ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez Adam1906 2024-07-30, 11:04 am

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC vs RESOVIA RZESZÓW
ArcelorMittal Park, niedziela 4 sierpnia 2024 r. godz. 19:35


Obrazek
BILETY Obrazek TUTAJ


Po dwóch kolejkach 2 Ligi na czele tabeli z kompletem punktów znajdują się trzy zespoły - Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Zagłębie Sosnowiec oraz Resovia Rzeszów, i już w najbliższą niedzielę 4 sierpnia o godz. 19:35 na ArcelorMittal Park dojdzie do meczu "na szczycie" pomiędzy sosnowieckim Zagłębiem a rzeszowską Resovią. Po spotkaniach z zespołami z Grudziądza i Bielska-Białej, które aktualnie okupują miejsca spadkowe, będzie to pierwszy prawdziwy egzamin pokazujący, na co stać w tym sezonie nasze Zagłębie. Nasz najbliższy rywal do tej pory potrafił wywieźć komplet punktów z Krakowa (1:0 z Wieczystą), oraz pokonał u siebie Chojniczankę Chojnice (również 1:0). Niedzielne spotkanie będzie piętnastą w historii konfrontacją Zagłębia z Resovią. Do wszystkich dotychczasowych meczów doszło w ramach drugiego szczebla rozgrywkowego - w latach 1986-1989 w II lidze wschodniej i od sezonu 2020/2021 do 2023/2024 w Fortuna I lidze. Zagłębie wygrało sześć meczów, trzy spotkania zakończyły się podziałem punktów, a pięć razy lepsza okazała się drużyna z Rzeszowa. Bilans bramkowy jest idealnie równy i wynosi 12:12.

Przypomnę, że na pierwszym meczu na ArcelorMittal Park pojawiło się 4.985 kibiców, co stanowiło najlepszy wynik w inauguracyjnej serii gier, a ponadto liczba ta o ponad 700 osób przebiła frekwencyjny rekord z poprzedniego sezonu na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Czy w najbliższą niedzielę ponownie pobijemy ten rekord?!? :)


Obrazek


Oprócz naszego meczu bardzo ciekawie zapowiadają się spotkania GKS Jastrzębie - Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Podbeskidzie - Polonia Bytom, oraz mecz naszych przyjaciół z Elbląga w Szczecinie ze Świtem.


Obrazek


W następnej kolejce Zagłębie Sosnowiec zmierzy się na wyjeździe w niedzielę 11 sierpnia z rezerwami z Lubina, ale w międzyczasie w środę 7 sierpnia o godz. 18:00 na ArcelorMittal Park podejmiemy w Pucharze Polski drużynę Sandecji Nowy Sącz.


Obrazek



ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC vs SANDECJA NOWY SĄCZ
ArcelorMittal Park, środa 7 sierpnia 2024 r. godz. 18:00


Obrazek
SZCZEGÓŁY Obrazek TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6901
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez Adam1906 2024-08-02, 11:13 am

Przed meczem z Resovią
JP, 2024-08-02, 09:37

W niedzielnym meczu kończącym 3. kolejkę Betclic II ligi zmierzą się dwaj spadkowicze, którzy rozpoczęli nowy sezon od dwóch zwycięstw.

Obrazek
(Na zdjęciu: Marek Fabry strzelił ostatnią zwycięską bramkę dla Zagłębia w meczach z Resovią)

W czterech poprzednich sezonach Zagłębie rywalizowało z Resovią w I lidze. W bieżących rozgrywkach oba zespoły ponownie będą walczyły o ligowe punkty, ale tym razem - po raz pierwszy w historii - na trzecim szczeblu rozgrywkowym. Do tej pory Zagłębie i Resovia spotkały się 14-krotnie i mierzyły się ze sobą tylko i wyłącznie na drugim szczeblu rozgrywkowym - w latach 1986-1989 w II lidze wschodniej i w sezonach 2020/2021 - 2023/2024 w Fortuna I lidze. Zagłębie wygrało sześć meczów, trzy spotkania zakończyły się podziałem punktów, a pięć razy lepsza okazała się drużyna z Rzeszowa. Bilans bramkowy - 12:12.

O ile Zagłębie po porażce ze Stalą Rzeszów już na pięć kolejek przed końcem sezonu straciło szansę na utrzymanie, o tyle Resovia aż do ostatniej kolejki walczyła o uniknięcie degradacji. W 34. serii spotkań rzeszowianie wygrali w Płocku i pozbawili Wisłę szansy na grę w barażach, ale aby się utrzymać musieli liczyć na pomoc ze strony swojego lokalnego rywala. Niestety dla Resovii, Stal uległa Polonii Warszawa i to "Czarne Koszule" uratowały się przed degradacją.

Po spadku do II ligi z klubu z Rzeszowa odszedł prezes Leszek Bartnicki, a także trener Rafał Ulatowski. Nowym szkoleniowcem rzeszowian został Jakub Żukowski, który od początku 2023 pracował w sztabie szkoleniowym Resovii i był asystentem najpierw Mirosława Hajdy, a następnie Rafała Ulatowskiego. Od tego sezonu po raz pierwszy pracuje on jako samodzielny pierwszy trener. Zmiany nastąpiły również w kadrze, ale nie były one tak radykalne jak w Zagłębiu. Spośród zawodników, którzy zagrali w Resovii w lutowym meczu z Zagłębiem, siedmiu będzie miało szansę wystąpić także w niedzielę. Dla porównania - w Zagłębiu jest tylko dwóch takich graczy.

Drużyna z Rzeszowa będzie pierwszą drużyną w historii ArcelorMittal Park, która rozegra tutaj mecze w dwóch róznych klasach rozgrywkowych. Niespełna rok temu, 12 sierpnia 2023, rzeszowianie wygrali mecz w Fortuna I lidze 1:0 po bramce Macieja Górskiego, a w lutowym rewanżu w Rzeszowie taki sam wynik osiągnęli dzięki bramce Edwina Muratovicia. Zagłębie nie wygrało trzech kolejnych spotkań z Resovią. Ostatnie zwycięstwo zostało odniesione 18 lipca 2022 jeszcze na Stadionie Ludowym. W pierwszej kolejce rozgrywek zespół prowadzony przez Artura Skowronka odrobił stratę jednej bramki i wygrał 2:1 po bramkach Maksymiliana Banaszewskiego i Marka Fabrego.

Resovia w pierwszych dwóch meczach w sezonie 2024/2025 wywalczyła komplet punktów i nie straciła bramki. W inauguracyjnej kolejce rzeszowianie wygrali w Krakowie z Wieczystą 1:0 po bramce Macieja Górskiego, a w drugiej kolejce pokonali przed własną publicznością Chojniczankę Chojnice 1:0, a gola na wagę triumfu strzelił Bartłomiej Eizenchart. W obu tych spotkaniach czyste konto zachował najmłodszy bramkarz w II lidze, niespełna 17-letni Jakub Tetyk, który latem przyszedł do Resovii z Gedanii Gdańsk.

Także Zagłębie rozpoczęło sezon 2024/2025 od dwóch zwycięstw. Zdarzyło się to po raz pierwszy od 14 lat. Wtedy na początku rozgrywek nasza drużyna odniosła aż trzy wygrane - 1:0 z Zawiszą Bydgoszcz, 3:2 z Polonią Nowy Tomyśl i 1:0 z Ruchem Zdzieszowice. Zarówno w 2010, jak i w 2024 Zagłębie było prowadzone przez trenera o imieniu Marek, który pochodził z Łodzi i był wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego - wtedy był to Chojnacki, a teraz Saganowski.

Dwie wygrane na starcie sezonu na pewno muszą cieszyć, zwłaszcza, że w Sosnowcu długo czekaliśmy na zwycięstwo. Seria bez kompletu punktów wyniosła aż 26 spotkań - nawiasem mówiąc, przed tą serią Zagłębie także wygrało dwa kolejne spotkania. Teraz jednak nikt nie dopuszcza do siebie myśli, że na kolejną wygraną trzeba byłoby czekać aż tak długo.

Oceniając grę Zagłębia w pierwszych dwóch meczach trzeba mieć na uwadze to, że latem powstała w Sosnowcu praktycznie nowa drużyna. W pierwszej jedenastce na oba mecze wyszło zaledwie trzech piłkarzy, którzy wiosną grali w Zagłębiu, z czego bramkarz Kacper Siuta w I lidze wystąpił zaledwie przez 45 minut ostatniego meczu, gdy zastąpił w Głogowie kontuzjowanego Mateusza Kosa.

W pierwszych dwóch spotkaniach Zagłębia dało się zauważyć, że każda kolejna połowa meczu była gorsza. Zaczęło się od świetnej pierwszej części spotkania z Olimpią Grudziądz, a skończyło słabą drugą połową spotkania w Bielsku-Białej, w której dużo lepszy był Rekord, a Zagłębie może zawdzięczać zwycięstwo świetnej postawie Kacpra Siuty w bramce oraz wykorzystaniu prostego błędu w defensywie gospodarzy. Aby myśleć o wygranej z Resovią trzeba odwrócić tę tendencję i zagrać znacznie lepiej niż w rywalizacji z beniaminkiem.

Na serię dłuższą niż dwa zwycięstwa czekamy w Zagłębiu od końcówki sezonu 2017/2018. Wtedy między 28 kwietnia a 27 maja 2018 prowadzona przez Dariusza Dudka drużyna wygrała sześć kolejnych meczów w Fortuna I lidze, a ostatnie zwycięstwo w tej serii - 1:0 w Chorzowie nad Ruchem - przypieczętowało awans do Ekstraklasy. Od tamtej pory, uwzględniając obecną passę, sosnowiczanie 10 razy wygrali dwa kolejne spotkania w lidze. W dziewięciu poprzednich przypadkach po dwóch kolejnych triumfach przychodziła porażka lub remis. Czy teraz wreszcie uda się to przełamać i wygrać trzeci mecz z rzędu?

https://zaglebie.sosnowiec.pl/aktualnos ... sovia.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6901
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez Adam1906 2024-08-02, 12:25 pm

Dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy klubem Zagłębie Sosnowiec a firmą ZTM na stadion można dojechać darmową komunikacją miejską. Kibice, którzy wybiorą się na oglądanie sportowych zmagań pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Resovią Rzeszów, będą mogli bezpłatnie korzystać ze wszystkich połączeń ZTM. Jedynym warunkiem jest posiadanie karty kibica, karnetu lub biletu wstępu na odbywający się mecz.

Z oferty będzie można skorzystać 4 sierpnia w godzinach 12:00 – 23:59.


Obrazek

INFORMATOR MECZOWY Obrazek TUTAJ

BILETY Obrazek TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6901
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez Adam1906 2024-08-03, 3:00 pm

Stan na 28 godzin przed meczem Zagłębie Sosnowiec - Resovia:

Obrazek

Wszystko wskazuje na to, że po raz drugi z rzędu pobijemy rekord frekwencji z ubiegłego sezonu 2 ligi, gdyż podobna ilość 3.833 uprawnionych wyświetlała się na stronie biletowej przed meczem Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz, ale na 7 godzin przed rozpoczęciem tamtego spotkania, na którym ostatecznie było 4.985 kibiców :niezle:

BILETY Obrazek TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6901
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez petromar 2024-08-04, 8:37 pm

3 zwycięstwo :brawo: :brawo: :brawo:
oby tak dalej :niezle:
petromar
 
Posty: 876
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez Tomcjo 2024-08-04, 8:44 pm

Zaskoczony jestem tak dobrą grą . Gdyby nie sędziowie którzy pozbawili nas karnego i prawidłowo zdobytej bramki byłby pogrom . Jedyny który wciąż mnie nie przekonuje to Valencia . Jest coraz bardziej podobny do Holendra o znanym nazwisku który u nas się woził .
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7118
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez maniek-75-75 2024-08-05, 8:42 am

Tomcjo napisał(a):Zaskoczony jestem tak dobrą grą . Gdyby nie sędziowie którzy pozbawili nas karnego i prawidłowo zdobytej bramki byłby pogrom . Jedyny który wciąż mnie nie przekonuje to Valencia . Jest coraz bardziej podobny do Holendra o znanym nazwisku który u nas się woził .

Wiesz jaki masz problem? To że gość szybciej myśli i biega niż cała reszta, lewa strona z Ukraince nie istnieje, gra się tylko prawym skrzydłem, a Valencia szybciej myśli i biega do przodu jak cała reszta tej bandy... Jak czytam wypociny typu Valencia mnie nie przekonuje to chyba ja inna piłkę nożny widzę...
maniek-75-75
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez robus1906 2024-08-05, 11:01 am

maniek-75-75 napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Zaskoczony jestem tak dobrą grą . Gdyby nie sędziowie którzy pozbawili nas karnego i prawidłowo zdobytej bramki byłby pogrom . Jedyny który wciąż mnie nie przekonuje to Valencia . Jest coraz bardziej podobny do Holendra o znanym nazwisku który u nas się woził .

