2021-04-24, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Stroje: czerwone (4-4-2)
1:2(1:1)
1. Karol Dybowski 25. Bartosz Jaroch 31. Nemanja Marković 5. Dawid Kubowicz 17. Radosław Adamski 4. Rafał Mikulec (74' 22. Bartłomiej Kiełbasa) 16. Josip Soljić 6. Bartłomiej Wasiluk (46' 13. Michał Kuczałek)56. Cezary Demianiuk (58' 98. Kamil Antonik) 9. Kamil Twardowski (58' 59. Przemysław Zdybowicz) 12. Jakub Wróbel (88' 21. Sebatian Usarz)   Rezerwowi: 99. Paweł Łakota 7. Kamil Radulj 10. Maksymilian Hebel 50. Jakub Persak   Trener: Radosław Mroczkowski
1:0 - Dawid Kubowicz 11' 1:1 - Maciej Ambrosiewicz 32' 1:2 - Patrik Mišák 85'
9' Nikolas Korzeniecki 31' Szymon Sobczak 38' Dawid Kubowicz 61' Bartosz Jaroch 64' Josip Soljić 69' Nemanja Marković 73' Patrik Mišák 90+2' Nemanja Marković 90+2' Nemanja Marković
34. Szymon Frankowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (82' 15. Marcin Pisarek) 26. Michał Masłowski (86' 17. Kacper Radkowski) 28. Maciej Ambrosiewicz 21. Nikolas Korzeniecki (72' 14. Filip Karbowy) 11. Patrik Mišák 77. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 10. Martim Maia 16. Dawid Ryndak 80. Mateusz Popczyk   Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica) - Krzysztof Stępień (Wrocław), Łukasz Sobiło (Legnica). Techniczny: Paweł Kukla (Tarnów)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 30 sekundach gry sędzia kończy mecz! Wreszcie wygrywamy na wyjeździe.
90+5' Przemysław Zdybowicz traci piłkę przed polem karnym Zagłębia.
90+4' Marcin Pisarek blokuje dośrodkowanie Radosława Adamskiego
90+3' Karol Dybowski piąstkuje piłkę po strzale Filipa Karbowego z rzutu wolnego.
90+2' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Nemanji Markovicia za faul na Patriku Mišáku
90+1' Nieudana próba Przemysława Zdybowicza z około 30 metrów.
90' Szymon Frankowski łapie piłkę dośrodkowaną przez Radosława Adamskiego z lewego skrzydła.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Resovii - Sebastian Usarz za Jakuba Wróbla.
88' Kacper Radkowski faulowany przez Przemysława Zdybowicza.
88' Kamil Antonik wstrzelił piłkę w pole karne Zagłębia i pewnie interweniował Szymon Frankowski.
86' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Kacper Radkowski za Michała Masłowskiego.
85' gol - piłka nożna 1:2 GOOOOL!!!!!! Szymon Sobczak zagrał na lewą stronę pola karnego do Patrika Mišáka i Słowak strzelił swoją pierwszą bramkę dla Zagłębia.
84' Niedokładne podanie Radosława Adamskiego w pole karne. Od bramki grę wznowi Szymon Frankowski.
82' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Marcin Pisarek za Quentina Seedorfa.
82' Dośrodkowanie Kamila Antonika z prawego skrzydła i Piotr Polczak wygrywa walkę o piłkę z Jakubem Wróblem.
81' Szymon Sobczak na spalonym po podaniu Quentina Seedorfa.
81' Z narożnika boiska dośrodkował Bartosz Jaroch. Sosnowiczanie oddalili zagrożenie.
80' Radosław Adamski na lewej stronie boiska dojechał z piłką aż do końcowej linii i tam zatrzymał go Łukasz Turzyniecki. Róg dla gospodarzy.
79' Akcja Patrika Mišáka przerwana przez Kamila Antonika.
78' Po dośrodkowaniu Kamila Antonika z rogu piłkę na aut wybija Patrik Mišák
77' Łukasz Turzyniecki przerwał rajd Bartłomieja Kiełbasy i Resovia ma róg.
76' Filip Karbowy faulowany przez Josipa Soljicia w środku boiska.
76' Szymon Frankowski łapie piłkę dośrodkowaną przez Radosława Adamskiego.
74' zmiana Czwarta zmiana w Resovii - Bartłomiej Kiełbasa za Rafała Mikulca.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Patrika Mišáka za faul na Josipie Soljiciu.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłebiu - Filip Karbowy za Nikolasa Korzenieckiego.
71' Przemysław Zdybowicz faulowany w środku boiska przez Michała Masłowskiego.
69' żóta kartka Żółta kartka dla Nemanji Markovicia za faul na Szymonie Sobczaku.
68' Przemysław Zdybowicz przeszkadzał przy wznowieniu gry Szymonowi Frankowskiemu.
67' Przemysław Zdybowicz faulowany w środku boiska przez Michała Masłowskiego.
67' Patrik Mišák wrócił do defensywy i odebrał piłkę Rafałowi Mikulcowi.
65' Fatalne dośrodkowanie Patrika Mišáka z rzutu wolnego.
65' Szymon Sobczak faulowany przez Nemanje Markovicia około 28 metrów od bramki.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Josipa Soljicia za faul na Patriku Mišáku.
64' Michał Masłowski przerwał akcję Kamila Antonika
61' żóta kartka Żółta kartka dla Bartosza Jarocha za faul na Nikolasie Korzenieckim.
61' Dośrodkowanie Jakuba Wróbla z lewego skrzydła i Kamil Antonik nie zdążył do piłki.
58' zmiana Podwójna zmiana w Resovii - Przemysław Zdybowicz za Karola Twardowskiego i Kamil Antonik za Cezarego Demianiuka.
58' Po dośrodkowaniu Radosława Adamskiego z lewego skrzydła Dawid Gojny wygrał powietrzny pojedyne z Cezarym Demianiukiem.
56' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rzutu rożnego i interwencja w polu karnym Nemanji Markovicia. Potem jeszcze zagrywał Quentin Seedorf, ale na spalonym był Piotr Polczak.
55' Quentin Seedorf za mocno dośrodkował z lewej strony pola karnego w stronę Szymona Sobczaka. Piłkę jeszcze dla pewności na róg wybił Radosław Adamski.
54' Zamieszanie w polu karnym Zagłębia wyjaśnione przez naszego kapitana.
53' Josip Soljić zagrał z własnej połowy w kierunku Cezarego Demianiuka. Szybszy był Piotr Polczak.
52' Dawid Goiny faulowany we własnym polu karnym przez Karola Twardowskiego.
51' Jakub Wróbel na spalonym.
50' Michał Masłowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Bartosza Jarocha.
48' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Nemanja Marković.
47' Dawid Gojny faulowany przez Karola Twardowskiego.
46' Piotr Polczak blokuje Cezarego Demianiuka w polu karnym, a Michał Kuczałek kiksuje przy próbie dobitki.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w Resovii przed drugą połową - Michał Kuczałek za Bartłomieja Wasiluka.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' Szymon Sobczak na spalonym.
45' Po dośrodkowaniu Rafała Mikulca z rogu nad bramką główkował Bartosz Jaroch.
44' Dawid Gojny blokuje strzał rywala i Resovia ma róg.
44' Po zagraniu Patrika Mišáka z lewej strony boiska piłka odbija się od jednego z graczy Resovii (nasi piłkarze uważają, że ręką) i trafiła do bramkarza.
42' Po rozegranym rzucie wolnym Patrik Mišák zablokowany przy strzale z 20 metrów.
42' Dawid Gojny faulowany przez Bartosza Jarocha.
41' Michał Masłowski faulowany przez Josipa Soljicia.
40' Michał Masłowski przerywa akcję Resovii po lewej stronie boiska.
39' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rogu, ale żadnemu z naszych graczy nie udało się zamknąć akcji.
39' Z rzutu wolnego uderzył Szymon Sobczak. Piłka przeszła obok muru i Karol Dybowski odbił ją na róg.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Kubowicza za faul na Szymonie Sobczaku tuż przed polem karnym.
36' Piotr Polczak interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Cezarego Demianiuka.
36' Dawid Gojny faulowany przez Josipa Soljicia.
33' Dobra i zła wiadomość w ciągu minuty - Szymon Sobczak nie zagra z Arką Gdynia, ale mamy bramkę wyrównującą.
32' gol - piłka nożna 1:1 Po podaniu Nikolasa Korzenieckiego Maciej Ambrosiewicz uderzył prawą nogą z około 22 metrów. Piłka po drodze odbiła się chyba od Bartłomieja Wasiluka, co zmyliło Karola Dybowskiego.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Sobczaka za faul na Josipie Soljiciu w jednej z wcześniejszych akcji gospodarzy, gdy sędzia zastosował prawo korzyści.
31' Quentin Seedorf w pojedynku z Radosławem Adamskim
30' Po akcji lewą stroną boiska Jakub Wróbel podawał w pole karne do Karola Twardowskiego. Piłkę wybił Piotr Polczak.
29' Dośrodkowanie Michała Masłowskiego w pole karne i piłka wpada w ręce Karola Dybowskiego.
27' Quentin Seedorf przedarł się prawą stroną, podał w pole karne do Patrika Mišáka i po strzale Slowaka piłka trafiła w Karola Dybowskiego.
27' Michał Masłowski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Wróbla.
26' Łukasz Turzyniecki uderzył lewą nogą zza pola karnego. Piłka minęła bramkę Resovii.
25' Znowu strata po wyprowadzaniu piłki od bramki, ale tym razem dopiero na środku boiska.
24' Strzał Quentina Seedorfa z 18 metrów zablokowany przez Radosława Adamskiego.
22' Zagłębie znowu próbuje wyprowadzić piłkę od bramki krótkimi podaniami i kończy się głupią stratą. Po co my to gramy?
21' Josip Soljić przymierzył zza pola karnego i posłał piłkę obok bramki Zagłębia.
21' Szymon Sobczak dośrodkował z prawego skrzydła, a Patrik Mišák faulował Nemanję Markovicia.
19' Po strzale Cezarego Demianiuka z ponad 20 metrów piłkę piąstkuje Szymon Frankowski.
19' Dośrodkowanie gospodarzy z lewego skrzydła i piłka opuszcza końcową linię.
19' Łukasz Turzyniecki wygrał pojedynek biegowy z Cezarym Demianiukiem.
18' Szymon Sobczak na spalonym.
17' Patrik Mišák źle przyjmował piłkę po podaniu Quentina Seedorfa.
15' Obejrzana przez nas powtórka gola dla Resovii raczej nie pozostawia żadnych wątpliwości, że to był błąd naszego bramkarza.
13' Na spalonym Szymon Sobczak.
12' Pierwszy strzał Resovii na bramkę Zagłębia i od razu gol. Coraz dalej od pierwszego zwycięstwa na wyjeździe.
11' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Rafała Mikulca z rzutu wolnego piłkę głową do bramki Zagłębia wpakował Dawid Kubowicz.
10' Cezary Demianiuk faulowany przez Łukasza Turzynieckiego.
9' żóta kartka Żółta kartka dla Nikolasa Korzenieckiego za faul na Kamilu Mikulcu.
8' Cezary Demianiuk w biegowym pojedynku z Michałem Masłowskim. Grę wznowi Szymon Frankowski.
6' Akcja Karola Twardowskiego przerwana przez Piotra Polczaka. Gracz gospodarzy domagał się rzutu rożnego, ale to on ostatni dotknął piłkę.
4' Szymon Sobczak faulowany przez Dawida Kubowicza w środku boiska.
3' Dawid Gojny w polu karnym przerwał akcję Karola Twardowskiego.
1' Dawid Gojny faulowany przez Karola Twardowskiego pod polem karnym Zagłębia.
0' 15:58 Sosnowiczanie zagrają dziś w białych strojach, a Resovia cała na czerwono. Sędziowska trójka z Dolnego Śląska w czarnych trykotach.
0' 15:55 Za chwilę z biało-czerwonego tunelu na boisko wyjdą piłkarze obu zespołów i zacznie się walka!
0' 15:50 0-3-9 - to jest bilans wyjazdowych meczów Zagłębia w sezonie 2020/2021. Z utęsknieniem czekamy, aby zero zamieniły się w jedynkę. Razem z dzisiejszym meczem, pozostało jeszcze pięć prób na to, żeby w klubowym autokarze prowadzonym przez Pana Kazimierza wreszcie było wesoło podczas drogi powrotnej.
0' 15:45 Dobre wieści zarówno dla Resovii, jak i Zagłębia, nadeszły wczoraj z Bełchatowa, gdzie miejscowy GKS przegrał 0:2 z Sandecją Nowy Sącz i dzięki takiemu rozstrzygnięciu po tej kolejce bełchatowianie pozostaną na ostatnim miejscu i nie zniwelują punktowej różnicy do obu ekip, które dziś zagrają w Rzeszowie.
0' 15:35 Nasz serwis po raz pierwszy w historii zawitał dziś do Rzeszowa. Liczyliśmy, w ilu miastach byliśmy służbowo na meczach Zagłębia i wyszło nam, że stolica województwa podkarpackiego jest 106. miastem. Z tej okazji obowiązkowo musieliśmy odwiedzić centrum miasta i zrobić zdjęcia najsłynniejszego rzeszowskiego pomnika. Zagłębie po raz ostatni grało na tym stadionie we wrześniu 1988 i wtedy wygrało 2:0. Oby powrót na stadion przy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie okazał się równie udany jak poprzednia wizyta.
0' 15:25 Dwóch zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Kazimierz Moskal. Obie były wymuszone. Z powodu kontuzji nie może dziś zagrać Gonçalo Gregório, a za czerwoną kartkę pauzuje jego rodak João Oliveira. Do pierwszej jedenastki wskoczyli więc Quentin Seedorf i Nikolas Korzeniecki. Holender zagra na skrzydle, a do ataku przesunięty został Szymon Sobczak. Na ławce dziś tylko siedmiu zawodników. Nie było sensu przywozić do Rzeszowa wszystkich uprawnionych do gry młodzieżowców, bo dziś rozgrywki wznawia klasa okręgowa i rezerwy Zagłębia o 17:00 mają swój mecz.
0' 15:15 Dzień dobry! Witamy z Rzeszowa i zapraszamy na relację z meczu Resovii z Zagłębiem Sosnowiec,
Galeria zdjęć z meczu w RzeszowieGaleria zdjęć z meczu w Rzeszowie Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Resovii z Zagłębiem Sosnowiec, a w niej aż 128 fotografii. Naprawdę warto! » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ResoviąKonferencja prasowa po meczu z Resovią Na konferencji prasowej po meczu pomiędzy Resovią Rzeszów a Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Do trzynastu razy sztukaDo trzynastu razy sztuka Zagłębie wygrało w Rzeszowie 2:1 i odniosło pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Resovia prowadzilła od 11. minuty, a gole dla Zagłębia zdobyli Maciej Ambrosiewicz (32') i Patrik Mišák (85')