Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zmarł Marian Masłoń , 2004-12-13, 21:53

11 grudnia w wieku 74 lat zmarł Marian Masłoń, jeden z najlepszych piłkarzy w historii Zagłębia. Jutro (wtorek, 14 grudnia) żegnamy go w kościele przy Alei Mireckiego. Msza święta rozpocznie się o godzinie 13-tej.

Poświęćmy kilka zdań jednemu z najlepszych piłkarzy w historii zagłębiowskiego sportu piłkarskiego, znakomitemu prawemu obrońcy Stali, który w każdym meczu zadziwiał nie tylko wysokimi umiejętnościami technicznymi, ale także takimi niezbędnymi walorami dla każdego zespołu jak wielka ambicja, wola walki i wysoka kultura gry. Tym zawodnikiem był Marian Masłoń. Inteligentny piłkarz do końca swojej pięknej kariery grał zawsze równo, nigdy nie obniżał formy, a jego sposób ustawiania się w zależności od rozwijającej się akcji, błyskawiczne rajdy z defensywy daleko poza środek boiska, piękne pół górne i bardzo dokładne przekazywanie piłki na przedpolu bramkarskim przeciwnika, wprowadzały w zdumienie publiczność i to zarówno entuzjastów Stali jak i jej przeciwników. Chciałoby się dzisiaj widzieć w Zagłębiu obrońcę tej klasy.

Niedawno wspominaliśmy za pośrednictwem ""Mojego Zagłębia"" jedną z legend zagłębiowskiej piłki nożnej Mariana Masłonia. Starsi kibice pamiętają Pana Mariana ze stadionu przy alei Mireckiego gdzie rozgrywał wspaniałe mecze w sosnowieckiej Stali. Jednak chciałbym w tym miejscu przypomnieć o wspaniałej pracy szkoleniowej jaką wykonał Marian Masłoń. To głównie dzięki niemu tacy zawodnicy jak Włodzimierz Mazur, Wojciech Rudy czy Jerzy Dworczyk osiągnęli coś w polskiej piłce.

Dzięki niemu tysiące chłopaków nie tylko z sosnowieckich ale też będzińskich i dąbrowskich podwórek miało szansę przeżyć przygodę z Zagłębiem Sosnowiec - jako zawodnicy szkółki piłkarskiej, a pó¼niej drużyn młodzieżowych.

Właśnie jako ten chłopak wyciągnięty z gromady podczas turnieju dzikich drużyn chciałem powiedzieć, że odszedł od nas nie tylko szkoleniowiec i zasłużony piłkarz ale wspaniały pedagog i niezłomny, oddany swojej pasji człowiek.

Krawiec

  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
10 - Fabian Piasecki
4 - Szymon Pawłowski
3 - Patryk Małecki
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk
1 - Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
7 - Szymon Pawłowski
4 - Patryk Małecki, Fabian Piasecki
3 - Mateusz Szwed
2 - Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk 
1 - Rafał Grzelak, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
5 (1) - Kacper Radkowski, Jakub Sinior
4 - Fabian Piasecki
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Płamen Kraczunow, Wojciech Słomka
3 - Tomasz Hołota, Tomasz Nawotka, Fabian Piasecki, Piotr Polczak, Patryk Małecki
2 - Dawid Ryndak, Quentin Seedorf
1 - Patryk Mularczyk, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek, Krystian Stępniowski, Mateusz Szwed


* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

Rozkład jazdy kibica 2020-02-29, 12:40Miedź Legnica - Zagłębie Sosnowiec 2020-03-07, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 2020-03-14, 17:00GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 2020-03-21, 18:00Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 2020-03-28, 17:00GKS Bełchatów - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony