Facebook youtube rss Hokej Koszykówka
Nie masz konta? zarejestruj sie!    Przypomnij hasło
Aktualności
Gościnnie w Andrychowie Paulina Skóra, 2019-09-06, 11:37

Kolejny mecz ligowy zbliża się wielkimi krokami, jednak zanim w niedzielę na Stadionie Ludowym rozbrzmi pierwszy gwizdek w spotkaniu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Bełchatów, dzień wcześniej czeka nas ciekawe widowisko.
Gościnnie w Andrychowie

W sobotę na stadionie w Andrychowie rozegrany zostanie wyjątkowy mecz towarzyski w ramach obchodów stulecia tamtejszego Beskidu. „Rywalem” Beskidu w tym spotkaniu będzie Zagłębie Sosnowiec, złożone głównie z piłkarzy rezerw wspartych kilkoma zawodnikami pierwszej drużyny. Co prawda, sobotnie spotkanie będzie miało charakter tylko i wyłącznie towarzyski, jednak warto krótko przedstawić drużynę z Andrychowa. Beskid występuje obecnie w IV lidze małopolski zachodniej i zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 12 punktów. Najwyższą klasą rozgrywkową, w której występował Beskid, jest III liga w sezonach 09/10 – 15/16, a największym sukcesem zajęcie 8 miejsca w sezonach 12/13 oraz 13/14. Najbardziej doświadczonym piłkarzem z obecnej kadry jest Tomasz Moskała, który ma na swoim koncie 137 meczów rozegranych dla Cracovii. Występował on także w barwach lokalnego rywala Zagłębia, czyli GKS-u Katowice w 2001 roku.

Wydarzenie to będzie interesujące głównie pod względem kibicowskim, ponieważ sympatyków obu ekip łączą bliskie kontakty, co często owocuje wspólnym dopingiem na wielu meczach. Tak było na przykład podczas niedawnego wyjazdowego meczu Zagłębia w Niepołomicach, kiedy to na stadionie tamtejszej Puszczy zameldowali się kibice Beskidu.

Jednak Beskid i Zagłębie to nie tylko relacje pomiędzy kibicami. Z Andrychowem związane są także osoby doskonale znane kibicom ze Stadionu Ludowego. Mowa tutaj oczywiście o Mirosławie Kmieciu oraz Arturze Derbinie, którzy byli piłkarzami oraz członkami sztabów szkoleniowych obu klubów. Kmieć był trenerem Beskidu w latach 2007-2012, natomiast Derbin pełnił funkcję asystenta trenera. Obaj panowie przez pewien czas łączyli grę z obowiązkami szkoleniowców. Podobnie było w Zagłębiu, kiedy to ten sam duet prowadził zespół przez niemal rok. Derbin pozostał w Sosnowcu i w 2015 roku przejął stery jako pierwszy trener, wprowadzając Zagłębie do 1 ligi.
Oprócz Derbina i Kmiecia, z oboma kluba związani w przeszłości byli również obrońcy; Marcin Strojek oraz Patryk Rumiński.
Obecnie, również można wskazać osobę, która łączy Zagłębie z Beskidem. A jest nią Adrian Czaplak, który w marcu bieżącego roku został wypożyczony Beskidu, a po tym, jak jego kontrakt z Zagłębiem nie został przedłużony, postanowił kontynuować karierę właśnie w Andrychowie.

Mecz pomiędzy Beskidem Andrychów i Zagłębiem Sosnowiec odbędzie się w sobotę 7 września o godzinie 17:45, jednak obchody stulecia KSB to nie tylko to spotkanie. Już od godziny 10:00 na stadionie przy Kościuszki 1 odbędzie się piknik rodzinny z akademią Beskidu, a o 14:00 rozegrany zostanie mecz oldbojów Beskidu Andrychów z Bielskimi Orłami.
Bilety na jubileuszowy mecz w cenie 10 złotych do nabycia w kasie stadionu w Andrychowie.
Zapraszamy w imieniu obu klubów!


  • Podziel się tą informacją:
Komentarze (0)

Zaloguj się aby dodać własny komentarz

Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
Fotogalerie
Najnowsze galerie
Zobacz więcej
Wideo
Najnowsze filmy
Zobacz więcej
Bramki, asysty, kartki

BRAMKI:
10 - Fabian Piasecki
4 - Szymon Pawłowski
3 - Patryk Małecki
2 - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Patryk Mularczyk
1 - Michał Góral, Płamen Kraczunow, Tomasz Nawotka, Błażej Radwanek, Mateusz Szwed

ASYSTY:
7 - Szymon Pawłowski
4 - Patryk Małecki, Fabian Piasecki
3 - Mateusz Szwed
2 - Stanisław Biłeńkyj, Tomasz Hołota, Patryk Mularczyk 
1 - Rafał Grzelak, Jakub Sinior, Quentin Seedorf 

ŻÓŁTE KARTKI:
5 (1) - Kacper Radkowski, Jakub Sinior
4 - Fabian Piasecki
3 (1) - Stanisław Biłeńkyj, Rafał Grzelak, Płamen Kraczunow, Wojciech Słomka
3 - Tomasz Hołota, Tomasz Nawotka, Fabian Piasecki, Piotr Polczak, Patryk Małecki
2 - Dawid Ryndak, Quentin Seedorf
1 - Patryk Mularczyk, Szymon Pawłowski, Błażej Radwanek, Krystian Stępniowski, Mateusz Szwed


* - w nawiasie czerwona kartka za dwie żółte

Rozkład jazdy kibica 2020-01-29, 11:00Sparing: Zagłębie Sosnowiec - FK Železiarne Podbrezová
© 1998 - 2020 100% Zagłębie Sosnowiec. All rights reserved. Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec jest niezależnym serwisem informacyjnym o klubie piłkarskim Zagłębie Sosnowiec, prowadzonym przez kibiców Zagłębia. Herb Zagłębia oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli. Redakcja | Mapa strony