Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Dudek: Cały czas monitorujemy naszych piłkarzy Paulina Skóra, 2020-03-21, 14:47

Wczoraj trener Dariusz Dudek był gościem w programie "Gadabuda". Jednym z tematów rozmowy była przerwa w rozgrywkach wymuszona przez epidemię koronawirusa.
Dudek: Cały czas monitorujemy naszych piłkarzy

- Znajdujemy się w trudnej sytuacji, nikt z nas czegoś takiego nie pamięta. To ciężki okres dla piłkarzy. Nasze przygotowania do kolejnych meczów się zachwiały. Do niedzieli mamy rozpisany grafik indywidualnych treningów przygotowany dla zawodników przez naszego trenera przygotowania motorycznego Artura Gołasia. Potem z prezesem Marcinem Jaroszewskim podejmiemy kolejne decyzje. Tak więc cały czas monitorujemy naszych piłkarzy, wiemy, jak pracują w domu. Trener Gołaś ma odpowiednie narzędzia do tego, by rozmawiać z zawodnikami i kontrolować ich pracę. Zagraniczni zawodnicy mają z kolei filmiki szkoleniowe, które są im pomocne. Rozmawiamy ponadto z innymi klubami, trenerami, obserwujemy ich zachowania. A często w innych klubach są dodatkowe obostrzenia, jak chociażby w Górniku Zabrze, jednak ja podchodzę do tego z zimną głową, ipokorą.
W szatni rozmawialiśmy z zawodnikami, ustaliliśmy zasady postępowania. Byliśmy przygotowani do meczu wyjazdowego z Tychami, ale cała kolejka, a potem następne, zostały odwołane.

- Przygotowanie motoryczne zawodników jest teraz najważniejsze, więc cały czas konsultuję się z trenerem Gołasiem, rozmawiam także z prezesem Jaroszewskim. Ale nikt w Polsce nie wie, co będzie dalej, także co z rozgrywkami? To specyficzna sytuacja i trudno o idealne rozwiązanie. Czarny scenariusz? Kończymy rozgrywki już teraz, ale w tym układzie wiele klubów byłoby poszkodowanych. Podbeskidzie cieszyłoby się z awansu, ale już Wigry Suwałki czy Stal Stalowa Wola grająca w drugiej lidze, byłyby poszkodowane, bo dotyczyłby ich spadek. Nie ma sprawiedliwego rozwiązania, ale skoro Euro jest przełożone, to w Ekstraklasie dograjmy te ostatnie kolejki, by zakończyć sezon zasadniczy. Z kolei w pierwszej lidze jesteśmy w stanie grać w środku tygodnia zaległe mecze i dokończyć sezon. Teraz trudno jest oceniać sezon, który nie został zakończony, a w przypadku kontynuacji mogłoby się jeszcze wiele zmienić. Jeśli już teraz mielibyśmy skończyć grać, to nikt z nas nie byłby z tego zadowolony. Zagłębie zawsze walczy o o najwyższe cele i chciałbym, byśmy się znaleźli w barażach o awans.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (7)
  • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 23.03.2020 r, o godz. 21:06
    Dobre pytanie. Ta sytuacja odbije się na wszystkich prowadzących biznesy. Współczuję im jednak taka sytuacja wymaga od wszystkich kompromisów. Największym obciążeniem klubu są koszty wypłat dla piłkarzy bo mają najwyższe pensje w klubie. Powinni zachować się tak jak piłkarze Borussii Moenchengladbach czyli na czas kryzysu zrezygnować z pensji wynikającej z kontraktów aby nie dobijac klubu mającego i tak już nie małe problemy finansowe.
    Przecież oni wcale mało nie zarabiają a poziom gry nie jest odzwierciedleniem ich apanaży.
    Może to jest dobry moment aby kluby piłkarskie wreszcie się opamietaly i poszły po rozum do głowy?

  • keycee keycee napisał(a) 23.03.2020 r, o godz. 20:16
    OK rzuciłem tylko temat do dyskusji, to drugi temat jak mają kluby przetrwać bez dopływu kasy do klubu, jakieś pomysły.

  • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 23.03.2020 r, o godz. 16:55
    Z Coronavirusem nie ma żartów. Jak Ty sobie to wyobrażasz, że piłkarze będą biegali od siebie w odległości conajmniej 2 metrów? Nie będą się pocić ani ciężko oddychać? Na zachodzie zachorowalo już wielu piłkarzy i chorobę tę zaniesli do domu i zarazil swoich bliskich.
    Co Ty telewizji nie oglądasz?
    Zostań w domu, dbaj o higienę i unikaj miejsc publicznych. Teraz jest dla nas najtrudniejszy okres bo barany wracają z wojaży i nie przestrzegają zasad kwarantanny. Jak będziemy zdyscyplinowani to epidemia szybciej minie i szybciej wrócimy na boisko i do kibicowania.
    Zagłębie i tak by nie awansowało więc dajmy sobie spokój. Najważniejsze że się utrzymalismy.

  • pol13 pol13 napisał(a) 23.03.2020 r, o godz. 07:00

    Poza tym wiecznie płakali ze na ludowym mało ludzi i że ponoszą straty na każdym meczu.... Więc jak rozumiem, teraz są do przodu haha
  • pol13 pol13 napisał(a) 23.03.2020 r, o godz. 06:37
    Zostańwdomu to zostań w domu..... Nie widzę sensu kolejnego narażania ludzi aby zobaczyć to amatorstwo!!!! Dokończą kiedy wszystko minie.... Po co na siłę cudować?

  • keycee keycee napisał(a) 22.03.2020 r, o godz. 23:17

    A jakby tak dokończyć ligę bez publiczności lub 499. Namówić wszystkie TV żeby się dogadały i transmitować jak najwięcej meczy, oglądalność by była sporo większa niż normalnie bo nie mają kibice innej alternatywy może ściągło by to więcej reklamodawców bo przy telewizorach zasiadła by większa rzesza ludzi!!! Potem podzielić pieniążki między kluby i może ten ciężki okres kluby by przetrzymały.
    Całe sztaby klubowe , piłkarze przechodzą testy na wirusa wykluczyło by to potencjalne zagrożenia, tak samo sędziowie, zachowujemy dodatkowe względy higieniczne np zawodnicy piją tylko ze swoich bidonów itp. Po takim zakończeniu sezonu kluby miały by czas na przeorganizowanie całości funkcjonowania w dobie kryzysu jaki mamy w tej chwili. Mogłem sporo aspektów przeoczyć więc chciałbym wywołać dyskusję na ten temat , co wy na to...
  • --miro-- --miro-- napisał(a) 21.03.2020 r, o godz. 20:56
    Zagłębie gra o najwyższe cele...

    Zagłębie 3:5 Puszcza Niepołomice

    Optymistyczny scenariusz?
    Szczęśliwe 9 miejsce w tabeli!