nasi zawodnicy byli o wiele szybsi od przeciwnika i bardziej zgrani. Na wyróżnienie z pewnością zasługuje dwóch obcokrajowców. Madžar bardzo dobrze radził sobie z rozgrywaniem piłki. Widział kolegów i potrafił idealnie do nich zagrać. Zaliczył asysty przy dwóch pierwszych bramkach, miał duży udział przy czwartym golu, a piątego strzelił sam pokazując, że potrafi uderzyć z dużej odległości. Zubanović natomiast szalał w polu karnym, bardzo dobrze grał głową, choć w wielu sytuacjach zabrakło mu szczęścia. Potrafi też uderzyć nogą co udowodnił strzelając bramkę. Myślę, że ci zawodnicy już niedługo powinni na stałe zagościć w wyjściowej jedenastce pierwszego zespołu. Pozostali zawodnicy też zaprezentowali się bez zarzutów choć w wypadku obrońców i bramkarza trudno powiedzieć coś więcej w momencie kiedy praktycznie nie mieli nic do roboty. Z zespołu gospodarzy wyróżnić należy bramkarza Surowca, który bez wątpienia uratował swoimi interwencjami Cyklon przed wynikiem dwucyfrowym.

Cyklon Rogo¼nik - Zagłębie II Sosnowiec 0:8 (0:4)

0:1 Warakomski 8'
0:2 Chwalibogowski 15'
0:3 Zubanović 18'
0:4 Zubanović 23'
0:5 Madžar 52'
0:6 Kruszyński 64'
0:7 Zubanović 75'