2021-05-01, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Kielce
Stroje: żółty (4-5-1)
1:0(0:0)
97. Jakub Osobiński 6. Jacek Podgórski 77. Rafał Kobryń 71. Remigiusz Szywacz 29. Dawid Lisowski 10. Jacek Kiełb 55. Marcel Gąsior 24. Filipe Oliveira 20. Marcin Szpakowski (65' 22. Marko Pervan) 7. Jakub Łukowski 91. Jakub Rybus (79' 8. Zvonimir Petrović)   Rezerwowi: 88. Marek Kozioł 11. Emile Thiakane 18. Radosław Seweryś 19. Paweł Łysiak   Trener: Dominik Nowak
1:0 - Jakub Łukowski 68'
35' Jacek Podgórski 53' Martim Maia 60' Filipe Oliveira 65' Marcel Gąsior 90+2' Mateusz Popczyk 90+3' Dawid Lisowski
34. Szymon Frankowski 27. Łukasz Turzyniecki (83' 15. Marcin Pisarek) 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (58' 26. Michał Masłowski) 11. Patrik Mišák 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira 77. Szymon Sobczak (83' 80. Mateusz Popczyk) 10. Martim Maia (66' 16. Dawid Ryndak)   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 17. Kacper Radkowski 21. Nikolas Korzeniecki   Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa) - Tomasz Niemirowski (Warszawa), Katarzyna Wójs (Stalowa Wola). Techniczny: Jacek Małyszek (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 5 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Przegrywamy w Kielcach.
90+3' Jakub Osobiński łapie piłkę dośrodkowaną przez Macieja Ambrosiewicza,
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Lisowskiego za faul na Marcinie Pisarku.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Popczyka za faul na Zvonimirze Petroviciu.
90+2' Dośrodkowanie Jacka Kiełba z prawego skrzydła. W polu karnym piłkę próbował przyjmować Marko Pervan. Po interwencji Dawida Ryndaka Korona ma róg.
90+1' Po dośrodkowaniu Macieja Ambrosiewicza główkował Lukáš Ďuriška. Broni Jakub Osobiński.
89' Jakub Osobiński łapie piłkę dośrodkowaną przez Lukáša Ďuriškę z lewego skrzydła.
89' Jacek Podgórski interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Dawida Goinego z rogu.
88' Dawid Ryndak wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
87' Marcin Pisarek z prawego skrzydła podawał przed bramkę do Mateusza Popczyka. Akcję przerwał Rafał Kobryń.
86' Jacek Kiełb faulowany przez Dawida Gojnego.
85' Maciej Ambrosiewicz przejął piłkę zagrywaną przez Marko Pervana w kierunku Jakuba Łukowskiego.
83' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Mateusz Popczyk za Szymona Sobczaka i Marcin Pisarek za Łukasza Turzynieckiego.
83' Jakub Łukowski faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
81' Michał Masłowski faulowany przez Zvonimira Petrovicia.
79' zmiana Druga zmiana w Koronie - Zvonimir Petrović za Jakuba Rybusa.
78' Dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła i zamykający akcję João Oliveira strzela z obrotu. Broni Jakub Osobiński.
78' Patrik Mišák faulowany w środku boiska przez Remigiusza Szywacza.
77' Marko Pervan przymierzył prawą nogą z około 18 metrów i trafił w poprzeczkę sosnowieckiej bramki.
77' Niesygnalizowany strzał João Oliveiry z około 18 metrów. Piłkę ręką odbija Jakub Osobiński.
76' Dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła. Piłka w polu karnym trafia do Dawida Gojnego, który decyduje się na strzał i trafia w stojącego w polu bramkowym Jacka Podgórskiego.
73' Wygląda na to, że przy bramce dla Korony największa winę ponosi João Oliveira, bo to on zostawił miejsce w środku pola i pozwolił Filipe Oliveirze na rajd przed pole karne, a potem jeszcze uciekł mu Jakub Łukowski.
72' Jacek Kiełb zagrał w pole karne z prawego skrzydła. Piłkę łapie Szymon Frankowski.
72' Długa piłka od Michała Masłowskiego w pole karne Korony. Szymon Sobczak wygrywa pojedynek z Rafałem Kobryniem, ale Jakub Osobiński był czujny i odbił piłkę.
70' Michał Masłowski faulował Filipe Oliveirę.
69' Pierwszy celny strzał gospodarzy i od razu bramka. Skąd my to znamy? Resovia i Arka także zdobyły gole w meczach z Zagłębia po pierwszych celnych uderzeniach.
68' gol - piłka nożna 1:0 Kontra Korony. Filipe Oliveira podciągnął z piłką przed pole karne Zagłębia i podał do Jakuba Łukowskiego, a ten precyzyjnym strzałem pokonał Szymona Frankowskiego.
67' Szymon Sobczak nie zdołał minąć Remigiusza Szywacza w polu karnym Korony.
66' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Martima Maię.
65' żóta kartka Marcel Gąsior ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.
65' Jacek Kiełb nie trafił w piłkę przed bramką Zagłębia.
65' zmiana Pierwsza zmiana w Koronie - Marko Pervan za Marcina Szpakowskiego.
64' Akcja Filipe Oliveiry przerwana przez Dawida Gojnego.
63' Dawid Gojny interweniuje na dalszym słupku po dośrodkowaniu Filipe Oliveiry z rzutu rożnego.
63' Filipe Oliveira dostał piłkę w polu karnym od Jacka Podgórskiego i przymierzył lewą nogą. Po odbiciu od Macieja Ambrosiewicza futbolówka wyszła na rzut rożny.
62' João Oliveira w środku boiska sfaulował Filipe Oliveirę.
61' Łukasz Turzyniecki zbiegł z prawego skrzydła do środka boiska i uderzył lewą nogą z ponad 20 metrów. Trafił w stojącego w polu karnym Martima Maię.
60' żóta kartka Filipe Oliveira ukarany żółtą kartką za faul na Martimie Mai.
60' Jakub Łukowski wpadł w pole karne lewą stroną i podawał przed bramkę, ale piłka nie dotarła do żadnego z kielczan.
58' zmiana Pierwsza zmiana w meczu - Michał Masłowski za Quentina Seedorfa.
58' João Oliveira przerwał akcję Jakuba Łukowskiego, ale Szymon Sobczak stracił piłkę w kontrze.
56' Maciej Ambrosiewicz przerwał akcję gospodarzy przy linii bocznej, a przed autem mamy jeszcze chwilę przerwy w grze, bo Lukáš Ďuriška musiał chwilę odetchnąć po starciu z rywalem.
55' Niecelna główka Lukáša Ďuriški po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
54' Kontra Zagłębia. Szymon Sobczak zagrywa z prawej strony pola karnego przed bramkę do Quentina Seedorfa, ale piłkę zdołał na róg wybić Jacek Podgórski.
54' Po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Łukasz Turzyniecki.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Martima Mai za faul na Jacku Podgórskim.
51' Quentin Seedorf ucierpiał w starciu z rywalem, ale już jest w porządku.
50' Faul Dawida Lisowskiego na Patriku Mišáku.
50' Sędzia przerwał grę, gdy zobaczył, że João Oliveira się nie podnosi, ale Portugalczyk już jest zdolny do gry i niepotrzebna jest wizyta fizjoterapeutów.
49' Starcie Jakuba Rybusa i Piotra Polczaka w okolicy narożnika boiska Od bramki grę wznowi Szymon Frankowski.
49' Łukasz Turzyniecki przerwał akcję Dawida Lisowskiego.
48' Po strzale Jacka Podgórskiego zza pola karnego piłka przelatuje nad bramką.
47' Szymon Sobczak sfaulował w ataku Marcela Gąsiora.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu. Na razie bez zmian w składach.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu.
45+1' Jakub Łukowski trafia w mur z rzutu wolnego.
45' Dawid Lisowski faulowany około 20 metrów przed bramką Zagłębia przez João Oliveirę.
44' Martim Maia nie potrafił przyjąć piłki podawanej przez Paatrik Mišáka.
42' Centra Jacka Podgórskiego z prawej strony boiska i Łukasz Turzyniecki zgrywa futbolówkę do Szymona Frankowskiego.
42' Piotr Polczak wybija głową piłkę dośrodkowaną przez Dawida Lisowskiego.
41' Po strzale Jacka Podgórskiego z rzutu wolnego z lewej strony boiska piłka przelatuje nad bramką Zagłębia.
40' Marcin Szpakowski faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
40' Lukáš Ďuriška przerwał akcję Korony, ruszył do przodu i zagrał na skrzydło w stronę Quentina Seedrofa, który jednak przegrał pojedynek z Dawidem Lisowskim.
38' Łukasz Turzyniecki przerwał akcję Marcela Gąsiora przed polem karnym sosnowiczan.
37' Quentin Seedorf nie pozwolił Dawidowi Lisowskiemu na dojście do piłki w polu karnym Zagłębia.
36' Najpierw Quentin Seedorf, a potem Maciej Ambrosiewicz interweniują w groźnie zapowiadającej się kontrze Korony.
36' Jakub Rybus wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Patrika Mišáka z rzutu wolnego.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Jacka Podgórskiego za faul na Patriku Mišáku.
35' Jakub Osobiński piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rogu.
34' Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Jacek Podgórski.
34' Dawid Gojny faulowany przy bocznej linii boiska przez Marcela Gąsiora.
33' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Marcina Szpakowskiego.
33' Martim Maia faulowany na własnej połowie przez Marcela Gąsiora.
31' Remigiusz Szywacz faulowany przez Martima Maię. Sędzia na razie upomina Portugalczyka słownie.
31' Oliveira z Korony faulowany przez Oliveirę z Zagłębia.
29' Lukáš Ďuriška wygrywa w polu karnym walkę o piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Filipe Oliveirę.
28' Jakub Łukowski faulowany przez Lukáša Ďuriškę.
27' Maciej Ambrosiewicz zagrał prostopadłe podanie w pole karne do Martima Mai, który jednak był dobrze pilnowany przez Remigiusza Szywacza i nie zdołał oddać strzału.
26' Jakub Łukowski wybił piłkę wślizgiem na aut, uniemożliwiając akcję Łukaszowi Turzynieckiemu.
26' Marcin Szpakowski zagrywał w pole karne już zza końcowej linii.
26' Szymon Sobczak faulował w ataku Remigiusza Szywacza.
25' João Oliveira faulowany w środku boiska przez Marcina Szpakowskiego.
24' Martim Maia zwiódł Remigiusza Szywacza i wypuścił sobie piłkę do przodu, ale Jakub Osobiński zdążył wybiec na 20. metr i wybić piłkę.
24' Łukasz Turzyniecki przegrywa pojedynek z Dawidem Lisowskim w okolicy narożnika boiska.
22' Remigiusz Szywacz interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa z prawego skrzydła.
20' Filipe Oliveira zagrał z rzutu wolnego do Jakuba Rybusa, który odegrał futbolówkę w pole karne, gdzie akurat nie było nikogo z kielczan.
20' Marcel Gąsior faulowany przez Martima Maię.
18' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła głową z kilku metrów strzelał Szymon Sobczak, a Jakuba Osobińskiego w interwencji wyręczył Rafał Kobryń.
18' Szymon Sobczak po rajdzie lewym skrzydłem wykładał piłkę na 20. metr do João Oliveiry, ale w akcję wmieszał się Marcel Gąsior.
16' Martim Maia zagrał ze środka boiska na lewe skrzydło, ale w pojedynku dwóch graczy z numerem 77 szybszy od Szymona Sobczaka okazał się Rafał Kobryń.
15' Marcin Szpakowski faulowany w środku boiska przez Macieja Ambrosiewicza.
15' Piotr Polczak blokuje Filipe Oliveirę i grę od bramki wznowi Szymon Frankowski.
14' Quentin Seedorf na spalonym po zagraniu Lukáša Ďuriški.
13' Lukáš Ďuriška interweniuje głową w polu karnym po dośrodkowaniu Jacka Kiełba z rogu.
13' Po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego z prawego skrzydła piłkę głową na róg wybił Łukasz Turzyniecki.
12' Zagłębie próbowało ataku pozycyjnego, ale Quentin Seedrorf zagrał prosto pod nogi Jakuba Rybusa.
11' Filipe Oliveira kiksuje na 12. metrze po dośrodkowaniu Jacka Kiełba
10' Lukáš Ďuriška najpierw wybił z pola karnego głową piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Jacka Podgórskiego, a za chwilę interweniował na 20. metrze, gdzie odebrał piłkę Marcelowi Gąsiorowi.
9' Dawid Gojny zablokował dośrodkowanie Jacka Podgórskiego z prawego skrzydłami.
7' Pod naciskiem Szymona Sobczaka piłkę niecelnie podaje Rafał Kobryń i mamy aut na połowie Korony.
5' Martim Maia tuż za środkową linią odebrał piłkę Rafałowi Kobryniowi i próbował strzałem z 50 metrów zaskoczyć Jakuba Osobińskiego, ale nie było to tak dobre uderzenie jak Adama Dei z Arki i golkiper Korony interweniował na 10. metrze przed swoją bramką.
4' Po dośrodkowaniu Dawida Lisowskiego z lewego skrzydła piłkę na aut wybił Dawid Gojny.
4' Filipe Oliveira faulowany w środku boiska przez Martima Maię.
3' Szymon Frankowski łapie piłkę dośrodkowaną z prawej strony boiska przez Jacka Kiełba.
3' Dawid Gojny faulowany na własnej połowie przez Marcina Szpakowskiego.
2' Martim Maia jednak został na tej samej pozycji, na której grał z Arką, czyli w ataku. Szymon Sobczak gra na lewym skrzydle, a Patrik Mišák po prawej stronie tercetu środkowych pomocników.
2' Martim Maia w środku boiska faulował Marcela Gąsiora.
1' Zagłębie utrzymało się przy piłce przez około 50 sekund, czyli już jest lepiej niż jesienią.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 17:01 Z lekkim spóźnieniem na murawę wybiegli sędziowie dzisiejszego meczu - Piotr Urban, Tomasz Niemirowski i Katarzyna Wójs. Już po losowaniu i wymianie proporczyków.
0' 17:00 Piłkarze obu drużyn już na murawie, ale jeszcze nie ma sędziów.
0' 16:55 Piłkarze Zagłębia wystąpią dziś w białych strojach. Korona w żółtych koszulkach z czerwonymi rękawami, czerwonych spodenkach i getrach. Z głośników "The Fina Countdown" i za chwilę zaczynamy.
0' 16:50 Pogoda w Kielcach nie najgorsza, choć jak na majówkę mogłoby być cieplej. Nie mamy jednak podstaw do tego, aby narzekać na to, że "piździ jak w kieleckiem"". Jest około 11 stopni, zza chmur próbuje przebić się słońce i jest na pewno o wiele lepiej niż podczas naszej poprzedniej wizyty w Kielcach, która miała miejsce w pewien poniedziałkowy wieczór we wrześniu 2018.
0' 16:45 Jesienny mecz z Koroną zaczął się dla Zagłębia fatalnie. Goście już po 30 sekundach objęli prowadzenie po akcji, w której pierwszym kontaktem sosnowiczan z piłką była niefortunna interwencja Michała Grudzińskiego zakończona bramką samobójczą. Szybciej niż wtedy bramki już chyba nie stracimy. Mamy taką nadzieję.
0' 16:35 W czterech poprzednich meczach między Zagłębiem a Koroną padło łącznie 19 bramek. W każdym z tych meczów bramki strzelały obie drużyny. Liczymy więc na to, że w majówkę w Kielcach także obejrzymy trochę bramek i że o jedną więcej strzeli Zagłębie. Sosnowiczanie pięć razy grali na wyjeździe z Koroną (dwa razy w Ekstraklasie, dwa razy na drugim poziomie rozgrywkowym i raz w Pucharze Polski) i za każdym razem wracali do domu na tarczy. Pora więc się dziś przełamać, tym bardziej, że Korona ostatnio jest w dołku - przegrała trzy ostatnie mecze i spadła na 13. miejsce w tabeli.
0' 16:25 W składzie Zagłębia mamy dzisiaj jedną zmianę w porównaniu do środowego meczu z Arką Gdynia. Za Nikolasa Korzenieckiego do składu wskoczył pauzujący przed trzema dniami Szymon Sobczak. Oznacza to zapewne korektę na pozycjach - "Sopel" zagra w ataku, a Martim Maia zostanie przesunięty do środka pomocy na miejsce młodzieżowca. Zaufaniem trenera nadal cieszy się Szymon Frankowski, który popełnił fatalny w skutkach błąd w spotkaniu z Arką.
0' 16:15 Dzień dobry! Witamy Państwa z Suzuki Areny w Kielcach i zapraszamy na relację z meczu 28. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Koroną Kielce a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z meczu w KielcachDruga galeria zdjęć z meczu w Kielcach Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia w Kielcach. Prezentujemy w niej 108 fotografii. » Czytaj więcej
Bramka z meczu Korona - ZagłębieBramka z meczu Korona - Zagłębie Na stronie Polsatu Sport dostępny jest już film, w którym można obejrzeć jak padła jedyna bramka w meczu Korony Kielce z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu w Kielcach - część IGaleria zdjęć z meczu w Kielcach - część I Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu pomiędzy Koroną Kielce a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja po meczu z KoronąKonferencja po meczu z Koroną Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Z Kielc znowu na tarczyZ Kielc znowu na tarczy Zagłębie po raz szósty w historii grało na wyjeździe z Koroną Kielce i doznało szóstej porażki. Gospodarze oddali jeden celny strzał w meczu (Jakub Łukowski w 68. minucie) i to dało im wygraną 1:0. » Czytaj więcej