2020-09-11, 19:45 Miejsce rozgrywania meczu:
Odra Opole
1:0(0:0)
23. Kacper Rosa 80. Kacper Tabiś 27. Mateusz Kamiński 2. Piotr Żemło 21. Konrad Matuszewski 9. Tomas Mikinić (62' 94. Konrad Nowak) 66. Miłosz Trojak 14. Sebastian Bonecki 10. Dawid Kort (69' 5. Rafał Niziołek) 7. Krzysztof Janus (82' 38. Mateusz Gancarczyk) 28. Arkadiusz Piech (82' 11. Dawid Czapliński)   Rezerwowi: 12. Tobiasz Weinzettel 15. Konrad Kostrzycki 18. Łukasz Winiarczyk 24. Jakub Szrek 41. Marcel Sluga    Trener: Dietmar Brehmer
1:0 - Dawid Kort 58'
33' Miłosz Trojak 72' Sebastian Bonecki 87' Mateusz Grudziński 90+3' Piotr Żemło
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 9. Mateusz Szwed (66' 11. Patryk Mularczyk) 6. João Oliveira 10. Martim Maia (66' 14. Filip Karbowy) 8. Szymon Pawłowski (79' 27. Łukasz Turzyniecki) 30. Patryk Małecki (79' 22. Quentin Seedorf) 88. Olaf Nowak (58' 7. Gonçalo Gregório)   Rezerwowi: 1. Kacper Chorążka 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 28. Michał Kieca   Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Damian Sylwestrzak (Wrocław) - Adam Karasewicz (Wrocław), Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała). Techniczny: Paweł Dziopak (Tychy)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Wyjeżdżamy z Opola bez punktów
90+4' W pole karne Odry ruszył nawet Krystian Stępniowski, ale nie miał okazji zagrać piłki, a akcję zakończył niecelny strzał Dawida Ryndaka z ponad 20 metrów.
90+4' Sebastian Bonecki wybija piłkę na róg po dośrodkowaniu z wolnego.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Żemły za niesportowe zachowanie.
90+3' Piotr Żemło faulował Gonçalo Gregório.
90+3' Joao Oliveira faulował Rafała Niziołka.
90+2' Po rozegraniu kornera piłka trafiła na 20. metr do Miłosza Trojaka, który strzelił na bramę Zagłębia, ale nie sprawił większych kłopotów Krystianowi Stępniowskiemu.
90+1' Gospodarze wywalczyli rzut rożny.
90+1' Dawid Czapliński wyłożył piłkę na 16. metr do Rafała Niziołka, który oddał strzał na bramkę Zagłębia, ale trafił w Mateusza Grudzińskiego.
90' Kacper Rosa łapie piłkę dośrodkowaną przez Dawida Gojnego.
89' Po starciu z Dawidem Czaplińskim na murawie leży Joao Oliveira.
87' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Grudzińskiego za faul na Rafale Niziołku.
86' Po dośrodkowaniu Mateusza Gancarczyka piłka przechodzi wszerz pola karnego i wylatuje na aut.
86' Dawid Ryndak zbyt mocno podawał do Patryka Mularczyka.
85' Łukasz Turzyniecki faulowany przez Dawida Czaplińskiego.
85' Nieudany strzał Patryka Mularczyka z woleja z około 20 metrów.
83' Po rozegraniu rzutu wolnego z ponad 30 metrów uderzał Filip Karbowy, ale posłał futbolówkę wysoko nad bramką.
83' Gonçalo Gregório faulowany przez Miłosza Trojaka.
82' zmiana Ostatnie zmiana w Odrze - Dawid Czapliński za Arkadiusza Piecha i Mateusz Gancarczyk za Krzysztofa Janusa.
81' Po podaniu Patryka Mularczyka lewą nogą z ponad 20 metrów niecelnie strzelał Joao Oliveira.
79' zmiana Dwie ostatnie zmiany w Zagłębiu - Łukasz Turzyniecki za Szymona Pawłowskiego i Quentin Seedorf za Patryka Małeckiego.
79' Dawid Gojny wycofał piłkę z rogu przed pole karne do Filipa Karbowego, ale ten nie miał jak uderzyć.
79' Gonçalo Gregório wywalczył rzut rożny.
78' Krzysztof Janus podał w pole karne w kierunku Arkadiusza Piecha i interweniował Krystian Stępniowski.
77' Kacper Tabiś faulowany przez Patryka Małeckiego.
77' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła piłkę sprzed bramki wybija Piotr Żemło.
76' Mocny strzał Rafała Niziołka z około 20 metrów. Piłkę odbija Krystian Stępniowski.
75' Sebastian Bonecki strzelał zza pola karnego i minimalnie chybił. Krystian Stępniowski miał sporo szczęścia.
74' Kacper Rosa piąstkuje z pola bramkowego piłkę dośrodkowaną przez Patryka Małeckiego.
72' Filip Karbowy strzelał bezpośrednio z rzutu wolnego, ale jak dla niego to było trochę za blisko i nie trafił w bramkę.
72' żóta kartka Żółta kartka dla Sebastiana Boneckiego za faul na Dawidzie Gojnym.
71' Szymon Pawłowski z prawej strony pola karnego podał przed bramkę, a Patryk Mularczyk minął się z piłką.
70' Prawą nogą po ziemi zza pola karnego uderzał Krzysztof Janus. Broni Krystian Stępniowski.
69' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z lewej strony boiska w boczną siatkę główkował Konrad Nowak.
69' zmiana Druga zmiana w Odrze - Rafał Niziołek za Dawida Korta.
68' Zza pola karnego przymierzył Patryk Mularczyk. Piłkę odbił przed siebie Kacper Rosa, a na spalonym był Gonçalo Gregório.
68' Filip Karbowy przedarł się w pole karne i został zablokowany przy strzale przez rywala/
66' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk i Filip Karbowy za Mateusza Szweda i Martima Maię.
65' Po dośrodkowaniu Krzysztofa Janusa z rogu nieudana próba strzału Mateusza Kamińskiego, a potem faul Piotra Żemły na Krystianie Stępniowskim.
65' Strzał Krzysztofa Janusa zza pola karnego blokowany przez Dawida Ryndaka i Odra ma róg.
64' Kacper Rosa łapie piłkę dośrodkowaną przez Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła.
63' Kontra Zagłębia rozprowadzona przez Joao Olivierę. Piłkę w polu karnym traci osaczony przez rywali Gonçalo Gregório.
63' Świetne podanie Dawida Korta w pole karne Zagłębia, ale Konrad Matuszewski nie zdołał sfinalizować akcji.
62' zmiana Pierwsza zmiana w Odrze - Konrad Nowak za Tomasa Mikinicia.
61' Dawid Gojny faulował w ataku Tomasa Mikinicia.
60' Mateusz Kamiński interweniuje w pole karnym po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła.
60' Zagłębie dominowało, oddawało więcej strzałów, a bramkę strzeliła Odra. Przypomina się nam mecz z jesieni 2017.
58' zmiana Olaf Nowak schodzi z boiska, a na murawie pojawia się Gonçalo Gregório
58' gol - piłka nożna 1:0 Tomas Mikinić zagrał z prawej strony boiska w pole karne do Dawida Korta, który minął jednego z naszych obrońców i strzelił prawą nogą w długi róg. To był pierwszy celny strzał gospodarzy w meczu.
56' Kacper Rosa złapał piłkę dośrodkowaną z rogu przez Dawida Gojnego.
56' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Sebastian Bonecki.
55' Dawid Gojny faulowany przez Sebastiana Boneckiego.
55' Na spalonym złapany Krzysztof Janus.
53' Po zagraniu Sebastiana Boneckiego z własnej połowy na spalonym Arkadiusz Piech.
53' Mateusz Szwed faulowany przez Konrada Matuszewskiego.
52' Po zagraniu Mateusza Kamińskiego z własnej połowy piłka trafia do Krystiana Stępniowskiego.
51' Mateusz Grudziński łatwo odebrał piłkę Arkadiuszowi Piechowi.
51' Na spalonym Kacper Tabiś.
50' João Oliveira faulem przerwał akcję Miłosza Trojaka.
49' Olaf Nowak faulowany przez Mateusza Kamińskiego na połowie Zagłębia.
48' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu Joao Oliveira faulował Piotra Żemłę.
47' I będzie jeszcze jeden rzut rożny po niezbyt pewnej interwencji jednego z opolan.
47' Lukáš Ďuriška wywalczył kolejny róg dla sosnowiczan.
47' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu piłkę z pola karnego wybił Piotr Żemło.
46' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła piłkę na róg wybił Kacper Tabiś.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Opolu. Zagłębie jest o wiele lepsze, ale brakuje kropki nad i.
45+1' Rzut wolny dla Odry z prawej strony boiska. Po zagraniu Tomasa Mikinicia piłkę głową na aut wybił Dawid Ryndak.
44' Kapitalna akcja Zagłębia. Piłka wyprowadzona z dużym spokojem od bramkarza, przez obronę do pomocników trafiła na lewe skrzydło do Patryka Małeckiego, który dośrodkował w pole karne, ale Olaf Nowak nie sięgnął piłki. Szkoda, że brakło wykończenia, bo byłaby do mocna kandydatura do akcji sezonu.
41' Szymon Pawłowski z rogu do Dawida Gojnego, który dośrodkował lewą nogą w pole karne, a piłkę wybił głową Mateusz Kamiński.
41' Patryk Małecki wywalczył rzut rożny dla Zagłębia
40' Krzysztof Janus dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, a Miłosz Trojak strzelił nogą nad poprzeczką.
39' Konrad Matuszewski faulowany przez Dawida Ryndaka przy bocznej linii boiska.
39' Dawid Gojny faulował na środku boiska Arkadiusza Piecha.
37' Szymon Pawłowski rozegrał róg z Dawidem Gojnym, a potem na spalonym był Patryk Małecki.
37' Mamy rzut rożny po akcji Mateusza Szweda i interwencji Konrada Matuszewskiego.
36' Dawid Gojny po akcji lewą stroną zagrał w pole bramkowe. Olaf Nowak odegrał piętą do Szymona Pawłowskiego, a ten stał 5 metrów od bramki i fatalnie spudłował! Szkoda....
35' Krzysztof Janus faulował w ataku Dawida Ryndaka.
34' Po dośrodkowaniu Mateusza Szweda piłkę z pola karnego wybił Mateusz Kamiński
33' żóta kartka Żółta kartka dla Miłosza Trojaka za faul na Mateuszu Szwedzie.
33' Lukáš Ďuriška wstał i gramy dalej.
32' Mateusz Szwed wybił piłkę na aut, bo zauważył, że na murawie leży Lukáš Ďuriška, który starł się z Arkadiuszem Piechem.
31' Po rozegraniu rzutu rożnego dośrodkował Krzysztof Janus, a Arkadiusz Piech spudłował głową z około 5 metrów.
30' Z 20 metrów strzelał Krzysztof Janus. Piłkę odbił stojący w polu karnym Lukáš Ďuriška i Odra ma rzut rożny.
29' Mateusz Grudziński zagrał piłkę na skrzydło do Dawida Gojnego, który był blokowany przez Kacpra Tabisia i nie doszedł do futbolówki.
28' Martim Maia sfaulował w ataku Piotra Żemłę.
26' Tomas Mikinić wstrzelił piłkę w pole karne, a Mateusz Grudziński wybił piłkę na aut.
25' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewej strony boiska piłkę z pola karnego wybija Piotr Żemło.
24' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Krzysztof Janus, a Miłosz Trojak strzelił głową nad poprzeczką.
24' Tomas Mikinić faulowany przez Dawida Gojnego.
23' Na razie Zagłębie wygląda jak drużyna, która poprzedni mecz wygrała 3:0, a Odra jak drużyna, która poprzedni mecz przegrała 0:4.
21' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego piłkę z pola karnego wybił Mateusz Kamiński. Futbolówka trafiła do Partyka Małeckiego, który uderzył prawą nogą z woleja zza pola karnego i zmusił do interwencji Kacpra Rosę.
19' Mateusz Szwed oddał już cztery strzały na bramkę Odry, z których dwa były celne.
18' Ależ okazja dla Zagłębia! Olaf Nowak zwiódł rywala w polu karnym i wyłożył piłkę Mateuszowi Szwedowi. Po strzale naszego młodzieżowca w krótki róg piłkę odbił Kacper Rosa. "Szwedzik" próbował jeszcze dobijać swój strzał, ale przestrzelił z woleja.
16' Dawid Gojny zagrał piłkę po ziemi w pole karne Odry, a Sebastian Bonecki wybił futbolówkę do przodu.
13' Tomas Mikinić ostro potraktował Dawida Gojnego. Na razie kończy się tylko na słownej reprymendzie ze strony arbitra.
12' Krótko rozegrany róg przez Odrę kończy się stratą piłki przez Konrada Matuszewskiego.
11' W polu karnym Zagłębia podania wymienili Tomas Mikinić i Arkadiusz Piech. Po strzale tego drugiego piłka odbiła się od nogi Mateusza Grudzińskiego i wyszła na róg.
10' Mateusz Szwed zwiódł w polu karnym rywala i uderzył po ziemi lewą nogą. Piłkę złapał Kacper Rosa, a Zagłębie ma w statystykach pierwszy celny strzał.
9' Mateusz Szwed dopadł do piłki na 25. metrze i postanowił oddać strzał prawą nogą. Futbolówka przeleciała nad bramką.
8' João Oliveira odebrał wślizgiem piłkę Miłoszowi Trojakowi.
7' Dawid Gojny nie opanował na skrzydle piłki zagranej przez Mateusza Grudzińskiego.
4' Po podaniu z głębi pola Piotr Żemło pozwolił w polu karnym dojść do piłki Olafowi Nowakowi, a ten uderzył z ostrego kąta nad poprzeczką.
4' Nad murawą unosi się dym, który przywędrował najprawdopodobniej od strony stoisk z kiełbasą.
4' Mateusz Szwed sfaulował w ataku Dawida Korta
2' Patryk Małecki sfaulował Kacpra Tabisia przy bocznej linii boiska.
1' Szymon Pawłowski zagrał na lewą stronę do Patryka Małeckiego, ale ten źle dośrodkował.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 19:40 Wbrew temu, co mówi "pandemiczny" protokół, jako pierwsi z szatni na boisko wybiegli gospodarze, a dopiero za nimi z budynku klubowego na murawę wyruszyli sosnowiczanie. Jak już pisaliśmy, sosnowiczanie grają cali na biało. Z kolei Odra wystąpi w niebieskich, a może nawet granatowych strojach.
0' 19:35 Zagłębie zagra dziś w białych strojach, tych samych, w których w niedzielę wygraliśmy z GKS-em Tychy. W poprzednim sezonie ani raz nie graliśmy na biało, bo dysponowaliśmy tylko czerwonymi i szarymi kompletami. Od tego sezonu wróciliśmy do tradycyjnych barw. Na razie z dobrym efektem.
0' 19:25 Na zwycięstwo w Opolu czekamy od 8 czerwca 2014, gdy w ostatniej kolejce sezonu 2013/2014 wywieźliśmy z Oleskiej komplet punktów po trafieniu Przemysława Mizgały. Na kolejną wizytę w Opolu czekaliśmy do sezonu 2017/2018, gdy Odra była beniaminkiem I ligi. Wtedy przegraliśmy 0:1 po golu Martina Barana w doliczonym czasie gry, a wcześniej karnego zmarnował Tomasz Nowak. W sezonie 2019/2020 także podczas meczu Odry z Zagłębiem był niewykorzystany rzut karny, ale tym razem pechowym strzelcem okazał się Szymon Skrzypczak, który posłał piłkę w ręce Matko Perdijicia. Rozgrywany niespełna rok temu mecz zakończył się remisem 1:1.
0' 19:15 Odra Opole przed tygodniem nie grała i będzie w środę nadrabiała zaległości podczas wyjazdowego meczu w Olsztynie. Dwutygodniowa przerwa między meczami pozwoliła na dojście do pełni dyspozycji Arkadiuszowi Piechowi, który zaszedł Zagłębiu za skórę podczas czerwcowego meczu na Stadionie Ludowym, a także na transfer Dawida Korta, który w poprzednim sezonie występował w Miedzi Legnica. W pierwszej kolejce opolanie ulegli Łódzkiemu Klubowi Sportowemu aż 0:4 i dziś pewnie pałają chęcią rehabilitacji za tamtą wpadkę.
0' 19:05 Trener Krzysztof Dębek wystawił dziś dokładnie taką samą jedenastkę, jaka w niedzielę zaczęła mecz z Tychami. Teoretycznie można powiedzieć, że szkoleniowiec sosnowiczan zadziałał w myśl zasady "Zwycięskiego składu się nie zmienia", ale akurat w spotkaniu z tyszanami bramki padły dopiero po zmianach i wejściu na murawę Gonçalo Gregório i Filipa Karbowego. Obaj ci gracze pozostają dziś w rezerwie. Wśród dziewięciu rezerwowych znalazł się również Patryk Mularczyk, który w dwóch poprzednich meczach pauzował za czerwoną kartkę.
0' 18:55 Dobry wieczór! Witamy z Opola i zapraszamy na relację z meczu 3. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscową Odrą a Zagłębiem Sosnowiec.
Skrót meczu w OpoluSkrót meczu w Opolu Na stronie polsatsport.pl można zobaczyć, jak padła jedyna bramka we wczorajszym meczu Odry Opole z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Połowa to za małoPołowa to za mało Zagłębie nie wykorzystało wielu dobrych sytuacji w pierwszej połowie i przegrało w Opolu z Odrą 0:1. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 58. minucie Dawid Kort. » Czytaj więcej