Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em Bełchatów Paulina Skóra, 2019-09-08, 17:33

Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Bełchatów pojawili się Artur Derbin oraz Radosław Mroczkowski.
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em Bełchatów

Radosław Mroczkowski:

- Nie jesteśmy zadowoleni z wyniku. Wiedzieliśmy, co prawda, że będzie to ciężki mecz, ale chcieliśmy go wygrać i wykorzystać nasz ofensywny potencjał. Być może nieco spoczęliśmy na laurach po tym ostatnim spotkaniu, bo dzisiaj zaczęliśmy bardzo leniwie. Stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało w nich jakości oraz dokładności. Nie możemy sobie pozwalać na takie rzeczy, musimy wymagać od siebie więcej. W przerwie meczu ostrzegałem zawodników, aby uważali i nie podarowali rywalowi rzutu karnego. Niestety stało się inaczej. Nie rozumiem także tej ostatniej sytuacji, nie chcę jej jednak komentować, bo przepisy dotyczące zagrania ręka, są dla mnie kompletnie nieczytelne. Każdy może interpretować to na swój sposób, dla mnie ta sytuacja była jasna.

Artur Derbin:

- Przyjechałem dzisiaj w swoje strony i chciałem się przywitać z kibicami, którzy zawsze dawali mi ogromne wsparcie. Chciałbym podziękować całemu Zagłębiu Sosnowiec, począwszy od prezesów Baczyńskiego i Jaroszewskiego, jak również kibicom, którzy przyszli dzisiaj na stadion. Zawsze miło wspominam Zagłębie.

- Dzisiejszy mecz był bardzo ciężki, przede wszystkim pod względem mentalnym, ponieważ jesteśmy po dwóch porażkach. Co prawda były one nieznaczne i być może na nie nie zasłużyliśmy, jednak tak się stało. Zaczynamy serię meczów na wyjazdach, a to zawsze jest dla nas trudne. Nie punktujemy z taką regularnością, jakbyśmy chcieli. Zagłębie po spadku z Ekstraklasy przeszła przemianę, ale uważam, że już wracają na dobre tory. Naszym głównym celem było dzisiaj zabezpieczenie strefy w obronie, co się udało. Przeprowadziliśmy kilka groźnych sytuacji, po jednej z nich wywalczyliśmy rzut karny. Po tym, jak Zagłębie zdobyło wyrównującą bramkę, zacząłem się obawiać. Trybuny ożyły, drużyna uwierzyła w siebie. Cieszę się jednak, że moi zawodnicy poradzili sobie z tą sytuacją. To jest dla nas naprawdę cenny punkt.

- Patryk Mularczyk był dla mnie bardzo ważnym zawodnikiem, mimo młodego wieku i małego doświadczenia. Co prawda, polityka GKS-u zawsze była taka, że stawiamy na naszych młodych zawodników, jednak Patryka znałem bardzo dobrze właśnie z Zagłębia i wiedziałem, że jest to człowiek, który idealnie wkomponuje się w nasz styl gry. Gdyby został u nas, miałby bardzo mocną pozycję. Teraz zaczyna nowy rozdział, musi podjąć rywalizację. Mam nadzieję, że nadal będzie się rozwijał.


 • Podziel się tą informacją:
Komentarze (3)
 • ZS 1906 Sosnowiec ZS 1906 Sosnowiec napisał(a) 10.09.2019 r, o godz. 17:03
  Z uporem maniaka uważam nadal że to nie jest drużyna z potencjałem. Znowu nawrzucali do Zagłębia zawodników bez przyszłości. 80% drużyny nadaje się do wymiany. Moim zdaniem trener od samego początku nie ma koncepcji ani żadnego pomysłu na drużynę. Temu zespołowi brakuje charakteru a przede wszystkim skuteczności. W tym składzie i z tym trenerem nic z tego nie będzie.
  Co do kandydatury Halasika na Prezesa to powiem że jest to kandydatura typowo polityczna z nadania. Sukcesów w zarządzaniu to nie ma on żadnych a na dodatek narobił jeszcze długów.
  Lepiej byłoby poszukać kogoś komu można byłoby sprzedać ten klub. Tak się jednak nie stanie bo z etatami musiałoby się pożegnać kilka osób.
  Jakie nasze myślenie jest patologiczne w tej polskiej piłce widać nie tylko na przykładzie Zagłębia. Przykład kadry narodowej pokazuje że w Polsce stawia się na weteranów ze znajomosciami a nie uzdolnioną młodzież. Podkreślam uzdolnioną!!!
  Dla odmiany na zachodzie zauważyli już dawno że skoro my nie potrafimy tego wykorzystać to oni zrobią to za nas i jeszcze dobrze na tym zarobią!!! To jak ma być dobrze?

 • --miro-- --miro-- napisał(a) 08.09.2019 r, o godz. 21:08
  Najwyższy czas bić na alarm!

  Mroczkowski nie panuje nad sytuacją, trzyma na ławie rezerwowych, zawodników którzy robili różnicę.

  Z uporem maniaka stawia na beznadziejnej Karbowego i słabiutkiego Siniora, który po 20 minutach zaczął mylić piłkę nożną z grą rugby.

  Nie można wygrać meczu, trzema-czterema zawodnikami.

  Mroczkowski musi odejść, póki nie jest jeszcze za późno.

 • K.S Z.S K.S Z.S napisał(a) 08.09.2019 r, o godz. 17:58
  O czym ten facet bredzi jaki potencjał ofensywny z Siniorem i Karbowym ? a na dodatek zmiana w obronie w 80 min przy stanie 0-1 im szybciej podziękujemy Mroczkowskiemu tym lepiej dla Zagłębia


Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
10 - Fabian Piasecki
4 - Szymon Pawłowski
3 - Patryk Małecki
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk
1 - Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
7 - Szymon Pawłowski
4 - Patryk Małecki, Fabian Piasecki
3 - Mateusz Szwed
2 - Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk 
1 - Rafał Grzelak, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
5 (1) - Kacper Radkowski, Jakub Sinior
4 - Fabian Piasecki
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Płamen Kraczunow, Wojciech Słomka
3 - Tomasz Hołota, Tomasz Nawotka, Fabian Piasecki, Piotr Polczak, Patryk Małecki
2 - Dawid Ryndak, Quentin Seedorf
1 - Patryk Mularczyk, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek, Krystian Stępniowski, Mateusz Szwed


* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

Rozkład jazdy kibica 2020-01-29, 11:00Sparing: Zagłębie Sosnowiec - FK Železiarne Podbrezová
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony