2020-09-19, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
ŁKS Łódź
Stroje: czarne (4-5-1)
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 9. Mateusz Szwed (60' 11. Patryk Mularczyk) 6. João Oliveira (60' 14. Filip Karbowy) 10. Martim Maia 8. Szymon Pawłowski (86' 28. Michał Kieca) 30. Patryk Małecki 88. Olaf Nowak (46' 7. Gonçalo Gregório)  Rezerwowi: 1. Kacper Chorążka 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 27. Łukasz Turzyniecki 91. Nikolas Korzeniecki  Trener: Krzysztof Dębek
0:1 - Michał Trąbka 16' 0:2 - Pirulo 50' 1:2 - Gonçalo Gregório 57'
59' Łukasz Sekulski 59' João Oliveira 80' Maksymilian Rozwandowicz 90+3' Filip Karbowy
1. Arkadiusz Malarz 6. Maciej Wolski 5. Maciej Dąbrowski 2. Jan Sobociński 3. Adrian Klimczak (72' 8. Kamil Dankowski) 20. Pirulo 29. Maksymilian Rozwandowicz (82' 24. Jakub Tosik) 19. Michał Trąbka 42. Dragoljub Srnić (46' 11. Tomasz Nawotka) 16. Adam Ratajczyk (46' 17. Piotr Gryszkiewicz) 9. Samu Corral (46' 22. Łukasz Sekulski)   Rezerwowi: 99. Dawid Arndt 4. Carlos Moros Gracia 10. Antonio Dominguez 26. Przemysław Sajdak   Trener: Wojciech Stawowy
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Bolesław Rosa (Warszawa), Filip Sierant (Warszawa). Techniczny: Damian Gawęcki (Kielce)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 10 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+5' Krótko rozegrany rzut rożny. Dośrodkowanie w pole karne, ale jeden z naszych graczy na spalonym.
90+5' Z wolnego wrzucał Patryk Małecki i po interwencji jednego z gości mamy róg.
90+4' Michał Kieca faulowany w okolicy narożnika boiska przez Jakuba Tosika.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Filipa Karbowego za faul na Tomaszu Nawotce.
90+2' Po dośrodkowaniu Michała Kiecy z prawego skrzydła obok bramki z bliska główkował Gonçalo Gregório.
90+1' Filip Karbowy trafił z rzutu wolnego w jednego z graczy ŁKS stojącego w murze. Konieczna jest interwencja fizjoterapeutów.
90' Gonçalo Gregório faulowany przez Jakuba Tosika około 28 metrów przed bramką.
88' Arkadiusz Malarz piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego.
88' Filip Karbowy faulowany przez Jakuba Tosika.
86' zmiana Michał Kieca wszedł w miejsce Szymona Pawłowskiego.
86' Jakub Tosik faulowany przez Filipa Karbowego.
86' Rajd Tomasza Nawotki powstrzymany faulem przez Dawida Ryndaka.
85' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka piłkę z pola karnego wybija Jan Sobociński.
84' Dawid Gojny faulowany przez Piotra Gryszkiewicza.
82' zmiana Ostatnia zmiana w ekipie gości - Jakub Tosik za Maksymilana Rozwandowicza.
81' Filip Karbowy z rzutu wolnego z około 30 metrów strzela nad poprzeczką.
80' żóta kartka Żółta kartka dla Maksymiliana Rozwandowicza za faul na Filipie Karbowym.
79' Patryk Małecki szykował się do strzału z lewej strony pola karnego, ale piłka podskoczyła na nierówności i "Mały" skiksował.
79' Gdy w 2005 wygraliśmy z łodzianami, to do 87. minuty przegrywaliśmy.
79' Pirulo zbyt mocno rozpędził się na lewym skrzydle.
78' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego w polu bramkowym piłkę łapie Arkadiusz Malarz.
77' Martim Maia wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
76' Arkadiusz Malarz łapie piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła.
75' Róg dla Zagłębia. Dawid Gojny rozegrał piłkę z Szymonem Pawłowskim i po dośrodkowaniu przed bramką interweniował Maciej Dąbrowski.
75' Filip Karbowy z rzutu wolnego z ponad 30 metrów trafił w mur.
74' Faul Macieja Dąbrowskiego na Gonçalo Gregório.
74' Po podaniu Łukasza Sekulskiego Piotr Gryszkiewicz uderzył z 16 metra prosto w Krystiana Stępniowskiego.
73' Ależ okazja dla gości - Łukasz Sekulski był sam na sam z Krystianem Stępniowskim, przerzucił piłkę nad naszym bramkarzem, ale posłał ją obok słupka.
72' zmiana Kamil Dankowski wszedł za Adriana Klimczaka.
72' Po wyłożeniu piłki przez Tomasza Nawotkę wysoko nad bramką uderzył Maksymilian Rozwandowicz.
72' Po wrzutce Michała Trąbki piłkę z pola karnego wybija Gonçalo Gregório.
71' Michał Trąbka już wrzucił piłkę z rogu, ale sędzia przerwał akcję i uspokaja Mateusza Grudzińskiego i Macieja Dąbrowskiego, którzy się przepychali w polu karnym.
70' Pirulo strzelał z około 12 metrów piłka odbiła się od blokującego strzał Dawida Gojnego i minimalnie minęła bramkę.
70' Niedokładne rozegranie piłki między Dawidem Ryndakiem a Szymonem Pawłowskim.
69' Patryk Małecki faulowany przez Pirulo.
69' Tomasz Nawotka faulowany przez Dawida Ryndaka.
67' Patryk Małecki nie był w stanie dojść do piłki źle zagranej przez Mateusza Grudzińskiego.
64' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z narożnika boiska na bliższy słupek, potem lekkie zamieszanie i piłka pada łupem Arkadiusza Malarza.
64' Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny.
63' Szymon Pawłowski nie opanował w polu karnym piłki zagranej przez Gonçalo Gregório.
61' Po strzale Dawida Gojnego z lewej strony pola karnego z kłopotami interweniuje Arkadiusz Malarz.
60' Rzut rożny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłka po strzale Filipa Karbowego trafia w Patryka Małeckiego.
59' zmiana Mateusz Szwed i Joao Oliveira ustępują miejsca Patrykowi Mularczykowi i Filipowi Karbowemu.
59' żóta kartka Zółta kartka dla João Oliveirę. Obaj gracze ukarani za przepychankę.
59' żóta kartka Zółta kartka dla Łukasza Sekulskiego
57' gol - piłka nożna 1:2 Krystian Stępniowski po przejęciu piłki dalekim wykopem uruchomił Gonçalo Gregório, który wykorzysta błąd Macieja Dąbrowskiego i przelobował Arkadiusza Malarza.
55' Fatalne dośrodkowanie Mateusza Szweda z prawego skrzydła.
53' Przypominamy, że trzy z czterech poprzednich meczów przegranych u siebie z ŁKS-em Łódź kończyło się zmianami trenerów.
52' ŁKS jest do bólu skuteczny - dwa celne strzały na bramkę Zagłębia i dwa gole.
50' gol - piłka nożna 0:2 Pirulo strzelił z rzutu wolnego lewą nogą. Piłka przeleciała nad murem i wpadła do bramki Zagłębia.
49' Tomasz Nawotka faulowany przez Joao Oliveirę 25 metrów przed bramką.
48' Pirulo dośrodkował na bliższy słupek, a niecelnie główkował Jan Sobociński.
47' Po rzucie rożnym wykonanym przez Pirulo akcję zamknął strzałem Maksymilian Rozwandowicz. Piłka po rykoszecie wyszła na róg.
47' Łukasz Sekulski dogrywał piłkę z prawego skrzydła przed bramkę do Tomasza Nawotki. Piłkę na róg wybił Lukáš Ďuriška.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Trzy zmiany w zespole gości - Piotr Gryszkiewicz za Adama Ratajczyka. Łukasz Sekulski za Samu Corrala i Tomasz Nawotka za Dragoljuba Srnicia. W Zagłębiu Gonçalo Gregório za Olafa Nowaka.
45' gwizdek Sędzia Wojciech Myć zakończył pierwszą połowę po 45 minutach gry.
45' Olaf Nowak faulował w ataku Maksymiliana Rozwandowicza.
45' Po dośrodkowaniu Adriana Klimczaka z lewego skrzydła piłka przelatuje nad bramką Zagłębia.
43' Maksymilian Rozwandowicz sfaulował na połowie Zagłębia Martima Maię.
41' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego obrona ŁKS-u nie upilnowała Dawida Gojnego, który nabiegł na piłkę i strzelił głową z około 7 metrów. Niestety, tuż nad poprzeczką.
40' Patryk Małecki wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
39' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła piłkę głową z pola karnego wybił Jan Sobociński.
38' Mateusz Szwed zwiódł Jana Sobocińskiego, ale nie dał rady już minąć Adriana Klimczaka.
37' Mateusz Szwed blokowany przy próbie dośrodkowania przez Adriana Klimczaka.
35' Krystian Stępniowski łapie piłkę po dośrodkowaniu Adriana Klimczaka z lewego skrzydła.
33' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z lewej strony pola karnego z woleja uderzał Patryk Małecki. Mierzył w długi róg, ale posłał piłkę trochę za daleko.
32' Mateusz Grudziński zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego i posłał piłkę nad bramką Arkadiusza Malarza.
32' Szymon Pawłowski faulowany przez Dragoljuba Srnicia około 30 metrów od bramki.
30' Po 30 minutach gry, za sprawą pierwszych bluzgów, doping się wreszcie ożywił na Stadionie Ludowym.
30' Olaf Nowak faulował w ataku Macieja Dąbrowskiego.
28' Niedokładne dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła. Grę wznowi Arkadiusz Malarz.
28' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego blokowane przez Michała Trąbkę.
27' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu piłka odbija się w polu karnym od Mateusza Grudzińskiego, a następnie przejmuje ją Arkadiusz Malarz.
26' Szymon Pawłowski obsłużył świetnym podaniem w pole karne Martima Maię. Portugalczyk mierzył w okienko, ale dobrą interwencją popisał się Arkadiusz Malarz, który wybił piłkę na róg.
25' Adrian Klimczak przedarł się w pole karne Zagłębie, gdzie piłkę odebrał mu Dawid Ryndak.
24' Maciej Dąbrowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu, a próba strzału z ponad 25 metrów w wykonaniu Mateusza Szweda jest nieudana.
24' Po akcji Dawida Ryndaka piłkę na róg wybił Adrian Klimczak.
23' ŁKS długo rozgrywał piłkę, aż w końcu ją stracił bo Dragoljub Srnić zbyt mocno zagrał w pole karne w kierunku Adama Ratajczyka.
21' Adrian Klimczak powstrzymany przez Lukáša Ďuriškę przed polem karnym sosnowiczan.
20' Szymon Pawłowski traci piłkę 20 metrów przed polem karnym gości.
18' Czy piłka po strzale Michała Trąbki jeszcze odbiła się od któregoś z naszych graczy i zaskoczyła bramkarza? Ciężko powiedzieć, bo mecz jest pokazywany tylko z jednej kamery.
16' gol - piłka nożna 0:1 Pierwsza groźniejsza akcja gości dała im bramkę. Mateusz Grudziński zbyt krótko wybił piłkę z pola karnego, a Michał Trąbka skorzystał z okazji i uderzył lewą nogą z około 16 metrów i pokonał Krystiana Stępniowskiego.
14' Dragoljub Srnić faulował w ataku Dawida Gojnego.
12' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z lewego skrzydła. Olaf Nowak pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
11' Po złym podaniu Lukáša Ďuriški piłkę przejął Adam Ratajczyk, ale na szczęście naszym graczom udało się przerwać akcję łodzian.
10' Mateusz Szwed faulowany w środku boiska przez Dragoljuba Srnicia.
10' Samu Corral podawał w polu karnym do Pirulo. Akcję przerwał Lukáš Ďuriška.
8' Patryk Małecki przedarł się w pole karne gości, ale tam jego akcję zastopował Maciej Dąbrowski.
8' Martim Maia nagrodzony oklaskami przez kibiców za efektowne przerwanie rajdu Adriana Klimczaka.
6' Kolejne dośrodkowanie Pirulo z rzutu wolnego i tym razem piłkę wybija Dawid Ryndak.
5' Sędzia Wojciech Myć najpierw zastosował prawo korzyści, ale gdy Dawid Gojny przejął piłkę, arbiter wrócił do faulu w okolicy 40. metra.
4' Pirulo posłał piłkę lewa nogę w pole karne z rzutu wolnego, a w powietrzu udanie interweniował Lukáš Ďuriška
4' Maciej Wolski faulowany przez Patryka Małeckiego przy bocznej linii boiska.
2' Po podaniu Patryka Małeckiego na spalonym Olaf Nowak.
2' Szymon Pawłowski zagrał do przodu do Mateusza Szweda, któremu przed polem karnym piłkę odebrał Jan Sobociński.
1' gwizdek Wojciech Myć zagwizdał po raz pierwszy i Zagłębie rozpoczęło mecz.
0' 16:57 Zgodnie z protokołem jako pierwsi z szatni wybiegli piłkarze gości, a zaraz za nimi sosnowiczanie. Łodzianie zagrają w czarnych strojach, a Zagłębie po raz pierwszy w tym sezonie w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach.
0' 16:50 Warto wspomnieć o tym, że dzisiejszy mecz jest pierwszym w tym roku spotkaniem, podczas którego w sektorze gości zasiedli kibice przyjezdni. W pierwszym wiosennym meczu z Puszczą Niepołomice goście się nie pojawili, potem wiosną mecze były albo bez publiczności, albo z ograniczeniem do 25 % pojemności stadionu i bez gości, a podczas rozgrywanego dwa tygodnie temu spotkania z GKS-em Tychy przyjezdni jeszcze nie mogli siąść w przeznaczonym dla nich sektorze i zasiedli na trybunie gospodarzy.
0' 16:40 W wyjściowym składzie Zagłębia mamy dwóch Portugalczyków, a ŁKS w pierwszej jedenastce zmieścił dwóch Hiszpanów. Dwóch kolejnych zawodników z Hiszpanii siedzi na ławce gości, a my mamy jeszcze w odwodzie jednego Portugalczyka. Może więc się zdarzyć, że na murawie będzie aż siedmiu graczy z Półwyspu Iberyjskiego.
0' 16:30 Zagłębie przegrało pięć kolejnych meczów z Łódzkim Klubem Sportowym. W sezonie 2005/2006 dwa razy w dawnej II lidze, w sezonie 2007/2008 w Ekstraklasie i jesienią 2019 w Pucharze Polski. Ostatnie zwycięstwo nad łodzianami odnieśliśmy 9 kwietnia 2005. Na Ludowym było 4:3, a decydującą bramkę o wygranej strzelił z rzutu wolnego w doliczonym czasie Tomasz Malinowski.
0' 16:20 W rundzie wiosennej trener Krzysztof Dębek ani raz nie wystawił takiego samego w dwóch kolejnych spotkaniach. Jesienią szkoleniowiec jest stały w swoich wyborach i dziś po raz trzeci z rzędu od pierwszej minuty zagra ta sama jedenastka, a biorąc pod uwagę także mecz w Niecieczy, aż dziesięciu zawodników znalazło się w wyjściowej jedenastce po raz czwarty z rzędu. Jedyna zmiana to Mateusz Szwed za Quentina Seedorfa na boku pomocy.
0' 16:10 Dziś mieliśmy grać z liderem tabeli Fortuna I ligi, jednak tego meczu nie będzie! Ale spokojnie, mecz na Stadionie Ludowym się odbędzie. Nie podejmiemy lidera dlatego, że ŁKS wczoraj stracił pierwsze miejsce w lidze. Arka Gdynia rozbiła wczoraj Miedź Legnica 4:0 i lepszą różnicą bramek wyprzedziła łódzką drużynę na szczycie tabeli. W tej chwili pięć drużyn w lidze nie straciło jeszcze punktów - obok naszych dzisiejszych rywali oraz Arki Gdynia, są to także Radomiak Radom, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Górnik Łęczna.
0' 16:00 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 4. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Łódzkim Klubem Sportowym.
Zdjęcia z meczu z ŁKS-em ŁódźZdjęcia z meczu z ŁKS-em Łódź Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Łódzkim Klubem Sportowym. W galerii prezentujemy aż 169 fotografii. » Czytaj więcej
ŁKS znowu lepszyŁKS znowu lepszy Zagłębie po raz szósty z rzędu przegrało z Łódzkim Klubem Sportowym. Łodzianie wygrali na Ludowym 2:1, a honorową bramkę dla sosnowiczan strzelił w 57. minucie Gonçalo Gregório. » Czytaj więcej