Wiesz jaki masz problem? To że gość szybciej myśli i biega niż cała reszta, lewa strona z Ukraince nie istnieje, gra się tylko prawym skrzydłem, a Valencia szybciej myśli i biega do przodu jak cała reszta tej bandy... Jak czytam wypociny typu Valencia mnie nie przekonuje to chyba ja inna piłkę nożny widzę...



Tylko ta lewa strona co dla ciebie nie istnieje to zobacz ile robi chłop pracy w obronie,ile ma przechwytów itp
Jak się nie mylę to przez 3 mecze 2 niecelne podania ,daj my mu jeszcze czasu chwile
I na koniec dodam takie Rundaki ,Ziemany ,Calinskie ,Wrzesinskie itp mogą mu buty wioząc
robus1906
 
Posty: 168
Dołączył(a): 2008-08-18, 5:34 pm

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez Adam1906 2024-08-05, 12:45 pm

Na stronie TVP Sport można obejrzeć zarówno skrót meczu Zagłębia z Resovią, jak i zapis całej transmisji tego spotkania:

SKRÓT MECZU Obrazek TUTAJ


CAŁY MECZ Obrazek TUTAJ
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6901
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez maniek-75-75 2024-08-05, 1:03 pm

robus1906 napisał(a):
maniek-75-75 napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Zaskoczony jestem tak dobrą grą . Gdyby nie sędziowie którzy pozbawili nas karnego i prawidłowo zdobytej bramki byłby pogrom . Jedyny który wciąż mnie nie przekonuje to Valencia . Jest coraz bardziej podobny do Holendra o znanym nazwisku który u nas się woził .

Wiesz jaki masz problem? To że gość szybciej myśli i biega niż cała reszta, lewa strona z Ukraince nie istnieje, gra się tylko prawym skrzydłem, a Valencia szybciej myśli i biega do przodu jak cała reszta tej bandy... Jak czytam wypociny typu Valencia mnie nie przekonuje to chyba ja inna piłkę nożny widzę...



Tylko ta lewa strona co dla ciebie nie istnieje to zobacz ile robi chłop pracy w obronie,ile ma przechwytów itp
Jak się nie mylę to przez 3 mecze 2 niecelne podania ,daj my mu jeszcze czasu chwile
I na koniec dodam takie Rundaki ,Ziemany ,Calinskie ,Wrzesinskie itp mogą mu buty wioząc
ja tego nie neguje ale atak lewym nie istnieje, wahadło działa w 2 strony...
maniek-75-75
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez GrubyPerez 2024-08-05, 1:06 pm

maniek-75-75 napisał(a):Tylko ta lewa strona co dla ciebie nie istnieje to zobacz ile robi chłop pracy w obronie,ile ma przechwytów itp
Jak się nie mylę to przez 3 mecze 2 niecelne podania ,daj my mu jeszcze czasu chwile

pełna zgoda :niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1411
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez zaglebie32 2024-08-06, 12:22 pm

Fajna robotę zrobił Kurdziel, robi Saganowski i nasi zawodnicy pierwszy raz od paru dobrych lat pokazuja na boisku charakter.Co do Valenci to nie wiem skąd jest zachwyt nad chłopem który rozegrał 1 słownie jeden mecz na przyzwoitym poziomie.Gośc który miał być liderem w pierwszej lidze , był ogrywany i aktualny poziom jego formy pasuje na 2 ligę.Chwalić chłopa za to co robił w zeszłym roku i teraz trzy razy kopnał celnie piłkę? gruba przesada lub ktoś śledził poczynania Zagłębia internetowo i nie miał wątpliwej przyjemności oglądać naszej gwiazdy w zeszłym sez onie.Dla mało zorientowanych jego by w Zagłębiu nie było tylko po prostu odmówił rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron.Takich pieniędzy jak mu dał ktoś w Zagłebiu nie powącha jako piłkarz juz nigdzie wiec jest. Podsumowując, nie ma sie czego wstydzić jak na razie ,chłopaki walczą i oby piłkarsko drużyna się układała na boisku bez kontuzji.Pozdrawiam 1906 razy kibicowską brać.
zaglebie32
 
Posty: 153
Dołączył(a): 2008-11-01, 9:53 am

Re: ZAGŁĘBIE - RESOVIA / 04.08.2024 / 19:35

Postprzez Adam1906 2024-08-06, 6:23 pm

Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6901
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników