Zagłębie Sosnowiec, za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, opublikowało nazwiska piłkarzy, którzy w przyszłym sezonie nie będą częścią drużyny.
(Na zdjęciu: Giórgos Mygas i Martin Tóth nie zagrają w Zagłębiu w przyszłym sezonie)
Łącznie klub opuści trzynastu zawodników, a są nimi:
- Lukáš Hroššo (Cracovia)
- Žarko Udovičić (Lechia Gdańsk)
- Michael Heinloth
- Giórgos Mýgas
- Martin Tóth
- Mateusz Cichocki
- Patrik Mráz
- Lukáš Greššák
- Giorgi Iwaniszwili
- Giorgi Gabedawa
- Vamara Sanogo (koniec wypożyczenia z Legii)
- Olaf Nowak (koniec wypożyczenia z Zagłębia Lubin)
- Tomasz Nowak (wpisany na listę transferową)
Serwis 100% Zagłębie Sosnowiec nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
II LIGA
BRAMKI:
6 - Jewgienij Szykawka
5 - Kacper Skóra
2 - Linus Rönnberg, Bartosz Snopczyński
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Adrian Gryszkiewicz, Mateusz Matras, Deniss Rakels, Dawid Szot
ASYSTY:
4 - Bartosz Snopczyński
3 - Patryk Gogół,
2 - Miłosz Pawlusiński, Linus Rönnberg, Dawid Szot
1 - Emmanuel Agbor, Marcel Broniewski, Bartosz Chęciński, Roko Kurtović, Patryk Mucha, Deniss Rakels, Kacper Skóra, Jewgienij Szykawka
CZERWONE KARTKI:
2 - Adrian Gryszkiewicz
1 - Emmanuel Agbor, Patryk Gogół, Kacper Siuta, Bartłomiej Wasiluk
ŻÓŁTE KARTKI:
5 - Bartosz Chęciński, Jewgienij Szykawka
4 - Adrian Gryszkiewicz, Dawid Szot
3 - Igor Dziedzic, Mateusz Matras, Linus Rönnberg, Kacper Skóra
2 - Emmanuel Agbor, Bartosz Boruń, Patryk Mucha, Bartłomiej Wasiluk
1 - Marcel Broniewski, Patryk Gogół, Mateusz Kabała, Roko Kurtović
REZERWY:
BRAMKI (V LIGA):
15 - Michał Barć
12 - Kacper Wołowiec
3 - Jan Marcinkowski, Bartosz Paszczela
2 - Milan Bazler, Kacper Kopera, Szymon Krawiec, Aleksander Steczek
1 - Patryk Mucha, Andrzej Niewulis, Piotr Płuciennik, Dawid Ryndak
BRAMKI (PUCHAR POLSKI):
5 - Kacper Wołowiec
2 - Kacper Mironowicz, Piotr Płuciennik, Aleksander Steczek
1 - Maciej Figura, Kacper Machnik, Kamil Wawrowski

































4. Lukas Gressak – Na papierze nie odstraszał. W tamtym sezonie mistrz Słowacji ze Spartakiem Trnawa. Latem on i koledzy wyrzucili Legię z eliminacji Ligi Mistrzów, a w fazie grupowej Ligi Europy pokonali Anderlecht i Fenerbahce. Gressak często był w tym okresie kapitanem. I co? I jajco, w Sosnowcu pokazał się jako niezwykle toporny zawodnik, który głównie głupio fauluje i traci piłki. Szybko wraca do siebie i mamy nadzieję, że więcej go na naszych boiskach nie zobaczymy.
2. Martin Toth – W zasadzie moglibyśmy przekleić prawie wszystko co napisaliśmy przy Gressaku, bo razem przychodzili z tego samego klubu. Toth jednak okazał się jeszcze gorszy. Przejął pałeczkę od Piotra Polczaka w roli największego sabotażysty sosnowieckiej defensywy. To był ten sam poziom co Luka Gusić, Dmitrij Wierchowcow czy Boliguibia Ouattara, czyli dno. Jeden z najgorszych stoperów w ostatniej dekadzie, jakich mieliśmy nieprzyjemność oceniać.
Nic dodać nic ująć.
RoT_Wajler
RoT_Wajler
Zaloguj się aby dodać własny komentarz