Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Inne artykuły
Wspomnień czar. Zero punktów. Paulina Skóra, 2020-03-24, 18:35

Wracamy do wspomnień ligowych meczów, z którymi łączą nas daty. Ze względu na dość ubogi terminarz w dniach 23 i 24 marca postanowiliśmy połączyć te dni w jednym tekście.
Wspomnień czar. Zero punktów.

Zaczynamy od 23 marca, a konkretnie od roku 2002. Tego dnia Zagłębie udało się do Łęcznej, aby powalczyć o trzy punkty z tamtejszym Górnikiem. Była to dobra szansa na zrehabilitowanie się po porażkach z Hutnikiem Kraków czy ŁKS-em Łódź, które przytrafiły się w dwóch poprzednich kolejkach. Niestety jednak nie udało się przerwać tej złej passy i w Łęcznej Zagłębie przegrało trzeci raz. Gospodarze wygrali 2:1, a jedynego gola dla Sosnowiczan zdobył w dwudziestej piątej minucie Stolpa.

Skład: Stanek - Stach (66' Ziółkowski), Michalski, Derbin - Stachurski, W. Nowak, Treściński, R. Baczyński, Zięba - Stolpa (31' Józefowicz), Gielza (62' Milewski)

24 marca 2012 roku na Stadion Ludowy zawitała drużyna Rakowa Częstochowa. Zagłębie było wówczas w bardzo trudnej sytuacji, do wznowienia rozgrywek przystępowali na ostatniej pozycji, a cztery pierwsze spotkania w 2012 roku nie poprawiła zbytnio nastrojów, ponieważ Sosnowiczanie wygrali tylko jedno z nich. Padł także jeden remis… Wszyscy byli świadomi powagi tej sytuacji oraz coraz wyraźniejszego widma spadku. Mecz z Rakowem tylko pogorszył tę sytuację, bowiem goście odnieśli jednobramkowe zwycięstwo.

Skład: Suchański - Jarczyk, W. Białek, Ostrouszko, Wawrzyniak (79' Domański), Sroka (46' Gleń), Matusiak, Lachowski, Mróz (61' Karpowicz), T. Szatan (61' Misiuk), Jankowski


Z uwagi na małą ilość meczów ligowych rozegranych w interesujących nas datach, sięgniemy na chwilę do krajowych pucharów. 24 marca 2010 roku Zagłębie Sosnowiec zmierzyło się w wyjazdowym spotkaniu z Pogonią Szczecin. Warto o tym wspomnieć, ponieważ wówczas Sosnowiczanie dotarli aż do ćwierćfinału, pokonując po drodze między innymi pierwszoligowego Górnika Zabrze. Zawodnicy jechali na rewanż do Szczecina z bagażem trzech straconych bramek w pierwszym spotkaniu. I choć nikt nie liczył na odwrócenie tej arcytrudnej sytuacji, to Zagłębie zaprezentowało się w tamtym spotkaniu dobrze i zremisowało 1:1 z pierwszoligową Pogonią. Bramkę w tamtym spotkaniu zdobył Adrian Pajączkowski.

Skład: Bensz - Kłoda, Marek, HošićŁuczywek - Filipowicz (63’ Lilo), Flejterski, Kłus, Pajączkowski (81’ Pietrzak) - Lachowski, Myśliwy (76’ Jaromin)


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Sonda
Kto ponosi największą odpowiedzialność za kolejny przegrany przez Zagłębie sezon?
ArchiwumGłosuj
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
17 - Fabian Piasecki
6 - Szymon Pawłowski
4 - Filip Karbowy, Patryk Małecki
3 - Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rubio, samobójcze (Mariusz Magiera, Bełchatów; Michał Sacharuk, Chojniczanka)
1 - Markas Beneta, Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
11 - Szymon Pawłowski
7 - Patryk Małecki, Fabian Piasecki, Mateusz Szwed
3 -
Patryk Mularczyk, Tomasz Nawotka
2
- Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota,
1 - Rafał Grzelak, Filip Karbowy, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
7 (1) - Rafał Grzelak
6 (1) - Kacper Radkowski, Wojciech Słomka
6 - Markas Beneta, Fabian Piasecki
5 (1) - Jakub Sinior
5 - Patryk Małecki
4 - Tomasz Hołota,  Piotr Polczak, Dawid Ryndak
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Płamen Kraczunow
3 - Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk, Tomasz Nawotka, Quentin Seedorf,
2 - Rubio,  Mateusz Szwed
1 - Filip Karbowy, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek,  Krystian Stępniowski

* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

CZERWONE KARTKI:
1 - Patryk Mularczyk, Piotr Polczak

Rozkład jazdy kibica 2020-08-15, 16:00Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec 2020-08-29, 08:00Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony