2021-02-27, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Stroje: niebieskie (4-5-1)
13. Krystian Stępniowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 17. Kacper Radkowski 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (74' 7. Gonçalo Gregório) 21. Nikolas Korzeniecki (78' 14. Filip Karbowy) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira 8. Szymon Pawłowski (74' 9. Mateusz Szwed) 77. Szymon Sobczak (90' 16. Dawid Ryndak)   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 10. Martim Maia 25. Piotr Polczak 30. Patryk Małecki   Trener: Kazimierz Moskal
1:0 - Nikolas Korzeniecki 58' 1:1 - Mateusz Grzybek 90+6'
40' Szymon Pawłowski 51' Sebastian Bonecki 55' Roman Gergel 61' Maciej Ambrosiewicz 61' Marcin Grabowski 62' Kacper Radkowski 90+7' Szymon Sobczak 90+7' Tomasz Loska
99. Tomasz Loska 13. Mateusz Grzybek 18. Piotr Wlazło 77. Artem Putiwcew 3. Marcin Grabowski (67' 9. Kacper Śpiewak) 8. Samuel Štefánik 22. Michal Hubínek (84' 6. Dawid Kalisz) 10. Adam Radwański (67' 23. Marcin Wasielewski) 16. Paweł Żyra (46' 95. Sebastian Bonecki) 66. Martin Zeman  (84' 97. Wiktor Biedrzycki) 7. Roman Gergel   Rezerwowi: 1. Łukasz Budziłek 4. Jan Klimek 5. Vlastimir Jovanović 19. Michal Bezpalec    Trener: Mariusz Lewandowski
Sędziowie: Sebastian Tarnowski - Adam Karasewicz, Michał Hnatkiewicz (Wrocław). Techniczny: Paweł Dziopak (Tychy)
90.0000
90+7' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Sobczaka. Obaj ukarani już po meczu za przepychanki w tunelu.
90+7' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Loski
90+7' gwizdek Po 51 minutach i 25 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+6' gol - piłka nożna 1:1 Z autu piłkę wrzucił Marcin Wasielewski. Kacper Śpiewak przedłużył podanie głową, a Mateusz Grzybek uciekł Mateuszowi Szwedowi i zamknął akcję strzałem z bliska pod poprzeczkę.
90+5' Łukasz Turzyniecki wybija piłkę na aut
90+4' Roman Gergel faulował w ataku Lukáša Ďuriškę
90+3' Maciej Ambrosiewicz wybił piłkę głową po wrzucie z autu Marcina Wasielewskiego.
90+3' Rzut wolny dla gości. Po dośrodkowaniu Romana Gergela piłkę wybija Lukáš Ďuriška.
90+1' João Oliveira leży na murawie i konieczna jest wizyta fizjoterapeutów Zagłębia.
90' doliczony czas +4
90' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Szymona Sobczaka.
89' Mogło być 2:0! Po kontrze Łukasz Turzyniecki dograł przed bramkę do Szymona Sobczaka, a ten z bliska spudłował.
88' Samuel Štefánik wrzucił piłkę z prawego skrzydła. Piłka odbiła się od głowy Dawida Gojnego i wpadła w ręce Krystiana Stępniowskiego.
87' Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Sebastiana Boneckiego.
86' Nieporozumienie pomiędzy Filipem Karbowym i Łukaszem Turzynieckim.
85' Piotr Wlazło wybija piłkę sprzed bramki po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
84' Róg dla Zagłębia po akcji Łukasza Turzynieckiego.
84' zmiana Podwójna zmiana w zespole z Niecieczy - Wiktor Biedrzycki za Martina Zemana i Dawid Kalisz za Michala Hubinka.
83' João Oliveira wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Romana Gergela z rzutu wolnego.
82' Marcin Wasielewski faulowany w środku boiska przez Filipa Karbowego.
81' Po podaniu Lukáša Ďuriški Szymon Sobczak strzelił w boczną siatkę.
80' Z rzutu wolnego dośrodkował Dawid Gojny. Piłkę wybił Roman Gergel.
80' Łukasz Turzyniecki faulowany przy bocznej linii boiska.
79' Mateusz Szwed dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę na 8. metrze odbił Tomasz Loska.
78' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Filip Karbowy za Nikolasa Korzenieckiego.
78' Łukasz Turzyniecki umiejętnie blokował Marcina Wasielewskiego w polu karnym.
76' Po rozegraniu rzutu rożnego dośrodkował Mateusz Szwed, a piłkę z pola karnego wybił Artem Putiwcew.
75' Po dośrodkowaniu Mateusza Szweda piłkę na róg wybił Mateusz Grzybek.
74' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Gonçalo Gregório za Quentina Seedorfa i Mateusz Szwed za Szymona Pawłowskiego.
74' Maciej Ambrosiewicz faulowany na własnej połowie.
73' Mateusz Grzybek faulował w ataku Dawida Gojnego.
72' Samuel Štefánik wrzucił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a Sebastian Bonecki bardzo źle strzelił z kilku metrów. Piłka minęła bramkę w bezpiecznej odległości.
70' Szymon Pawłowski nie ruszył do piłki zagranej przez João Oliveirę
69' Artem Putiwcew zablokował strzał Nikolasa Korzenieckiego zza pola karnego.
67' Nikolas Korzeniecki wybił piłkę po dośrodkowaniu Martina Zemana z rogu.
67' zmiana Dwie zmiany u gości - Kacper Śpiewak i Marcin Wasielewski za Marcina Grabowskiego i Adam Radwańskiego.
67' Kacper Radkowski przerwał akcję gości wybiciem piłki na róg.
66' Z rzutu wolnego uderzał Sebastian Bonecki. Krystian Stępniowski odbił piłkę przed siebie, a dobijający Mateusz Grzybek posłał piłkę nad bramką.
65' Martin Zeman faulowany przez Szymona Sobczaka 20 metrów od bramki.
62' żóta kartka Żółta kartka dla Kacpra Radkowskiego za faul na Mateuszu Grzybku.
61' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego akcję zamknął Maciej Ambrosiewicza i strzelił głowa obok słupka.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Ambrosiewicza. Obie za przepychankę.
61' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Grabowskiego.
60' Po faulu na Szymonie Sobczaku graczom obu zespołów puszczają nerwy i dochodzi do przepychanki
58' gol - piłka nożna 1:0 GOOOOL!!! Akcję zainicjował Szymon Sobczak, potem futbolówkę przejął Nikolas Korzeniecki, który wymienił podania z Szymonem Pawłowskim, a potem uderzył prawą nogą w okienko z około 16 metrów.
57' Mateusz Grzybek znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia i zderzył się z Lukášem Ďurišką. Goście reklamowali u sędziego faul.
56' Szymon Sobczak rozpędził się, wbiegł w pole karne gości, ale nie udało mu się minąć Artema Putiwcewa.
55' żóta kartka Żółta kartka dla Romana Gergela za faul na Dawidzie Gojnym.
54' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu Zagłębiu nie udało się oddać strzału.
53' Kontra Zagłębia zakończona strzałem Szymona Pawłowskiego zza pola karnego. Piłkę odbił Tomasz Loska, a Artem Putiwcew wybił futbolówkę na róg.
53' Dośrodkowanie Martina Zemana z rzutu rożnego. Sosnowiczanie wybijają piłkę i ruszają z akcją.
52' Kacper Radkowski wybił piłkę na rzut rożny.
51' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul na Szymonie Sobczaku.
51' Z prawej strony pola karnego strzelał Adam Radwański. Piłkę odbił Krystian Stępniowski
50' Szymon Pawłowski na spalonym.
49' Samuel Štefánik faulował w ataku Dawida Gojnego.
48' Quentin Seedorf faulował w ataku Artema Putiwcewa.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Jedna zmiana w zespole gości przed drugą połową - Sebastian Bonecki za Pawła Żyrę.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Z rzutu wolnego dośrodkował Martin Zeman, a akcję zwieńczył kiks Mateusza Grzybka z 18 metrów.
45' doliczony czas +1
45' Roman Gergel faulowany przez Dawida Gojnego.
45' Szymon Sobczak sfaulował w ataku Adama Radwańskiego.
43' Łukasz Turzyniecki przedarł się prawą stroną boiska, dośrodkował w pole karne, Artem Putiwcew podbił piłkę, a Szymon Pawłowski strzelił z woleja nad poprzeczką.
42' Po dośrodkowaniu Romana Gergela z rzutu rożnego obok bramki główkował Artem Putiwcew.
41' Martin Zeman dośrodkował z lewego skrzydła, a Roman Gergel oddał strzał głową z około 5 metrów. Krystian Stępniowski odbił piłkę przed siebie. Piotr Wlazło próbował dobijać przewrotką, ale nie trafił w piłkę. Kacper Radkowski ostatecznie wyekspediował futbolówkę na róg, choć goście próbowali przekonać sędziego, że w tej akcji faulowany był Roman Gergel.
41' Kacper Radkowski wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Romana Gergela z rogu.
40' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za faul na Mateuszu Grzybku.
39' Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Zagłębie. Wrzutka w pole karne i Nikolas Korzeniecki mija się z piłką.
39' Dawid Gojny po akcji lewą stroną boiska wstrzelił piłkę przed bramkę, a Artem Putiwcew wybił ją na róg.
37' Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Dawida Gojnego. Akcja kończy się spalonym Nikolasa Korzenieckiego.
36' Artem Putiwcew faulował Szymona Sobczaka około 35 metrów od bramki.
35' Adam Radwański uderzył wysoko nad poprzeczką z woleja z około 18 metrów.
34' Szymon Sobczak wstrzelił piłkę przed bramkę, w kierunku João Oliveiry, ale tam był Piotr Wlazło.
33' Lukáš Ďuriška potknął się na piłce i musiał się potem ratować wybiciem piłki na aut, aby jej nie stracić na rzecz Martina Zemana.
32' Artem Putiwcew sfaulował Quentina Seedorfa w środku boiska.
31' Krystian Stępniowski łapie piłkę po dośrodkowaniu Adama Radwańskiego z prawego skrzydła.
30' Quentin Seedorf dośrodkował z prawego skrzydła, a Szymon Sobczak faulował w ataku Piotra Wlazłę.
28' Starcie Michala Hubinka i Szymona Sobczaka przed polu karnym. Nasz zawodnik upadł, a potem miał pretensje do rywala i do gry musiał wkroczyć sędzia.
27' João Oliveira strzelił głową nad poprzeczkę po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła.
26' Dośrodkowanie Adama Radwańskiego z lewej strony boiska. Roman Gergel starł się z Dawidem Gojnym, upadł w polu karnym, ale sędzia nie znalazł podstaw do podyktowania rzutu karnego.
24' Paweł Żyra uderzył prawą nogą z ponad 20 metrów. Krystian Stępniowski odbił piłkę przed siebie, a Roman Gergel, który przejął futbolówkę, znajdował się na spalonym.
22' Szymon Sobczak wdarł się z piłką w pole karne gości, ale nie znalazł dogodnej okazji do oddania strzału i piłka padła łupem Tomasza Loski.
20' Kacper Radkowski przerwał w polu karnym akcję gości.
19' Kontrowersja? Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłka trafiła w polu karnym do Nikolasa Korzenieckiego, który oddał strzał. Piłka odbiła się od Artema Putiwcewa i utrudniło to interwencję Tomaszowi Losce. Bramkarza gości wyręczył Piotr Wlazło, a nasi zawodnicy sygnalizowali sędziemu, że zrobił to ręką.
18' Piotr Wlazło faulował Szymona Pawłowskiego przy bocznej linii boiska, na wysokości pola karnego.
17' Krystian Stępniowski łapie piłkę po dośrodkowaniu Martina Zemana.
15' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rzutu wolnego. Piłkę w polu karnym zagrał Maciej Ambrosiewicz i trafiła ona do Tomasza Loski.
15' João Oliveira faulowany przez Michala Hubinka.
13' Dawid Gojny wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Romana Gergela z rzutu wolnego.
12' Mateusz Grzybek faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
11' Po podaniu Samuela Štefánika Roman Gergel przymierzył lewą nogą z około 12 metrów i posłał piłkę obok słupka.
10' Prawą stroną przedarł się Roman Gergel, zagrał po ziemi w pole karne, ale tam interweniował Kacper Radkowski.
10' Szymon Pawłowski na spalonym.
9' João Oliveira wstrzelił piłkę w pole karne gości. Interweniował Artem Putiwcew.
8' João Oliveira dośrodkował z lewego skrzydła, ale nikt nie zamknął akcji.
8' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła piłkę z pola karnego wybija Samuel Štefánik.
5' Szymon Pawłowski faulował Mateusza Grzybka.
4' Roman Gergel na spalonym po podaniu Samuela Štefánika.
2' Na razie Quentin Seedorf gra na prawej pomocy, a Szymon Pawłowski na lewej, wbrew temu, co było sygnalizowane wcześniej.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 14:57 Na murawie pojawili się już piłkarze obu zespołów. Gospodarze zagrają cali na czerwono, a goście cali na niebiesko.
0' 14:50 Niestety, rundę wiosenną zaczynamy tak, jak kończyliśmy rundę jesienną, a więc bez udziału publiczności. Transmisja video z dzisiejszego spotkania dostępna jest w serwisie IPLA.
0' 14:40 Kazimierz Moskal jako trener po raz dwunasty zmierzy się dziś z drużyną z Niecieczy. Zagłębie jest jego szóstym klubem, w którym gra z Bruk-Betem. Pozostałe to GKS Katowice, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Sandecja Nowy Sącz i ŁKS Łódź. Jego bilans w starciach ze "Słoniami" to dwa zwycięstwa, sześć remisów i trzy porażki. Z kolei szkoleniowiec drużyny gości, Mariusz Lewandowski, dwukrotnie jako trener mierzył się z naszym Zagłębiem (jesienią 2020 w Niecieczy i jesienią 2018 w Lubinie) i z obu tych konfrontacji wyszedł zwycięską ręką.
0' 14:30 Po wczorajszym zwycięstwie nad Puszczą Niepołomice, Resovia wyprzedziła w tabeli Zagłębia i w tej chwili to nasza drużyna zajmuje jedyne miejsce w strefie spadkowej. Żeby się z niego wydostać, trzeba dzisiaj pokonać drużynę z Niecieczy, ale to nie będzie łatwe zadanie, bo w tym sezonie Bruk-Bet na wyjazdach wygrał pięć razy i raz zremisował.
0' 14:20 Drużyna z Niecieczy zagra dziś w prawie takim samym składzie, w jakim przed tygodniem wystąpiła w ostatnim sparingu przed wznowieniem rozgrywek, w którym pokonała 1:0 Wieczystą Kraków. Jedyna zmiana to Mateusz Grzybek za Marcina Wasielewskiego. Od pierwszej minuty wystąpi najlepszy strzelec I ligi Roman Gergel, a także bramkarz, który zanotował największą liczbę czystych kont, Tomasz Loska.
0' 14:10 Znamy już skład, w jakim Zagłębie rozpocznie dzisiejszy mecz. Od pierwszej minuty zagrają dwaj debiutanci - Maciej Ambrosiewicz i Szymon Sobczak. W środku obrony, obok nowego kapitana Lukáša Ďuriški wystąpi Kacper Radkowski, ale nie jest on jedynym młodzieżowcem w pierwszej jedenastce, bo w środku pomocy zagra Nikolas Korzeniecki. Rywalizację o lewe skrzydło, chyba trochę niespodziewanie, wygrał Quentin Seedorf i to on wystąpi na pozycji, na której w sparingi grali m.in. Patryk Małecki czy Szymon Sobczak. Ten ostatni zagra "na szpicy", a na ławce mecz zacznie najlepszy strzelec sosnowiczan w rundzie jesiennej, Gonçalo Gregório.
0' 14:00 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 18. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.
Zdjęcia z meczu z Bruk-Betem TermalikąZdjęcia z meczu z Bruk-Betem Termaliką Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z TermalikąKonferencja prasowa po meczu z Termaliką Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Termaliką pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Skrót meczu z TermalikąSkrót meczu z Termaliką Polsat Sport opublikował już wideo ze skrótem dzisiejszego meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. » Czytaj więcej
Lider grał do końcaLider grał do końca Na inaugurację rundy wiosennej Zagłębie zremisowało z druzyną z Niecieczy 1:1. Bramkę dla sosnowiczan strzelił w 58. minucie Nikolas Korzeniecki. Wyrównał w doliczonym czasie gry Mateusz Grzybek. » Czytaj więcej