2020-11-28, 12:30 Miejsce rozgrywania meczu: Jastrzębie Zdrój
Stroje: zielone (4-5-1)
2:1(1:0)
81. Mariusz Pawełek 16. Dominik Kulawiak 14. Kryspin Szcześniak 2. Mateusz Bondarenko 17. Dawid Witkowski 8. Kamil Jadach (66' 28. Jakub Apolinarski) 30. Łukasz Zejdler(50' 6. Lukáš Bielak) 20. Daniel Feruga (86' 7. Patryk Skórecki) 21. Marek Mróz 10. Farid Ali 99. Daniel Rumin (86' 97. Dominik Sokół)   Rezerwowi: 1. Grzegorz Drazik 3. Mateusz Słodowy 4. Szymon Zalewski 18. Wojciech Łaski 29. Michał Rutkowski    Trener: Paweł Ściebura
1:0 - Marek Mróz 41' 1:1 - João Oliveira 68' 2:1 - Daniel Feruga 70'
25' Farid Ali 39' Dawid Gojny 56' Daniel Rumin 75' Kryspin Szcześniak 78' João Oliveira 87' Mateusz Bondarenko
1. Kacper Chorążka 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny (78' 22. Quentin Seedorf) 8. Szymon Pawłowski 21. Nikolas Korzeniecki 6. João Oliveira 14. Filip Karbowy (78' 11. Patryk Mularczyk) 30. Patryk Małecki (59' 9. Mateusz Szwed) 88. Olaf Nowak(73' 7. Gonçalo Gregório)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 10. Martim Maia 16. Dawid Ryndak 17. Kacper Radkowski 29. Markas Beneta   Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków) - Marcin Ciepły (Kraków), Katarzyna Wójs (Nowy Sącz). Techniczny: Marcin Kochanek (Opole)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu. Znowu w pałę.
90+4' W pole karne gospodarzy pobiegł nawet Kacper Chorążka. Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego, niepewna interwencja Mariusza Pawełka. Dwa razy z bliska strzelał Nikolas Korzeniecki, za pierwszym razem po strzale głową trafił w stojącego na linii bramkowej Kryspina Szcześniaka, a przy drugiej próbie strzelił obok bramki.
90+3' Mamy jeszcze jeden róg.
90+3' Lukáš Ďuriška próbował strzelać po dośrodkowaniu Mateusz Szweda z prawego skrzydła.
90+2' Mateusz Szwed umiejętnie blokowany przez Dawida Witkowskiego. Nie będzie nawet rogu.
90+1' Patryk Skórecki złapany na spalonym.
90' Jakub Apolinarski faulowany przez Quentina Seedorfa
90' Po rozegraniu rogu piłka wróciła na środek boiska.
89' Gospodarze wywalczyli rzut rożny.
88' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego z rzutu wolnego główkował Lukáš Ďuriška. Bez kłopotów piłkę złapał Mariusz Pawełek.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Bondarenki za faul na Gonçalo Gregório.
86' zmiana Podwójna zmiana w GKS-ie. Patryk Skórecki za Daniela Ferugę i Dominik Sokół za Daniela Rumina.
84' Mariusz Pawełek łapie piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
84' Róg dla Zagłębia po akcji Patryka Mularczyka.
83' João Oliveira strzelił z 20 metrów i trafił w znajdującego się w polu bramkowym Gonçalo Gregório.
82' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę łapie Mariusz Pawełek.
82' Patryk Mularczyk faulowany n a 30. metrze.
81' Gonçalo Gregório wyłożył piłkę na 18. metr do Quentina Seedorfa, który uderzył w stronę bramki i trafił w Mateusza Bondarenkę.
81' Na spalonym Daniel Feruga.
78' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Quentin Seedorf za Dawida Gojnego i Patryk Mularczyk za Filipa Karbowego.
78' żóta kartka João Oliveira obejrzał żółtą kartkę za faul na Marku Mrozie.
77' Spore zamieszanie pod bramką Mariusza Pawełka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Niestety, żadnemu z naszych graczy nie udało się oddać strzału.
76' Szymon Pawłowski zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę z rzutu wolnego. Zmierzającą do bramki piłkę wybił na róg Mariusz Pawełek.
75' żóta kartka Żółta kartka dla Kryspina Szcześniaka za faul na Szymonie Pawłowskim.
75' Nikolas Korzeniecki naprawił błąd Łukasza Turzynieckiego i przerwał akcję gospodarzy na 20. metrze przed bramką Zagłębia.
74' Jakub Apolinarski strzelił nad bramką zza pola karnego.
73' zmiana Gonçalo Gregório wszedł za Olafa Nowaka.
72' Olaf Nowak znalazł się w wyśmienitej sytuacji. Strzelił prawą nogą po ziemi z pola karnego. Piłka minęła Mariusza Pawełka i trafiła w słupek.
70' gol - piłka nożna 2:1 Daniel Rumin ruszył lewą stroną boiska i zagrał przed pole karne do Farida Alego, który mimo obecności dwóch rywali zdołał odegrać piłkę na prawo do Daniela Ferugi,który uderzył prawą nogą z linii pola karnego i pokonał Kacpra Chorążkę.
70' Filip Karbowy znalazł się z piłką w polu karnym, przełożył Dawida Witkowskiego i został zablokowany przy strzale przez Mateusza Bondarenkę.
68' gol - piłka nożna 1:1 Filip Karbowy rozegrał piłkę z Szymonem Pawłowskim. Po dośrodkowaniu naszego kapitana powstało zamieszanie w polu karnym. Lukas Bielak zbyt krótko wybił piłkę. Doskoczył do niej João Oliveira, strzelił prawą nogą z około 8 metrów i pokonał Mariusza Pawełka.
67' Filip Karbowy wywalczył róg dla Zagłębia.
66' zmiana Druga zmiana u gospodarzy. Za Kamila Jadacha wszedł Jakub Apolinarski.
65' Przerwa w grze. Opatrywany jest Kamil Jadach, który doznał urazu w akcji przed chwilą, gdy faulował Dawida Gojnego.
64' Lukáš Ďuriška włączył się do akcji ofensywnej, dośrodkował, a piłkę pewnie złapał Mariusz Pawełek.
64' Dawid Gojny faulowany na własnej połowie przez Kamila Jadacha.
63' Daniel Feruga uderzył z rzutu wolnego prawą nogą. Posłał piłkę obok muru i trafił w boczną siatkę.
63' Nikolas Korzeniecki sfaulował Daniela Ferugę 20 metrów przed bramką.
62' Strzał Filipa Karbowego z 30 metrów. Bardzo niecelny.
60' Łukasz Turzyniecki z prawej strony boiska zagrał w pole karnego do Mateusza Szweda. Pierwszy strzał naszego rezerwowego został zablokowany przez rywala, a przy poprawce interweniował Mariusz Pawełek.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Patryka Małeckiego.
58' Szymon Pawłowski zagrywał w pole karne w kierunku Piotra Polczaka, który już składał się do strzału przewrotką, ale piłkę zdołał wybić Dominik Kulawiak.
58' Szymon Pawłowski krótko rozegrał piłkę z Patrykiem Małeckim. Dośrodkowanie w pole karne i interwencja Dawida Witkowskiego.
58' Strzał Szymona Pawłowskiego z prawej strony pola karnego. Rykoszet i jest róg dla nas.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Daniela Rumina za faul na Lukášu Ďurišce
56' Szymon Pawłowski wstrzelił piłkę przed bramkę z prawej strony pola karnego. Udana interwencja Mariusza Pawełka.
55' Daniel Feruga faulowany przez Nikolasa Korzenieckiego.
54' Dośrodkowanie Daniela Ferugi z rzutu rożnego kończy się stratą piłki.
53' Po strzale Farida Alego z ponad 20 metrów Kacper Chorążka strącił piłkę na poprzeczkę, a Łukasz Turzyniecki wybił piłkę na róg.
50' zmiana Pierwsza zmiana w Jastrzębiu. Za kontuzjowanego Łukasza Zejdlera na boisko wszedł Lukáš Bielak.
50' Niecelny strzał głową Mateusza Bondarenki po dośrodkowaniu Daniela Ferugi z rogu.
49' Po akcji Dawida Witkowskiego w polu karnym Zagłębia interweniował Lukáš Ďuriška i niewiele brakowało, aby wpadła samobójcza bramka. Tylko róg dla gospodarzy.
48' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła. Piłkę w polu karnym dostaje Szymon Pawłowski, próbuje odegrać pod bramkę, ale po odbiciu od Dawida Witkowskiego futbolówka wpada w ręce Mariusza Pawełka.
46' Łukasz Turzyniecki przerwał akcję Daniela Ferugi przed polem karnym Zagłębia.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Kamil Jadach podał w pole karne do Daniela Rumina, któremu oddanie strzału uniemożliwił Piotr Polczak.
45' Szymon Pawłowski po akcji prawą stroną najpierw został zablokowany przez rywala, a potem dograł do nieobstawionego João Oliveiry, a ten uderzył wysoko nad bramką.
44' Łukasz Turzyniecki naciskany przez dwóch rywali wybija piłkę z pola karnego na aut.
42' Kolejna drużyna przełamała się na Zagłębiu
41' gol - piłka nożna 1:0 Dominik Kulawiak zagrał piłkę z boku boiska w pole karne do Daniela Ferugi, który mimo obecności Piotra Polczaka zdołał odegrać piętą do Marka Mroza, a ten uciekł João Oliveirze i płaskim strzałem pokonał Kacpra Chorążkę.
41' Olaf Nowak po podaniu Filipa Karbowego ruszył prawą stroną i zagrywał na 20. metr, ale tam nie było nikogo z naszych graczy.
39' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Gojnego za faul na Kamilu Jadachu.
38' Kamil Jadach wrzucał z prawego skrzydła. Piłkę z pola karnego wybił Dawid Gojny.
38' João Oliveira odebrał piłkę Danielowi Ferudze przed polem karnym sosnowiczan.
37' Próba kontry w wykonaniu gospodarzy po stracie Dawida Gojnego. Z interwencją zdążył Łukasz Turzyniecki, który wybił piłkę na aut.
35' Szymon Pawłowski z rogu rozegrał piłkę z Patrykiem Małeckim, potem dośrodkował na dalszy słupek, skąd piłkę próbował głową przed bramkę dograć Piotr Polczak, ale trafił w Dominika Kulawiaka.
34' Patryk Małecki po akcji lewym skrzydłem zagrał do Dawida Gojnego, który dograł do Olafa Nowaka, a ten przyjął piłke, obrócił się i został przy strzale zablokowany przez Kryspina Szcześniaka. Mamy róg.
33' Szymon Pawłowski po podaniu Filipa Karbowego kopnął piłkę z prawej strony boiska. Nie wiemy, czy to było dośrodkowanie, czy próba strzału. Wiemy za to, że piłka trafiła w boczną siatkę.
30' Patryk Małecki po rajdzie lewą stroną uderzył po ziemi, a zmierzającą w stronę bramki piłkę zdołał odbić Mariusz Pawełek.
30' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego nieudana próba zgrania piłki przez Piotra Polczaka.
29' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła, a składającego się do strzału Olafa Nowaka uprzedził Kryspin Szcześniak. Mamy róg.
28' Daniel Rumin faulował Piotra Polczaka w polu karnym Zagłębia.
26' Fatalny strzał Filipa Karbowego z rzutu wolnego. Piłka przeleciała wysoko nad bramką.
25' żóta kartka Farid Ali ukarany żółtą kartką za faul na Dawidzie Gojnym. Rzut wolny zza narożnika pola karnego.
24' Po strzale Marka Mroza z ponad 20 metrów piłkę odbija Kacper Chorążka.
23' Po strzale Daniela Ferugi z rzutu wolnego Kacper Chorążka sparował piłkę na róg.
22' Lukáš Ďuriška faulował Daniela Ferugę około 25 metrów od bramki.
21' Złe podanie Dawida Gojnego w stronę Patryka Małeckiego. Piłka wyszła na aut.
19' Dawid Witkowski podbił głową piłkę zagraną przez Szymona Pawłowskiego, a potem interweniował Mariusz Pawełek.
17' Olaf Nowak nie opanował w polu karnym piłki zagranej przez Filipa Karbowego.
15' Po podaniu Filipa Karbowego Szymon Pawłowski trafił z 16 metrów w słupek, a dobijający z bliska Olaf Nowak posłał piłkę prawą nogą nad poprzeczką.
14' Z lewej strony boiska dośrodkował Dawid Witkowski. Piłkę w polu bramkowym złapał Kacper Chorążka.
13' João Oliveira faulował w ataku Marka Mroza.
12' Filip Karbowy faulowany przez Łukasza Zejdlera.
11' Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Lukáš Ďuriška sfaulował w walce o piłkę Dominika Kulawiaka.
10' Mateusz Bondarenko faulował Olafa Nowaka 30 metrów przed bramką gospodarzy.
9' Sędzia Sebastian Krasny ma jakieś problemy ze swoim sprzętem.
8' João Oliveira dośrodkował z lewego skrzydła. Na przedpolu interweniował Mariusz Pawełek.
7' Łukasz Turzyniecki z prawego skrzydła zagrywał w pole bramkowe, a Olafowi Nowakowi niewiele brakowało, aby trącić piłkę i wpakować ją do siatki. Trafiła ona w ręce Mariusza Pawełka.
7' João Oliveira stracił piłkę 20 metrów przed bramką gospodarzy.
6' Z lewego skrzydła dośrodkował Farid Ali, a Dawid Gojny zgrał piłkę klatką piersiową do bramkarza.
5' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego Piotrowi Polczakowi nie udało się oddać strzału głową, ale sosnowiczanie utrzymali się przy piłce. Filip Karbowy zwiódł rywala i uderzył lewą nogą minimalnie obok okienka.
4' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego piłka trafiła na 15. metr do Dawida Gojnego który przyjął piłkę i uderzył po ziemi i został zablokowany. Kolejny róg.
4' Szymon Pawłowski zagrał po ziemi z rzutu wolnego do Patryka Małeckiego, który dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła. Do wybitej przez jednego z graczy gospodarzy piłki doskoczył Filip Karbowy, uderzył po koźle i Mariusz Pawełek wypiąstkował na róg piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.
3' Szymon Pawłowski faulowany przez Dawida Witkowskiego.
2' Łukasz Turzyniecki wstrzelił piłkę przed bramkę z prawej strony pola karnego. Udana interwencja Mateusza Bondarenki.
0' 12:29 Przed meczem minuta ciszy poświęcona pamięci Diego Maradony.
0' 12:25 Piłkarze Zagłębia zagrają dziś w jednolitych czerwonych strojach. Gospodarze w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i żółtych getrach. Kapitanowie obu zespołów Szymon Pawłowski i Daniel Feruga przywitali się ze sobą i zaraz dojdzie do losowania stron.
0' 12:20 Rozgrzewka skończona. Czekamy na piłkarzy. W czerwcu mecz w Jastrzębiu był pierwszym po pandemicznej przerwie meczem Zagłębia, na który wpuszczono kibiców. Dziś pozostaje tylko relacja na Ipla.TV, bo co najmniej do końca roku mecze odbywają się bez udziału publiczności.
0' 12:10 Jeśli Zagłębie nie wygra żadnego z dwóch pozostałych do końca roku meczów wyjazdowych, to rok 2020 zapisze się w historii jako rok, w którym sosnowiczanie nie potrafili odnieść zwycięstw w dwóch kolejnych spotkaniach. Nie chciało nam się jeszcze sprawdzać, kiedy po raz ostatni tak było, ale chyba dawno temu, bo nawet w 2019, gdy graliśmy w Ekstraklasie przytrafiła nam się seria dwóch kolejnych wygranych. Ostatnie dwa wygrane mecze z rzędu zanotowaliśmy na przełomie 2019 i 2020 roku, gdy najpierw wygraliśmy u siebie 1:0 z drużyną z Niecieczy, a na początek rundy wiosennej triumfowaliśmy w Legnicy 2:0.
0' 12:00 Czterech zmian w składzie Zagłębia dokonał Kazimierz Moskal w porównaniu do meczu z Chrobrym Głogów. Po raz pierwszy w tym sezonie w składzie Zagłębia znalazł się Piotr Polczak. Zastąpił on Mateusza Grudzińskiego, dla którego jest to pierwszy opuszczony mecz w tym sezonie. Na prawej obronie w miejsce Dawida Ryndaka zagra Łukasz Turzyniecki. W środku pomocy Patryka Mularczyka zmienił João Oliveira, co najprawdopodobniej oznacza, że nieco wyżej zagra Filip Karbowy. W ataku Olaf Nowak za Gonçalo Gregório. Po wypełnieniu reprezentacyjnych obowiązków do składu Zagłębia wrócił Markas Beneta, który zacznie mecz wśród rezerwowych.
0' 11:50 20 czerwca na tym stadionie Zagłębie wygrało 3:1 po golach Filipa Karbowego, Szymona Pawłowskiego i Fabiana Piaseckiego. Trzy bramki strzelone w ciągu 90 minut tamtego spotkania to trzy razy więcej bramek niż Zagłębie strzeliło w ciągu 630 minut rozegranych w tym sezonie na wyjazdach. Czy dzisiaj w końcu uda nam się na wyjeździe nie tylko strzelić bramkę, ale także odnieść zwycięstwo?
0' 11:40 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Jastrzębiu i zapraszamy na relację z meczu pomiędzy miejscowym GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Bramki z meczu w JastrzębiuBramki z meczu w Jastrzębiu Polsat Sport udostępnił film z bramkami, które padły w dzisiejszym meczu z Jastrzębiem. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu w JastrzębiuZdjęcia z meczu w Jastrzębiu Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z meczu GKS-u Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec. Prezentujemy w niej aż 102 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w JastrzębiuKonferencja prasowa po meczu w Jastrzębiu Na konferencji prasowej po meczu GKS-u Jastrzębie z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Zagłębie najlepsze na przełamanieZagłębie najlepsze na przełamanie Zagłębie przegrało w Jastrzębiu 1:2. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo u siebie po serii jedenastu meczów bez wygranej. Jedyną bramkę dla sosnowiczan strzelił João Oliveira. » Czytaj więcej