2021-04-28, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:3(2:1)
Arka Gdynia
Stroje: żółty (3-5-2)
34. Szymon Frankowski 27. Łukasz Turzyniecki (87' 80. Mateusz Popczyk) 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (82' 15. Marcin Pisarek) 28. Maciej Ambrosiewicz 21. Nikolas Korzeniecki (82' 14. Filip Karbowy) 6. João Oliveira (46' 26. Michał Masłowski) 11. Patrik Mišák 10. Martim Maia (68' 16. Dawid Ryndak)   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 3. Patryk Mociak 4. Mateusz Machała 17. Kacper Radkowski   Trener: Kazimierz Moskal
1:0 - Patrik Mišák 12' 2:0 - Martim Maia 17' 2:1 - Adam Deja 30' 2:2 - Michał Marcjanik 63' 2:3 - Adam Deja 78'
5' Dawid Gojny 21' João Oliveira 26' Maciej Ambrosiewicz 39' Juliusz Letniowski 43' Fabian Hiszpański 45' Quentin Seedorf 74' Łukasz Turzyniecki 86' Łukasz Wolsztyński 90+3' Marcus Vinicius
22. Daniel Kajzer 15. Arkadiusz Kasperkiewicz 29. Michał Marcjanik 26. Adam Danch 17. Fabian Hiszpański 18. Paweł Sasin 16. Adam Deja (84' 25. Łukasz Wolsztyński) 10. Juliusz Letniowski (60' 23. Rafał Wolsztyński) 14. Luis Valcarce (36' 8. Marcus Vinicius) 77. Mateusz Żebrowski (84' 9. Artur Siemaszko) 39. Maciej Rosołek   Rezerwowi: 30. Kacper Krzepisz 7. Christian Aleman 21. Kacper Skóra 28. Damian Ślesicki 35. Mikołaj Łabojko   Trener: Dariusz Marzec
Sędziowie: Mateusz Złotnicki - Radosław Wąsik, Mikołaj Kostrzewa (Lublin). Techniczny: Rafał Rokosz (Katowice)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu.
90+5' Sędzia główny chciał podyktować rzut karny dla Arki za faul Szymona Frankowskiego na Macieju Rosołku ale gracz Arki był na spalonym.
90+4' Mateusz Popczyk faulował w ataku Arkadiusza Kasperkiewicza.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Marcusa Viniciusa za niesportowe zachowanie.
90+3' Arkowcy drugi raz chcieli zagrać to samo, ale im się nie udało.
90+2' Arka przy chorągiewce gra na czas. Marcus Vinicius nabił Filipa Karbowego i kolejny korner.
90+2' Artur Siemaszko strzelił z około 25 metrów i piłkę na róg sparował Szymon Frankowski.
90+1' Marcin Pisarek zagrał w pole karne Arki, ale tam nie było nikogo z naszych graczy.
90' doliczony czas +4
88' Filip Karbowy chciał rozciągnąć grę na lewe skrzydło, ale zagrał piłkę na aut.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Popczyk za Łukasza Turzynieckiego.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Wolsztyńskiego za faul.
84' zmiana Podwójna zmiana w Arce - za Adama Deję i Mateusza Żebrowskiego weszli Artur Siemaszko i Łukasz Wolsztyński.
84' Kontra Arki. Marcus Vinicius podaje w polu karnym do Rafała Wolsztyńskiego i tym razem w sytuacji sam na sam broni Szymon Frankowski.
82' zmiana Dwie kolejne zmiany w Zagłębiu. Filip Karbowy zmienia Nikolasa Korzenieckiego i Marcin Pisarek wchodzi za Quentina Seedorfa.
81' Oglądamy powtórkę bramki dla Arki i brakuje nam słów.
80' Dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła i zablokowany strzał Nikolasa Korzenieckiego.
78' gol - piłka nożna 2:3 Adam Deja zauważył, że Szymon Frankowski wyszedł z linii bramkowej i strzelił z rzutu wolnego niemal z połowy boiska.
77' Fabian Hiszpański faulowany w środku boiska przez Dawida Gojnego.
77' Szymon Frankowski interweniuje w powietrzu po dośrodkowaniu Adama Dancha.
77' Tym razem po centrze Adama Dei z rogu piłka wybita na aut.
76' Szymon Frankowski piąstkuje piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu Adama Dei. Teraz korner z drugiej strony boiska.
76' Po dośrodkowaniu Adama Dei z rogu piłkę odbija Michał Masłowski, a po strzale Marcusa Viniciusa goście mają kolejny korner.
75' Dawid Ryndak blokuje dośrodkowanie Adama Dei. Róg dla Arki.
74' żóta kartka Żółta kartka dla Łukasza Turzynieckiego za faul na Rafale Wolsztyńskim.
74' Daniel Kajzer łapie piłkę dośrodkowaną przez Patrika Mišáka
73' Dawid Goiny wyłożył piłkę Quentinowi Seedorfowi, który przymierzył z okolicy narożnika pola karnego i trafił w interweniującego Adama Deję.
73' Dawid Gojny wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
72' Michał Marcjanik interweniował w polu karnym po zagraniu Dawida Ryndaka.
72' Za mocne dośrodkowanie Adama Dei z rzutu wolnego. Adam Danch nie był w stanie sięgnąć piłki.
71' Maciej Ambrosiewicz strzelał z około 7 metrów i został zablokowany przez Mateusza Żebrowskiego.
69' Na murawie leży Lukáš Ďuriška. Miejmy nadzieję, że to nic groźnego.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Martima Maię.
67' Szymon Frankowski łapie piłkę wrzuconą z autu przez Mateusza Żebrowskiego.
67' Zamieszanie pod bramką Zagłębia po wrzucie z autu Mateusza Żebrowskiego. Piłkę wybija na aut Michał Masłowski.
65' Szymon Frankowski łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego.
64' Piotr Polczak w środku boiska faulował Rafała Wolsztyńskiego.
63' gol - piłka nożna 2:2 Rzut wolny dla Arki z prawej strony boiska. Po dośrodkowaniu Adama Dei piłkę głową do bramki skierował Michał Marcjanik.
62' Dawid Gojny faulował Fabiana Hiszpańskiego przy bocznej linii boiska.
62' Z rogu znowu wrzucał Adam Deja. Piłkę na aut wybił Quentin Seedorf.
62' Adam Deja zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od głowy jednego z graczy w murze i wyszła na róg.
61' Micha Masłowski faulował Adama Dancha 23 metry od bramki.
61' Daleki wrzut z autu w wykonaniu Mateusza Żebrowskiego. Piłka wybita z pola karnego.
60' zmiana Druga zmiana w Arce. Rafał Wolsztyński zmienia Juliusza Letniowskiego
59' Adam Deja dośrodkował z narożnika boiska. Lekkie zamieszanie w polu karnym i Marcus Vinicius z woleja z około 12 metrów strzela nad bramką.
58' Dawid Gojny interweniuje po wrzutce Adama Dei i Arka ma jeszcze jeden rzut rożny.
58' Dośrodkowanie Adama Dei z rogu i piłkę z pola karnego wybija Łukasz Turzyniecki.
58' Z rogu wrzucał Juliusz Letniowski. Szymon Frankowski piąstkował futbolówkę i Arka ma kolejny korner.
57' Łukasz Turzyniecki wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu Fabiana Hiszpańskiego.
57' Strzał Macieja Ambrosiewicza z dystansu zablokowany przez Michała Marcjanika.
56' Adam Deja faulował Michała Masłowskiego w środkowym kole.
54' Nikolas Korzeniecki blokuje Michała Marcjanika i grę wznowi Szymon Frankowski.
53' Maciej Ambrosiewicz faulował Mateusza Żebrowskiego na połowie Arki.
52' Juliusz Letniowski faulowany przez Patrika Mišáka
51' Maciej Rosołek potknął się w polu karnym Zagłębia.
51' Kontra Zagłębia, w której Adam Danch powstrzymał Patrika Mišáka
49' Szymon Frankowski wybiegł poza pole karne, żeby uprzedzić Macieja Rosołka. Nie trafił czysto w piłkę, ale na szczęście obyło się bez konsekwencji.
48' Marcus Vinicius dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła. Piłka trafiła w ręce bramkarza.
47' Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Adama Dei z rogu.
47' Niefortunna interwencja Piotra Polczaka w polu karnym kończy się rogiem dla Arki.
46' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła i Adam Danch odegrał piłkę głową do bramkarza.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Zmiana w składzie Zagłębia przed drugą połową - Michał Masłowski za João Oliveirę.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu! Nie możemy narzekać na brak emocji.
45+2' Maciej Rosołek faulował w ataku Dawida Gojnego.
45+1' Dawid Gojny faulowany przez Fabiana Hiszpańskiego.
45' doliczony czas +2
45' żóta kartka Żółta kartka dla Quentina Seedorfa za faul na Pawle Sasinie.
44' Z 11 metrów strzelał Patrik Mišák. Daniel Kajzer odbił piłkę po strzale Słowaka, a potem zdążył jeszcze interweniować nogą po dobitce Mišáka z 5 metrów. Kapitalna parada golkipera Arki.
43' żóta kartka Fabian Hiszpański ukarany żółtą kartką za faul na João Oliveirze. Mamy rzut karny! Patrik Mišák dośrodkował z prawego skrzydła, a Portugalczyk był ciągnięty za koszulkę przed polem bramkowym.
41' Maciej Ambrosiewicz faulowany na własnej połowie przez Michała Marcjanika.
41' João Oliveira wybija piłkę z pola karnego po rozegranym przez Arkę rzucie wolnym.
40' Składna akcja Zagłębia, ale nikt jej nie zamknął po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Juliusza Letniowskiego za faul na Patriku Mišáku
38' Daniel Kajzer łapie piłkę dośrodkowaną z narożnika boiska przez Dawida Gojnego.
38' Rajd prawą stroną Zagłębia i dośrodkowanie w pole karne kończy się rzutem rożnym dla sosnowiczan.
37' Mateusz Żebrowski za mocno dośrodkował piłkę w pole karne Zagłębia.
36' zmiana Pierwsza zmiana w ekipie gości - Marcus Vinicius za Luisa Valcarce.
35' W Arce chyba konieczna będzie zmiana, bo Luis Valcarce nie nadaje się do gry
34' Patrik Mišák faulowany w środkowym kole przez Michała Marcjanika.
33' Patrik Mišák z rzutu wolnego trafił w słupek podtrzymujący siatkę.
32' Maciej Ambrosiewicz faulowany 23 metry od bramki przez Adama Dancha.
32' Dawid Gojny uprzedził Macieja Rosołka i zagrał głową do Szymona Frankowskiego.
31' Zagłębie próbowało szybko odpowiedzieć na bramkę Arki, ale Patrik Mišák faulował w polu karnym gości.
30' gol - piłka nożna 2:1 Adam Deja po podaniu Mateusza Żebrowskiego przymierzył prawą nogą z około 15 metrów w długi róg i pokonał Szymona Frankowskiego.
28' João Oliveira blokuje w polu karnym strzał Fabiana Hiszpańskiego.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza za faul na Luisie Valcarce.
25' Kolejny daleki wrzut z autu. Dawid Gojny nabił w polu karnym rywala i grę wznowi Szymon Frankowski.
24' Juliusz Letniowski dośrodkował z rzutu rożnego i znowu w polu karnym górą sosnowiczanie.
24' Róg dla Arki po interwencji Łukasza Turzynieckiego.
23' Wrzut z autu na pole karne Zagłębia i piłkę wybija Patrik Mišák.
21' żóta kartka João Oliveira ukarany żółtą kartką za faul na Pawle Sasinie.
18' Martim Maia aż do dziś w tym roku nie zagrał ani minuty. W meczu z Arką wystarczyło mu 17 minut, żeby zaliczyć asystę i zdobyć bramkę.
17' gol - piłka nożna 2:0 Fatalnie wykonany aut przez Arkę. Arkadiusz Kasperkiewicz podał piłkę pod nogi Patrika Mišáka, który zagrał do João Oliveiry. Ten odegrał do Macieja Ambrosiewicza, który prostopadłym podaniem uruchomił Martima Maię. Portugalczyk uciekł Michałowi Marcjanikowi i strzałem prawą noga z około 10 metrów. podwyższył prowadzenie Zagłębia!
16' Juliusz Letniowski przerwał akcję Zagłębia przed polem karnym Arki.
15' Martim Maia faulowany w środku boiska przez Arkadiusza Kasperkiewicza.
14' Lukáš Ďuriška faulował w środku boiska Juliusza Letniowskiego.
14' Przy linii bocznej leżał Fabian Hiszpański, ale nie było faulu i Arka wznowi grę z autu.
12' gol - piłka nożna 1:0 Wzorowa rozegrana kontra przez Zagłębie. Quentin Seedorf podał do Martima Mai. Portugalczyk uciekł obronie Arki i podał w polu karnym do Patrika Mišáka, a Słowak strzałem lewą nogą z 5 metrów pokonał Daniela Kajzera.
10' Quentin Seedorf dośrodkował z prawego skrzydła a Patrik Mišák i João Oliveira razem skoczyli do piłki i chyba sobie przeszkodzili w oddaniu strzału.
9' Quentin Seedorf po rajdzie prawą stroną boiska dośrodkował na dalszy słupek do Patrika Mišáka, a Słowak przyjął piłkę i strzelił prawą nogą w boczną siatkę.
7' Maciej Rosołek nie sięgnął piłki dośrodkowanej z prawego skrzydła przez Juliusza Letniowskiego. Z drugiej strony boiska dośrodkował Luis Valcarce i tym razem Mateusz Żebrowski główkował nad bramką.
6' Dawid Gojny faulowany w środku boiska.
6' Dośrodkowanie Patrika Mišáka zablokowane przez Arkadiusza Kasperkiewicza.
5' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Gojnego za faul na Fabianie Hiszpańskim.
4' Maciej Ambrosiewicz faulowany w środku boiska przez Juliusza Letniowskiego.
2' Szybkie rozegranie rzutu wolnego przez Arkę. Fabian Hiszpański dośrodkował z prawego skrzydła i piłkę złapał Szymon Frankowski.
2' João Oliveira faulował Juliusza Letniowskiego.
2' Nikolas Korzeniecki blokuje Fabiana Hiszpańskiego przez polem karnym Zagłębia.
1' Mateusz Żebrowski wrzucił piłkę z autu na pole karne Zagłębia. Sytuację wyjaśnił Quentin Seedorf.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Arka.
0' 16:59 Obie jedenastki już na murawie. Zagłębie zagra dziś w białych strojach, a Arka w żółtych koszulkach i getrach oraz niebieskich spodenkach.
0' 16:55 Na trybunie głównej pojawił się kontuzjowany Szymon Pawłowski, który na prawej nodze ma ortezę, co jest skutkiem kontuzji, jakiej doznał w meczu ze Stomilem Olsztyn. Były kapitan Zagłębia przywitał się z trenerem Mariuszem Rumakiem, z którym miał okazję pracować w Lechu Poznań.
0' 16:50 Dzisiejszy mecz w Sosnowcu toczy się jeszcze bez udziału publiczności. Podobnie będzie w przyszły piątek, gdy na Ludowym pojawi się Radomiak Radom, ale już 22 maja po raz pierwszy w tym roku kibice będą mogli pojawić się na trybunach naszego stadionu, a tydzień wcześniej w Głogowie Zagłębie zagra pierwszy mecz z publicznością od 3 października 2020.
0' 16:45 Po sobotnim zwycięstwie Zagłębia nad Resovią nieco odetchnęliśmy z ulgą, bo przewaga nad ostatnim w tabeli Bełchatowem wzrosła do sześciu punktów. Co więcej - GKS Bełchatów już grał w 27. kolejce i wczoraj uległ u siebie Widzewowi Łódź 2:3, czyli w najgorszym wypadku po tej serii spotkań przewaga sosnowiczan nad bełchatowianami nadal będzie wynosiła sześć punktów. Liczymy jednak na to, że uda się dziś zapunktować i odskoczyć od strefy spadkowej.
0' 16:35 Zagłębie wygrało dwa poprzednie mecze z Arką rozgrywane na Stadionie Ludowym. Jesienią 2015 sosnowiczanie triumfowali 4:2, a wiosną 2019 było 3:2 dla naszego zespołu. W obu tych spotkaniach pierwszą bramkę strzelała Arka. W ośmiu ostatnich meczach między Zagłębiem a Arką zespół z Gdyni zdobył dwa gole. Wyżej wspomniane dwa spotkania są jedynymi w tej serii, które Zagłębiu udało się wygrać. Ponadto dwukrotnie był remis 2:2, a trzy z tych meczów wygrała Arka.
0' 16:25 Arka Gdynia już wczoraj wyruszyła na południe i wraca do domu dopiero w niedzielę. Gdynianie po dzisiejszym meczu nie wracają do Trójmiasta, tylko pozostaną na zgrupowaniu aż do niedzielnego finału Pucharu Polski w Lublinie, gdzie zmierzą się z Rakowem Częstochowa. Kibice Arki efektowną oprawą pożegnali wczoraj piłkarzy i liczą na to, że żółto-niebiescy zameldują się z powrotem z trzema punktami zdobytymi w Sosnowcu i Pucharem Polski. Czy Zagłębie pokrzyżuje plany gdyńskim piłkarzom?
0' 16:15 Dwóch zmian w wyjściowej jedenastce dokonał trener Kazimierz Moskal w porównaniu do spotkania w Rzeszowie. Poza meczową kadrą znalazł się pauzujący za cztery żółte kartki Szymon Sobczak, a na ławce rezerwowych usiadł Michał Masłowski. Do pierwszego składu powrócił za to João Oliveira, który mecz z Resovią opuścił z powodu czterech żółtych kartek. Pierwszy raz w rundzie wiosennej zagra Martim Maia i to od razu w pierwszej jedenastce. Co ciekawe, w gierkach podczas wczorajszego treningu Martim Maia był wystawiony jako... napastnik. Zobaczymy, czy to było tylko dla zmylenia przeciwnika, czy faktycznie wobec braku nominalnych napastników, to właśnie Portugalczyk będzie dziś pełnił rolę napastnika.
0' 16:05 Dzień dobry! Po raz pierwszy w tym roku witamy ze Stadionu Ludowego w środę i zapraszamy na relację z meczu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia.
Skrót meczu z ArkąSkrót meczu z Arką Polsat Sport opublikował skrót meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Arką Gdynia. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ArkąKonferencja prasowa po meczu z Arką Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
A mogło być tak pięknie....A mogło być tak pięknie.... Po 17 minutach Zagłębie prowadziło z Arką Gdynia 2:0. Niestety, potem do głosu doszli goście, nasz zespół nie wykorzystał rzutu karnego i Arka wygrała w Sosnowcu 3:2. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ArkąZdjęcia z meczu z Arką Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Arka Gdynia. » Czytaj więcej