ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18:00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez kriss68 2019-10-28, 6:25 pm

August napisał(a):
achter napisał(a):A ja myślę że powinieneś zaproponować Dudkowi swoje usługi piłkarskie skoro to poziom podwórkowy, myślę też że dasz radę, a nawet scementujesz naszą linię defensywy i będzie nie do przejścia, tak jak nikt nie przebije Twojej ironii i defetyzmu

Ja jestem zbyt marny by móc nawet o czymś takim pomarzyć za to ty w swojej mocno zabetonowanej świadomości doskonale nadawałbyś się na naczelnego propagandystę klubowego codziennie poprawiając ego Prezesa śpiewając mu piosenki o tym, że jest Najwybitniejszym Szefem klubu w całej drodze mlecznej a zwycięstwa w Lidze Mistrzów to kwestia czasu, Tomczykiem mógłbyś słodzić, że nikt w tej szerokości geograficznej nie potrafi robić takich transferów a Polczakowi, że w ostatnim tygodniu rozegrał mecze życia a w Barcie zbierają kasę na jego transfer. No a Dudkowi to, że w ostatnich 3 meczach straciliśmy 9 bramek, jesteśmy na 11 miejscu i mamy tylko 3 pkt przewagi nad strefą spadkową to wina Bońka, PZPN i kulki forumowych hejterów. Jestem przekonany, że chłopaki cię docenią i ozłocą.


Kolega August to guru tego forum i nie ma co z nim dyskutować.
Gdyby miał władzę w klubie( nie daj Boże) wszystkich by wymienił od strzała i oczywiście sprowadził samych panów piłkarzy. Pewnie i za trenerkę by się wziął i Ekstraklasę w sezon byś my mieli a LM we dwa.
Zlikwidował by też domniemaną patologię w klubie a i pewnie w całej polskiej piłce.
Teraz to jednak tylko czeka na potknięcia by przywalić.
Powodzenia.
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM W 2 LIDZE.
kriss68
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2006-07-04, 10:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec


Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez pete_zs 2019-10-29, 8:53 am

Z innej beczki. Dla tego forum charakterystyczna jest jedna kwestia. Wygrywamy z Wartą wiceliderem, na wyjeździe, do 70 min. wręcz ją rozbijamy. Cisza, nędzne dwie stroniczki i 2-3 wpisy pozytywne. Przegrywamy z Chrobrym - 5 stron nabite złośliwymi postami. Nie neguje, że czasem to forum pełni pożyteczną rolę informacyjną, czy w wykrywaniu mniejszych, lub większych nieprawidłowości. Ale jakby na to spojrzeć szerzej, to jest niestety ciągły hejt, defetyzm. Najczęściej słabo skrywana radość z porażek, bo może to pomoże kogoś zwolnić. Jakbym był trenerem , prezesem , prosiłbym o nie czytanie tych wypocin, bo niestety niejeden młody piłkarz może mieć dość. August, wyśmiewasz się z Jędrycha, to zbierz sobie, ilu tu kubłów pomyj na niego wylano, czy na takiego Puchacza. Postaw się na miejscu Jędrycha - czy jakbyś dzień w dzień czytał, że jesteś kaleką, nie miałbyś w końcu dość ? Nie wiem, czy to akurat na niego głównie wpłynęło , jak prosił o rozwiązanie z kontraktu. Ale zarzucanie gościowi chęci odejścia, w sytuacji, jak jechałeś po nim, wraz z innymi , od momentu jego przyjścia do klubu, to spora hipokryzja. Ile tu kubłów wylano na Puchacza - no i gdzie jest teraz Puchacz ? Teraz on może śmiać się z Was.
Przyszedł Dudek, wygrał dwa mecze, przegrał jeden, a tu już się pisze, że zastąpi go Malina. Już jeden z drugim zapomniałeś, jak sobie "radził" Mroczkowski. Ciekawe czy posypiecie głowę popiołem, jak zacznie wygrywać.
p.s. Kriss 68, "pożyczam" podpis, jeśli nie masz nic przeciwko
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM w 2 LIDZE.
pete_zs
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2014-08-17, 11:14 am

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez achter 2019-10-29, 9:04 am

pete_zs napisał(a):Z innej beczki. Dla tego forum charakterystyczna jest jedna kwestia. Wygrywamy z Wartą wiceliderem, na wyjeździe, do 70 min. wręcz ją rozbijamy. Cisza, nędzne dwie stroniczki i 2-3 wpisy pozytywne. Przegrywamy z Chrobrym - 5 stron nabite złośliwymi postami. Nie neguje, że czasem to forum pełni pożyteczną rolę informacyjną, czy w wykrywaniu mniejszych, lub większych nieprawidłowości. Ale jakby na to spojrzeć szerzej, to jest niestety ciągły hejt, defetyzm. Najczęściej słabo skrywana radość z porażek, bo może to pomoże kogoś zwolnić. Jakbym był trenerem , prezesem , prosiłbym o nie czytanie tych wypocin, bo niestety niejeden młody piłkarz może mieć dość. August, wyśmiewasz się z Jędrycha, to zbierz sobie, ilu tu kubłów pomyj na niego wylano, czy na takiego Puchacza. Postaw się na miejscu Jędrycha - czy jakbyś dzień w dzień czytał, że jesteś kaleką, nie miałbyś w końcu dość ? Nie wiem, czy to akurat na niego głównie wpłynęło , jak prosił o rozwiązanie z kontraktu. Ale zarzucanie gościowi chęci odejścia, w sytuacji, jak jechałeś po nim, wraz z innymi , od momentu jego przyjścia do klubu, to spora hipokryzja. Ile tu kubłów wylano na Puchacza - no i gdzie jest teraz Puchacz ? Teraz on może śmiać się z Was.
Przyszedł Dudek, wygrał dwa mecze, przegrał jeden, a tu już się pisze, że zastąpi go Malina. Już jeden z drugim zapomniałeś, jak sobie "radził" Mroczkowski. Ciekawe czy posypiecie głowę popiołem, jak zacznie wygrywać.
p.s. Kriss 68, "pożyczam" podpis, jeśli nie masz nic przeciwko

A ja podpisuje się pod Twym postem :niezle:
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez slawekchicago 2019-10-29, 12:50 pm

achter napisał(a):
pete_zs napisał(a):Z innej beczki. Dla tego forum charakterystyczna jest jedna kwestia. Wygrywamy z Wartą wiceliderem, na wyjeździe, do 70 min. wręcz ją rozbijamy. Cisza, nędzne dwie stroniczki i 2-3 wpisy pozytywne. Przegrywamy z Chrobrym - 5 stron nabite złośliwymi postami. Nie neguje, że czasem to forum pełni pożyteczną rolę informacyjną, czy w wykrywaniu mniejszych, lub większych nieprawidłowości. Ale jakby na to spojrzeć szerzej, to jest niestety ciągły hejt, defetyzm. Najczęściej słabo skrywana radość z porażek, bo może to pomoże kogoś zwolnić. Jakbym był trenerem , prezesem , prosiłbym o nie czytanie tych wypocin, bo niestety niejeden młody piłkarz może mieć dość. August, wyśmiewasz się z Jędrycha, to zbierz sobie, ilu tu kubłów pomyj na niego wylano, czy na takiego Puchacza. Postaw się na miejscu Jędrycha - czy jakbyś dzień w dzień czytał, że jesteś kaleką, nie miałbyś w końcu dość ? Nie wiem, czy to akurat na niego głównie wpłynęło , jak prosił o rozwiązanie z kontraktu. Ale zarzucanie gościowi chęci odejścia, w sytuacji, jak jechałeś po nim, wraz z innymi , od momentu jego przyjścia do klubu, to spora hipokryzja. Ile tu kubłów wylano na Puchacza - no i gdzie jest teraz Puchacz ? Teraz on może śmiać się z Was.
Przyszedł Dudek, wygrał dwa mecze, przegrał jeden, a tu już się pisze, że zastąpi go Malina. Już jeden z drugim zapomniałeś, jak sobie "radził" Mroczkowski. Ciekawe czy posypiecie głowę popiołem, jak zacznie wygrywać.
p.s. Kriss 68, "pożyczam" podpis, jeśli nie masz nic przeciwko

A ja podpisuje się pod Twym postem :niezle:


Bo My jesteśmy Ci źli .Hejter, winni ze w Naszym Zaglebie jest raka a nie inna sytuacja . A Wy dalej chwalcie jedynych właściwych zarzadzacych Zaglebiem .Niech dalej nabija dobie kieszeń miejska kasą.
Ja z Nimi nie chce mieć nic do czynienia .Chyba ze w sądzie gdzie wcześniej czy później trafią .
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez Adamek182 2019-10-29, 2:49 pm

Pete... :brawo:
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez achter 2019-10-29, 5:11 pm

slawekchicago napisał(a):Bo My jesteśmy Ci źli .Hejter, winni ze w Naszym Zaglebie jest raka a nie inna sytuacja . A Wy dalej chwalcie jedynych właściwych zarzadzacych Zaglebiem .Niech dalej nabija dobie kieszeń miejska kasą.
Ja z Nimi nie chce mieć nic do czynienia .Chyba ze w sądzie gdzie wcześniej czy później trafią .

Możesz przetłumaczyć co napisałeś?
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez kanciak 2019-10-29, 7:27 pm

Bardzo dobry wpis Pete. Też to zauważyłem, jak jest dobry wynik to ok udalo im sie, jak porażka to jazda po piłkarzach, trenerze, zarządzie.
I żeby nie było, jestem ostatnim, który by bronil czy nawet chwalił zarząd klubu. Ale jazdy po niektorych piłkarzach niestety często przekraczały ramy krytyki ale nawet granice kultury i dobrego smaku.
Trener to stanowisko jak najbardziej do krytyki.
Zarząd mamy pełne prawo oceniać, patrzeć im na ręce, wyciągać wnioski i wytykac błędy.

Może gdyby bylo mniej ślepego chamskiego hejtu a więcej kulturalnej dyskusji to i wiecej osób mialo by ochotę pisać.

Sorki za brak części polskich znaków...
kanciak
 
Posty: 207
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez kriss68 2019-10-29, 7:42 pm

pete_zs achter kanciak :brawo: :brawo: Jak to miło przeczytać w końcu rozsądne wpisy, nareszcie coś innego, bo dotąd jak tylko ktoś się odezwał inaczej zaraz go jechano. Stworzyła się tu grupka która pisała sama dla siebie , wietrzyła klubowe spiski i szwindle ( w tym ten najgorszy czyli współpraca z INN - jedną z największych agencji na rynku piłkarskim) sadziła czerwone kartki i bluzgi.
Panowie stwórzcie sobie nowy wątek (chyba już ktoś to proponował) tam sobie płaczcie, użalajcie się, piszcie inwektywy na zarząd, trenerów, zespół, prezydenta i co wam tam jeszcze nie pasuje.
Proszę jednak, pozostawcie inne wątki forum czyste od tego.
pete_zs napisał(a):p.s. Kriss 68, "pożyczam" podpis, jeśli nie masz nic przeciwko

pewnie, nie ma problemu
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM W 2 LIDZE.
kriss68
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2006-07-04, 10:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez Blajpios 2019-10-29, 8:28 pm

Hm. Czy z radością witam te wpisy dzisiejsze?
No, tak - ale w takim razie, jeszcze mi się ciekawe pytanie nasuwa, takie robienie horyzontu: Koledzy się odezwali z jednej grupy, też robią kółeczko rozmawiających ze sobą, bo tak samo myślą - no i atakują tych drugich, że Wy to, Wy to (zauważyłem, że jednak z dużej litery i bardzo mnie to cieszyło). Tak sobie pomyślałem: i co, naprawdę wszystkich znów trzeba wsadzić na dwie różne strony barykady?
Tak, mogę napisać: z radością przyjąłem te wpisy. Tyle, że dodam ale. Z radością, bo jest szansa na odzyskanie szerszego zakresu dyskutantów merytorycznych - no i z radością, bo wyrwali z serca niektórzy Koledzy szczerze, co im w sercu zbierało. Także - bo na pewno nie da się zaprzeczyć, twierdząc, że totalnie piszą nieprawdę. Jest w tym prawda.
Rzecz jednak - jest jednak w naturze "nurtów podziału". Tak jak nieraz pisałem - że potrzebne jest na przykład Stowarzyszenie Kibiców, które złączy rozmaitych, że potrzeba jest, by "zagorzali kibice", "ultrasi": zrozumieli, że konieczni są "piknicy", czyli "uładzeni" kibice i by za tymi uładzonymi ultrasi zatęsknili. Jak również, w drugą stronę - trzeba, by "piknicy" zrozumieli, że konieczni są "zagorzali", "ultrasi" i też za nimi zatęsknili. Nadto - by właśnie było porozumienie, płaszczyzna jakiejś nawet współpracy, choćby tworzenia zachęty do tego, by przybywało jednych i drugich i jeszcze tych takich w ogóle sporadycznych, przypadkowych, co na przykład przyjechali do Zagłębia w interesach z innych stron a ponieważ jest świetny spektakl, kibice potrafią dopingować a nie bluzgać, to zostali na weekend by prócz pozwiedzania innych pięknych miejsc, jednego dnia pójść do Teatru Zagłębia a innego na Arenę Zagłębia.
Jak wiemy, rzeczywistość jest trochę inna.
Podobnie - radość moja była dziś w tym, że dość mocno odezwała się pewna frakcja - ale i w nadziei, że z tego właśnie wyjdzie poszerzenie do dyskusji. Nie zaś - przerzucanie, które "my" wygra a które "wy" przegra czy na odwrót. Cieszę się, że po obu stronach pobrzmiewa to, co od lat piszę - przede wszystkim Centrum Zarządzania. Byłem też chyba pierwszym, który przestrzegał przed "jechaniem po T. Puchaczu" - a parę dni temu też pisałem, by zauważać pozytywy czy to 16-latka, czy innych młodych. Dlatego chyba mam prawo napisać, że idea tworzenia "wątków politowania dla ubogich", obojętnie w którą stronę, byłaby biedna; czyli inaczej w stylu - "nie wyjeżdżajcie z pozytywami obecnej sytuacji, bo zostaniecie skasowani, gdyż jest gnój" - jak również z drugiej strony "stwórzcie sobie wątek oddzielny dla sierot, gdzie będziecie biadolić".
Tak, piszę to - pomimo że jestem nie tylko tym, który od dawna pisze o konieczności wizji, ludzi do tego dobranych oraz realnie wysokiej klasy Centrum Zarządzania i - niestety - wciąż widzę smutno sprawy Zagłębia, jeżeli w tej perspektywie patrzeć. Piszę to, bo jest jakąś szansą, jeżeli dwa obozy mogłyby stworzyć pole do dyskusji, by jednak jakieś wspólne opinie lub choćby dyskusje istniały. Faktycznie bowiem to jakaś jakby klątwa nad Polakami: dwa inaczej myślące obozy "muszą" stanąć koniecznie nie obok a po przeciwnych stronach barykady i jedynie jeżeli wróg jakiś uderzy na całość, to zaczną bronić, ale tylko do momentu, gdy uda się obronić. Tak, to dość chyba istotne pytanie - czy zdecydować się jakoś "tolerować" szkodliwą we własnej ocenie drugą stronę, bo aktualne możliwości są takie, jakie są - czy też nie zgodzić się na istnienie tej drugiej strony? Dla jednych bowiem, jakby sprawy faktycznej poprawy jakościowej o kilka rzędów organizacji Klubu, są albo mrzonką albo drugorzędne, bo ważne jest, by na tym poziomie, który jest cieszyć się sukcesami, jakie są a nie dać się zdołować porażkom. Dla mnie faktycznie - choć popieram to chwytanie pozytywów w aktualnej sytuacji, to smutne jest takie łatwe godzenie się, żeby nie ruszać spraw rozwoju. Niemniej, niektórzy tak patrzą. Dla innych zaś - faktycznie jest tak, popieram, że nie należy nie tylko marzyć o rozwoju, lecz wszelkimi sposobami do niego "zmuszać", nieszczęście jest, gdy o tym się zapomina — niemniej jednak czy to faktycznie znaczy, że nie wolno nawet na kolorowy kwiatek, który wyrósł powiedzieć, że jest kolorowy, że coś dobrze wychodzi, tylko musi obowiązywać nuta rozpaczy a przynajmniej tragiczny?
Cóż. Tak, wiem. To jest w paru ostatnich wiekach w historii Polski - to "polskie coś". Zarazem - wielkość Polski, jak i marność Polski: czyli ta rzeczywistość niby obok siebie niby przeciw zarazem romantyzmu jak i pozytywizmu. No, ale może na małą choćby skalę, takiego Forum, da się jakoś rzeczy przemyśleć jeszcze inaczej?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez Tomcjo 2019-10-29, 8:28 pm

Bardzo cieszy mnie nowa grupa o innym poglądzie na klub . A będzie jeszcze lepiej jak wszyscy przejdą od ogółu do szczegółu .
Proszę bardzo . Ja krytykowałem Puchacza i dalej uważam ze błędem było zatrudnienie go co potwierdziła jego gra w Katowicach i spadek Gejksy do czego się przyczynił w stopniu znaczącym . Jednocześnie pisałem ze zupełnie inne podejście miałbym do piłkarza gdyby został on nie wypożyczony a kupiony lub wypożyczony z opcja wykupienia za ustalona cenę. Skąd tak różne moje podejście do Puchacza . Dla mnie to oczywiste . Był on powoływany do młodzieżówki i oceniany przez trenerów jako wielce obiecujący . Tylko co z tego skoro rozgrywki i w I lidze i w ekstraklasie były dla niego zbyt trudne . „Nasz” Puchacz to inwestycja w przyszłość i po pół roku lub bardziej roku mielibyśmy dobrego a może świetnego gracza na lata . W „naszego” piłkarza warto inwestować cierpiąc to jak kaleczył grę . Tymczasem prezes zawodowiec pożyczył go na krótki okres bez prawa wykupu i po prostu szkodził nam w bieżącej walce ligowej a przyszłe efekty tej pracy zgarniał Lech . Prezes wykonał świetna prace dla Lecha i nie rozumiem dlaczego panowie oczekujecie ze ja kibic Zagłębia będę w sposób kulturalny wyrażał swoją wdzięczność za to panowi MJ i trenerowi Dudkowi . Dlaczego teraz Puchacz gra o świetnie w ekstraklasie . Nie przesadzajmy . Miał kilka lepszych występów i łapie się go składu . A to dlatego ze ograł się u nas i w Katowicach i teraz już mniej popełnia szczeniackich błędów . Po za tym to piłkarz Lecha i oni będą go wystawiać nawet po słabych meczach bo inwestują w niego i sprzedadzą za duża kasę za kilka lat . Jaki jest bilans Zagłębia Sosnowiec na Puchaczu . Stracone punkty i wydana miejska kasa na pensje i transfer . Zyski 0 . Chętnie poznam wasze argumenty dlaczego warto było wypożyczyć Puchacza bo ja nie znajduje nawet jednego argumentu . Nawet fakt kilku lepszych jego meczy jest dla mnie minusem bo w tym czasie lepiej było żeby na tej pozycji grał nasz junior , choć jeszcze słabszy ale te mecze które zabrał mu Puchacz przyczyniły by się do rozwoju jakiegoś NASZEGO piłkarza .
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez Blajpios 2019-10-29, 8:45 pm

Okazuje się, że w tym samym czasie pisaliśmy obaj - i Kolega Tomcjo i ja. Pozwolę sobie dopowiedzieć więc jeszcze. Przy czym - też cieszę się tym wpisem Kolegi Tomcjo, jakkolwiek bywały inne wpisy, przy których bardziej lub całkowicie się zgadzaliśmy - w tym wypadku zaś jest trochę inaczej. Niemniej, fantastycznie jest, że też wyraża radość, iż poszerza się zakres dyskusji, jak również podejmuje Kolega linię, by nie eskalować konfrontacji, nie obkładać się w odpowiedziach. Natomiast różnice są choćby w tym, że akurat bardziej kładłbym teraz nacisk na położenie dalszych podkładów pod poszerzenie pola wspólnego, mniej zaś wracałbym do analizy przeszłości, bo faktycznie, co da roztrząsanie przykładu T. Puchacza. Pamiętam, owszem, tę dyskusję na temat, że inaczej, jeżeli by się uczył "na rzecz Zagłębia" a nie dla obcych. Mam nadzieję, że dobrze pamiętam, iż już wtedy wyrażałem zrozumienie i w jakiejś mierze na takie różnicowanie, bo to istotnie różnica. Już wtedy też pisałem, że przy tym nawet nie jest konieczne, by stał się wybitnym kadrowiczem, nie jestem pewien, czy mu się uda - ważne jest (i było) - że ważne jest, jeżeli choćby tylko solidnym ligowcem zostanie (a nawet po prostu dojrzałem człowiekiem, obywatelem kraju): to by nie kojarzyło się mu Zagłębie, jako miejsce w którym go gnojono, tylko choćby przez konstruktywną krytykę pomagano do rozwoju.
Zostawiając zaś T. Puchacza. Teraz też są przypadki, przywołane przeze mnie. Czy 16-latkowi się wytyka, że nie strzelił w sytuacji, w której i wielcy europejskiej piłki nie strzelają - czy zauważa się, że miał po tej wpadce zimną krew strzelić decydującego gola? Czy młodym innym, z Zagłębia wychowankom, do Zagłębia transferom definitywnym, czy choćby wypożyczonym, jak wspomniany H. Sych właśnie, ale również J. Sinior, P. Mularczyk, M. Szwed, Q. Seedorf, K. Rządkowski, faktycznie pokazuje się pozytywną krytykę, czy wylewa dołujące pomyje? Ba! A nawet - co do Zarządu, choć tu zdecydowanie ostrzej powinno się wyrażać krytykę, gdyż i są to już w pełni dojrzali ludzie i ważniejszą pełnią rolę niż wchodzący do gry młodzi piłkarze: to faktycznie, jeżeli nie ma za co chwalić "kulturalnie wyrażając wdzięczność": to jednak w takim razie ma być forma rynsztokowa, bulgocąca własnymi emocjami, czy może inna będzie skuteczniejsza. Ba! Nawet jeżeli ktoś postrzega się bezsilny wobec jego zdaniem przemożnej przewagi sił innych, którzy to egzekwują — to czy najlepszą formą jest uleganie tej bezsile?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez achter 2019-10-29, 8:59 pm

Tomcjo napisał(a): Jaki jest bilans Zagłębia Sosnowiec na Puchaczu . Stracone punkty i wydana miejska kasa na pensje i transfer . Zyski 0 . Chętnie poznam wasze argumenty dlaczego warto było wypożyczyć Puchacza bo ja nie znajduje nawet jednego argumentu .

A czy Kolega Tomcjo jasnowidz czy wróżka jaka,
Tomcjo napisał(a): Był on powoływany do młodzieżówki i oceniany przez trenerów jako wielce obiecujący .

Więc został wypożyczony z myślą aby pomóc w zbudowaniu mocnej defensywy, życie to zweryfikowało ale w chwili angażu nikt nie wiedział jak potoczą się losy.
Tomcjo napisał(a):Nawet fakt kilku lepszych jego meczy jest dla mnie minusem bo w tym czasie lepiej było żeby na tej pozycji grał nasz junior , choć jeszcze słabszy ale te mecze które zabrał mu Puchacz przyczyniły by się do rozwoju jakiegoś NASZEGO piłkarza .

A czy byłbyś zadowolony gdyby nasz nie ograny junior w każdym meczu popełniał błędy typu Radkowski i za każdym razem w plecy razy dwa niż dotychczas
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez Blajpios 2019-10-29, 9:51 pm

Skoro jednak upieramy się, by jeden wątek ciągnąć, to teraz się wypowiem, że w pewnej mierze nie tylko rozumiem Kolegę Tomcjo, ale myślę podobnie. Tak, zdecydowanie lepiej jest, jeżeli młody zdolny junior przynależy do Zagłębia a nie jest tylko wypożyczony. Naprawdę trudno zrozumieć? Jest lepiej dlatego, że kiedy już będzie tych błędów nie popełniał, albo zdecydowanie mniej - to będzie to służyć Zagłębiu a nie już klubowi, do którego wróci - lub jeżeli jego karta uprawnień do gry zostanie sprzedana innemu klubowi, to kasa za to wpłynie do Zagłębia a nie do klubu, z którego był wypożyczony. Czyli - różnica ewidentna. Tak też dyskutowaliśmy podówczas z Kolegą Tomcjo, przy czym różnica między nami była taka, że ja jednak widziałem jakieś wartości, dla których można i wypożyczyć grę zawodnika - natomiast Kolega Tomcjo był bardziej zdecydowany, że jeżeli wychodzi na to, że popełnia znaczne błędy, to po kiego licha wypożyczenie, nic to nie daje. Natomiast oczywiście, zdroworozsądkowe określenie Kolegi achter ma swoją moc, mogło być tak że liczono, iż tych błędów nie będzie dużo i było to błędne liczenie, trudno (Kolega Tomcjo jest zaś chyba tu bardziej "nieprzejednany" i ma prawo tak sądzić — naprawdę unikajmy "pójścia na noże", jeżeli tylko jest to poziom dyskusji, bo przecież Kolega Tomcjo tutaj w tej dyskusji nie przejawia jakiejś linii "gnojenia", nie przesadzajmy".
Natomiast - naprawdę chyba ciekawsza jest dyskusja odnosząca się do aktualnie będących w grze młodych zawodników, czy to wychowanków, czy to takich, którzy z innych klubów na stałe doszli, czy wręcz tylko są wypożyczeni.
Proponowałbym jednak znowu - nie tylko na tej kwestii w dyskusji się skupiać.
Przy czym - ja liczę, że jednak w perspektywie nie jednego tylko meczu z Chrobrym, czy dwóch, dodając Chojniczankę, chyba jednak ruszy do przodu Zagłębie w porównaniu z tym, jak się w pierwszej części rundy prezentowało.
Ba! Ale - czy to znaczy - że faktycznie ten skład stać więcej niż na walkę o utrzymanie? Więcej, niż chodzi o walkę o środek tabeli?
No i następne. Gdyby nawet trener D. Dudek był razem z P. Malinowskim w stanie wykrzesać walkę o czołówkę, o I czyli najwyższą w Polsce ligę (Ekstraklasę )- to tym bardziej wracają pytania, które niektórzy chcieli zepchnąć do "nieużytków", "kwestii dla śmiesznych koneserów", nie warte dyskusji, bo wystarczą tematy, czy ostatnio wygrali czy przegrali. Tak, te tematy wtedy wracają i są tym bardziej ważne - co nie znaczy jednak, że nie można pozytywnie dyskutować i poza nimi, czyli o bieżących kwestiach "aktualności zespołu".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez Tomcjo 2019-10-30, 10:44 am

achter napisał(a):A czy Kolega Tomcjo jasnowidz czy wróżka jaka,

Dziwny argument . Gość grał potem w Katowicach i Poznaniu . Ile kolega potrzebuje czasu żeby ocenić czy Puchacz nam pomógł czy zaszkodził ? Czy teraz możemy ho sprzedać ? Nie !

Więc został wypożyczony z myślą aby pomóc w zbudowaniu mocnej defensywy, życie to zweryfikowało ale w chwili angażu nikt nie wiedział jak potoczą się losy.

No i tu tkwią moje wątpliwości i podejrzenia . Jak mógł nam pomoc skoro to było wypożyczenie krótkotrwałe , nie mogliśmy go kupić i na pewno wracał do Lecha . Jestem przeciwny wypożyczaniu . Chyba ze kontuzje ma ktoś jak Perdič czy Pawłowski i pożyczamy jakiego wygę który najlepsze lata ma za sobą ale wciąż gra na poziomie . Jak kiedyś wzięliśmy z Wisły Małeckiego .

A czy byłbyś zadowolony gdyby nasz nie ograny junior w każdym meczu popełniał błędy typu Radkowski i za każdym razem w plecy razy dwa niż dotychczas


Tez bym się wkurzał ale łudził bym się ze w końcu zacznie grać bo to inwestycja w naszego juniora . Po to się cierpi taką ofermę na boisku ze jest duża szansa ze wreszcie zacznie grać a klub zarobi na transferze . Na Puchaczu nie było szansy zarobić
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE Sosnowiec - Chojniczanka Chojnice 26/10/2019 18

Postprzez achter 2019-10-30, 11:28 am

[quote="Tomcjo"]
"Tez bym się wkurzał ale łudził bym się ze w końcu zacznie grać bo to inwestycja w naszego juniora . Po to się cierpi taką ofermę na boisku ze jest duża szansa ze wreszcie zacznie grać a klub zarobi na transferze . Na Puchaczu nie było szansy zarobić"
Tomcjo
 
Czyli rozumiem wypromować swego juniora za wszelką cenę, nawet kosztem spadku aby w niekreślonej bliżej przyszłości móc go godnie sprzedać lub ewentualnie odstąpić za czapkę gruszek
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Kamilosx