Media po Gieksie: Zagłębie wstało z kolan (pt), 2017-03-19, 23:31

Po meczu z GKS-em media komentują fatalną postawę Zagłębia do przerwy, ale też to, że sosnowiczanie potrafili się podnieść i na początku drugiej połowy odpowiedzieć ciosem, który kompletnie odebrał rywalom chęć do dalszej walki.
Media po Gieksie: Zagłębie wstało z kolan

Gazeta.pl

(...)Goście od pierwszych minut zdominowali zespół z Sosnowca. Piłkarze ze Śląska rozgrywali koronkowe akcje, a zawodnicy z Sosnowca tylko biegali za piłką. Od gopodarzy biła bezradność, której kibice Zagłębia dawno już nie widzieli. W pierwszej połowie to nie była rywalizacja dwóch kandydatów do awansu. To była raczej relacja uczeń-mistrz. Katowiczanie nękali, ale grali nieskutecznie (...)

(...)Pierwsza akcja Zagłębia w drugiej połowie odwróciła role (...) Katowiczanie wyglądali tak, jakby postarzali się o dziesięć lat. Zniknął luz, zniknął błysk. Także za sprawą Zagłębia, które w końcu zaczęło grać agresywnie i bliżej rywala. GKS do końca walczył o bramkę i o punkt, ale potwierdził tylko, że tej wiosny gra dobrze tylko do przerwy.

FutbolFejs.pl

(...)Dariusz Banasik zrobił małą rewolucję w składzie, wymienił siedem ogniw, postawił kilka rzeczy na głowie... i poskutkowało. Nie jakąś wybitną grą, bo Zagłebie wciąż nie prezentuje się jak drużyna, która zasługuje na awans do ekstraklasy, ale przede wszystkim zwycięstwem (...)

(...)Bohaterem Zagłębia był Michał Fidziukiewicz, facet, który w tamtym sezonie natłukł trochę goli, ale w tym na pierwszego musiał czekać do tego piątkowego wieczora. Z racji kontuzji i długiej rehabilitacji jesień miał z głowy i na dobre dopiero teraz wraca do składu. To pokazuje jak bardzo Zagłębie jest ubogie z przodu i jak bardzo solidnej i przede wszystkim skutecznej dziewiątki potrzebuje.

Weszlo.com

(...)Tydzień temu Zagłębie nie istniało. Dało wbić sobie pięć piłek do bramki i dało się słyszeć tu i ówdzie, że z taką grą o zwycięstwach i awansie nie ma co marzyć. Piłkarze z Sosnowca wyglądali dziś w pierwsze połowie niemal równie słabo co w meczu z Sandecją, ale jakimś cudem udało im się nie stracić bramki (...)

(...)Za to druga połowa od początku była jakaś inna. Piłkarzom Zagłębia zaczęło wiele wychodzić, a GKS-owi odwrotnie (...) Okazało się, że Zagłębie potrafi sobie jednak przypomnieć o nie tak dawnych czasach (dobra, na razie to tylko 45 minut) i potrafi nawet zdobyć 3 punkty.

GieKSa.pl

(...)Naprzeciw mamy Zagłębie, Stłamszone, bezradne, w wilekim kryzysie. Ten kryzys od pierwszego gwizdka jeszcze się pogłębił. Nie wychodzą im proste zagrania, notorycznie tracą piłki na własnej połowie, nie wiedzą co się wokół nich dzieje. Dwudziesta któraś minuta i pierwsze okrzyki z trybun "kurwa mać, Zagłębie grać" (...) Przerwa, schodzących piłkarzy Zagłębia żegna taka kocia muzyka, jakiej nawet na Bukowej chyba nigdy nie widzieliśmy. Schodzi zespół sfrustrowany, zdołowany, rozbity piłkarsko i mentalnie, zespół który właśnie osiągnął dno (...)

(...)Druga akcja drugiej połowy - Zagłębie robi pierwszą poważną akcję w meczu. Dośrodkowanie z lewej strony i gol. Euforia na stadionie. Ci, którzy wyzywali piłkarzy teraz padają sobie w ramiona, a my z opadniętymi szczękami nie możemy uwierzyć w to, co się właśnie wydarzyło (...) To był dla nas koniec meczu. Nasi zawodnicy w tym momencie opuścili boisko. Od tego momentu wszyscy przestali grać w piłkę (...)