2020-10-10, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Bełchatów
Stroje: zielone (4-5-1)
1:0(1:0)
1. Paweł Lenarcik 70. Marcin Sierczyński 4. Seweryn Michalski 21. Mariusz Magiera 2. Mateusz Szymorek 30. Łukasz Wroński 5. Michał Pawlik 19. Waldemar Gancarczyk (85' 10. Dawid Flaszka) 71. Patryk Makuch24. Bartłomiej Eizenchart (64' 7. Szymon Łapiński) 59. Przemysław Zdybowicz (64' 8. Damian Hilbrycht)   Rezerwowi: 22. Kewin Komar 9. Patryk Winszta 20. Piotr Skrobosiński 23. Dawid Błanik 74. Jakub Witek 99. Jakub Bator  Trener: Marcin Węglewski
1:0 - Bartłomiej Eizenchart 31'
24' Michał Pawlik 45+2' Waldemar Gancarczyk 67' Mateusz Grudziński 70' Szymon Łapiński 72' Patryk Makuch 80' Kamil Antonik 82' Filip Karbowy 85' Seweryn Michalski 88' Szymon Łapiński 88' Szymon Łapiński
1. Kacper Chorążka 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 9. Mateusz Szwed (46' 28. Michał Kieca) 6. João Oliveira (66' 14. Filip Karbowy) 10. Martim Maia (87' 99. Jakub Sangowski) 11. Patryk Mularczyk (66' 8. Szymon Pawłowski) 30. Patryk Małecki (74' 15. Kamil Antonik) 9. Gonçalo Gregório   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 17. Kacper Radkowski 88. Olaf Nowak 91. Nikolas Korzeniecki  Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) - Michał Hnatkiewicz (Wrocław), Jakub Zalewski (Wrocław). Techniczny: Paweł Malec (Łódź)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu. Bełchatów znowu okazał się dla Zagłębia twierdzą nie do zdobycia, ale nie dało się tu wygrać, grając tak słabo.
90+5' Filip Karbowy dośrodkował z lewej strony boiska. Akcję zamknął strzałem głową Mateusz Grudziński, a Paweł Lenarcik obronił ten strzał przy pomocy poprzeczki.
90+5' Strzał Lukáša Ďuriški z 3 metrów odbity przez Pawła Lenarcika.
90+4' Mariusz Magiera wybija piłkę dośrodkowaną przez Szymona Pawłowskiego.
90+4' Paweł Lenarcik skacze wyżej od Goncalo Gregorio i łapie piłkę dośrodkowaną przez Dawid Gojnego.
90+3' Łukasz Turzyniecki dośrodkował z prawego skrzydła, składającego się do strzału z 18 metrów Jakuba Sangowskiego zablokował Seweryn Michalski.
90' doliczony czas +5
90' Ależ oblężenie bramki Bełchatowa! Paweł Lenarcik odbija strzały Michała Kiecy i Goncalo Gregorio, a Dawid Gojny trafia w stojącego przed bramką Seweryna Michalskiego.
88' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Szymona Łapińskiego za faul na Filipie Karbowym.
88' Po strzale Szymona Łapińskiego zza pola karnego piłka trafia w poprzeczkę i wychodzi w pole.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Sangowski za Martima Maię.
86' Po rozegraniu rzutu wolnego przez Zagłębie Filip Karbowy traci piłkę na rzecz Dawida Flaszki. Gospodarze ruszają z kontrą, ale udaje się ich powstrzymać przed polem karnym.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Seweryna Michalskiego za faul na Goncalo Gregorio.
85' zmiana Za Waldemara Gancarczyka na boisko wszedł Dawid Flaszka
83' Chwilowa przerwa w grze. Opatrywany przez fizjoterapeutów jest jeden z Waldemar Gancarczyk
82' Michał Pawlik trafił w mur z rzutu wolnego z około 25 metrów.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Karbowego za faul na Patryku Makuchu.
81' Szymon Pawłowski z lewej strony boiska dośrodkował w ręce bramkarza gospodarzy.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Kamila Antonika za faul na Waldemarze Gancarczyku.
79' Wślizg Filipa Karbowego na 20. metrze uniemożliwia oddanie strzału Damianowi Hilbrychtowi.
78' Szymon Pawłowski osaczony przez trzech rywali przed polem karnym traci piłkę.
78' Dawid Gojny minął Marcina Sierczyńskiego i zagrał w pole karne, ale tam piłkę przejął Seweryn Michalski.
77' Szymon Pawłowski faulowany przez Szymona Łapińskiego.
75' Filip Karbowy strzelił z rzutu wolnego z około 30 metrów. Paweł Lenarcik odbił piłkę przed siebie, a Goncalo Gregorio z bliska strzelił w boczną siatkę.
74' Szymon Pawłowski faulowany przez Damiana Hilbrychta.
74' zmiana Kamil Antonik zmienia Patryka Małeckiego.
73' Michał Kieca dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła. Piłka trafiła do Dawida Gojnego, który uderzył lewą nogą i trafił w Łukasza Wrońskiego.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Makucha za faul na Filipie Karbowym.
71' Goncalo Gregorio faulował w ataku Seweryna Michalskiego.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Łapińskiego za faul na Martimie Mai.
69' Szymon Pawłowski faulowany w środku boiska przez Szymona Łapińskiego.
68' Kacper Chorążka złapał piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Mariusza Magierę.
67' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Grudzińskiego za faul na Patryku Makuchu.
66' zmiana Dwie zmiany także w Zagłębiu - Filip Karbowy i Szymon Pawłowski za Joao Oliveirę i Patryka Mularczyka.
65' Złe dośrodkowanie Patryka Małeckiego z lewego skrzydła.
64' zmiana Przemysław Zdybowicz i Bartłomiej Eizenchart zeszli z boiska, a na ich miejsce pojawili się Szymon Łapiński i Damian Hilbrycht.
62' Patryk Małecki dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła, a piłka znowu padła łupem Pawła Lenarcika.
61' Paweł Lenarcik łapie na przedpolu piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Turzynieckiego.
60' Dawid Gojny dośrodkował z lewego skrzydła. Piłka trafiła w pole karne do Goncalo Gregorio, który przyjął piłkę i przy probie strzału został ograny przez Łukasza Wrońskiego.
60' Michał Kieca faulowany przez Patryka Makucha.
59' Goncalo Gregorio faulował w ataku Marcina Sierczyńskiego.
58' Nie było to udane dośrodkowanie w wykonaniu Dawida Gojnego.
58' Łukasz Turzyniecki włączył się do akcji ofensywnej, dośrodkował w pole bramkowe, a piłkę na róg wybił Mariusz Magiera.
57' Marcin Sierczyński przerwał rajd Patryka Mularczyka.
55' Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Magiera. Piłkę głową wybił Joao Oliveira.
55' Faul Mateusza Grudzińskiego na Przemysławie Zdybowiczu.
54' Sędzia znowu musi uspokajać piłkarzy. Tym razem Goncalo Gregorio i Seweryna Michalskiego. Kornel Paszkiewicz wyraźnie zaznaczył, że to był "the last time".
53' Za mocna piłka z rzutu wolnego wykonanego przez Marisuza Magierę
52' Patryk Małecki chciał przekonać Mariusza Magierę, że ze złego miejsca wykonuje rzut wolny i piłkarzy musiał pogodzić sędzia.
51' z rogu wrzucał Mariusz Magiera, a Seweryn Michalski sfaulował Joao Oliveirę.
50' Patryk Małecki wybił piłkę na rzut rożny.
50' Joao Oliveira w powietrzu sfaulował Michała Pawlika.
48' Goncalo Gregorio na spalonym po podaniu Martima Mai.
47' Po zagraniu piłki przez Michała Kiecę Goncalo Gregorio zablokowany przez próbie strzału z około 5 metrów.
46' Paweł Lenarcik łapie piłkę dośrodkowaną przez Joao Oliveirę.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Przed drugą połową jedna zmiana w Zagłębiu - Michał Kieca za Mateusza Szweda.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 25 sekundach sędzia Kornel Paszkiewicz zakończył pierwszą połowę.
45+2' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę wybija bramkarz GKS-u.
45+2' żóta kartka Żółta kartka dla Waldemara Gancarczyka za faul.
45' Złe piąstkowanie piłki przez Pawła Lenarcika po dośrodkowaniu Mateusza Szweda. Piłka trafia na 25. metr do Joao Oliveiry, który odegrał na lewą stronę pola karnego do Patryka Mularczyka, ale kapitan Zagłębia w dogodnej sytuacji posłał futbolówkę wysoko nad bramką.
45' Po strzale Mariusza Magiery z rzutu wolnego piłka trafiła w stojącego w polu bramkowym Dawida Gojnego, a po chwili Mateusz Szwed był faulowany przez Michała Pawlika.
43' Patryk Małecki najpierw stracił piłkę, a potem przed boczną linią pola karnego sfaulował Łukasza Wrońskiego.
43' Mateusz Szwed faulował na połowie GKS-u Waldemara Gancarczyka.
42' Dawid Gojny niecelnie w kierunku Patryka Małeckiego.
41' Lukáš Ďuriška faulowany przed polem karnym Zagłębia przez Bartłomieja Eizencharta.
40' Mateusz Grudziński podawał z 18 metrów w pole karne do Patryka Małeckiego, ale Paweł Lenarcik odczytał te zamiary.
40' Michał Pawlik faulował Goncalo Gregorio.
38' Goncalo Gregorio faulował w ataku Mariusza Magierę.
36' Waldemar Gancarczyk przymierzył z 30 metrów, ale spudłował.
35' Łukasz Turzyniecki zagrał dochodzącą piłkę z rzutu rożnego i Paweł Lenarcik miał spore kłopoty z opanowaniem futbolówki
34' Dawid Gojny wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
33' Zagłębie w piątym kolejnym meczu traci bramkę na wyjeździe.
31' gol - piłka nożna 1:0 Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Mariusz Magiera. Joao Oliveira co prawda zdołał odbić piłkę głową, ale trafiła ona do Bartłomieja Eizencharta, który będąc około 12 metrów od bramki oddal strzał po ziemi i zaskoczył Kacpra Chorążkę.
30' Łukasz Wroński faulowany przez Patryka Małeckiego.
30' Joao Oliveira faulowany w środku boiska przez Patryka Makucha.
29' Patryk Małecki po akcji lewą stroną boiska zagrał po ziemi w pole bramkowe. Interweniował Paweł Lenarcik.
28' Przemysław Zdybowicz na spalonym.
28' Patryk Makuch z około 25 metrów trafił piłkę w stojącego kilka metrów przed nim Mateusza Szweda.
26' Kacper Chorążka piąstkuje piłkę dośrodkowaną z rogu przez Mariusza Magierę.
26' Po interwencji Martima Mai róg dla gospodarzy.
25' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę łapie Paweł Lenarcik
24' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Pawlika za faul na Mateuszu Szwedzie.
23' Dośrodkowanie Mateusza Szymorka z lewego skrzydła i kolejny raz nad bramką główkował Przemysław Zdybowicz, ale tym razem miał o wiele trudniejszą sytuację niż przed chwilą.
23' Bartłomiej Eizenchart zagrał z lewego skrzydła w pole karne, a piłkę na aut wybił Lukáš Ďuriška.
22' Gra przerwana przez sędziego na około minutę, bo z bólu zwijał się Łukasz Wroński.
20' Bartłomiej Eizenchart dośrodkował z lewego skrzydła. Nasi obrońcy nie upilnowali Przemysława Zdybowicza, którzy wyskoczył do główki i strzelił z około 7 metrów. Na szczęście nad bramką.
20' Przestało dudnić o dach trybuny krytej, a to oznacza, że deszcz ustąpił. Teraz już tylko lekko mży.
20' Lukáš Ďuriška faulował Przemysława Zdybowicza.
18' Patryk Makuch z około 25 metrów trafił w Martima Maię.
15' Rzut wolny dla Zagłębia z lewego skrzydła. Dośrodkował Dawid Gojny. Odbita przez jednego z gospodarzy piłka trafiła do Patryka Małeckiego, który zrobił kółeczko i zagrał po ziemi przed bramkę do Pawła Lenarcika.
14' Rajd Patryka Makucha prawą stroną zakończony stratą piłki w okolicy końcowej linii boiska.
13' Z około 25 metrów uderzał Patryk Małecki. Piłka przeleciała nad bramką.
12' Mateusz Grudziński interweniował w powietrzu w polu karnym po dośrodkowaniu Mateusza Szymorka.
12' Zbyt wysoko zagrana piłka od Łukasza Turzynieckiego w stronę Patryka Mularczyka.
10' Z rzutu wolnego dośrodkował Mariusz Magiera, a Lukáš Ďuriška wybił piłkę głową z pola karnego.
10' Mateusz Grudziński sfaulował Michała Pawlika przy bocznej linii boiska.
9' Seweryn Michalski strzelił z rzutu wolnego na bramkę Zagłębia. Kacper Chorążka poradził sobie z ciężką i mokrą futbolówką.
8' Łukasz Wroński faulowany przez Joao Oliveirę około 35 metrów od bramki.
7' Mateusz Grudziński dośrodkował w pole karne gospodarzy, a piłka padła łupem Pawła Lenarcika.
7' Z rogu dośrodkował Waldemar Gancarczyk, a sytuację wyjaśnił wybiciem Dawid Gojny.
6' Po wstrzeleniu piłki w pole karne przez Bartłomieja Eizencharta piłkę na róg wybił Lukáš Ďuriška
5' Po dośrodkowaniu Marcina Sierczyńskiego z prawego skrzydła w polu karnym do strzału złożył się Przemysław Zdybowicz, ale trafił w Lukasa Duriskę.
4' Goncalo Gregorio faulowany w środku boiska przez Seweryna Michalskiego.
4' Murawa miejscami jest jednak bardzo nasiąknięta, co utrudnia grę dołem i może sprawić różne psikusy graczom.
3' Dawid Gojny interweniował na 20. metrze i nie pozwolił Łukaszowi Wrońskiemu na oddanie strzału.
2' Na spalonym Bartłomiej Eizenchart
1' Z około 30 metrów strzelał Michał Pawlik. Kacper Chorążka wypuścił z rąk mokrą piłkę, ale zaraz ją złapał.
1' gwizdek Mecz rozpoczął się z niespełna 5-minutowym opóźnieniem.
0' 18:03 Piłkarze obu drużyn już na murawie. Gospodarza zagrają dziś w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach, a Zagłębie całe na biało. Kapitanem sosnowiczan po raz drugi w karierze jest Patryk Mularczyk.
0' 17:55 Pada i nie zanosi się na to, żeby przestało. Zobaczymy jak bełchatowska murawa zniesie tę nawałnicę. Póki co boisko prezentuje się nie najgorzej. Nie widać jednak żadnych większych kałuż i rozlewisk.
0' 17:50 Jak podali organizatorzy, z powodu załamania pogody i przerwania na 5 minut rozgrzewki mecz ma się rozpocząć z 5-minutowym opóźnieniem.
0' 17:45 Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy dla polskiego sportu. Po raz pierwszy w historii Polka wygrała turniej Wielkiego Szlema. Zachowując wszelkie proporcje, mamy nadzieję, że 10 października 2020 stanie się także historycznym dniem dla Zagłębia i sosnowiczanie po raz pierwszy w historii wygrają ligowy mecz w Bełchatowie z pierwszą drużyną GKS-u. Do tej pory taka sztuka nam się jeszcze nie udała. Wygrywaliśmy tutaj tylko z rezerwami GKS-u, a także w Pucharze Ekstraklasy.
0' 17:43 Opady straciły na intensywności, a przede wszystkim zamiast gradu już jest tylko deszcz, więc piłkarze wrócili się rozgrzewać.
0' 17:38 Piłkarze obu zespołów przerwali rozgrzewkę i pobiegli do szatni.
0' 17:35 Nad Bełchatowem właśnie rozszalała się burza. Pada dosyć gęsty deszcz, a chyba nawet lekki grad. Nie wygląda to ciekawie.
0' 17:25 Jednej zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do meczu z Sandecją Nowy Sącz dokonał trener Krzysztof Dębek. Poza meczową dwudziestką znalazł się Krystian Stępniowski, a do bramki wrócił Kacper Chorążka. Na ławce rezerwowych znalazło się miejsce dla sprowadzonego do Zagłębia w ostatnich dniach oknach transferowego Kamila Antonika a także dla Jakuba Sangowskiego. Nie ma za to Piotra Polczaka i przebywającego z kadrą Litwy Markasa Benety.
0' 17:15 Witamy z Bełchatowa i zapraszamy na relację z meczu 8. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscowym GKS-em a Zagłębiem Sosnowiec.
Druga galeria zdjęć z meczu w BełchatowieDruga galeria zdjęć z meczu w Bełchatowie Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu GKS-u Bełchatów z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Bełchatów nie do zdobyciaBełchatów nie do zdobycia Zagłębie po raz ósmy z rzędu wyjeżdża z Bełchatowa bez zwycięstwa w meczu ligowym. Sosnowiczanie pregrali z GKS-em po golu Bartłomieja Eizencharta (31'). » Czytaj więcej