2020-12-02, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Puszcza Niepołomice
Stroje: niebieskie (4-5-1)
1. Kacper Chorążka 16. Dawid Ryndak 18. Lukáš Ďuriška (46' 17. Kacper Radkowski) 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 88. Olaf Nowak (63' 30. Patryk Małecki) 21. Nikolas Korzeniecki 6. João Oliveira (90+2' 11. Patryk Mularczyk) 14. Filip Karbowy (34' 10. Martim Maia) 8. Szymon Pawłowski 7. Gonçalo Gregório   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 9. Mateusz Szwed 22. Quentin Seedorf 27. Łukasz Turzyniecki 99. Jakub Sangowski   Trener: Kazimierz Moskal
1:0 - João Oliveira 84' 2:0 - Patryk Małecki 90+4'
21' Karol Knap 26' Piotr Polczak 26' Jakub Serafin 38' Konrad Stępień 64' Miichał Mikołajczyk
22. Gabriel Kobylak 77. Erik Cikos 5. Konrad Stępień 11. Marcin Stefanik 28. Michał Mikołajczyk (83' 6. Mateusz Skrzypczak) 24. Michał Rakoczy (67' 18. Michal Klec) 14. Jakub Serafin 25. Wiktor Żytek 20. Karol Knap (46' 17. Bartosz Żurek) 10. Hubert Tomalski 9. Łukasz Spławski (67' 7. Jakub Bartosz; 83' 3. Michał Czarny)   Rezerwowi: 99. Mateusz Górski 13. Jewhen Radionow 16. Lucjan Klisiewicz 27. Mateusz Bartków   Trener: Tomasz Tułacz
Sędziowie: Daniel Kruczyński (Żywiec) - Zbigniew Szymanek (Katowice), Marcin Jakowienko (Bielsko-Biała). Techniczny: Dawid Bukowczan (Żywiec)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 30 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' gol - piłka nożna 2:0 Szymon Pawłowski zagrał głową w stronę Patryka Małeckiego, a ten wbiegł z piłką w pole karne i w sytuacji sam na sam pokonał Gabriela Kobylaka.
90+3' Rzut wolny dla Puszczy. Po dośrodkowaniu Jakuba Serafina głową strzelał Michał Czarny. Kacper Chorążka złapał piłkę, ale gracz Puszczy był na spalonym.
90+2' zmiana João Oliveira schodzi z boiska z urazem, a w jego miejsce wchodzi Patryk Mularczyk.
90+2' Szymon Pawłowski na spalonym po podaniu Patryka Małeckiego.
90' doliczony czas +4
89' Kontra Zagłębia przerwana przez Marcina Stefanika. Będzie rzut rożny da sosnowiczan.
86' Jeszcze jedna szansa dla Huberta Tomalskiego. Po zagraniu z głębi pola strzela niecelnie z ostrego kątaa.
86' Kacper Chorążka broni strzał Huberta Tomalskiego z lewej strony pola karnego.
84' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z prawej strony boiska João Oliveira strzelił głową z 5 metrów nie do obrony. Piłka wpadła do bramki przy słupku.
83' zmiana Podwójna zmiana w Puszczy. Michał Czarny za Jakuba Bartosza i Mateusz Skrzypczak za Michała Mikołajczyka.
82' Szymon Pawłowski dośrodkował z lewego skrzydła, a Martim Maia nie potrafił zamknąć akcji i strzelić z bliska do bramki.
80' João Oliveira w środku boiska sfaulował Michala Kleca.
79' Marcin Stefanik wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
78' Patryk Małecki wywalczył rzut rożny.
78' Wrzutka Patryka Małeckiego z prawego skrzydła wyjaśniona przez Marcina Stefanika.
77' Kacper Radkowski sfaulował Huberta Tomalskiego.
75' Michal Klec faulował w ataku Dawida Gojnego.
73' Michał Mikołajczyk nie pozwolił, aby piłka zagrywana przez Martima Maię trafiła do Patryka Małeckiego.
72' Niecelny strzał Huberta Tomalskiego z 25 metrów.
71' W odpowiedzi akcja Puszczy. Hubert Tomalski zagrał z własnej połowy, a Jakub Bartosz wdarł się z piłką w pole karne sosnowiczan i strzelił nad bramką.
70' João Oliveira po akcji lewym skrzydłem zagrał na środek pola karnego, a Martim Maia zamiast strzelać próbował jeszcze podawać i nic z tego nie wyszło.
69' Kacper Radkowski wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Huberta Tomalskiego.
67' zmiana Podwójna zmiana w Puszczy. Michal Klec za Michała Rakoczego i Jakub Bartosz za Łukasza Spławskiego.
65' Gonçalo Gregório uderzył prawą nogą z rzutu wolnego i zmusił do interwencji Gabriela Kobylaka.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Mikołajczyka za faul na Szymonie Pawłowskim 22 metry przed bramką.
63' Dawid Gojny interweniował w polu karnym po zagraniu Huberta Tomalskiego.
63' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Patryk Małecki za Olafa Nowaka.
61' Olaf Nowak wyłożył piłkę Szymonowi Pawłowskiemu, który oddał strzał z około 16 metrów. Piłkę zablokował Konrad Stępień.
60' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła w polu karnym interweniował Wiktor Żytek
59' Szymon Pawłowski przedarł się w pole karne Puszczy. Próbował podawać przed bramkę, ale piłka podbita przez Konrada Stępnia trafiła do Gabriela Kobylaka.
58' Kacper Radkowski sfaulowany przed własnym polem karnym przez Michała Rakoczego.
56' Nikolas Korzeniecki nie pozwoli się minąć Erikowi Cikosowi w polu karnym Zagłębia.
54' Niecelny strzał Michała Mikołajczyka zza pola karnego.
52' Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła przed pole karne do Martima Mai, a Portugalczyk oddał strzał, po którym piłka wylądowała w okolicach narożnej chorągiewki.
51' Dwa dośrodkowania Dawida Gojnego zablokowane przez Huberta Tomalskiego.
51' Szymon Pawłowski wrzucił z rogu i za chwilę wywalczył kolejny korner.
50' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę na róg wybija Wiktor Żytek.
50' Gonçalo Gregório faulowany przez Michała Mikołajczyka.
47' Niecelny strzał Huberta Tomalskiego z 25 metrów.
47' Kacper Radkowski gra po raz pierwszy w tym sezonie, a Lukáš Ďuriška był do tej pory jedynym zawodnikiem Zagłębia, który grał w każdym spotkaniu od pierwszej do ostatniej minuty.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Zmiana przed drugą połową także w Zagłębiu - Kacper Radkowski za Lukáša Ďuriškę
46' zmiana W Puszczy za Karola Knapa na boisko wchodzi Bartosz Żurek.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy spotkania.
45+1' Łukasz Spławski przyjął piłkę w polu karnym Zagłębia, ale przy próbie zagrania futbolówka opuściła boisko.
45' doliczony czas +1
44' Erik Cikos z około 8 metrów dobijał strzał Wiktora Żytka zablokowany wcześniej przez Lukáša Ďuriškę i świetną interwencją popisał się Kacper Chorążka, który wypiąstkował piłkę.
43' Hubert Tomalski podał w pole karne, ale tam nie znalazł się żaden z jego kolegów.
42' Przekombinowane rozegranie rogu przez Zagłębie.
42' Olaf Nowak wywalczył rzut rożny.
41' Marcin Stefanik podbił głową piłkę zagraną przez Michała Mikołajczyka. Zagłębie zacznie od bramki.
40' Dośrodkowanie Michała Mikołajczyka blokowane przez Dawida Ryndaka. Róg dla Puszczy.
39' Po podaniu Dawida Gojnego Szymon Pawłowski przyjął piłkę, obrócił się z nią i uderzył prawą nogą z około 18 metrów. Broni Gabriel Kobylak.
38' żóta kartka Żółta kartka dla Konrada Stępnia za faul na Szymonie Pawłowskim.
37' Z rzutu wolnego wrzucał Szymon Pawłowski, João Oliveira zagrał piłkę głową, a Gabriel Kobylak złapał futbolówkę w ręce.
37' João Oliveira wyjaśnia sytuację i wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z rogu.
36' Dawid Ryndak nabity przy dośrodkowaniu przez Huberta Tomalskiego. Róg dla Puszczy.
34' zmiana Już gramy w komplecie, bo za Filipa Karbowego wszedł Martim Maia.
34' Trener Kazimierz Moskal ma pretensje do Filipa Karbowego o to, że zszedł z boiska i nie poczekał na zmianę, przez co Zagłębie musiało grać w osłabieniu.
32' kontuzja Zagłębie gra w dziesiątkę, bo z boiska zszedł kontuzjowany Filip Karbowy.
31' Hubert Tomalski zakręcił piłkę lewą nogą zza narożnika pola karnego i minimalnie chybił.
30' Na spalonym Gonçalo Gregório.
29' Kontra Zagłębia. Gonçalo Gregório zagrał do Szymona Pawłowskiego, który znalazł się z piłką w polu karnym i bez powodzenia próbował minąć Konrada Stępnia.
26' żóta kartka ....i Piotra Polczaka. Obaj gracze ukarani za niesportowe zachowanie.
26' żóta kartka Żółte kartki dla Jakuba Serafina...
25' Olaf Nowak faulowany 25 metrów przed własną bramką przez Wiktora Żytka.
24' Gonçalo Gregório nie zdołał sięgnąć piłki zagranej z prawej strony pola karnego przez Dawida Ryndaka.
22' Szymon Pawłowski podał z rzutu wolnego do Filipa Karbowego, a ten strzelił z około 30 metrów wysoko nad bramką.
21' żóta kartka Żółta kartka dla Karola Knapa za faul na Gonçalo Gregório.
21' Rzut wolny dla Puszczy. Po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka piłkę wybija Piotr Polczak.
20' Nikolas Korzeniecki wygarnął piłkę wślizgiem Michałowi Mikołajczykowi.
19' Dawid Gojny faulowany przez Erika Cikosa.
18' Gonçalo Gregório faulowany na własnej połowie.
18' Kontra sosnowiczan. João Oliveira ruszył lewą stroną i podał w pole karne do Filipa Karbowego, który wyłożył piłkę Olafowi Nowakowi, a ten strzelił po ziemi w ręce bramkarza.
13' Dawid Gojny faulowany przez Jakuba Serafina.
12' Po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka z rzutu rożnego głową uderzał Konrad Stępień, a piłkę wybił z pola bramkowego Dawid Gojny.
11' Hubert Tomalski wstrzelił piłkę z lewej strony boiska przed bramkę, a Piotr Polczak wybił futbolówkę na aut.
9' Na spalonym Szymon Pawłowski.
9' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego Michał Mikołajczyk wybija piłkę z pola karnego na aut.
8' Filip Karbowy faulowany przez Michała Mikołajczyka.
6' João Oliveira faulował w ataku Jakuba Serafina.
5' Szymon Pawłowski wycofał piłkę z pola karnego na 25. metr, a Filip Karbowy niecelnie strzelił lewą nogą.
4' Z prawego skrzydła dośrodkował Erik Cikos, a Dawid Ryndak uprzedził w polu karnym Huberta Tomalskiego.
3' Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu rożnego, a Piotr Polczak faulował w ataku Łukasza Spławskiego.
2' Drugi róg dla sosnowiczan po akcji Olafa Nowaka.
2' Po rozegraniu rogu piłka trafiła przed pole karne do Nikolasa Korzenieckiego, który przy próbie strzału został zablokowany przez Michała Mikołajczyka.
2' Róg dla Zagłębia po akcji Dawida Ryndaka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 15:58 Puszcza dziś cała na niebiesko. Zagłębie całe na czerwono. Kolory koszulek są takie same jak w marcowym meczu. Oby tylko wynik był inny.
0' 15:55 Temperatura na Stadionie Ludowym jest dziś ujemna, około -4 stopnie, ale nie jest aż tak źle, jak było w Niepołomicach w marcu 2018. Wtedy mróz był dwucyfrowy. Za chwilę piłkarze pojawią się na lekko oszronionej murawie i rozpocznie się mecz.
0' 15:50 Dziś mija 41. rocznica ostatniego grudniowego ligowego zwycięstwa Zagłębia. 2 grudnia 1979 Zagłębie wygrało 3:1 z Wisłą Kraków. Od tamtej pory sosnowiczanie rozegrali w grudniu osiem meczów. Dwa pierwsze zremisowali bezbramkowo (z Wisłą Płock w 2001 i Lechem Poznań w 2007), a sześć kolejnych przegrali (z Odrą Wodzisław w 2007, Zawiszą Bydgoszcz w 2015 oraz Zagłębiem Lubin, Pogonią Szczecin, Lechem Poznań i Legią Warszawa w 2018).
0' 15:40 Teoretycznie Zagłębie mogło przystępować do meczu z Puszczą jako ostatnia drużyna w tabeli I ligi. Dziś w południe swoje mecze miały grać Resovia i Sandecja. W przypadku niekorzystnych wyników obu tych meczów sosnowiczanie mogli zostać wyprzedzeni przez obie te drużyny w tabeli, ale jak mawiał Jan Kobuszewski w "Brunecie wieczorową porą", "siły natury w służbie człowieka", a konkretnie Zagłębia. Mecze w Rzeszowie i Nowym Sączu zostały odwołane z powodu warunków atmosferycznych i dziś na pewno nie polecimy na dno.
0' 15:30 Po raz pierwszy w tym sezonie w wyjściowej jedenastce Zagłębia znalazło się miejsce dla dwóch nominalnych napastników. Gonçalo Gregório wrócił do składu i zastąpił Patryka Małeckiego, który dziś usiadł na ławce rezerwowych. Druga zmiana na prawej obronie. W miejsce Łukasza Turzynieckiego wystąpi były piłkarz Puszczy Niepołomice Dawid Ryndak.
0' 15:20 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na mecz 15. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Puszczą Niepołomice.
Konferencja prasowa po meczu z PuszcząKonferencja prasowa po meczu z Puszczą Na pomeczowej konferencji pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z PuszcząZdjęcia z meczu z Puszczą Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Puszczy Niepołomice, wygranego przez naszą drużynę 2-0. » Czytaj więcej
Wreszcie trzy punkty!Wreszcie trzy punkty! Po serii siedmiu meczów bez zwycięstwa Zagłębie wreszcie się przełamało i wygrało z Puszczą Niepołomice 2:0 po bramkach João Oliveiry (84') i Patryka Małeckiego (90+4'). » Czytaj więcej