2020-12-12, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:2(0:0)
Miedź Legnica
1. Kacper Chorążka 27. Łukasz Turzyniecki 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 9. Mateusz Szwed (75' 88. Olaf Nowak) 21. Nikolas Korzeniecki 11. Patryk Mularczyk 8. Szymon Pawłowski 22. Quentin Seedorf (58' 30. Patryk Małecki) 7. Gonçalo Gregório   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 10. Martim Maia 15. Kamil Antonik 16. Dawid Ryndak 20. Patryk Wiszniowski 26. Mateusz Grudziński 28. Michał Kieca   Trener: Kazimierz Moskal
0:1 - Szymon Matuszek 72' 0:2 - Szymon Matuszek 82'
23' Krzysztof Drzazga 28' Mateusz Szwed 52' Wiktor Pleśnierowicz 67' Nikolas Korzeniecki
31. Jędrzej Grobelny 23. Paweł Zieliński 25. Nemanja Mijusković 3. Wiktor Pleśnierowicz 7. Marcin Garuch 19. Paweł Tupaj (57' 70. Maciej Śliwa) 6. Szymon Matuszek 20. Damian Tront 9. Krzysztof Drzazga (69' 59. Mehdi Lehaire) 22. Joan Roman (57' 10. Jakub Łukowski) 18. Kamil Zapolnik (90+2' 87. Ruben Hoogenhout)   Rezerwowi: 1. Mateusz Hewelt 2. Marcin Pietrowski 14. Bartosz Bartkowiak   Trener: Jarosław Skrobacz
Sędziowie: Paweł Malec - Michał Gajda, Jakub Jankowski. Techniczny: Albert Różycki (Łódź)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 30 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę.
90+3' Zza pola karnego strzelał Marcin Garuch. Piłkę na róg sparował Kacper Chorążka.
90+3' Kacper Radkowski przerwał akcję Macieja Śliwy.
90+3' Róg dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłka wybita poza pole karne.
90+2' zmiana Ruben Hoogenhout zmienił Kamila Zapolnika.
90+1' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego piłkę z pola karnego wybił głową Nemanja Mijusković. Szymon Pawłowski dopadł do futbolówki i uderzył z 18 metrów i trafił w poprzeczkę.
89' Szymon Pawłowski zagrał w pole karne w stronę Łukasza Turzynieckiego, a piłkę głową poza boisko wybił Wiktor Pleśnierowicz.
85' Olaf Nowak z około 7 metrów trafił w boczną siatkę.
84' Marcin Garuch faulowany przez Łukasza Turzynieckiego.
83' Mehdi Lehaire faulował w ataku Dawid Gojnego.
82' gol - piłka nożna 0:2 Mehdi Lehairte ograł Dawida Gojnego i podał piłkę z prawej strony pola karnego, a Szymon Matuszek efektownym strzałem piętą w długi róg z około 8 metrów po raz drugi pokonał Kacpra Chorążkę.
82' Po dośrodkowaniu Damiana Tronta piłkę wybija Piotr Polczak.
81' Kamil Zapolnik faulowany przez Kacpra Radkowskiego tuż za boczną linią pola karnego.
80' Sędzia przerwał grę, bo na murawie leży zwijający się z bólu Kamil Zapolnik.
79' Po rozegraniu piłki z Patrykiem Małeckim Szymon Pawłowski dośrodkował przed bramkę, a piłkę głową wybił Wiktor Pleśnierowicz.
79' Dawid Gojny po akcji z Patrykiem Małeckim wstrzelił piłkę przed bramkę. Nemanja Mijusković dostawił nogę i wybił futbolówkę na róg.
77' Szymon Pawłowski dopadł na 18. metrze do bezpańskiej piłki i strzelił obok bramki.
76' Kompletnie nieudany strzał Szymona Pawłowskiego z ponad 20 metrów. Piłka wychodzi na aut w okolicy narożnika boiska.
75' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu nieudana próba strzału w wykonaniu Piotra Polczaka.
75' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu. Olaf Nowak za Mateusza Szweda.
75' Patryk Małecki wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
73' Fizjoterapeuci Zagłębia zajmują się Łukaszem Turzynieckim.
72' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Damiana Tronta z rzutu rożnego piłkę z około 5 metrów głową do bramki Zagłębia skierował Szymon Matuszek.
71' Kacper Radkowski uprzedził wślizgiem Mehdiego Lehaire'a. Róg dla Miedzi.
69' zmiana Trzecia zmiana w Miedzi. Mehdi Lehaire za Krzysztofa Drzazgę.
69' Nikolas Korzeniecki zdecydował się na strzał z około 25 metrów i było blisko bramki.
68' Damian Tront wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
68' Gonçalo Gregório faulowany w środku boiska przez Wiktora Pleśnierowicza.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Nikolasa Korzenieckiego za faul na Damianie Troncie.
65' Gonçalo Gregório wybił piłkę głową z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego z rzutu rożnego.
65' Kamil Zapolnik minął w polu karnym Nikolasa Korzenieckiego, ale z interwencją zdążył Kacper Radkowski, który wybił piłkę na róg.
63' Jakub Łukowski posłał w pole karne dochodzącą piłkę z lewego skrzydła. Futbolówka wyszła poza końcową linię boiska. Z "piątki" zacznie Kacper Chorążka.
62' Dośrodkowanie Damiana Tronta w pole karne nie znalazło adresata.
62' Prostopadłe podanie Kamila Zapolnika w pole karne okazało się za mocne dla Macieja Śliwy.
61' Marcin Garuch nie dał rady dobiec do piłki zagranej na skrzydło.
59' Gonçalo Gregório faulował w ataku Szymona Matuszka.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Patryk Małecki za Quentina Seedorfa.
57' zmiana Podwójna zmiana w Miedzi, Maciej Śliwa za Pawła Tupaja i Jakub Łukowski za Joana Romana.
54' Jędrzej Grobelny łapie piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła.
54' Gonçalo Gregório traci piłkę przed polem karnym Miedzi po zagraniu Szymona Pawłowskiego.
53' Z rzutu wolnego z ponad 30 metrów strzelał Patryk Mularczyk. Piłka przeszła obok bramki.
52' żóta kartka Kontra Zagłębia. Patryk Mularczyk zagrywa do Szymona Pawłowskiego, który jest faulowany przez Wiktora Pleśnierowicza. Żółta kartka dla stopera Miedzi.
51' Dawid Gojny blokuje dośrodkowanie Pawła Tupaja. Róg dla Miedzi.
50' Łukasz Turzyniecki zastopował akcję Joana Romana.
49' Quentin Seedorf wrzucił z lewego skrzydła, a Gonçalo Gregório nie potrafił dobrze przyjąć piłki w polu karnym i szansa na strzał przepadła.
48' Marcin Garuch sfaulował Mateusza Szweda w okolicy skrzyżowania środkowej i prawej bocznej linii boiska.
48' Mateusz Szwed zagrał piłkę w pole karne z prawej strony boiska, ale było to zagranie za plecy Patryka Mularczyka.
47' Marcin Garuch dośrodkował z lewego skrzydła. Krzysztof Drzazga strzelił głową z kilku metrów i piłkę złapał Kacper Chorążka.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 12 sekundach gry zakończyła się pierwsza połowa meczu.
45' Mateusz Szwed dośrodkował z prawej strony boiska, a składającego się do strzału z lewej strony pola karnego Szymona Pawłowskiego uprzedził Nemanja Mijusković.
44' Przed polem karnym Zagłębia Piotr Polczak odebrał piłkę Joanowi Romanowi.
43' Joan Roman podał do Kamila Zapolnika, który szykował się do strzału z około 13 metrów i trafił w Piotra Polczaka.
43' Joan Roman przymierzył z około 25 metrów i posłał piłkę bardzo wysoko nad bramką.
42' Po podaniu Dawida Gojnego na spalonym Gonçalo Gregório.
41' Kamil Zapolnik faulował w ataku Piotra Polczaka.
40' Szymon Pawłowski oddał strzał prawą nogą z około 20 metrów i posłał piłkę obok słupka.
37' Dawid Gojny powstrzymał Pawła Tupaja i grę od bramki wznowi Kacper Chorążka.
35' Z rogu dośrodkował Szymon Pawłowski, a zawodnicy gości wybili futbolówkę poza pole karne.
34' Mateusz Szwed ze środka boiska zagrał na lewą stronę do Szymona Pawłowskiego, który próbował podawać przed bramkę do Gonçalo Gregório, ale piłkę na róg wybił Nemanja Mijusković.
33' Marcin Garuch poczarował dryblingiem i strzelił prawą nogą zza pola karnego. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
32' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego głową uderzał Nikolas Korzeniecki. Broni Jędrzej Grobelny.
31' Szymon Pawłowski faulowany przez Nemanję Mijuskovicia.
31' Po dośrodkowaniu Joana Romana z rzutu wolnego piłkę poza pole karne wybił głową Szymon Pawłowski.
30' Quentin Seedorf faulował Marcina Garucha.
28' Kamil Zapolnik uderzył z rzutu karnego po ziemi i posłał piłkę obok bramki.
28' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Szweda za faul na Pawle Tupaju i rzut karny dla Miedzi.
26' Z 20 metrów strzelał Paweł Tupaj. Piłka poszybowała nad poprzeczką.
25' Próba dośrodkowania z lewej strony boiska w wykonaniu Szymona Pawłowskiego. Odbita od nogi rywala piłka trafia w ręce bramkarza.
24' Jeszcze jeden strzał Mateusza Szweda. Prawą nogą zza pola karnego. Broni Jędrzej Grobelny.
24' Szymon Pawłowski przejął piłkę na połowie Miedzi i i zagrał w pole karne do Mateusza Szweda, który uderzył z około 12 metrów i trafił w nogę Nemanji Mijuskovicia.
23' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Drzazgi za faul na Piotrze Polczaku.
22' Quentin Seedorf i Szymon Pawłowski rozegrali rzut rożny. Kapitan Zagłębia wstrzelił piłkę przed bramkę i trafił w Gonçalo Gregório.
21' Ciekawie rozegrany rzut wolny przez Zagłębie. Szymon Pawłowski po ziemi na prawo do Mateusza Szweda, który dośrodkował przed bramkę. Piłkę na róg wybił Krzysztof Drzazga.
20' Gonçalo Gregório faulowany przez Nemanję Mijuskovicia.
18' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa piłkę z pola karnego wybija Szymon Matuszek.
18' Paweł Zieliński przerwał akcję Szymona Pawłowskiego i aut dla Zagłębia.
15' Kamil Zapolnik przedarł się z piłką w pole karne Zagłębia, ale stracił równowagę, a potem piłkę.
14' Nie mamy pojęcia, co chciał zrobić Patryk Mularczyk. Ze środka boiska zagrał górną piłkę w stronę bramki gości. Futbolówka spadła na ziemię w polu karnym i trafiła w ręce Jędrzeja Grobelnego.
12' Z narożnika boiska dośrodkował Damian Tront, a w polu karnym Zagłębia faulowany był Gonçalo Gregório
11' Róg dla Miedzi po interwencji Piotra Polczaka przy strzale Kamila Zapolnika.
11' Piotr Polczak wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Damiana Tronta.
10' Paweł Zieliński faulowany przy bocznej linii boiska przez Quentina Seedorfa.
10' Małe zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Sytuację wyjaśnia wybiciem Nikolas Korzeniecki.
9' Damian Tront faulowany przez Szymona Pawłowskiego około 35 metrów od bramki.
8' Z rzutu wolnego dośrodkował Damian Tront, a niecelny strzał głową oddał Krzysztof Drzazga.
8' Dawid Gojny zagrał piłkę ręką za boczną linią pola karnego.
6' Łukasz Turzyniecki faulowany przez Joana Romana.
4' Quentin Seedorf dośrodkował z lewego skrzydła, a Marcin Garuch uprzedził Patryka Mularczyka i zagrał piłkę głową do swojego bramkarza.
2' Z rogu dośrodkował Damian Tront, a niecelnie główkował Wiktor Pleśnierowicz.
2' Quentin Seedorf blokuje dośrodkowanie Pawła Zielińskiego i Miedź ma róg.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Miedź.
0' 15:55 Goście zagrają dziś w jednolitych niebieskich strojach, a Zagłębie w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach.
0' 15:50 Rozgrzewka skończona i za chwilę zaczynamy ostatni mecz w 2020 roku. Zaczęliśmy ten rok meczem z Miedzią 29 lutego i kończymy także meczem z drużyną z Legnicy. Ponad dziewięć miesięcy temu wygraliśmy 2:0 po golach Rafała Grzelaka i Patryka Mularczyka. A jak skończymy? Przekonamy się już za około dwie godziny.
0' 15:45 Dzisiejszy mecz będzie 29. spotkaniem Zagłębia z Miedzią. Po 12 meczów rozegrano na drugim (obok wymienionych wyżej sezonów także w sezonie 1992/1993) i trzecim poziomie rozgrywkowym, trzy w Ekstraklasie i raz los skojarzył obie ekipy w Pucharze Polski. Zagłębie pokonało "Miedziankę" 14 razy, legniczanie triumfowali w ośmiu starciach, a sześć meczów zakończyło się podziałem punktów. Bilans bramkowy wynosi 36:28 na korzyść Zagłębia. Nasz zespół wygrał dwa kolejne, a nie przegrał pięciu ostatnich meczów z Miedzią. Liczymy na to, że te dobre serie będą dziś kontynuowane.
0' 15:35 Niecałe dwie godziny temu przesądzone zostało, że Zagłębie niezależnie od wyniku meczu z Miedzią Legnica, na pewno nie spędzi zimowej przerwy w jednodrużynowej strefie spadkowej. Porażka Resovii z GKS-em Jastrzębie sprawiła, że to beniaminek z Rzeszowa jest najgorszym pierwszoligowcem w rundzie jesiennej. Zagłębie w przypadku zwycięstwa na pewno awansuje z 17. na 16. miejsce a jeśli Sandecja nie wygra z Górnikiem Łęczna, to nawet na 15.
0' 15:25 Aż sześciu zmian w porównaniu do meczu w Łęcznej dokonał w wyjściowej jedenastce trener Kazimierz Moskal. Na ławce usiedli Martim Maia, Dawid Ryndak, Mateusz Grudziński, Olaf Nowak i Patryk Małecki, a poza meczową kadrą znalazł się Markas Beneta. Od pierwszej minuty zagrają za to Łukasz Turzyniecki, Piotr Polczak, Mateusz Szwed, Szymon Pawłowski, Quentin Seedorf i Patryk Mularczyk. Tak wielu zmian w składzie jeszcze w tym sezonie nie było. Czy to coś da?
0' 15:15 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na ostatnią w tym sezonie relację z meczu Zagłębia.
Zdjęcia z meczu z Miedzią LegnicaZdjęcia z meczu z Miedzią Legnica Zapraszamy do obejrzenia ostatniej już w tym roku galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec. Prezentujemy w niej 85 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Miedzią LegnicaKonferencja prasowa po meczu z Miedzią Legnica Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Miedzią Legnica pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Jaka cała runda, taki koniecJaka cała runda, taki koniec Na zakończenie beznadziejnej rundy jesiennej Zagłębie przegrało z Miedzią Legnica 0:2. Obie bramki dla rywali strzelił Szymon Matuszek (72' i 82'). » Czytaj więcej