2021-05-22, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:0(1:0)
GKS 1962 Jastrzębie
Stroje: zielone (4-5-1)
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 18. Lukáš Ďuriška 4. Mateusz Machała 94. Dawid Gojny (89' 3. Patryk Mociak) 11. Patrik Mišák (80'  7. Gonçalo Gregório)21. Nikolas Korzeniecki (70' 22. Quentin Seedorf) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira 26. Michał Masłowski 77. Szymon Sobczak (89' 10. Martim Maia)   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 15. Marcin Pisarek 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 27. Łukasz Turzyniecki   Trener: Kazimierz Moskal
1:0 - Michał Masłowski 10' 2:0 - Szymon Sobczak 53' (k.) 3:0 - Maciej Ambrosiewicz 77'
36' Kryspin Szcześniak 44' Mateusz Machała 45' Michał Masłowski 60' Nikolas Korzeniecki
1. Grzegorz Drazik 3. Mateusz Słodowy 2. Mateusz Bondarenko 14. Kryspin Szcześniak 17. Dawid Witkowski (46' 29. Jakub Niewiadomski) 8. Kamil Jadach (61' 28. Jakub Apolinarski) 6. Lukáš Bielák 30. Łukasz Zejdler (46' 15. Daniel Szczepan) 21. Marek Mróz 16. Dominik Kulawiak (46' 10. Farid Ali) 99. Daniel Rumin   Rezerwowi: 81. Mariusz Pawełek 4. Szymon Zalewski 11. Dominik Szczęch 20. Daniel Feruga40. Aleksander Komor   Trener: Łukasz Włodarek
Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom) - Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała), Sebastian Szczotka (Żywiec). Techniczny: Leszek Lewandowski (Zabrze)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu. Zagłębie wygrało 3:0 i zrobiło wielki krok w stronę utrzymania.
90+3' Martim Maia faulował Jakuba Apolinarskiego.
90+3' Gonçalo Gregório po nieudanej próbie dogrania przed bramkę sfaulował Jakuba Niewiadomskiego.
90+1' Quentin Seedorf na spalonym.
90+1' Kontra Zagłębia trzech na trzech. Niestety Gonçalo Gregório za mocno podał do João Oliveiry.
89' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Patryk Mociak za Dawida Gojnego i Martim Maia za Szymona Sobczaka.
88' Jakub Apolinarski strzelał z ostrego kąta po akcji gości prawą stroną boiska. Broni Krystian Stępniowski.
86' Gonçalo Gregório dobiegł z piłką do linii pola karnego, ale tam przy próbie minięcia Kryspina Szcześniaka stracił piłkę.
85' Długa piłka z własnej połowy od Macieja Ambrosiewicza. Grzegorz Drazik wybiegł poza pola karne i uprzedził Szymona Sobczaka.
83' Dawid Ryndak przerwał akcję Jakuba Niewiadomskiego.
82' Wszystkie bramki dla Zagłębia strzelili dzisiaj zawodnicy sprowadzeni w ostatnim oknie transferowym.
81' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego główkował Mateusz Machała. Broni Grzegorz Drazik.
81' Szymon Sobczak przymierzył w krótki róg po podaniu Michała Masłowskiego. Grzegorz Drazik sparował piłkę na róg.
80' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Gonçalo Gregório za Patrika Mišáka
77' gol - piłka nożna 3:0 Maciej Ambrosiewicz po podaniu Lukasa Bielaka do Marka Mroza przejął piłkę na 30. metrze przed bramką gości, podciągnął do przodu i uderzył prawą nogą w długi róg z około 20 metrów.
75' Quentin Seedorf wywalczył piłkę w polu karnym gości i odegrał do Patrika Mišáka, a Słowak strzelił lewą nogą nad poprzeczką.
74' Grzegorz Drazik łapie piłkę na skraju pola karnego po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa z lewego skrzydła.
73' Żaden z piłkarzy Zagłębie nie sięgnął piłki zagranej w pole karne przez Dawida Gojnego.
72' Quentin Seedorf gra na lewej pomocy, Michał Masłowski przeszedł na prawą stronę, a Patrik Mišák zajął miejsce Nikolasa Korzenieckiego.
70' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Nikolasa Korzenieckiego
70' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła nie znalazło adresata.
68' Na murawie leży Szymon Sobczak, który został poszkodowany w starciu z rywalem.
67' Złe rozegranie rzutu rożnego kończy się stratą piłki i faulem Macieja Ambrosiewicza na Jakubie Apolinarskim.
66' Dośrodkowanie João Oliveiry zablokowane przez Mateusza Słodowego. Rzut rożny dla Zagłębia.
65' Dawid Gojny odebrał piłkę Faridowi Alemu, a następnie został przez niego sfaulowany.
64' Szymon Sobczak faulował w ataku Kryspina Szcześniaka.
63' Jakub Apolinarski podawał już zza końcowej linii boiska.
62' Maciej Ambrosiewicz wybija piłkę dośrodkowaną z rogu przez Farida Alego.
62' Róg dla gości po interwencji Mateusza Machały.
61' zmiana Czwarta zmiana w Jastrzębiu - Jakub Apolinarski za Kamila Jadacha.
61' Niecelny strzał Dawida Ryndaka zza narożnika pola karnego.
61' Nikolas Korzeniecki obejrzał czwarty żółty kartonik w tym sezonie i nie zagra za tydzień w Niepołomicach.
60' żóta kartka Żółta kartka dla Nikolasa Korzenieckiego za faul na Marku Mrozie.
59' Mateusz Słodowy wrzucił piłkę z autu w pole karne Sytuację wyjaśnił João Oliveira.
58' Mocny strzał Nikolasa Korzenieckiego z 25 metrów. Broni Grzegorz Drazik.
57' Michał Masłowski na spalonym
56' W międzyczasie Czarne Sosnowiec wygrały z GKS Katowice i zapewniły sobie mistrzostwo Polski kobiet. Brawo!
55' Niespełna rok temu Szymon Sobczak strzelił na Stadionie Ludowym z rzutu karnego bramkę dla Stomilu Olsztyn. Dziś znowu pewnie wykonał "jedenastkę" na sosnowieckim stadionie.
53' gol - po karnym 2:0 Szymon Sobczak nie dał szans Grzegorzowi Drazikowi i podwyższył prowadzenie Zagłębia
52' Patrik Mišák faulowany w polu karnym przez Jakuba Niewiadomskiego. Mamy rzut karny.
51' Po wrzutce Patrika Mišáka udanie interweniuje jeden z graczy gości.
51' Dośrodkowanie Patrika Mišáka z prawego skrzydła zablokowane przez Kryspina Szcześniaka. Jest rzut rożny.
50' Dośrodkowanie z lewej strony boiska. Piłka trafiła do znajdującego się przed bramką Daniela Rumina, który się potknął przy próbie strzału, ale i tak był na spalonym.
50' Po rzucie rożnym wykonanym przez Farida Alego sosnowiczanie wybijają piłkę poza pole karne.
49' Mateusz Machała powstrzymał wślizgiem składającego się do strzału w polu karnym Daniela Szczepana. Róg dla Jastrzębia.
48' Rzut wolny dla gości z lewej strony boiska. Wrzucał Farid Ali, a piłkę z pola karnego wybił Nikolas Korzeniecki.
46' Niecelny strzał Szymona Sobczaka z pola karnego.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu. Zaczęło Zagłębie.
46' zmiana Trzy zmiany w zespole z Jastrzębia przed drugą połową. Na boisko wchodzą Daniel Szczepan, Jakub Niewiadomski i Farid Ali. Z murawy zeszli Łukasz Zejdler, Dawid Witkowski i Dominik Kulawiak.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy. Na razie jest OK.
45' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Masłowskiego za faul na Mateuszu Słodowym.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Machały za faul na Danielu Ruminie.
44' Strzał Dawida Gojnego z 25 metrów zablokowany przez Dominika Kulawiaka.
42' Krystian Stępniowski łapie piłkę po lekkim dośrodkowaniu Kamila Jadacha z lewego skrzydła.
41' Na płocie przed młynem pojawiła się pierwsza w tym roku flaga.
40' Łukasz Zejdler faulował w ataku Dawida Gojnego.
39' Mateusz Machała sfaulował Daniela Rumina w walce w powietrzu, ale nie będzie rzutu wolnego, bo napastnik gości był na spalonym.
38' Po akcji lewą stroną boiska João Oliveira nie zdołał minąć Dominika Kulawiaka.
37' Patrik Mišák tym razem nie popisał się przy próbie dośrodkowania. Zdecydowanie za mocno.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Kryspina Szcześniaka za faul na Szymonie Sobczaku.
36' Mateusz Bondarenko wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Patrika Mišáka
35' Szymon Sobczak faulowany 30 metrów przed bramką przez Mateusza Bondarenkę.
34' Daniel Rumin na spalony po podaniu Mateusza Słodowego.
33' Lukáš Ďuriška blokuje strzał Daniela Rumina z 16 metrów.
33' Lukáš Ďuriška wybija piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Lukása Bielaka.
31' Kamil Jadach faulował w ataku Dawida Ryndaka.
30' Mateusz Słodowy wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rzutu wolnego.
30' Patrik Mišák faulowany przez Marka Mroza.
29' Nikolas Korzeniecki faulowany przez Łukasza Zejdlera.
28' Dawid Gojny przedarł się pod pole karne gości, ale stracił piłkę, gdy próbował zbiec do środka i wdał się w drybling.
25' Dawid Ryndak z prawej strony pola karnego zagrał do Michała Masłowskiego, a ten spudłował z 10 metrów.
24' Patrik Mišák wdarł się w pole karne i wyłożył piłkę Michałowi Masłowskiemu, który przestrzelił z około 18 metrów.
23' Niecelny strzał Nikolasa Korzenieckiego z ponad 20 metrów.
22' Na Stadionie Ludowym pojawili się kibice z Jastrzębia, którzy zajęli sektor nr 14 na trybunie otwartej.
22' Po strzale Patrika Mišáka zza pola karnego interweniuje Grzegorz Drazik.
20' Dawid Witkowski wstrzelił piłkę w pole karne, a Daniel Rumin obrócił się z futbolówką i uderzył po ziemi. Broni Krystian Stępniowski.
20' Daniel Rumin nie doszedł w polu bramkowym do piłki zagranej z lewego skrzydła przez Kamila Jadacha.
19' Futbolówka wróciła na skrzydło do Patrika Mišáka. Dośrodkowanie prawą nogą w pole karne i niecelna główka Michała Masłowskiego.
19' Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rzutu rożnego piłka spada przed polem bramkowym, ale jeden z graczy gości zdołał ją wybić poza szesnastkę.
19' Nieporadność gości w wyprowadzeniu piłki z własnej połowy kończy się rzutem rożnym dla sosnowiczan.
18' Marek Mróz w środku boiska faulowany przez Mateusza Machałę.
16' Michał Masłowski faulowany na połowie Zagłębia.
16' Dośrodowanie Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i niecelna główka Szymona Sobczaka.
14' Daniel Rumin faulowany na własnej połowie przez Dawida Gojnego.
12' Nad Ludowym pada coraz mocniej.
11' Po 353 minutach bez strzelonej bramki sosnowiczanie wreszcie trafiają do bramki rywali!
10' gol - piłka nożna 1:0 Dawid Ryndak zagrał po skrzydle do Patrika Mišáka. Słowak płasko dośrodkował z prawej strony boiska, Grzegorz Drazik odbija piłkę przed siebie i z około 5 metrów futbolówkę do bramki dobił lewą nogą Michał Masłowski
9' Maciej Ambrosiewicz faulował w ataku Łukasza Zejdlera.
8' Dawid Gojny podał do Michała Masłowskiego, ale ten nie opanował piłki przed boczną linią.
7' Patrik Mišák podał na prawą stronę pola karnego do Szymona Sobczaka, który oddał strzał na bramkę gości. Grzegorz Drazik broni na raty.
6' Na trybunie otwartej ukonstytuował się młyn Zagłębia i trwa doping.
5' Szymon Sobczak zagrał piłkę w pole karne z lewego skrzydła, ale stojący tyłem do bramki Patrik Mišák nie zdołał oddać strzału, a uderzenie Dawida Ryndaka z 25 metrów zostało zablokowane.
4' Dośrodkowanie Marka Mroza z prawego skrzydła i piłka w rękach Krystiana Stępniowskiego.
3' Piłkarze Zagłębia znowu zaczęli wyprowadzać piłkę spod własnej bramki i zakończyło się to stratą.
2' Dośrodkowanie Kamila Jadacha z prawego skrzydła i interwencja Lukáša Ďuriški, który wybił piłkę na aut.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 12:40 Piłkarze Jastrzębia pojawili się na murawie jako pierwsi. Potre wyszli sosnowiczanie, a na końcu jakaś dziwna sytuacja. Goście wbiegli do tunelu i zaraz znowu wyszli. Czyżby to jakaś kolejna paranoja związana z reżimem sanitarnym?
0' 12:37 Piłkarze obu drużyn już na murawie. Goście zagrają dziś w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Z kolei sosnowiczanie cali na biało.
0' 12:30 Za około 10 minut zaczynamy. Pogoda nieco lepsza niż jeszcze prze chwilą, ale szału nie ma. Zresztą jak pamiętamy, to także dwa poprzednie spotkania z Jastrzębiem toczyły się przy niezbyt przychylnej aurze.
0' 12:25 Jesienny mecz w Jastrzębiu zakończył się porażką sosnowiczan 1:2. Na bramkę strzeloną przez Marka Mroza w 41. minucie odpowiedział w 68. minucie João Oliveira, ale sosnowiczanie cieszyli się z remisu zaledwie dwie minuty, bo Daniel Feruga strzelił drugą bramkę dla gospodarzy, która okazała się zwycięską. W poprzednim sezonie w obu konfrontacjach sosnowiecko-jastrzębskich górą byli goście. Jesienią 2019 GKS wygrał na Ludowym 4:2, a we wiosennym rewanżu Zagłębie triumfowało 3:1.
0' 12:15 W I lidze trwa niesamowicie zażarta walka o utrzymanie. Przedostatnie w tabeli Zagłębie przegrało cztery poprzednie spotkania, a ostatni w tabeli GKS Bełchatów nie zdobył ani jednego punktu w trzech poprzednich potyczkach. Wczoraj bełchatowianie ulegli na własnym stadionie Radomiakowi i stało się jasne, że po 31. kolejce Zagłębie nie będzie znajdowało się w strefie spadkowej. Pora wreszcie coś wygrać i powiększyć przewagę nad "brunatnymi". Przy optymistycznym scenariuszu sosnowiczanie będą mogli być pewni utrzymania już w przyszłą niedzielę po wyjeździe do Niepołomic.
0' 12:05 Po raz pierwszy od rozegranego 3 października meczu z Sandecją Nowy Sącz na Stadion Ludowy mogą wejść kibice. Zgodnie z przepisami trybuny mogą zostać wypełnione w 25 %, ale nie wydaje nam się, aby wszystkie dostępne w sprzedaży bilety znalazły nabywców. Kibiców od przyjścia na Ludowy mogły odstraszyć fatalne wyniki Zagłębia, niezbyt atrakcyjne ceny biletów, a tych, którzy wahali się do ostatniej chwili, z pewnością nie zachęca pogoda. Nad Sosnowcem wiszą gęste chmury i leje rzęsisty deszcz.
0' 11:55 Dwóch zmian w składzie w porównaniu do meczu w Głogowie dokonał trener Kazimierz Moskal. Na ławce usiadł Łukasz Turzyniecki, a poza meczową kadrą znalazł się pauzujący za cztery żółte kartki Filip Karbowy. Na prawej obronie zagra dziś Dawid Ryndak, dla którego będzie to pierwszy występ w wyjściowej jedenastce od spotkania ze Stomilem Olsztyn. Z kolei do środka pomocy wraca Nikolas Korzeniecki. W gronie rezerwowych znalazł się dziś wracający do gry po kontuzji Gonçalo Gregório.
0' 11:45 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 31. kolejki Fortuna i ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Jastrzębie.
Zdjęcia z meczu z GKS-em Jastrzębie (część II)Zdjęcia z meczu z GKS-em Jastrzębie (część II) Prezentujemy drugą galerię zdjęć wykonanych na meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Jastrzębie, a w niej aż 155 fotografii. Zapraszamy do oglądania. » Czytaj więcej
Pierwsza galeria zdjęć z meczu z GKS-em JastrzębiePierwsza galeria zdjęć z meczu z GKS-em Jastrzębie Zapraszamy do obejrzenia pierwszej porcji zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Jastrzębie. » Czytaj więcej
Skrót meczu z JastrzębiemSkrót meczu z Jastrzębiem Polsat Sport opublikował skrót dzisiejszego meczu z GKS-em Jastrzębie, w którym nasza drużyna zwyciężyła 3:0. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z GKS-em JastrzębieKonferencja prasowa po meczu z GKS-em Jastrzębie Na konferencji prasowe po meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Jastrzębie pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Są kibice, jest zwycięstwoSą kibice, jest zwycięstwo Zagłębie czwarty raz w tym sezonie zagrało u siebie mecz z udziałem kibiców i trzeci raz wygrało 3:0. Gole dla naszej drużyny strzelili Michał Masłowski (10'), Szymon Sobczak (53' - karny) i Maciej Ambrosiewicz (77'). » Czytaj więcej