Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Oficjalnie: Podoliński doradcą Zarządu! Paulina Skóra, 2020-11-20, 21:39

Robert Podoliński został doradcą Zarządu Zagłębia ds. sportowych. 
Oficjalnie: Podoliński doradcą Zarządu!

Robert Podoliński pracę jako trenera rozpoczynał w drużynach młodzieżowych Legii Warszawa. Następnie prowadził KS Piaseczno, Koronę Góra Kalwaria, Mazura Karczew i Nidę Pińczów. W 2009 roku został asystentem Artura Płatka w Cracovii. Później pracował jako trener Bugu Wyszków, Znicza Pruszków i I-ligowego wówczas Dolcanu Ząbki. W 2014 objął Cracovię, natomiast od jesieni 2015 roku był szkoleniowcem Podbeskidzia Bielsko-Biała, natomiast 2 lata później objął Radomiaka Radom.

Zlikwidowaliśmy stanowisko dyrektora sportowego i stąd nowa forma struktury zarządzania pionem sportowym - wyjaśnia prezes Zagłębia, Marcin Jaroszewski. - Wiele klubów w Polsce pracuje w tej formie, gdzie ciężar decyzyjności przesunięty jest w stronę pierwszego trenera. Po pierwsze źle się dzieje w I pierwszym zespole, bo ten nie zdobywa punktów, goli i choć gra momentami naprawdę dobrze, przełożenia na miejsce w tabeli nie ma. Ale to nie  jest działanie doraźne, bo żadna akcja ratunkowa Zagłębiu nie jest dziś potrzebna. Nie wpadajmy w panikę. Ostatnie zmiany to w co wierzę początek kolejnego etapu rozwoju naszego Klubu, który w ciągu 3-5 lat powinien dokonać kolejnego skoku cywilizacyjnego". Jeśli dane nam będzie walczyć w tym czasie o najwyższą klasę rozgrywkową, a taki cel będzie, musimy być na to przygotowani pod każdym względem, by nie powielić błędów z przeszłości. Robert Podoliński to człowiek, który potrafi spojrzeć na piłkę z pozycji zarówno trenera, jak i osoby mającej szerokie spojrzenie na klub i całą dyscyplinę. Współpracujemy kilka lat w obszarze akademii i dziś tę współpracę znacząco rozszerzyliśmy o interes pierwszej drużyny - zapewnia prezes Jaroszewski. 

Od 20 lat  jestem w zawodzie trenerskim, od juniorów Legii po Ekstraklasę, potem funkcja dyrektora sportowego w Varsovii. I to był mój pierwszy kontakt z Zagłębiem, od tamtego czasu zaczęła się nasza współpraca - opowiada Podoliński, który będzie łączył funkcję eksperta piłkarskiego w telewizji publicznej z pracą w Zagłębiu.

Nie widzę przeciwwskazań, na taki zakres pracy umówiliśmy się z zarządem i trenerem Kazimierzem Moskalem. I myślę, że sobie poradzimy. Generalnie chcę być do pomocy trenerowi Moskalowi, chcę być takim pomostem między sztabem szkoleniowym a zarządem. Na dobrą sprawę nie ze wszystkim trzeba zawracać głowę prezesom. Mam nadzieję, że współpraca będzie układała się dobrze i Zagłębie wróci tam, gdzie jego miejsce - z przekonaniem w głosie mówi nowy człowiek w Zagłębiu.

A jakie jest zdanie Podolińskiego na temat gry drużyny, tego, co chciałby zmienić? 

- Ocenę drużyny, na razie, zostawiam trenerowi Kazimierzowi Moskalowi, od niego będzie zależało, co zrobimy zimą. To on będzie tym, który będzie pracował na tym żywym organizmie. Byłem na meczu z ŁKS-em, jeszcze w trakcie pracy trenera Krzysztofa Dębka i były dobre fragmenty gry Zagłębia. Ale teraz mamy nowe rozdanie i na podsumowywanie jest zdecydowanie za wcześnie. Po to jest tutaj trener Kazimierz Moskal, byśmy razem plan ustalili; i zastanowimy się, co zmienić zimą i jak zaplanować dalsze ruchy - zaznacza na koniec doradca Zarządu Zagłębia ds. Sportowych.

(zaglebie.eu)  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (2)
  • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 21.11.2020 r, o godz. 13:54
    Kolejna osoba z nazwiskiem po pieniądze z naszych podatków.

  • pol13 pol13 napisał(a) 20.11.2020 r, o godz. 22:59
    Jest piniondz!!!!
    No ale nie swoje się zajebiscie wydaje!!!!


Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
REKLAMA REKLAMA  1
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
3 - Gonçalo Gregório, Filip Karbowy, João Oliveira
2 - Patryk Małecki
1 - Mateusz Grudziński,  Mateusz Szwed

ASYSTY:
3 - Dawid Gojny
2 - Patryk Małecki
1 - Lukáš Ďuriška, Gonçalo Gregório, Filip Karbowy, Martim Maia, Szymon Pawłowski, Krystian Stępniowski

ŻÓŁTE KARTKI:
3 - Dawid Gojny, Mateusz Grudziński, Filip Karbowy, João Oliveira
2 - Kamil Antonik, Lukáš Ďuriška, Szymon Pawłowski, Dawid Ryndak
1 - Gonçalo Gregório, Nikolas Korzeniecki, Martin Maia, Patryk Małecki, Patryk Mularczyk, Piotr Polczak,
Jakub Sangowski, Mateusz Szwed, Łukasz Turzyniecki

Rozkład jazdy kibica 2020-12-06, 16:00Górnik Łęczna - Zagłębie Sosnowiec 2020-12-12, 16:00Zagłębie Sosnowiec - Miedź Legnica
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony