Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zmarł Marian Masłoń , 2004-12-13, 21:53

11 grudnia w wieku 74 lat zmarł Marian Masłoń, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Zagłębia. Jutro (wtorek, 14 grudnia) żegnamy go w kościele przy Alei Mireckiego. Msza święta rozpocznie się o godzinie 13-tej.

Poświęćmy kilka zdań jednemu z najlepszych piłkarzy w historii zagłębiowskiego sportu piłkarskiego, znakomitemu prawemu obrońcy Stali, który w każdym meczu zadziwiał nie tylko wysokimi umiejętnościami technicznymi, ale także takimi niezbędnymi walorami dla każdego zespołu jak wielka ambicja, wola walki i wysoka kultura gry. Tym zawodnikiem był Marian Masłoń. Inteligentny piłkarz do końca swojej pięknej kariery grał zawsze równo, nigdy nie obniżał formy, a jego sposób ustawiania się w zależności od rozwijającej się akcji, błyskawiczne rajdy z defensywy daleko poza środek boiska, piękne pół górne i bardzo dokładne przekazywanie piłki na przedpolu bramkarskim przeciwnika, wprowadzały w zdumienie publiczność i to zarówno entuzjastów Stali jak i jej przeciwników. Chciałoby się dzisiaj widzieć w Zagłębiu obrońcę tej klasy.

Niedawno wspominaliśmy za pośrednictwem ""Mojego Zagłębia"" jedną z legend zagłębiowskiej piłki nożnej Mariana Masłonia. Starsi kibice pamiętają Pana Mariana ze stadionu przy alei Mireckiego gdzie rozgrywał wspaniałe mecze w sosnowieckiej Stali. Jednak chciałbym w tym miejscu przypomnieć o wspaniałej pracy szkoleniowej jaką wykonał Marian Masłoń. To głównie dzięki niemu tacy zawodnicy jak Włodzimierz Mazur, Wojciech Rudy czy Jerzy Dworczyk osiągnęli coś w polskiej piłce.

Dzięki niemu tysiące chłopaków nie tylko z sosnowieckich ale też będzińskich i dąbrowskich podwórek miało szansę przeżyć przygodę z Zagłębiem Sosnowiec - jako zawodnicy szkółki piłkarskiej, a pó¼niej drużyn młodzieżowych.

Właśnie jako ten chłopak wyciągnięty z gromady podczas turnieju dzikich drużyn chciałem powiedzieć, że odszedł od nas nie tylko szkoleniowiec i zasłużony piłkarz ale wspaniały pedagog i niezłomny, oddany swojej pasji człowiek.

Krawiec

  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Zakłady Bukmacherskie
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Transfery zima 2018/2019

Przychodzą:
Martin Tóth (Spartak Trnava)
Lukáš Greššák (Spartak Trnava)
Giorgi Gabedawa (Czichura Saczchere)
Olaf Nowak (Zagłębie II Lubin)
Mateusz Możdżeń (Korona Kielce)
Tomasz Nawotka (MFK Zemplín Michalovce)
Giórgos Mýgas (Panetolikós)
Dawid Ryndak (Puszcza Niepołomice)

Giorgi Iwaniszwili (Dinamo Tbilisi)
Lukáš Hroššo (FC Nitra)

Odchodzą:
Alexandre Cristóvão (Dinamo Bukareszt - ?)
Junior Torunarigha (?)
Nuno Malheiro (?)
Adam Banasiak (Radomiak Radom)
Callum Rzonca (GKS Katowice)
Giácomo Mello (?)
Dejan Vokić (?)
Konrad Wrzesiński (Kajrat Ałmaty)
Adam Kokoszka (?)
Arkadiusz Jędrych (GKS Katowice)

 


 

Rozkład jazdy kibica 2019-02-23, 15:30Górnik Zabrze - Zagłębie Sosnowiec 2019-03-02, 15:30Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce 2019-03-09, 15:30Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 2019-03-16Zagłębie Sosnowiec - Lechia Gdańsk 2019-03-30Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2019 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony