2021-06-13, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Legnica
Miedź Legnica
1:1(0:1)
1. Paweł Lenarcik 23. Paweł Zieliński 87. Ruben Hoogenhout (46' 5. Marcin Biernat) 25. Nemanja Mijusković 15. Dani Pinillos11. Krzysztof Drzazga (75' 59. Mehdi Lehaire) 20. Damian Tront 7. Marcin Garuch (82' 33. Piotr Azikiewicz) 22. Joan Roman (46' 71. Patryk Makuch)19. Paweł Tupaj (70' 42. Kacper Andrzejewski) 44. Michał Bednarski   Rezerwowi: 12. Mateusz Hewelt 3. Wiktor Pleśnierowicz 13. Adrian Purzycki 70. Maciej Śliwa    Trener: Jarosław Skrobacz
0:1 - Gonçalo Gregório 45+4' (k.) 1:1 - Mehdi Lehaire 78'
9' Krzysztof Drzazga 37' Nemanja Mijusković 42' Maciej Ambrosiewicz 45+2' Paweł Lenarcik 45+2' Dani Pinillos 45+3' Marcin Garuch 50' Marcin Biernat
13. Krystian Stępniowski 27. Łukasz Turzyniecki (68' 22. Quentin Seedorf) 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 16. Dawid Ryndak 21. Nikolas Korzeniecki 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira (80' 77. Szymon Sobczak) 11. Patrik Mišák 7. Gonçalo Gregório   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 3. Patryk Mociak 4. Mateusz Machała 10. Martim Maia 88. Adrian Troć   Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Patryk Gryckiewicz - Marcin Sadowski, Paulina Baranowska (Toruń). Techniczny: Damian Sylwestrzak (Wrocław)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 37 sekundach gry kończy się druga połowa meczu w Legnicy.
90+4' Patryk Makuch zwiódł Dawida Gojnego i posłał piłkę z prawej strony pola karnego obok dalszego słupka bramki Zagłębia.
90+3' Złe dośrodkowanie Patrika Mišáka z rzutu wolnego. Piłkę z pola karnego wyekspediował Mehdi Lehaire.
90+2' Patrik Mišák faulowany przez Damiana Tronta.
90+1' Quentin Seedorf podał do Szymona Sobczaka, a ten z około 18 metrów strzelił wysoko nad bramką.
90' Nikolas Korzeniecki podał piłkę pod nogi Pawła Zielińskiego.Gospodarze ruszyli z kontrą. Piotr Polczak wybił piłkę dośrodkowaną przez Piotra Azikiewicza.
89' Patryk Makuch uciekł Nikolasowi Korzenieckiemu i uderzył prawą nogą z ponad 20 metrów. Piłka minęła sosnowiecką bramkę.
88' Patrik Mišák faulowany przez Kacpra Andrzejewskiego.
86' Patrik Mišák upadł w polu karnym po starciu z Damianem Trontem. Sędzia każe grać dalej.
85' Quentin Seedorf faulowany przez Marcina Biernata.
85' Z lewego skrzydła dośrodkował Piotr Azikiewicz, a Patryk Makuch sfaulował Dawida Gojnego.
84' Quentin Seedorf faulował w ataku Marcina Biernata.
83' Po podaniu Szymona Sobczaka z 18 metrów strzela Nikolas Korzeniecki. Broni Paweł Lenarcik.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Miedzi - Piotr Azikiewicz za Marcina Garucha.
82' W środku boiska leży Patrik Mišák.
80' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Szymon Sobczak za João Oliveirę.
78' gol - piłka nożna 1:1 Marcin Garuch zewnętrzną częścią stopy podał do Patryka Makucha, który z lewej strony pola karnego dośrodkował przed bramkę, a strzałem prawą nogą z woleja z około 5 metrów Krystiana Stępniowskiego pokonał Mehdi Lehaire.
77' Po dośrodkowaniu Marcina Garucha Dawid Gojny i Michał Bednarski zderzyli się ze sobą w polu karnym. Grę od bramki wznowi Zagłębie.
75' zmiana Czwarta zmiana w Miedzi - Mehdi Lehaire za Krzysztofa Drzazgę.
75' Paweł Lenarcik piąstkuje piłkę po wrzutce Patrika Mišáka z rogu.
74' Damian Tront wybija piłkę na róg dla Zagłębia.
73' Wiatr zniósł za boisko piłkę dośrodkowaną przez Dawida Ryndaka.
73' Patrik Mišák faulowany w środku boiska przez Damiana Tronta.
73' Dawid Ryndak uniemożliwił oddanie strzału Krzysztofowi Drzyzdze.
71' Dani Pinillos wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
70' zmiana Trzecia zmiana w Miedzi - Kacper Andrzejewski za Pawła Tupaja.
68' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Łukasza Turzynieckiego.
66' Pudło Michała Bednarskiego z pola karnego.
66' Płaski strzał Nikolasa Korzenieckiego zablokowany przez Nemanję Mijuskovicia.
65' Łukasz Turzyniecki wybija piłkę po dośrodkowaniu Daniego Pinillosa z rogu.
65' Po dośrodkowaniu Daniego Pinillosa piłkę na kolejny róg wybija Piotr Polczak.
64' Dawid Gojny w polu karnym powstrzyma Krzysztofa Drzazgę. Róg dla Miedzi.
62' Po zagraniu Michała Bednarskiego z ostrego kąta uderzał Krzysztof Drzazga. Krystian Stępniowski odbił piłkę.
61' Prawą nogą z linii pola karnego strzelił Patrik Mišák. Paweł Lenarcik wypiąstkował piłkę.
61' Szybkie rozegranie kornera. Wrzutka Patrika Mišáka i interrwencja głową Patryka Makucha.
60' Dani Pinillos blokuje Dawida Ryndaka i Zagłębie ma róg.
58' Gonçalo Gregório faulowany przez Nemanję Mijuskovicia.
58' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła, a Nikolas Korzeniecki lekko uderzył głową. Broni Paweł Lenarcik.
56' Damian Tront z 20. metra podał w pole karne do Michała Bednarskiego, a ten przestrzelił.
56' Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Makucha.
55' Dawid Ryndak już składał się do strzału w polu karnym, ale Paweł Zieliński zdążył z interwencją.
53' Paweł Lenarcik próbował dalekim wykopem uruchomić swojego napastnika, ale futbolówka trafiła do Krystiana Stępniowskiego.
53' Paweł Lenarcik łapie piłkę po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rzutu wolnego.
52' Patrik Mišák faulowany przez Nemanję Mijuskovicia.
52' Płaski strzał Pawła Tupaja z pola karnego. Bez problemów broni Krystian Stępniowski.
50' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Biernata za faul na Piotrze Polczaku.
49' Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Marcina Garucha.
48' Po drugim rzucie rożnym gospodarze oddali strzał wysoko nad bramką.
48' Zanim gra zostanie wznowiona jeszcze przerwa na pomoc medyczną dla João Oliveiry.
47' Rzut rożny dla Miedzi i po dośrodkowaniu Daniego Pinillosa będzie kolejny korner dla legniczan.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w przerwie w Miedzi - Patryk Makuch za Joana Romana i Marcin Biernat za Rubena Hoogenhouta.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 20 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu.
45+4' gol - po karnym 0:1 Gonçalo Gregório pokonał Pawła Lenarcika z rzutu karnego.
45+3' żóta kartka Żółta kartka za protesty dla Marcina Garucha.
45+2' żóta kartka Żółta kartka za protesty dla Pawła Lenarcika.
45+2' żóta kartka Gonçalo Gregório faulowany w polu karnym przez Daniego Pinillosa. Rzut karny i żółta kartka dla gracza Miedzi.
45+1' Nieudana próba strzału w wykonaniu Piotra Polczaka po wrzutce Dawida Gojnego z rogu.
45+1' Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka będziemy mieli kolejny róg.
45' doliczony czas +3
45' Zablokowany strzał João Oliveiry z dystansu. Róg dla Zagłębia.
45' Paweł Zieliński interweniuje na skraju pola karnego po zagraniu Dawida Ryndaka.
44' Złe podanie Łukasza Turzynieckiego w kierunku Nikolasa Korzenieckiego.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza.
41' Po prostopadłym podaniu Krzysztofa Drzazgi w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Michał Bednarski ale posłał piłkę obok słupka.
41' Kontra Zagłębia. Zle dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego i piłkę wybił Ruben Hoogenhout.
40' Dawid Gojny uprzedził Pawła Zielińskiego i wybił piłkę na aut.
37' żóta kartka Żółta kartka dla Nemanji Mijuskovicia za faul na Gonçalo Gregório.
36' Patrik Mišák przymierzył lewą nogą zza pola karnego. Broni Paweł Lenarcik.
36' Gonçalo Gregório z ponad 20 metrów strzelił nad bramką.
35' Krystian Stępniowski wybiegł poza pole karne, aby wybić piłkę i po swoim niezbyt dobrym zagraniu musiał szybko wracać do bramki, aby obronić strzał Krzysztofa Drzazgi z około 25 metrów.
35' Na spalonym Dawid Gojny.
34' Krzysztof Drzazga wybija piłkę po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rzutu wolnego.
33' Gonçalo Gregório faulowany przez Rubena Hoogenhouta.
32' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka do nikogo.
31' Lukáš Ďuriška wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Damiana Tronta.
29' João Oliveira faulowany przed polem karnym Zagłębia.
28' Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola bramkowego po zagraniu Pawła Zielińskiego.
26' Kiks Piotra Polczaka, ale na szczęście nasz stoper szybko naprawił swój błąd, choć Joan Roman reklamował u sędziego, że był faulowany.
25' Po dośrodkowaniu Marcina Garucha wiatr zniósł piłkę w stronę bramki, ale Krystian Stępniowski nie dał się zaskoczyć.
22' João Oliveira główkował nad bramką po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
22' Dawid Ryndak wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
20' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawej strony boiska głową strzelał João Oliveira. Broni Paweł Lenarcik.
19' Paweł Zieliński wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła. Interweniowali Łukasz Turzyniecki i Nikolas Korzeniecki.
18' Po dośrodkowaniu Pawła Tupaja z lewej strony boiska piłka wychodzi na aut.
16' Patrik Mišák na spalonym.
15' Maciej Ambrosiewicz faulowany w środku boiska przez Michała Bednarskiego.
15' Lukáš Ďuriška wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Daniego Pinillosa z rogu.
14' Po dośrodkowaniu Daniego Pinillosa z rzutu wolnego Łukasz Turzyniecki bliski samobójczej bramki. Piłka spadła na górną część siatki.
13' Paweł Zieliński faulowany przez Patrika Mišáka.
12' Sosnowiczanie ruszają z kontrą po rogu Miedzi, ale Gonçalo Gregório niedokładnie podawał do Dawida Ryndaka.
12' Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Krzysztofa Drzazgi z rogu.
11' Świetne podanie Joana Romana do wbiegającego w pole karne Pawła Zielińskiego. João Oliveira wybija piłkę na róg.
11' Dawid Ryndak zagrał piłkę ręką.
9' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Drzazgi za faul na Macieju Ambrosiewiczu.
8' Po dośrodkowaniu Michała Bednarskiego z prawego skrzydła głową z kilku metrów strzelał Krzysztof Drzazga. Broni Krystian Stępniowski.
6' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła główkował João Oliveira. Broni Paweł Lenarcik.
6' Patrik Mišák uderzył prawą nogą z woleja z pola karnego. Paweł Lenarcik sparował piłkę.
4' Rzut wolny dla Zagłębia z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę łapie Paweł Lenarcik.
3' João Oliveira powstrzymał składającego się do strzału z 20 metrów Marcina Garucha.
3' Patrik Mišák zagrał na prawą stronę pola karnego, a niecelny strzał oddał Dawid Ryndak.
0' 12:37 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Sosnowiczanie zagrają dziś w jednolitych czerwonych strojach, a Miedź na niebiesko. Przed meczem jeszcze miła uroczystość - Marcin Garuch otrzymał okolicznościową pamiątkę za rozegranie 250 meczów w barwach legniczan.
0' 12:30 Wszystkie mecze ostatniej kolejki Fortuna I ligi rozpoczną się o 12:40. Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadną w Radomiu, Niecieczy i Tychach. Tam toczy się walka o awans do Ekstraklasy. Mecze w Legnicy i Łęcznej wyłonią ostatniego uczestnika baraży, a pozostałe pięć spotkań to już tylko walka o prestiż.
0' 12:25 W trzech poprzednich meczach w Legnicy Zagłębie strzeliło po dwie bramki. W poprzednim sezonie sosnowiczanie wygrali z Miedzią 2:0, a w sezonie 2018/2019 w Ekstraklasie było 2:0 w fazie zasadniczej i 2:2 w w grupie spadkowej. Ostatniej porażki w Legnicy Zagłębie doznało w sierpniu 2017, gdy przegrało aż 1:4 i po tym meczu zwolniony został trener Dariusz Banasik.
0' 12:15 Myśleliśmy, że po tym jak w meczu z Arką Gdynia Zagłębie straciło bramkę po rzucie wolnym z połowy boiska, w tym sezonie już nic nas nie jest w stanie zaskoczyć, ale nie spodziewaliśmy się, że na ostatnim spotkaniu, rozgrywanym w połowie czerwca będzie tak zimno. W Legnicy jest 14 stopni, ale wiatr sprawia, że odczuwalna temperatura jest dużo niższa.
0' 12:05 Miedź Legnica ma jeszcze cień szansy na grę w barażach o awans do Ekstraklasy. Potrzebuje do tego nie tylko zwycięstwa nad Zagłębiem, ale także porażki Górnika Łęczna z Sandecją Nowy Sącz. Serwis 90minut.pl wyliczył prawdopodobieństwo takiego zdarzenia na niespełna 7 procent, ale dopóki piłka w grze... Zagłębie może po dzisiejszym meczu awansować na 16. miejsce w końcowej tabeli. Nie wystarczy nam jednak wygrać z Miedzią. Trzeba jeszcze liczyć na to, że GKS Jastrzębie przegra z Resovią, ale tak naprawdę nie ma większej różnicy, czy nasz zespół zakończy rozgrywki na 16. czy na 17. miejscu. Ten sezon i tak musimy zaliczyć do przegranych.
0' 11:55 Czterech zmian w porównaniu do meczu z Górnikiem Łęczna dokonał w wyjściowym składzie Zagłębia trener Kazimierz Moskal. Mateusza Machałę na środku obrony zastąpił Piotr Polczak. Za Filipa Karbowego zagra Nikolas Korzeniecki, a za Szymona Sobczaka w ataku wystąpi Gonçalo Gregório. Martim Maia rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, a na boku pomocy zagra Dawid Ryndak, który tydzień temu występował na prawej obronie. Dziś na prawą obronę z lewej strony bloku defensywnego przejdzie Łukasz Turzyniecki, a do jedenastki po przerwie za kartki wraca Dawid Gojny.
0' 11:45 Dzień dobry, witamy ze stadionu w Legnicy i zapraszamy na relację z meczu ostatniej kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscową Miedzią a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu w LegnicySkrót meczu w Legnicy Polsat Sport udostępnił skrót meczu 34. kolejki Fortuna 1.Ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z LegnicyDruga galeria zdjęć z Legnicy Zachęcamy do oglądania drugiej galerii zdjęć z meczu Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w Legnicy - część IZdjęcia z meczu w Legnicy - część I Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w LegnicyKonferencja prasowa po meczu w Legnicy Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Remis na koniec sezonuRemis na koniec sezonu Na koniec sezonu 2020/2021 Zagłębie zremisowało w Legnicy z Miedzią 1:1. W doliczonym czasie pierwszej połowy gola z rzutu karnego strzelił Gonçalo Gregório. Wyrównał w 78. minucie Mehdi Lehaire. » Czytaj więcej