Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2014-12-03, 4:59 pm

On w Tychach nie bedzie katechetą, tylko trenerem trzymajacym za pysk piłkarzyków. Jesli bedą wyniki, to kibice gdzieś mają to, że nie zaplacił w Niemczech podatku od paru paczek sprzedanych fajek. W tym przypadku nie chodziło mi konkretnie o zachwyt nad Hajto, ale o sam fakt, że można tuż za miedzą szukac znanych nazwisk. A gdyby Wdowczyk chciał nam pomoc, tez protestowalbyś?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5898
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście


Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Luis 2014-12-03, 5:15 pm

Nie pirownujmy czlowieka, ktory przejechal czlowieka a Wdowczyka za przekrety spotkan. Fajki to pikus, ale to drugie jak dla mnie Hajte dyskwalifikuje. Uwazam ze mozna znalesc trenera z czystym sumieniem, a od Smyly to lepsi by byli uczniowie liceum sportowych. A wracajac do Wdowczyka, to rowniez bym go nie popieral. Marzy mi sie Ojrzynski, Tarasiewicz lub Mirus Jablonski. Swietny fachowiec, ale to sfera marzen. Natomiast chetnie bym zatrudnil Radolskiego a to jest chyba w naszym zasiegu? Janasa tez bym przyjal z otwartymi ramionami.
Luis
 
Posty: 539
Dołączył(a): 2013-06-13, 4:45 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez jondek 2014-12-03, 11:32 pm

Wychodzi na to że Kurse wybrali na kozła ofiarnego.Na nieoficjalnej:Kursa,Giel i Kozak do wykopu.
jondek
 
Posty: 1263
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez szajba555 2014-12-04, 1:01 am

Kolego Luis ruszyłeś moje dawne marzenia :) odnośnie Radolskiego . Mi kurde marzy się Brosz w Gliwicach odwalał perfekcyjną robotę i kto wie czy jak przy Kresowej by błyskawicznie się zapoznał ze swoimi tajnikami pracy to może byśmy szli ku pierwszej lidze jak burza ale też i wymagania finansowe tego pana stoją dla mnie pod znakiem zapytania ale jeszcze zdanie a propo pana Radolskiego to obawiam się że będzie brał kasy od bólu głowy a efektów pracy żadnych. Brosz jest bezrobotny w tej chwili to dla mnie warto się nim zainteresować tylko warunek jest taki obalamy do końca socjaldemokratyczną klikę z której zostali prezes partacz i trener wuefista a jeśli pan Chęciński był naszym piłkarzem to trzeba go solidnie namówić aby nam pomógł. Też w moich myślach krążyli panowie Marek Wleciałowski i Radosław Mroczkowski ten pierwszy awansował w pamiętnym dla nas sezonie 2006/2007 z Ruchem do ekstralkasy i może zgodziły się u nas pracować natomiast Mroczkowski za jego kadencji Widzew nie grał aż tak bardzo źle może i z Zagłębiem by sobie poradził a jakbyśmy się otrzęśli z tego całego drugoligowego marazmu to dla mnie ideałem byłby pan Dragomir Okuka w Legii miał przed laty tak jak Brosz w Piaście był surowym trenerem i może to by nas poniosło w stronę lat świetności teraz właśnie mi się marzy ktoś o cząstkach panów Okuki i Nawałki a dla mnie kimś takim jest Brosz bo jeśli mu się uda awansować do pierwszej ligi to prowadzenie Zagłębia w drugiej będzie dosłownie epizodem ale jak to się mówi nadzieja umiera ostatnia a nią właśnie jest awans
szajba555
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2013-08-19, 8:42 pm
Lokalizacja: DeGie Reden/Mydlice

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2014-12-04, 6:36 am

jondek napisał(a):Wychodzi na to że Kurse wybrali na kozła ofiarnego.Na nieoficjalnej:Kursa,Giel i Kozak do wykopu.

Przypominam, że po fatalnej wiosnie w wykonaniu Kursy i fali (tsunami) słusznej krytyki kibiców wobec jego gry, tuż przed obecnym sezonem "ktoś" podpisał z Kursą nowy kontrakt niewiadomo na jak długo, a Prezes pytał kibiców co wy chcecie od tego Kursy i coście sie tak na niego uparli? On ma świetne statystyki. Kto teraz będzie płacił mu wynagrodzenie jesli nie zgodzi sie rozwiazac kontraktu? A jesli sie zgodzi, to czy podobnie nie mógłby postapic Pan Smyla? Wtedy argument Prezesa o podwójnych kosztach pada. Proste!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5898
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez dziubuś 2014-12-04, 10:02 am

a ja bym dalej upierała sie przy Panu Trenerowi Ryszardowi Kłuskowi mimo wszystko bo to człowiek który zna się na rzeczy wystarczy pogadać czy zapytać jego byłych podopiecznych ... trzeba tylko na niego postawić :)
zobaczcie sami ...
http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna ... esow-floty
...Energiczny trener, który swoją postawą i otwartością zyskał popularność wśród kibiców obecnie jest w trakcie kursu, który umożliwi mu zdobycie wymaganej licencji. Trener lubiany przez kibiców i piłkarzy, mający stu procentową wygrywalność w I lidze ... ;-) - odpowiedź nasuwa się sama - co zrobić? mimo wszystko ?
dziubuś
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2014-12-01, 8:46 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Anakin 2014-12-04, 10:14 am

na dziś temat nowego trenera jest nieaktualny. A wiosną musieliby przerżnąć kilka meczy po 0-5. Ale mimo durnia na stołku prezesa, tego nie możemy życzyć swojemu klubowi.
Anakin
 
Posty: 1775
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez gregor 2014-12-04, 11:46 am

Jak się okazuje w życiu licencja pro ( haracz uefa ) nie jest wiarygodna poniewaz osoba ją posiadająca wcale nie musi byc fachowcem w temacie futbol zawodowy .Wrócilismy do korzeni czyli kolejną już niepamietna wiosnę będziemy gonic cieniasów by legnąć , na finiszu rozgrywek , na pysk . Pan Smyła niestety na trenera zawodowej drużyny sie nie nadaje ponieważ o tych decyduje kunszt trenerski i znajomość zagadnienia. Reasumujac Zagłębie nie ma druzyny , nie ma trenera , nie ma prezesa, nie ma stadionu . Kazik-kormel , zespołu nie stworzył , fachowca prezesa , profesjonalisty trenera też nie , co prawda wykonał wizualizacje VOLKSTADIUM co daje ocenę tego co kazik-hanys potrafi zrobic . . Czy nowy prezydent miasta ruszy te stajnie Augiasza zwaną sportem pod szyldem Zagłębia ? myślę że NIE !!! -Bo z kaziem-hanysem szedł pod rękę , mają jedno 30.
gregor
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2005-02-16, 2:24 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez szajba555 2014-12-04, 9:10 pm

Czyli że to oznacza że pan Chęciński będzie trzymał Sosnowiecką wersję Ostrowskiej ( byłej kierownik drużyny Legii do nie wiadomo kiedy ?) a nią dla mnie w większej części jest nią prezes po pierwsze primo dla mnie przyszedł on z całkowitym brakiem doświadczenia zarządzaniu klubem a po drugie primo to ma brak znajomości u sponsorów i trenerów może ma te dojścia do kierownictwa produkcji sportów i innych dzienników sportowych ale na Bytkowie albo w TVS gdzie mógłby nam załatwić co najwyżej transmisję tandetnej kopaniny między kormelowskimi śpiewkami a po trzecie primo to usilnie trzyma swojego kamerata zza lewej strony Brynicę zamiast brać wzór z Bogusława Leśnodorskiego i czasem grać " va banque" co nie cały rok temu pokazała sytuacja zatrudnienia Henninga Berg w przypadku Zagłębia moim zdaniem mógłby to być Veselin Djoković jeżeli choćby jego dalekim znajomym jest pan Okuka i działał by pod patronatem Dragomir to nie mam nic przeciwko Dobra sorry za gadkę o zarządzie ale ja pod uwagę brał bym panów Kłusek,Brosz,Mroczkowski, Wleciałowski ,Djoković ten drugi jest dla mnie szczytem marzeń ale tych pozostałych bym również przyjął z otwartymi ramionami :niezle: ale Janas,Wdowczyk, Hajto nie przesadzacie bynajmniej ?
szajba555
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2013-08-19, 8:42 pm
Lokalizacja: DeGie Reden/Mydlice

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tomcjo 2014-12-06, 4:24 pm

Jak ważny jest trener w klubie z relatywnie mała kasa pokazują przykłady Zawiszy i Łecznej . Teraz się mówi ze do Zawiszy ściągnięto szrot . Ale Tarasiewicz z tego szrotu wyciągnął niesamowity wynik o którym my możemy pomarzyć . To samo w Łecznej . Szatałow w kolejnym klubie pokazuje ze ciężka praca można coś osiągnąć . Można powiedzieć ze w Koronie już tak dobrze nie idzie a i Szatałow nie w każdym klubie miał sukces . Ale to normalne . Klub to grupa ludzi i nie zawsze potrafią się zgrać . Przykłady te pokazują ze właśnie na trenerze nie można oszczędzać . Oczywiście trzeba to wiązać z sukcesami a nie płacić jak leci . Jeśli nie stać nas na Lenczyka to trzeba być sprytnym. Zatrudnić Kluska czy Kulawika ale spróbować dogadać się z kimś klasy Lenczyk jako konsultantem który wpadnie raz w miesiącu by przeprowadzić korekty , doradzić trenerowi i prezesowi , wyznaczyć kierunki . Trener nawet wysokiej klasy popełnia błędy ale nie może być oporny na wiedzę jak Smyła . Musi wyciągać wnioski i naprawiać błędy . Dobrze jest jak ma swojego mistrza który z zewnątrz mu doradzi . Nasz matołek w ostatnim meczu przeszedł sam siebie . Jego wielbłądy pokazały ze z tej maki chleba nie będzie .
Martwi mnie coś jeszcze bardziej niż głupi trener . W naszym klubie nie ma ducha awansu . To kolejny trener , kolejny prezes , kolejni piłkarze . Brak tam ludzi którzy scalają to środowisko . Chemia miedzy nimi jest co najwyżej przyzwoita . Trochę tez atmosfera na trybunach ma wpływ a słabe wyniki maja wpływ na kibiców i powstaje kwadratura koła . Trochę przełamał to poprzednik Smyly ale słabe wyniki i jego pogrzebały . W ostatnim czasie pozbyto się Lachowskiego i Baczyńskiego którzy mieli dobry wpływ na drużyne i klub . Potrzebujemy ludzi tego rodzaju za którymi pójdą inni . Naturalnych przywódców na boisku i w zarządzie . Dudek może piłkarsko więcej osiagnął od Lachy ale nie potrafi pociągnąć drużyny w sytuacji jak nie idzie . A nas prezes to tylko chłopczek a nie przywódca .
Tomcjo
 
Posty: 7202
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2014-12-06, 4:56 pm

Wracając do trenera Smyła - jego idolem jest Franz Smuda - kiedyś wygłosił
taka opinie. Kiedy okazało się ze miastem nie będzie zarządzał PREZYDENT KTÓRY ŁĄCZY
a zarządzał będzie człowiek który był zawodnikiem to pomyślałem iż podpowie młodemu
Prezesowi jakie ruchy kadrowe może wykonać dla dobra drużyny, wyników i Kibiców.
Ktoś pisał na Forum ze trener z Bielska widziany był na LUDOWYM ile w tym prawdy ?
Ja jednak myślę iż jednak w poprzednim układzie mały ster ze strony właściciela był.
Co będzie teraz nie wiemy tak dokładnie. Jedno jest pewne ze obecny trener popełnił
wiele rażących błędów które dyskwalifikują jako trenera + licencja UEFA-PRO.
A co za tym idzie rozsadek mówi iż należy na tym stanowisku postawić człowieka z
doświadczeniem a jeszcze lepiej jeśli będzie doświadczenie plus osiągnięte wyniki.
Ale myślę ze to może nastąpić dopiero po zakończeniu rundy WIOSNA 2015. A schody
zaczną się gdy ku mojej uciesze drużyna awansuje. Czy tak czy siak trener jest
potrzebny na gwałt.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3207
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez szajba555 2014-12-13, 9:47 pm

Panie Tadeuszu to niech nasz szanowny psor idzie na zsyłkę na Reymonta 22 jak Franz Smuda to jego idol
szajba555
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2013-08-19, 8:42 pm
Lokalizacja: DeGie Reden/Mydlice

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tomcjo 2015-03-08, 1:27 pm

Żeby znaleźć nowego trenera to najpierw potrzeba nowego prezesa . Chyba Michniewicz powiedział ze trener nie wybiera sobie klubu gdzie będzie pracował tylko prezesa . Nasz nie zna sie na swoim rzemiośle i nie pomoże nawet Leo Benhaker . Tu trzeba ułożyć wszystko od nowa i to od samej góry . Potrzeba tez cięć w pensjach i piłkarzy i zarządu . Jeśli od lat nie ma sukcesu to za co płacić . Po za tym jedyna pozycja na która wydatki trzeba zwiekszyć to właśnie trener . I to nie kolejny Bolek i Lolek ale fachowiec ktory poukłada klub na wiele lat . Ktoś z dużym doświadczeniem . Moim idolem jest Lenczyk ale ma juz swoje lata . Boje sie ze na ławkę sie nie nada ale to wszystko do sprawdzenia . Mógłby byc managerem na wzór wielkich klubów a na ławce młody trener . Jeśli nie taki układ to trener z górnej półki . Michniewicz , Wdowczyk lub conajmniej Kafarski . Wiem ze to drodzy trenerzy ale co roku miasto wydaje kupę kasy a wyniki mierne . Co prawda Smyla otarł sie o awans ale broniliśmy sie tez przed spadkiem . Czyli miotamy sie od przypadku do przypadku . Zero planów długoletnich i stałej systematycznej pracy . Jest tyle wzorów do skopiowania i nawet nie kasa o tym decyduje . Tylko ludzie z pasja . Baczyński popełniał błędy i pewnych rzeczy nie przeskoczy ale powinien zostać czy jako vice czy dyrektor sportowy . Bo jak klub ma nie popełniać wciąż tych samych błędów jak nie ma ciagłości w działaniach . I to w każdej dziedzinie .
I na koniec o Smyle . Początek miał udany . Ale nie przegrany awans budził mój niepokój a styl . Nasi prawie odpuścili walkę o awans . Strach wiązał piłkarzom nogi . I moje obawy potwierdziła pierwsza runda . Fatalne przygotowanie drużyny a przede wszystkim brak pomysłu na grę . Drużyna kompletnie nie wie co grać i zachowuje sie jak na lekcji wf gdy wuefista rzuca gałę i mówi no to pokopcie sobie . Widziałem druga polowe sparingu z Wisła na wiślackiej tv . O dziwo bardzo fajnie wyglądało rozgrywanie piłki . Zagłębiacy grali bez stresu na luzie i z duża lekkością . Oczywiście był chaos w obronie i nieskuteczność w ataku ale taki mecz dawał nadzieje ze będzie lepiej . Najwidoczniej nie było zadań taktycznych typu zero z tylu albo piłkarze je olali . Dlatego szło im nieźle . A to potwierdza ze taki fachowiec jak Smyla jest tu niepotrzebny . On tłumi zdolności które piłkarze maja a nie potrafi ukształtować nowych . Smyla w Zagłębiu jest zbędny od zaraz .
Tomcjo
 
Posty: 7202
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2015-03-08, 6:53 pm

Dla mnie idealnym rozwiązaniem to jeden z dwóch: Michniewicz, Kłusek. Na Michniewicza pewnie nas nie stać, więc...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5898
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tomcjo 2015-03-08, 7:32 pm

Kłusek to moze byc strzal w 10 ale moze tez byc kolejna porazka . Ja chetnie bym zaakceptowal uklad trener Kłusek ale manager ... i tu ktos z nazwiskiem i doswiadczeniem . Wtedy Kłusek bylby kims w rodzaju II ze zwiekszona odpowiedzialnoscia ale z nadzieja na samodzielna role w przyszlosci . To kosztowne ale potrzebujemy zmiany systemu a nie zmian doraznych . A oszczednosci musza pojsc w pensjach dotychczasowych mistrzow zamieszania i porazek . Pilkarze i zarzad .
Tomcjo
 
Posty: 7202
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników