2021-06-06, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak (64' 22. Quentin Seedorf) 18. Lukáš Ďuriška 4. Mateusz Machała 27. Łukasz Turzyniecki 11. Patrik Mišák 14. Filip Karbowy (64' 21. Nikolas Korzeniecki) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira 10. Martim Maia (46' 7. Gonçalo Gregório)77. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 3. Patryk Mociak 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak   Trener: Kazimierz Moskal
0:1 - Tomasz Midzierski 6'
14' Tomasz Tymosiak
33. Maciej Gostomski 20. Bartłomiej Kukułowicz (83' 14. Gabriel Matei) 25. Paweł Baranowski 2. Tomasz Midzierski3. Leandro27. Michał Mak (83' 24. Michał Goliński) 23. Bartłomiej Kalinkowski (80' 17. Karol Struski) 7. Tomasz Tymosiak22. Serhij Krykun 18. Bartosz Śpiączka (73' 5. Kamil Pajnowski) 19. Przemysław Banaszak   Rezerwowi: 44. Adrian Kostrzewski 10. Aleksander Jagiełło 28. Paweł Wojciechowski  Trener: Kamil Kiereś
Sędziowie: Paweł Malec - Michał Gajda, Arkadiusz Śpiewak (Łódź). Techniczny: Jacek Lis (Katowice)
90.0000
90+5' gwizdek Sędzia Paweł Malec zakończył mecz.
90+5' W pole karne pobiegł nawet Krystian Stępniowski, ale tym razem fatalnie dośrodkował Patrik Mišák.
90+5' Po strzale Gonçalo Gregório z rzutu wolnego piłka odbija się od muru i wychodzi na róg.
90+4' Paweł Baranowski sfaulował Gonçalo Gregório 21 metrów przed bramką gości.
90+1' "Dzięki za wejście, Zagłębie, dzięki za wejście" - skandują kibice Górnika obecni w Sosnowcu. Fani Zagłębia odpowiadają "Piłka nożna dla kibiców".
90+1' Bardzo niecelny strzał Szymona Sobczaka z 20 metrów.
89' Po dośrodkowaniu Serhija Krykuna z lewego skrzydła Przemysław Banaszak faulował Quentina Seedorfa.
88' Karol Struski faulowany przez Nikolasa Korzenieckiego w środku boiska.
87' Akcja Szymona Sobczaka, podanie do Quentina Seedorfa i zablokowany strzał Holendra.
86' Karol Struski przedarł się przed pole karne Zagłębia i uderzył obok słupka z około 20 metrów.
84' Łukasz Turzyniecki nie zdążył dobiec do piłki zagranej przez Nikolasa Korzenieckiego.
84' Na spalonym Karol Struski.
83' zmiana Podwójna zmiana w Górniku - Gabriel Matei za Bartłomieja Kukułowicza i Michał Goliński za Michała Maka.
80' zmiana Druga zmiana w Górniku - Karol Struski za Bartłomieja Kalinkowskiego.
79' Patrik Mišák wstrzelił piłkę w pole karne, a tam interweniował Kamil Pajnowski.
77' Następna wrzutka Patrika Mišáka z rzutu rożnego, z którą poradzili sobie defensorzy Górnika.
77' Świetne prostopadłe podanie do Szymona Sobczaka, który znalazł się z piłką w polu karnym, ale został zatrzymany przez Tomasza Midzierskiego. Róg dla Zagłębia.
76' Patrik Mišák wrzucił piłkę z narożnika boiska i ponownie dośrodkowanie z rzutu rożnego nie zakończyło się oddaniem strzału.
75' Paweł Baranowski wybija piłkę na rzut rożny.
73' zmiana Pierwsza zmiana w zespole z Łęcznej - Kamil Pajnowski za Bartosza Śpiączkę.
72' Przerwa na uzupełnienie płynów i pomoc jednemu z zawodników gości.
71' Fanatycy Zagłębia zaprezentowali oprawę z pewnymi elementami pirotechniki.
70' Bartosz Śpiączka znalazł się w sytuacji sam na sam z Krystianem Stępniowski i nasz bramkarz popisał się kapitalną paradą i odbił piłkę po strzale napastnika gości z około 7 metrów.
69' Nikolas Korzeniecki zablokował strzał Serhija Krykuna z pola karnego.
69' Przemysław Banaszak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rogu.
68' Róg dla Zagłębia po akcji Szymona Sobczaka.
67' Quentin Seedorf gra na lewej stronie obrony, a Łukasz Turzyniecki przeniósł się na prawą stronę.
66' Ponownie wrzucał Patrik Mišák i tym razem Zagłębie ma aut na wysokości pola karnego.
65' Tomasz Midzierski wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rogu.
65' Maciej Ambrosiewicz strzelił po ziemi z 20 metrów. Piłka otarła się o jednego z rywali i minęła bramkę.
64' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Dawida Ryndaka i Nikolas Korzeniecki za Filipa Karbowego.
63' Fatalne wyprowadzenie piłki z własnego pola karnego kończy się autem dla gości.
61' Leandro dośrodkował z rzutu rożnego. Piłkę głową zgrał Paweł Baranowski, a z bliska do bramki trafił Serhij Krykun, ale na nasze szczęście znajdował się na spalonym.
61' Paweł Baranowski strzelał z półobrotu z około 13 metrów. Po rykoszecie piłka wyszła na róg.
59' Dawid Ryndak niecelnie główkował po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego.
57' Dośrodkowanie Filipa Karbowego w kierunku Szymona Sobczaka, ale Paweł Baranowski okazał się szybszy od naszego napastnika.
57' Tomasz Tymosiak trafia w mur z rzutu wolnego.
56' Przemysław Banaszak faulowany przez Mateusza Machałę 35 metrów od bramki Zagłębia.
55' Po strzale Patrika Mišáka piłka odbija się rykoszetem od Bartosza Śiączki i trafia w ręce Macieja Gostomskiego.
55' Mateusz Machała wygrał główkowy pojedynek z Przemysławem Banaszakiem we własnym polu karnym.
53' Kibice Zagłębia na oprawie apelują o zaszczepienie się. Ale nie żadnym Pfizerem czy Johnsonem, tylko fanatyzmem.
52' Gra przerwana, bo na murawie leży Maciej Ambrosiewicz.
51' Leandro dośrodkował z lewej strony boiska, a Przemysław Banaszak z około 7 metrów strzelił z woleja nad poprzeczką.
51' Maciej Gostomski złapał piłkę dośrodkowaną przez Patrika Mišáka z rzutu rożnego.
51' Patrik Mišák dośrodkował prawa nogą z lewej strony boiska, a Gonçalo Gregório z kilku metrów strzelił głową w słupek.
50' Leandro zagrał z rzutu rożnego odchodzącą piłkę i żadnemu z jego kolegów nie udało się dojść do piłki w polu karnym.
49' Róg dla gości po interwencji Dawida Ryndaka.
49' Paweł Baranowski przed polem karnym powstrzymał Gonçalo Gregório. Nasi zawodnicy sugerują, że był faul.
49' Łukasz Turzyniecki przerwał akcję Michała Maka.
48' Gonçalo Gregório gra w ataku, a Szymon Sobczak przeszedł na lewą pomoc.
47' Wśród gości obecnych na dzisiejszym meczu jest m.in. nowy trener Górnika Zabrze Jan Urban.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w składzie Zagłębia przed drugą połową - Gonçalo Gregório za Martima Maię.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Po strzale Bartosza Śpiączki z około 22 metrów piłka trafiła w poprzeczkę.
45+1' Maciej Ambrosiewicz strzelił nad poprzeczką z ponad 30 metrów.
44' Szymon Sobczak wdał się w drybling w polu karnym i stracił piłkę na rzecz Serhija Krykuna, a potem faulował gracza gości.
43' Piłkarze wykorzystali krótką przerwę w grze na uzupełnienie płynów.
41' Patrik Mišák stracił piłkę na rzecz Bartłomieja Kukułowicza w okolicy narożnika boiska. Gra przerwana, bo Słowak zwija się z bólu.
40' Patrik Mišák dośrodkował z narożnika boiska. Piłkę głową zagrał Lukáš Ďuriška i wpadła ona w ręce Macieja Gostomskiego.
39' Po strzale Filipa Karbowego z rzutu wolnego niepewnie interweniował Maciej Gostomski, który odbił piłkę przed siebie, a na róg futbolówkę wyekspediował Bartłomiej Kalinkowski.
38' Filip Karbowy faulowany przez Pawła Baranowskiego 30 metrów od bramki.
37' Przemysław Banaszak wybił piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rogu.
36' Po dośrodkowaniu João Oliveiry z lewego skrzydła piłkę głową na róg wybił Leandro.
35' W rundzie wiosennej Zagłębie miało trzy rzuty karne - dwa zostały zmarnowane.
35' Maciej Gostomski obronił rzut karny strzelany przez Szymona Sobczaka.
33' Patrik Mišák sfaulowany w polu karnym przez Bartłomieja Kukułowicza. Mamy rzut karny.
32' Zza pola karnego przymierzył Patrik Mišák. Piłka minęła bramkę gości.
32' Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z bliska główkował zamykający akcję Lukáš Ďuriška i piłka trafiła w słupek!
31' Szymon Sobczak wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
30' Martim Maia zagrał w polu karnym do João Oliveiry, ale naszemu najlepszemu strzelcowi nie udało się oddać strzału w tej sytuacji.
29' Leandro faulowany przez Lukáša Ďuriškę jeszcze na połowie gości.
29' Patrik Mišák trafił w mur z rzutu wolnego.
28' Patrik Mišák faulowany 20 metrów przed bramką przez Bartłomieja Kukułowicza.
27' Po dośrodkowaniu Leandro z rzutu wolnego nad bramką główkował Bartosz Śpiączka.
26' Filip Karbowy wybił piłkę po dośrodkowaniu Leandro z rzutu wolnego.
25' Michał Mak faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
23' Serhij Krykun faulowany przez Patrika Mišáka
22' Filip Karbowy dobiegł z piłką do 20. metra, przełożył piłkę na lewą nogę i strzelił obok słupka.
22' Bartosz Śpiączka po błędzie Lukáša Ďuriški znowu stanął przed szansą na zdobycie bramki, ale ponownie przestrzelił.
20' Przemysław Banaszak faulowany przez Mateusza Machałę.
17' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Przemysława Banaszaka.
17' Martim Maia faulowany przez Bartłomieja Kalinkowskiego.
16' Szymon Sobczak zagrywał ręką na połowie gości.
16' Bartosz Śpiączka na spalonym po dośrodkowaniu Leandro z rzutu wolnego.
16' Kontra Górnika przerwana faulem Dawida Ryndaka.
15' Filip Karbowy trafił w mur z rzutu wolnego z ponad 30 metrów.
14' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Tymosiaka za faul na Filipie Karbowym.
14' Z rzutu wolnego dośrodkował Patrik Mišák, a Bartłomiej Kalinkowski wybił piłkę poza pole karne.
14' Łukasz Turzyniecki faulowany przez Tomasza Tymosiaka.
12' Z prawej strony pola karnego uderzał Szymon Sobczak. Broni Maciej Gostomski.
9' Do statystyk Zagłębia trafia pierwszy celny strzał w wykonaniu Patrika Mišáka, ale nie miało to prawa zaskoczyć Macieja Gostomskiego.
9' Zagłębie wróciło do tego, co prezentowało w meczach z Resovią, Arką Gdynia, Koroną Kielce i Chrobrym Głogów - pierwszy celny strzał rywali i od razu bramka.
8' Po świetnym prostopadłym podaniu Bartłomieja Kalinkowskiego Bartosz Śpiączka znalazł się w sytuacji sam na sam z Krystianem Stępniowskim i z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
6' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Leandro z rzutu rożnego Tomasz Midzierski pokonał Krystiana Stępniowskiego strzałem głową.
6' Dawid Ryndak wybija piłkę na rzut rożny dla Górnika.
6' Po rzucie rożnym dla Zagłębia piłkę traci Filip Karbowy i goście ruszają z kontrą.
5' Bartłomiej Kukułowicz przerwał akcję Patrika Mišáka. Róg dla Zagłębia.
3' Przerwa w grze. Na murawie leży João Oliveira.
2' Dawid Ryndak gra na prawej obronie, Łukasz Turzyniecki na lewej. Szymon Sobczak występuje w ataku, a Martim Maia na lewej pomocy.
1' Na spalonym Przemysław Banaszak.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 12:38 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Zagłębie dziś zagra całe na biało, a Górnik w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach.
0' 12:35 Za chwilę zaczniemy ostatni w tym sezonie mecz Zagłębia na Stadionie Ludowym. Pogoda dopisuje, ale frekwencja nie bardzo.
0' 12:25 Dwie kolejne wygrane, siedem bramek strzelonych i żadnej straconej - tak okazale wygląda dorobek Zagłębia w dwóch poprzednich spotkaniach. Z kolei Górnik Łęczna ostatnio nie spisuje się najlepiej. Nasz dzisiejszy rywal nie wygrał żadnego z dziewięciu poprzednich meczów, a w ostatnich dwunastu spotkaniach zdobył zaledwie dziewięć punktów. Liczymy na to, że w Sosnowcu się nie przełamie, podobnie jak przed tygodniem Puszcza Niepołomice nie przerwała złej serii podczas meczu z sosnowiczanami.
0' 12:15 Prawie 33 lata czeka Zagłębia na zwycięstwo nad Górnikiem Łęczna. Z dziewięciu dotychczas rozegranych spotkań z z drużyną z Łęcznej wygrali zaledwie jedno - właśnie to pierwsze w historii. W kolejnych ośmiu meczach Zagłębie doznało pięciu porażek i trzy razy podzieliło się punktami z zielono-czarnymi. Wypadałoby w końcu przerwać tę złą serię w starciach z Górnikiem Łęczna.
0' 12:05 Po wczorajszej porażce GKS-u Bełchatów z GKS-em Jastrzębie stało się pewne, że drużyna z Bełchatowa opuszcza I ligę, a co za tym idzie Zagłębie jest już pewne utrzymania. Dzisiejszy mecz nie będzie więc miał większego znaczenia dla sosnowiczan, poza prestiżowym. Teoretycznie podopieczni Kazimierza Moskala mogą jeszcze awansować w końcowej tabeli na 13. miejsce, ale to już nie ma większego znaczenia, czy Zagłębie zajmie 13. czy 17. miejsce. Najważniejsze jest to, że udało się uniknąć ostatniej pozycji w tabeli. Dla Górnika Łęczna spotkanie w Sosnowcu ma znacznie większe znaczenie. Zespół z Lubelszczyzny walczy o szóste miejsce w tabeli, które da prawo gry w barażach o awans do Ekstraklasy.
0' 11:55 Dwóch zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Kazimierz Moskal w porównaniu do spotkania w Niepołomicach. Poza meczową kadrą znalazł się pauzujący za osiem żółtych kartek Dawid Gojny, a kontuzja wyeliminowała z gry Michała Masłowskiego. Do jedenastki wracają za to Łukasz Turzyniecki i Martim Maia. Zobaczymy, kto wystąpi na lewej obronie. Poprzednio, gdy Dawid Gojny pauzował za kartki, Dawid Ryndak grał po prawej stronie, a po lewej Łukasz Turzyniecki, ale wtedy do składu wskoczył "Denver", a "Turzyk" miał pewnie miejsce na prawej stronie bloku defensywnego. Teraz jest inaczej. Zobaczymy także, czy Martim Maia zagra w ataku, tak jak w dwóch meczach tego sezonu, a Szymon Sobczak zostanie przesunięty na bok pomocy.
0' 11:45 Dzień dobry, witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na ostatnią w tym sezonie relację z meczu Zagłębia na własnym boisku. Dziś zmierzymy się z Górnikiem Łęczna.
Druga galeria zdjęć z meczu z GórnikiemDruga galeria zdjęć z meczu z Górnikiem Prezentujemy drugą galerię zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Łęczna, a w niej do obejrzenia prawie setka fotografii. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Górnikiem ŁęcznaGaleria zdjęć z meczu z Górnikiem Łęczna Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Górnikiem Łęczna. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ŁęcznąSkrót meczu z Łęczną Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Łęczna, który zakończył się zwycięstwem gości 1:0. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Górnikiem ŁęcznaKonferencja prasowa po meczu z Górnikiem Łęczna Na konferencji prasowej po meczu 33. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Górnikiem Łęczna pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:1Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:1 Pewne utrzymania w Fortuna I lidze Zagłębie zaprezentowało się dziś tak jak przez większą część tego fatalnego sezonu i przegrało z Górnikiem Łęczna 0:1. » Czytaj więcej