2021-03-20, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Łódź
ŁKS Łódź
0:0(:)
1. Arkadiusz Malarz 8. Kamil Dankowski (46' 6. Maciej Wolski) 4. Carlos Moros Gracia 5. Maciej Dąbrowski 3. Adrian Klimczak 20. Pirulo 29. Maksymilian Rozwandowicz 10. Antonio Dominguez (74' 24. Jakub Tosik) 19. Michał Trąbka (46' 7. Mikkel Rygaard) 37. Piotr Janczukowicz (46' 17. Piotr Gryszkiewicz) 22. Łukasz Sekulski (82' 11. Tomasz Nawotka)   Rezerwowi: 99. Dawid Arndt 2. Jan Sobociński 26. Przemysław Sajdak 88. Adam Marciniak   Trener: Ireneusz Mamrot
27' Kamil Dankowski 29' Szymon Sobczak 56' Carlos Moros Gracia 62' Antonio Dominguez 77' Dawid Gojny 90' Maksymilian Rozwandowicz 90+4' Pirulo
13. Krystian Stępniowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 9. Mateusz Szwed (64' 21. Nikolas Korzeniecki) 26. Michał Masłowski 28. Maciej Ambrosiewicz 11. Patrik Mišák22. Quentin Seedorf (59' 8. Szymon Pawłowski) 77. Szymon Sobczak (87' 7. Gonçalo Gregório)   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 10. Martim Maia 14. Filip Karbowy 16. Dawid Ryndak 17. Kacper Radkowski 30. Patryk Małecki   Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin) - Wiktor Wątroba (Szczecin), Maciej Cebulski (Poznań). Techniczny: Karol Arys (Szczecin)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 40 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Wracamy z Łodzi z punktem.
90+5' Jakub Tosik wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
90+4' Gonçalo Gregório faulowany przez Macieja Wolskiego. Ostatnia szansa na dośrodkowanie i strzał.
90+4' żóta kartka Żółta kartka dla Pirulo za faul na Szymonie Pawłowskim.
90+3' Nikolas Korzeniecki przerywa akcję ŁKS-u w polu karnym.
90+2' Gonçalo Gregório faulowany przez Jakuba Tosika w środku boiska.
90+1' Dawid Gojny leży w polu karnym ŁKS-u i potrzebuje pomocy maserów.
90' Dawid Gojny fatalnie spudłował z lewej strony pola karnego po podaniu Szymona Pawłowskiego.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Rozwandowicza za faul na Patriku Mišáku
89' Arkadiusz Malarz łapie piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Turzynieckiego.
89' Maciej Dąbrowski z własnego polka karnego podał do Patrika Mišáka, a po chwili zablokował strzał Słowaka.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Gonçalo Gregório za Szymona Sobczaka.
87' Krystian Stępniowski zagrał na 30. metr pod nogi Pirulo. Hiszpan od razu odegrał w pole karne do Mikkela Rygaarda, ale Duńczyk nie sięgnął piłki.
86' Maciej Dąbrowski podawał w pole karne w stronę Tomasza Nawotki. Szybszy przy piłce był Krystian Stępniowski.
85' Carlos Moros Gracia wybija piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
84' Szymon Sobczak faulowany przez Macieja Dąbrowskiego 25 metrów od bramki.
82' Tomasz Nawotka złapany na spalonym.
82' zmiana Ostatnia zmiana w ŁKS-ie - Tomasz Nawotka za Łukasza Sekulskiego.
80' A jednak nie będzie rzutu karnego! Po konsultacji z asystentem Artur Aluszyk zmienił decyzję.
79' Lukáš Ďuriška starł się w polu karnym z Łukaszem Sekulskim. Sędzia podyktował rzut karny. Obaj gracze wymagają pomocy masażystów.
78' Pressing Szymona Pawłowskiego sprawił, że piłkę przejął Michał Masłowski, ale zbyt mocno podawał do Szymona Sobczaka.
78' Dla Dawida Gojnego była to czwarta żółta kartka w tym sezonie i nie będzie on mógł zagrać za tydzień ze Stomilem Olsztyn.
77' żóta kartka Dawid Gojny ukarany żółtą kartką za faul na Pirulo.
77' Szymon Sobczak stracił piłkę na rzecz Piotra Gryszkiewicza, a potem faulował Adriana Klimczaka.
76' Dawid Gojny powstrzymał akcję Macieja Wolskiego i upadł na murawę, ale już widzimy, że jest dobrze.
74' zmiana Czwarta zmiana w ŁKS-ie - Jakub Tosik za Antonio Domingueza.
73' Poprzedni strzał był pierwszym celnym strzałem gospodarzy od 26. minuty.
72' Mikkel Rygaard uderzał po ziemi z lewej strony pola karnego. Na raty broni Krystian Stępniowski.
71' Michał Masłowski huknął zza pola karnego i minimalnie chybił.
71' Carlos Moros Gracia wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego
68' Mateusz Szwed skierował się do karetki pogotowia. Nie wygląda to najlepiej.
68' Patrik Mišák strzelił z linii pola karnego pod poprzeczkę i Arkadiusz Malarz nie miał łatwo z interwencją.
67' Patrik Mišák wrzucił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a Maciej Wolski wybił ją na aut.
66' Mateusz Szwed, który leżał poza boczną linią po faulu, teraz przemieszcza się do ławki rezerwowych wsparty na ramionach fizjoterapeutów. Wyraźnie widać, że jedną nogą ma niesprawną i teraz przejmują go ratownicy medyczni.
65' Niecelny strzał Adriana Klimczaka z lewej strony pola karnego.
64' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę wybił Adrian Klimczak.
64' zmiana Mateusz Szwed nie jest w stanie kontynuować gry po faulu i na boisko wszedł Nikolas Korzeniecki.
62' żóta kartka Żółta kartka dla Antonio Domingueza za faul na Mateuszu Szwedzie.
61' Fatalne rozegranie rogu przez Zagłębia. Dawid Gojny krótko do Szymona Pawłowskiego, a ten odegrał zbyt mocno i futbolówka wyszła poza końcową linię.
61' Szymon Sobczak wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - kulejący po faulu Quentin Seedorf opuszcza murawę, a w jego miejsce wchodzi Szymon Pawłowski.
58' Maciej Dąbrowski interweniuje w powietrzu po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego.
56' żóta kartka Carlos Moros Gracia na swojej połowie stracił piłkę na rzecz Quentina Seedorfa, a potem sfaulował Holendra, za co obejrzał żółty kartonik.
56' Piotr Polczak w polu karnym Zagłębia zatrzymał akcję Pirulo.
55' Za mocne podanie Piotra Gryszkiewicza do Adriana Klimczaka i ten tylko mógł ze złości kopnąć piłkę w płot z blachy falistej.
52' W środku boiska Adriana Klimczaka faulował Szymon Sobczak. Na murawie pojawili się fizjoterapeuci ŁKS-u.
51' Z narożnika boiska wrzucał Mikkel Rygaard. Piłkę z pola karnego wybił Maciej Ambrosiewicz.
51' Po dośrodkowaniu Pirulo z rzutu rożnego głową strzelał Carlos Moros Gracia. Piłka minęła bramkę, ale zdaniem sędziego należał się róg.
50' Zza pola karnego strzelał Piotr Gryszkiewicz. Rykoszet i róg dla łodzian.
49' Adrian Klimczak dośrodkował z lewego skrzydła. Krystian Stępniowski odbił piłkę przed siebie, a Dawid Gojny wyjaśnił sytuację wybiciem
48' Łukasz Turzyniecki dośrodkował z prawego skrzydła w pole karne gospodarzy. Maciej Dąbrowski wybił piłkę na 16. metr, skąd uderzał Patrik Mišák. Broni Arkadiusz Malarz
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Trzy zmiany w drużynie z Łodzi - Maciej Wolski za Kamila Dankowskiego, Mikkel Rygaard za Michała Trąbkę i Piotr Gryszkiewicz za Piotra Janczukowicza.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 23 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu w Łodzi.
45+3' Dawid Gojny dośrodkował w pole karne. Po interwencji jednego z łodzian piłkę przed bramkę zagrywał jeszcze Lukáš Ďuriška, ale czujny był Arkadiusz Malarz.
45+2' Dawid Gojny już dośrodkował w pole karne, ale jeszcze przed jego zagraniem sędzia przerwał akcję, bo Michał Masłowski przepychał się z Maciejem Dąbrowskim.
45+1' Szymon Sobczak faulowany przez Macieja Dąbrowskiego około 30 metrów od bramki.
43' Pirulo faulowany w środku boiska przez Dawida Gojnego.
43' Szymon Sobczak na spalonym po podaniu Dawida Gojnego.
42' Patrik Mišák faulowany przez Antonio Domingueza na połowie Zagłębia.
41' Kamil Dankowski faulowany w środku przez Quentina Seedorfa.
40' Adrian Klimczak dośrodkował po ziemi z lewego skrzydła. Piłka w rękach Krystiana Stępniowskiego.
38' Mateusz Szwed dośrodkował z prawego skrzydła, a Quentin Seedorf przegrał powietrzny pojedynek z Kamilem Dankowskim.
37' Po dośrodkowaniu Adriana Klimczaka z lewego skrzydła Dawid Gojny odgrywa piłkę klatką piersiową do Krystiana Stępniowskiego.
36' Arkadiusz Malarz łapie piłkę dośrodkowaną z lewego skrzydła przez Quentina Seedorfa.
35' Przed polem karnym Zagłębia Dawid Gojny przerwał akcję Michała Trąbki.
32' Szymon Sobczak po podaniu Dawida Gojnego znalazł się z piłką w polu karnym łodzian i uderzył po ziemi prawą nogą prosto w ręce Arkadiusza Malarza.
30' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Zagłębia piłkę głową zagrywał Maciej Dąbrowski. Futbolówka wpadła w ręce Krystiana Stępniowski.
29' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Sobczaka za faul na Antonio Dominguezie.
27' żóta kartka Po rzucie rożnym dla gospodarzy Zagłębie miało okazję wyjść z kontrą, ale akcję szybko skasował faulem na Mateuszu Szwedzie Kamil Dankowski i sędzia Artur Aluszyk po raz pierwszy sięga dziś do kieszeni z żółtą kartką.
26' Po podaniu Pirulo z ostrego kąta uderzał Piotr Janczukowicz. Piłkę na róg wybił Krystian Stepniowski.
26' Lukáš Ďuriška wybiciem na aut przerywa akcję Adriana Klimczaka.
25' Carlos Moros Gracia interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa.
24' Maciej Ambrosiewicz faulowany na własnej połowie przez Michała Trąbkę.
23' Adrian Klimczak faulowany przez Michała Masłowskiego.
22' Piotr Polczak naprawia błąd Lukáša Ďuriški i nie pozwala dojść do piłki w polu karnym Zagłębia Łukaszowi Sekulskiemu.
21' Michał Masłowski przejął piłkę na połowie gospodarzy, ruszył w pole karne, zagrał do Macieja Ambrosiewicza, który wyłożył futbolówkę Quentinowi Seedorfowi, ale strzał Holendra został zablokowany.
21' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę przedłużył Szymon Sobczak, ale futbolówkę przejął Arkadiusz Malarz.
20' Lukáš Ďuriška stracił piłkę na połowie ŁKS-u i gospodarze ruszyli z kontrą. Na szczęście Łukasz Turzyniecki odebrał futbolówkę Piotrowi Janczukiewiczowi, a potem był faulowany przez łodzianina.
18' Quentin Seedorf znalazł się z piłką w polu karnym gospodarzy, ale faulował Kamila Dankowskiego.
17' Po podaniu Quentina Seedorfa zza pola karnego strzelał Patrik Mišák. Broni Arkadiusz Malarz.
17' Wymiana podań w polu karnym Zagłębia między Pirulo i Michałem Trąbką. Piłkę przejął Krystian Stępniowski.
16' Szymon Sobczak faulował w ataku Carlosa Morosa Gracię.
15' Carlos Moros Gracia wybija piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła.
13' W ataku faulował Maciej Ambrosiewicz.
13' Cztery celne strzały w meczu w ciągu dwunastu minut. Nie jest źle.
12' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego lekko głową uderzał Patrik Mišák. Nie sprawił tym kłopotów Arkadiuszowi Malarzowi, ale do statystyk wpada drugi celny strzał.
11' Z około 25 metrów uderzał Szymon Sobczak. Zmierzającą do bramki piłkę wybił na róg Arkadiusz Malarz, a my już mamy więcej celnych strzałów niż przed tygodniem.
10' Michał Masłowski wrzucił z prawego skrzydła, a piłkę na przedpolu złapał Arkadiusz Malarz.
10' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu Arkadiusz Malarz piąstkuje piłkę i ŁKS próbuje ruszyć z kontrą, ale Dawid Gojny w porę zdążył doskoczyć do Pirulo i odebrał mu piłkę.
9' Dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego blokowane przez Macieja Dąbrowskiego. Pierwszy róg dla Zagłębia.
8' Pirulo chciał wypuścić na skrzydle Kamila Dankowskiego, ale zagra za mocno i piłka opuściła boisko.
7' Adrian Klimczak faulowany przez Michała Masłowskiego.
5' Mateusz Szwed faulował w ataku Adriana Klimczaka.
5' Po dośrodkowaniu Pirulo z rzutu wolnego piłkę wybija Piotr Polczak, ale w posiadaniu futbolówki pozostali gospodarze i akcję zakończył celny strzał po ziemi Pirulo z prawej strony pola karnego. Broni Krystian Stępniowski.
4' Kamil Dankowski przedarł się prawą stroną boiska i zagrał w pole karne do Pirulo, który strzelił na bramkę Zagłębia, ale Krystian Stępniowski zdołał odbić piłkę na róg.
3' Mateusz Szwed przedarł się prawą stroną boiska i zagrał przed bramkę, ale tam Carlos Moros Gracia nie pozwolił dojść do piłki Szymonowi Sobczakowi.
2' W środkowej trójce najbliżej prawej strony gra Michał Masłowski, a Patrik Mišák biega bliżej lewego skrzydła.
1' Quentin Seedorf faulował Kamila Dankowskiego na połowie gospodarzy.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 17:58 Zagłębie dziś wystąpi w jednolitych czerwonych strojach. Łodzianie zagrają w białych koszulkach ze skośnym czerwonym pasem, czerwonych spodenkach i białych getrach.
0' 17:55 "Niezwyciężeni, niepokonani, rodowici w ŁKS-ie zakochani" - tak brzmią słowa hymnu, który wybrzmiewa na pustym stadionie w Łodzi. A może jednak dziś pokonani? Wierzymy w Zagłębie!
0' 17:50 Przegraliśmy sześć kolejnych meczów z Łódzkim Klubem Sportowym. Na zwycięstwo z łodzianami czekamy od 9 kwietnia 2005. Czy dziś nadszedł ten dzień, w którym wymażemy te serie?
0' 17:40 Kazimierz Moskal wiosną 2019 świętował z Łódzkim Klubem Sportowym awans do Ekstraklasy. Zderzenie z najwyższą klasą rozgrywkową było jednak bolesne i łodzianie na długi okres zagościli na dnie tabeli, a przed wznowieniem rozgrywek po lockdownie Kazimierzowi Moskalowi podziękowano za pracę i zastąpiono go Wojciechem Stawowym, z którym z kolei pożegnano się przed dwoma tygodniami i na jego miejsce przyszedł Ireneusz Mamrot. Jesienią Mamrot pracował w Arce Gdynia i wtedy w drugim meczu w Zagłębiu Kazimierz Moskal zmierzył się z prowadzoną przez Mamrota Arką. Dziś w drugim meczu w ŁKS-ie Ireneusz Mamrot spotka się z prowadzonym przez Moskala Zagłębiem. Takie skomplikowane są losy trenerów w Polsce.
0' 17:30 Złe wieści dla Zagłębia nadeszły z Rzeszowa. Resovia wygrała z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza 3:1, awansowała na 16. miejsce i odskoczyła nam na cztery punkty. Skoro jednak drużyna z dołu tabeli była zdolna pokonać lidera, to czemu Zagłębie miałoby być gorsze i nie wywieźć z Łodzi punktów?
0' 17:20 Znamy już składy, w jakim oba zespoły przystąpią do dzisiejszego spotkania. W drużynie z Sosnowca nastąpiły cztery zmiany w porównaniu do meczu z Odrą Opole. Na ławce rezerwowych usiedli Kacper Radkowski, Filip Karbowy i Szymon Pawłowski, a z powodu czterech żółtych kartek pauzuje João Oliveira. Do pierwszego składu powrócili za to Piotr Polczak, Mateusz Szwed i Quentin Seedorf, a Michał Masłowski po raz pierwszy znalazł się w pierwszej jedenastce sosnowieckiej drużyny.
0' 17:10 Na stadionie ŁKS-u jesteśmy po raz pierwszy od 15 września 2007. Choć właściwie powinniśmy powiedzieć, że na tym obiekcie jesteśmy po raz pierwszy w historii. Po starym stadionie łodzian zostało już tylko wspomnienie. Został on zrównany z ziemią i na jego miejscu jest w tej chwili jeden z parkingów dla widzów odwiedzających nowy stadion, a także Atlas Arenę. Obiekt, na którym dziś się znajdujemy, powstał nieco na północ od starego stadionu, a właściwie jeszcze nie do końca powstał, bo krzesełka są na razie na jednej trybunie. Trzy pozostałe są jeszcze w budowie, choć już w dosyć zaawansowanym stanie.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy ze stadionu przy Alei Unii Lubelskiej w Łodzi i zapraszamy na relację meczu 21. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscowym ŁKS-em a Zagłębiem.
Konferencja prasowa po meczu z ŁKS-emKonferencja prasowa po meczu z ŁKS-em Na konferencji prasowej po meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy ŁKS-em Łódź a Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Druga galeria zdjęć z Łodzi.Druga galeria zdjęć z Łodzi. Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu pomiędzy ŁKS-em Łódź a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Pierwsza galeria zdjęć z ŁodziPierwsza galeria zdjęć z Łodzi Zapraszamy do obejrzenia pierwszej porcji zdjęć wykonanych podczas meczu ŁKS-u Łódź z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Drugi remis w ŁodziDrugi remis w Łodzi Po raz drugi w tym sezonie Zagłębie wraca z Łodzi z jednym punktem. Po jesiennym 1:1 na Widzewie, dziś sosnowiczanie bezbramkowo zremisowali z ŁKS-em. » Czytaj więcej