2020-10-03, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:0(2:0)
Sandecja Nowy Sącz
Stroje: czarne (4-5-1)
13. Krystian Stępniowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 9. Mateusz Szwed (73' 28. Michał Kieca) 6. João Oliveira (66' 14. Filip Karbowy) 10. Martim Maia (80' 21. Nikolas Korzeniecki) 11. Patryk Mularczyk 30. Patryk Małecki (80' 8. Szymon Pawłowski) 7. Gonçalo Gregório (73' 88. Olaf Nowak)   Rezerwowi: 1. Kacper Chorążka 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 29. Markas Beneta    Trener: Krzysztof Dębek
1:0 - Mateusz Grudziński 20' 2:0 - Mateusz Szwed 45+3' 3:0 - Gonçalo Gregório 67'
32' Bartłomiej Kasprzak 43' Mateusz Grudziński 44' Dawid Szufryn 46' Michal Piter-Bučko
31. Dawid Pietrzkiewicz 9. Adrian Danek (62' 17. Adrian Basta) 5. Dawid Szufryn 28. Michal Piter-Bučko 3. Daniel Dziwniel 27. Damian Chmiel (73' 19. Kamil Ogorzały) 11. Wojciech Kamiński 10. Damir Šovšić (46' 8. Maciej Małkowski) 33. Bartłomiej Kasprzak 88. Paweł Mandrysz (62' 16. Michał Walski) 20. Maciej Korzym   Rezerwowi: 12. Szymon Kasprzak 19. Kamil Ogorzały 30. Wiktor Żołądź 34. Miłosz Kałahur 77. Kamil Palacz 90. Tomasz Boczek   Trener: Piotr Mandrysz
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin - Marcin Hankiewicz, Arkadiusz Śpiewak (Łódź). Techniczny: Damian Gawęcki (Kielce)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu! Zagłębie wygrywa z Sandecją 3:0.
90+2' Michal Piter-Bućko ucierpiał w powietrznym starciu o piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
90+1' Sosnowiczanie szybko wyjaśniają sytuację po rogu i ruszają z kontrą. Szymon Pawłowski blokowany przez bramkarza i róg dla Zagłębia.
90+1' Michał Walski mierzył z pola karnego w krótki róg, ale Krystian Stępniowski zbił piłkę na róg.
89' Patryk Mularczyk faulowany przez Dawida Szufryna.
88' Lekki strzal Filipa Karbowego zza narożnika pola karnego nie sprawił kłopotów Dawidowi Pietrzkiewiczowi.
87' Kami Ogorzały faulował Szymona Pawłowskiego.
87' Dośrodkowanie Macieja Małkowskiego z rogu na bliższy słupek. Piłkę wybija Nikolas Korzeniecki.
86' Nikolas Korzeniecki blokuje dośrodkowanie Macieja Małkowskiego. Róg dla Sandecji.
85' Nikolas Korzeniecki zagrał prostopadłą piłkę do Szymona Pawłowskiego, który od razu odegrał do Olafa Nowaka, a ten z prawej strony pola karnego trafił w słupek.
83' Dawid Gojny szukał swojej trzeciej asysty i podawał w pole karne do Olafa Nowaka, którego uprzedził Michal Piter-Bucko.
82' Strzał Patryka Mularczyka z prawej strony pola karnego odbity przez Dawida Pietrzkiewicza, a dobitka Michała Kiecy zablokowana przez obrońcę.
81' Lukáš Ďuriška kiksuje w polu karnym po dośrodkowaniu Dawida Gojnego.
80' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Nikolas Korzeniecki i Szymon Pawłowski wchodzą za Martima Maię i Patryka Małeckiego.
80' Michał Kieca faulowany przez Dawida Szufryna.
79' Dawid Pietrzkiewicz łapie piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
79' Po rozegraniu rogu piłka trafia do Lukáša Ďuriškiu, który trafia z woleja w Dawida Szufryna i mamy kolejny korner.
78' Łukasz Turzyniecki krótko z rogu do Patryka Małeckiego, który przy dośrodkowaniu był blokowany przez Bartłomieja Kasprzaka i mamy kolejny korner.
77' Olaf Nowak wywalczył rzut rożny.
76' Mateusz Grudziński interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rogu.
75' Po dośrodkowaniu Adriana Basty piłkę na róg wybił Łukasz Turzyniecki.
74' Michał Kieca wyłożył piłkę Patrykowi Małeckiemu, który z około 12 metrów strzelił nad poprzeczką.
73' zmiana Zmiana także w Sandecji - Kamil Ogorzały za Damiana Chmiela.
73' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Gonçalo Gregório i Mateusz Szwed zostają zastąpieni przez Michała Kiecę i Olafa Nowaka.
70' Gonçalo Gregório ma w tym sezonie trzy gole w dorobku, a Dawid Gojny zaliczył trzecią asystę.
68' W uzupełnieniu opisu akcji bramkowej warto dodać, że całe zło zaczęło się od złego wybicia piłki przez Dawida Pietrzkiewicza, który podał na 20. metr pod nogi Filipa Karbowego.
67' gol - piłka nożna 3:0 Filip Karbowy zagrał na lewą stronę pola karnego do Dawida Gojnego, który wyłożył na 8. metr do Gonçalo Gregório, a Portugalczyk miał sporo czasu i miejsca, aby przyjąć futbolówkę i strzelić lewą nogą pod poprzeczkę.
66' zmiana João Oliveira schodzi z boiska, a na murawie witamy Filipa Karbowego.
66' Miękka wrzutka Damiana Chmiela z lewego skrzydła i spokojna interwencja Krystiana Stępniowskiego.
64' Mateusz Grudziński zablokował strzał Macieja Małkowskiego, który zbyt łatwo uciekł João Oliveirze.
63' Maciej Małkowski faulowany przez Patryka Małeckiego.
62' Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rogu piłkę z pola karnego wybił Mateusz Grudziński
62' zmiana Podwójna zmiana w Sandecji - Adrian Basta i Michał Walski za Adriana Danka i Pawła Mandrysza.
61' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kasprzaka z prawego skrzydła piłkę na róg wybił Łukasz Turzyniecki.
59' Patryk Małecki zakręcił Wojciechem Kamińskim i wrzucił piłkę na 5. metr, skąd głową uderzał Patryk Mularczyk. Niestety, prosto w bramkarza.
58' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła Adrian Danek uprzedził w powietrzu Patryka Małeckiego.
57' Patryk Mularczyk ostro potraktowany w środku boiska przez Macieja Małkowskiego, ale sędzia nakazuje grać dalej.
55' Mateusz Szwed dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, ale Gonçalo Gregório odpychał swojego rywala w walce o piłkę.
54' Patryk Małecki z lewej strony boiska podał na 16. metr do Gonçalo Gregório, który obrócił się z piłką i strzelił prawą nogą, ale posłał piłkę nad poprzeczką.
53' Gonçalo Gregório faulowany z boku boiska przez Dawida Szufryna.
53' Patryk Małecki faulował w ataku Adriana Danka.
52' Zagłębie wyprowadziło akcję od bramkarza. Dawid Gojny podał do Martima Mai, który ruszył środkiem boiska i zdecydował się na strzał z około 20 metrów. Broni Dawid Pietrzkiewicz.
50' Pewny chwyt Krystiana Stępniowskiego po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rzutu wolnego.
49' Maciej Małkowski faulowany przez Mateusza Szweda.
48' Mateusz Szwed podał w pole karne do Patryka Mularczyka, który nie dał rady minąć Dawida Szufryna i przewrócił się w "szesnastce".
46' żóta kartka Michal Piter-Bučko ukarany za faul na Gonçalo Gregório
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Jedna zmiana w Sandecji przed drugą połową. Maciej Małkowski zmienia Damira Sovsicia.
45+4' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+3' gol - piłka nożna 2:0 Damir Sovsić najpierw źle zagrał piłkę na własnej połowie, a potem kompletnie odpuścił krycie Martima Mai, który ze środka boiska zagrał na lewe skrzydło do Patryka Małeckiego. Ten łatwo ograł Adriana Danka i ruszył w pole karne. "Mały" dograł przed bramkę, a tam Mateusz Szwed uprzedzi Daniela Dziwniela i pokonał Dawida Pietrzkiewicza strzałem w długi róg. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od słupka.
45+2' Dawid Pietrzkiewicz łapie piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła.
45+1' Adrian Danek przedarł się prawym skrzydłem w pole karne Zagłębia, gdzie przy próbie podania do Macieja Korzyma został zablokowany przez Dawida Gojnego.
45' doliczony czas +4
44' żóta kartka Dawid Szufryn ukarany żółtą kartką za faul na Patryku Mularczyku.
44' Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rzutu wolnego nad bramką główkował Adrian Danek.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Grudzińskiego za faul na Macieju Korzymie.
42' Portugalczyk wraca na boisko. Gramy w komplecie.
41' João Oliveira opatrywany poza linią boczną przez Grzegorza Buczka i Krzysztofa Wdowika.
39' Paweł Mandrysz faulowany przez João Oliveirę.
38' Gonçalo Gregório wyłożył piłkę na 18. metr do Patryka Mularczyka, który strzelił na bramkę Sandecji. Dawid Pietrzkiewicz broni.
38' Z rzutu wolnego dośrodkował Damian Chmiel, a głową obok bramki uderzał Michal Piter-Bućko.
37' Rzut wolny dla Sandecji, ale nie wiadomo, czy Mateusz Szwed faulował, czy sędzia odgwizdał mu zagranie ręką.
36' Lukáš Ďuriška interweniuje w polu karnym po wrzutce Daniela Dziwniela z lewego skrzydła.
35' Nieudana kombinacja z rzutu wolnego. Dawid Gojny po ziemi do Patryka Mularczyka, ale ten w pole karne do nikogo.
34' Czekamy aż opadnie dym, a piłkarze korzystają z przerwy na uzupełnienie płynów.
33' Niestety, fanatycy Sandecji rzucają race na murawę i sędzia przerywa mecz.
33' W sektorze gości rozpoczęło się racowisko.
32' żóta kartka Bartłomiej Kasprzak ukarany żółtą kartką za faul na Mateuszu Szwedzie.
31' Dośrodkowanie Martima Mai z prawego skrzydła i strzał Patryka Małeckiego z woleja z lewej strony pola karnego. Piłka wylądowała w sektorze buforowym obok sektora gości.
29' Gonçalo Gregório w polu karnym Sandecji minął Michala Pitera-Buckę, ale fatalnie spudłował z około 10 metrów, posyłając piłkę lewą nogą wysoko nad poprzeczką.
28' Rzut wolny dla Sandecji z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela piłka przelatuje nad polem karnym i wychodzi poza końcową linię boiska.
26' Z rzutu wolnego wrzucał Łukasz Turzyniecki, a w polu karnym Sandecji faulowany był Daniel Dziwniel.
25' Gonçalo Gregório faulowany przez Dawida Szufryna około 30 metrów przed bramką.
24' W dwunastu poprzednich spotkaniach Zagłębie nie potrafiło strzelić bramki w pierwszej połowie. Poprzedni gol strzelony przez sosnowiczan przed przerwą padł 30 czerwca w wyjazdowym meczu z Sandecją.
22' Zagłębie strzeliło drugiego kolejnego gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i drugą asystą w tym sezonie zaliczył Dawid Gojny.
20' gol - piłka nożna 1:0 Dawid Gojny dośrodkował w pole karne, a Mateusz Grudziński strzelił prawą nogą z około 7 metrów i pokonał Dawida Pietrzkiewicza.
20' Po wrzutce Łukasza Turzynieckiego blokowany był Gonçalo Gregório i mamy kolejny korner.
19' Mateusz Szwed z prawego skrzydła zagrał piłkę po ziemi przed bramkę Sandecji, a wślizg Adriana Danka uniemożliwił zamknięcie akcji Patrykowi Małeckiemu. Mamy róg.
18' Patryk Małecki dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła, ale bardzo źle.
17' Dawid Pietrzkiewicz pewnie łapie piłkę dośrodkowaną z rogu przez Łukasza Turzynieckiego.
16' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewej strony boiska piłkę na róg wybił Adrian Danek.
15' Dawid Gojny próbował powtórzyć to, co przyniosło nam bramkę w Łodzi, ale po jego dośrodkowaniu z narożnika boiska João Oliveira nie zdołał oddać strzału.
13' Mateusz Szwed przy próbie dośrodkowanie trafił w czułe miejsce Daniela Dziwniela. Zagłębie ma rzut rożny, ale zanim go rozegramy, masażyści Sandecji muszą pomóc swojemu lewemu obrońcy.
13' Dośrodkowanie Adriana Danka z prawego skrzydła o mały włos nie zaskoczyło Krystiana Stępniowskiego.
12' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego Daniel Dziwniel odegrał piłkę głową do bramkarza.
12' Mateusz Szwed wdał się w drybling z dwoma graczami Sandecji, ale stracił piłkę na rzecz Pawła Mandrysza.
9' Złe dośrodkowanie Bartłomieja Kasprzaka z prawego skrzydła. Grę wznowi Krystian Stępniowski.
8' Na spalonym Patryk Małecki.
6' Krótko rozegrany rzut rożny przez gości. Dośrodkowaną w pole karne piłkę podbija głową João Oliveira, a potem łapie ją Krystian Stępniowski.
5' Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Mateusz Grudziński.
5' Kontra Sandecji powstrzymana faulem Mateusza Szweda na Damianie Chmielu.
4' Maciej Korzym wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu.
4' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka piłkę na róg wybił Adrian Danek.
3' João Oliveira dostał piłkę 25 metrów przed bramką, przyjął i uderzył prawą nogą. Trafił w Adriana Danka.
2' Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rzutu wolnego nieudana próba strzału głową w wykonaniu Dawida Szufryna.
1' Damir Sovsić faulowany przez Martima Maię na połowie Zagłębia.
1' Patryk Mularczyk faulował Pawła Mandrysza.
0' 12:38 Piłkarze obu zespołów już wbiegli na murawę. Zagłębie dziś zagra w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Goście w granatowych strojach z seledynowymi numerami.
0' 12:30 W tym sezonie Zagłębie wygrało wszystkie mecze rozgrywane o 12:40, w których rywali trenował były piłkarz i trener Zagłębia. Czekamy na kontynuację tej serii.
0' 12:25 Piotr Mandrysz po raz jedenasty poprowadzi dziś swój zespół w meczu przeciwko Zagłębiu, a Sandecja to jest jego szósty klub, z którym mierzy się z Zagłębiem jako trenerem. Do tej pory trener Piotr Mandrysz sześciokrotnie wygrał z Zagłębiem, dwa razy zremisował, a dwa razy przegrał.
0' 12:15 Sandecja przegrała dwa poprzednie mecze 1:4 - w niedzielę z Łódzkim Klubem Sportowym i w środę u siebie ze Stomilem Olsztyn. Duża liczba traconych bramek spowodowała, że klub z Nowego Sącza sprowadził nowego bramkarza Dawida Pietrzkiewicza, który już dziś zagra w wyjściowym składzie. Czy da on radę powstrzymać napastników Zagłębia i uchroni swój klub przed kolejną porażką.
0' 12:05 Sandecja przystępuje do meczu z Zagłębiem po serii siedmiu kolejnych porażek (sześciu w Fortuna I lidze i jednej w Pucharze Polski). Piotr Mandrysz na razie nie może uznać swojej pracy w Nowym Sączu za udanej, choć trzeba przyznać, że miał problemy w okresie przygotowawczym, bo piłkarze zostali odesłani na kwarantannę i nie mogli normalnie trenować. Sądeczanie zapewne liczą na to, że tak jak wielu innym drużynom, uda im się przełamać na meczu z Zagłębiem, ale my mamy inne zdanie.
0' 11:55 Jednej zmiany w porównaniu do wtorkowego meczu w Łodzi dokonał trener Krzysztof Dębek. Poza meczową dwudziestką znalazł się Dawid Ryndak, który podczas starcia z Widzewem nabawił się urazu. W jego miejsce do pierwszej jedenastki wrócił Mateusz Szwed, który jednak zagra na prawej pomocy. Na prawą defensywę, czyli nominalną pozycję "Denvera", zostanie przesunięty Łukasz Turzyniecki, który z Widzewem przez 45 minut grał jako pomocnik. Po raz pierwszy w tym sezonie w meczowej kadrze pierwszej drużyny znalazł się Markas Beneta. Litwin powołany do reprezentacji swojego kraju na trzy najbliższe spotkania, dotychczas miał okazję występować tylko w rezerwach. Absencja Dawida Ryndaka, a także obecność Szymona Pawłowskiego i Piotra Polczaka tylko wśród rezerwowych sprawiły, że kapitanem naszego zespołu będzie dzisiaj Patryk Mularczyk.
0' 11:45 Witamy ze Stadionu Ludowego w Sosnowcu i zapraszamy na relację z meczu 7. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz.
Zdjęcia z meczu z Sandecją cz. IIZdjęcia z meczu z Sandecją cz. II Prezentujemy drugą porcję zdjęć z dzisiejszego spotkania z Sandecją Nowy Sącz. Zapraszamy do przeglądania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Sandecją - część IZdjęcia z meczu z Sandecją - część I Zapraszamy do obejrzenia pierwszej galerii zdjęć z meczu z Sandecją Nowy Sącz, a w niej 48 fotografii zrobionych ze "strefy 1". » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z SandecjąKonferencja prasowa po meczu z Sandecją Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Sandecją Nowy Sącz pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Skrót meczu z SandecjąSkrót meczu z Sandecją Polsat Sport udostępnił na swojej stronie internetowej wideo z trzema bramkami zdobytymi przez Zagłębie w dzisiejszym meczu z Sandecją. » Czytaj więcej
Zagłębie rozbiło outsideraZagłębie rozbiło outsidera W 7. kolejce Fortuna i ligi Zagłębie wygrało 3:0 z ostatnim zespołem w tabeli. Bramkarza Sandecji pokonali Mateusz Grudziński (20'), Mateusz Szwed (45+3') i Gonçalo Gregório (67').