Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Inne artykuły
Wspomnień czar. Ruch Zdzieszowice. Paulina Skóra, 2020-03-19, 20:34

Wracamy do ligowych wspomnień, chociaż dzisiejsza data jest raczej uboga, jeżeli chodzi o historię meczów Zagłębia Sosnowiec, bowiem, jak do tej pory 19 marca odbyło się tylko jedno spotkanie z naszym udziałem. Mówimy tutaj o 2011 roku i trzecim meczu po przerwie zimowej.
Wspomnień czar. Ruch Zdzieszowice.

Zagłębie Sosnowiec przystępowało do rundy wiosennej, zajmując dziewiąte miejsce z dwudziestoma sześcioma punktami na koncie. 19 marca 2011 roku na Stadionie Ludowym pojawiła się drużyna Ruchu Zdzieszowice, która przed tym starciem traciła sześć punktów do premiowanego awansem drugiego miejsca.
Mecz ten zakończył się skromnym jednobramkowym zwycięstwem Sosnowiczan, autorem bramki zdobytej w dwudziestej szóstej minucie spotkania był Filipowicz.
Pod tym linkiem możecie obejrzeć skrót tego spotkania: https://youtu.be/1rrv9RHjSXk

Reszta rundy wiosennej w wykonaniu Zagłębia Sosnowiec wyglądała nie najgorzej, jednak siedem remisów nieco zmniejszyły szanse na awans do pierwszej ligi. Ostatecznie Zagłębiacy zakończyli na piątym miejscu, tracąc jedenaście punktów do premiowanego awansem miejsca, jednak biorąc pod uwagę zmiany, które zaszły w klubie przed startem rozgrywek, można powiedzieć, że był to całkiem niezły wynik. Latem 2010 roku dotychczasowy właściciel odsprzedał miastu swoje akcje, co skutkowało zmiana prezesa, a został nim Marek Adamczyk, były piłkarz Zagłębia, o którym już była mowa w tym cyklu. Zimą doszło także do zmiany na stanowisku dyrektora sportowego, który niemal od razu sprowadził do klubu kilkunastu nowych zawodników. Ogólnie w całym sezonie 2010/2011 w barwach Zagłębia Sosnowiec wystąpiło aż czterdziestu trzech piłkarzy! Dla porównania, w minionym sezonie, który przecież z pewnością zapisze się w historii jako jeden z najbardziej dynamicznych pod względem zmian kadrowych, przez szatnię Zagłębia przewinęło się trzydziestu siedmiu zawodników.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Sonda
Kto ponosi największą odpowiedzialność za kolejny przegrany przez Zagłębie sezon?
ArchiwumGłosuj
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
17 - Fabian Piasecki
6 - Szymon Pawłowski
4 - Filip Karbowy, Patryk Małecki
3 - Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rubio, samobójcze (Mariusz Magiera, Bełchatów; Michał Sacharuk, Chojniczanka)
1 - Markas Beneta, Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
11 - Szymon Pawłowski
7 - Patryk Małecki, Fabian Piasecki, Mateusz Szwed
3 -
Patryk Mularczyk, Tomasz Nawotka
2
- Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota,
1 - Rafał Grzelak, Filip Karbowy, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
7 (1) - Rafał Grzelak
6 (1) - Kacper Radkowski, Wojciech Słomka
6 - Markas Beneta, Fabian Piasecki
5 (1) - Jakub Sinior
5 - Patryk Małecki
4 - Tomasz Hołota,  Piotr Polczak, Dawid Ryndak
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Płamen Kraczunow
3 - Bartłomiej Babiarz, Patryk Mularczyk, Tomasz Nawotka, Quentin Seedorf,
2 - Rubio,  Mateusz Szwed
1 - Filip Karbowy, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek,  Krystian Stępniowski

* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

CZERWONE KARTKI:
1 - Patryk Mularczyk, Piotr Polczak

Rozkład jazdy kibica 2020-08-15, 16:00Unia Janikowo - Zagłębie Sosnowiec 2020-08-29, 08:00Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Zagłębie Sosnowiec
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony