Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Zagłębie bez wiceprezesa JP, 2020-01-02, 16:43

Niecałe trzy miesiące trwała kariera Łukasza Kozakowskiego na stanowisku wiceprezesa zarządu Zagłębia Sosnowiec.
Zagłębie bez wiceprezesa

(Na zdjęciu: Łukasz Kozakowski i Marcin Jaroszewski podczas konferencji prasowej, na której ogłoszono powołanie Kozakowskiego do zarządu Zagłębia)

Oficjalna strona Zagłębia poinformowała dziś o rezygnacji 32-letniego Łukasza Kozakowskiego. Dymisję złożył on jeszcze w grudniu ubiegłego roku, a o jej powodach poinformował w piśmie właściciela spółki, czyli prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

O powołaniu Łukasza Kozakowskiego do zarządu Zagłębia poinformowano 30 września. Miesiąc wcześniej dymisję złożył prezes Marcin Jaroszewski, ale ostatecznie zmienił on zdanie, a jednym z powodów zmiany decyzji było poszerzenie zarządu spółki. "My, jako właściciele, uznaliśmy, że trzeba pana prezesa wzmocnić i stąd też decyzja o poszerzeniu zarządu Zagłębia" - powiedział wówczas Arkadiusz Chęciński.

Po rezygnacji wiceprezesa zarząd znowu jest jednoosobowy i składa się z prezesa Marcina Jaroszewskiego. Zresztą jednoosobowy zarząd to nic dziwnego w historii Zagłębia. Przez większość okresu, w którym nasz klub funkcjonuje jako spółka akcyjna, w skład zarządu wchodził tylko prezes. Ostatnim, przez Łukaszem Kozakowskim, wiceprezesem Zagłębia był Dariusz Kałuziński, który pełnił tę funkcję na początku 2008. Prezesi Paweł Hytry, Marek Adamczyk, Leszek Baczyński i do końca września Marcin Jaroszewski nie mieli swoich zastępców.

Zarząd Zagłębia był najliczniejszy w czasach, gdy właścicielem spółki byli Włosi. Do przejęcia klubu przez Krzysztofa Szatana zarząd spółki składał się z sześciu osób. Prezesem najpierw był Francesco Cimminelli, a następnie od lutego 2003 Giancarlo Motto. Przez cały ten okres w Krajowym Rejestrze Sądowym jako członkowie zarządu figurowali Simone Cimminelli, Donato Tarallo, Giovanni Genta, Aleksandra Dresler i Anna Grodecka.

Od czerwca do grudnia 2007 zarząd działał w trzyosobowym składzie. Prezesem był Leszek Baczyński, a wiceprezesai Paweł Hytry i Grzegorz Baran. W styczniu 2008 na stanowisko prezesa awansował Paweł Hytry, którego przez krótką chwilę na stanowisku wiceprezesa wspierał Dariusz Kałuziński.


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
10 - Fabian Piasecki
4 - Szymon Pawłowski
3 - Patryk Małecki
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk
1 - Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
7 - Szymon Pawłowski
4 - Patryk Małecki, Fabian Piasecki
3 - Mateusz Szwed
2 - Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk 
1 - Rafał Grzelak, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
5 (1) - Kacper Radkowski, Jakub Sinior
4 - Fabian Piasecki
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Płamen Kraczunow, Wojciech Słomka
3 - Tomasz Hołota, Tomasz Nawotka, Fabian Piasecki, Piotr Polczak, Patryk Małecki
2 - Dawid Ryndak, Quentin Seedorf
1 - Patryk Mularczyk, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek, Krystian Stępniowski, Mateusz Szwed


* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

Rozkład jazdy kibica 2020-01-29, 11:00Sparing: Zagłębie Sosnowiec - FK Železiarne Podbrezová
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony