2020-07-14, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Chojnice
Stroje: (4-5-1)
1:3(1:0)
Stroje: (4-4-2)
84. Radosław Janukiewicz20. Oskar Paprzycki 26. Mateusz Bartosiak 38. Martin Klabnik 18. Krystian Wachowiak (46' 19. Michał Sacharuk) 14. Mateusz Kuzimski68. Bartosz Wolski9. Robert Ziętarski (78' 99. Marcin Rajch) 22. Łukasz Zejdler10. Aghwan Papikjan (65' 7. Marcin Trojanowski) 17. Tomasz Mikołajczak   Rezerwowi: 27. Andrzej Witan 90. Jan Mudra 42. Seweryn Michalski 5. Kamil Wiktorski 13. Aleksander Jagiełło 23. Jacek Podgórski   Trener: Zbigniew Smółka
1:0 - Oskar Paprzycki 23' 1:1 - Fabian Piasecki 78' 1:2 - Michał Sacharuk 83' (s.) 1:3 - Patryk Małecki 90+3'
8' Quentin Seedorf 25' Patryk Małecki 71' Fabian Piasecki
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 5. Kacper Łopata 25. Piotr Polczak 98. Wojciech Słomka (72' 29. Markas Beneta) 22. Quentin Seedorf (46' 9. Mateusz Szwed)  17. Kacper Radkowski 6. Bartłomiej Babiarz (59' 11. Patryk Mularczyk) 30. Patryk Małecki 8. Szymon Pawłowski 99. Fabian Piasecki  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 14. Filip Karbowy 18. Rubio 20. Jakub Sinior 27. Rafał Grzelak    Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn) - Dariusz Bohonos, Marcin Czerwiński. Techniczny: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)
90.0000
90+4' gwizdek Po 49 minutach gry sędzia Wojciech Krztoń zakończył drugą połowę spotkania.
90+3' gol - piłka nożna 1:3 Po strzale Fabiana Piaseckiego Radosław Janukiewicz odbija piłkę przed siebie, a Patryk Małecki pakuje ją z bliska do bramki. Całą akcję wcześniej napędził na lewej stronie boiska właśnie "Mały".
90+2' Na spalonym Patryk Małecki.
90+1' Łukasz Zejdler faulował Patryka Mularczyka.
90' Markas Beneta faulowany przez Marcina Rajcha.
89' Krystian Stępniowski wychodzi na 5. metr i łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Bartosza Wolskiego.
88' Patryk Mularczyk sfaulował Marcina Rajcha.
86' Kacper Radkowski blokuje strzał z 18 metrów.
85' Krystian Stępniowski łapie piłkę po dośrodkowaniu Bartosza Wolskiego z wolnego.
83' gol samobójczy 1:2 Gol dla Zagłębia! Z rzutu rożnego dośrodkował Patryk Małecki, a własnego bramkarza zaskoczył Michał Sacharuk.
83' Patryk Małecki zablokowany przy strzale z lewej strony pola karnego. Mamy róg.
81' Trener Krzysztof Dębek upomniany żółtą kartką przez sędziego.
79' Po mocnym strzale Bartosza Wolskiego z 20 metrów piłka trafia w Kacpra Łopatę.
78' gol - piłka nożna 1:1 Szymon Pawłowski zagrał ze środka boiska podał na lewą stronę pola karnego do Patryka Mularczyka, który dograł przed bramkę do Fabiana Piaseckiego, a ten wjechał na wślizgu i wpakował futbolówkę do siatki.
78' zmiana Marcin Rajch wchodzi za Roberta Ziętarskiego.
77' Patryk Małecki po zwodzie w polu karnym wyjechał z futbolówką poza końcową linię boiska.
76' Prostopadłe podanie Szymona Pawłowskiego do Mateusza Szweda, ale zdaniem asystenta sędziego był spalony.
75' Z prawego skrzydła dośrodkował Mateusz Szwed, a zamykający akcję Patryk Małecki uderzył z lewej strony pola karnego i został zablokowany przez Oskara Paprzyckiego.
75' Oskar Paprzycki dośrodkował prosto w ręce Krystiana Stępniowskiego.
74' Mateusz Kuzimski faulował w ataku Piotra Polczaka.
72' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Markas Beneta za Wojciecha Słomkę.
71' żóta kartka Żółta kartka dla Fabiana Piaseckiego za próbę wymuszenia rzutu karnego.
71' Po podaniu Roberta Ziętarskiego z około 8 metrów strzelał Tomasz Mikołajczak, a Krystian Stępniowski odbił piłkę.
69' Kompromitacja! Piłkarze Zagłębia szli od połowy boiska na bramkę Chojniczanki, ale Patryk Małecki podał do znajdującego się na ewidentnym spalonym Patryka Mularczyka.
68' Po strzale Bartosza Wolskiego zza pola karnego broni Krystian Stępniowski. Róg dla gospodarzy
68' Po dośrodkowaniu Mateusza Kuzimskiego do bramki nie wpada piłka, tylko Tomasz Mikołajczak.
67' Mateusz Szwed nie ruszył do podania Dawida Ryndaka.
65' zmiana Marcin Trojanowski zmienia Aghwana Papikjana.
65' Po dośrodkowaniu Mateusza Szweda piłka wychodzi poza końcową linię boiska.
63' Piotr Polczak wybił piłkę z własnej szesnastki po zagraniu Tomasza Mikołajczaka.
63' Robert Ziętarski ruszył z kontrą, ale niecelnie podawał w stronę Mateusza Kuzimskiego.
62' Znowu bez zagrożenia pod bramką Chojniczanki po rogu sosnowiczan.
62' Po akcji Patryka Małeckiego mamy rzut rożny.
61' Robert Ziętarski podał w pole karne do Mateusza Kuzimskiego, ale w porę interweniował Kacper Łopata.
60' Oskar Paprzycki sfaulował w ataku Patryka Małeckiego.
59' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk za Bartłomieja Babiarza.
59' Piotr Polczak wskoczył na plecy Roberta Ziętarskiego.
58' Robert Ziętarski uderzył z 20 metrów wysoko i daleko od bramki.
58' Kacper Radkowski faulował Aghwana Papikjana.
56' Niecelny strzał Oskara Paprzyckiego zza pola karnego.
56' Rajd Aghwana Papikjana prawą stroną boiska i podanie w pole karne. Akcje przecina Dawid Ryndak.
53' Patryk Małecki zagrał z rogu do Szymona Pawłowskiego, a ten dośrodkował prosto w ręce Radosława Janukiewicza.
53' Fabian Piasecki główkował po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu. Piłkę na róg odbił Radosław Janukiewicz.
52' Oskar Paprzycki wybił piłkę głową z pola bramkowego po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
52' Łukasz Zejdler sfaulował Bartłomieja Babiarza.
51' Za mocne dośrodkowanie Mateusza Szweda z prawego skrzydła. Patryk Małecki nie doszedł do piłki.
51' Szymon Pawłowski wrócił przed pole karne i odebrał piłkę Bartoszowi Wolskiemu.
50' Po dośrodkowaniu Michała Sacharuka z lewego skrzydła Aghwan Papikjan nie opanował piłki w polu karnym Zagłębia.
49' Na spalonym Mateusz Kuzimski.
47' Kacper Radkowski na połowie Zagłębia sfaulował Tomasza Mikołajczaka.
47' Radosław Janukiewicz łapie piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła.
47' Gospodarze oddalają zagrożenie od pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z wolnego.
46' Mateusz Bartosiak faulował Fabiana Piaseckiego. Nasz zawodnik jeszcze odepchnął gracza Chojniczanki i sędzia przeprowadził z oboma graczami rozmowę wychowawczą.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Zmiana także w Chojniczance - Michał Sacharuk za Krystiana Wachowiaka.
46' zmiana Przed drugą połową Mateusz Szwed wszedł za Quentina Seedorfa.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 35 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Po co Fabian Piasecki brał piłkę, skoro karnego wykonał tak samo źle jak w meczu z Chrobrym Głogów? Szkoda słów...
45+4' Radosław Janukiewicz odbija piłkę po strzale Fabiana Piaseckiego z rzutu karnego, a potem jeszcze nasz napastnik pudłuje przy dobitce.
45+2' Czekamy z rzutem karnym, bo Radosław Janukiewicz potrzebuje skorzystać z pomocy masażystów.
45+1' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego Radosław Janukiewicz faulował na 5. metrze Fabiana Piaseckiego. "Jedenastka" dla sosnowiczan.
45+1' Quentin Seedorf zatrzymany w polu karnym przez Bartosza Wolskiego. Róg dla Zagłębia.
45' doliczony czas +2
45' Piłka wpada do bramki Zagłębia po strzale Mateusza Kuzimskiego z kilku metrów, ale spokojnie. Gracz gospodarzy znajdował się na spalonym.
44' Piotr Polczak wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Zejdlera z rogu.
44' Róg dla gości po akcji Aghwana Papikjana.
42' Kontra sosnowiczan po rogu gospodarzy. Szymon Pawłowski zagrywa do Fabiana Piaseckiego, którego strzał odbija Radosław Janukiewicz, a dobitka Patryka Małeckiego z woleja mija słupek.
41' Dwa rzuty rożne dla Chojniczanki, ale po żadnym nie udało się gospodarzom oddać strzału.
40' Aghwan Papikjan znalazł się w sytuacji sam na sam z Krystianem Stępniowskim po podaniu Roberta Ziętarskiego. i nasz golkiper wyszedł z niej obronną ręką, a potem Kacper Łopata udaremnił dobitkę Mateusza Kuzimskiego.
39' Z narożnika boiska wrzucał Szymon Pawłowski. Głową interweniował Tomasz Mikołajczak. Trochę bilardu w polu karnym i piłką spada na nogę Dawida Ryndaka, który uderzył z około 13 metrów i niewiele zabrakło, aby futbolówka trafiła w okienko.
39' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego blokowane przez Martina Klabnika. Mamy róg.
38' Quentin Seedorf, który zamienił się stronami z Patrykiem Małeckim, ruszył lewym skrzydłem i podał w pole karne do Szymona Pawłowskiego, ale ten oddał strzał nad bramką.
37' Kacper Łopata w środku pola faulował Tomasza Mikołajczaka.
36' Po strzale Aghwana Papikjana z 25 metrów piłka przelatuje nad poprzeczką.
34' Zagłębie gra w dziesiątkę, bo poza boiskiem opatrywany jest Wojciech Słomka.
32' Po błędzie Wojciecha Słomki Mateusz Kuzimski przejął piłkę na połowie Zagłębia, ruszył w stronę naszej bramki i podał do Roberta Ziętarskiego, a ten minął Krystiana Stępniowskiego, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i nie miał już szans na oddanie strzału z ostrego kąta, więc odegrał piłkę do tyłu do swojego kolegi, ale z interwencją zdążył Kacper Łopata.
32' Quentin Seedorf faulowany przez Łukasza Zejdlera.
31' Mateusz Kuzimski faulował w ataku Wojciecha Słomkę.
28' Gospodarze wyjaśniają sytuację po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
27' Błąd Radosława Janukiewicza, który zaliczył pusty przełot w polu karnym. Do piłki dopadł na 16. metrze Bartłomiej Babiarz, strzelił na opuszczoną przez golkipera bramkę, ale z interwencją zdążył Martin Klabnik. Mamy róg.
27' Strzał Szymona Pawłowskiego z 18 metrów zablokowany w polu karnym przez Bartosza Wolskiego.
25' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Małeckiego za faul na Oskarze Paprzyckim.
23' gol - piłka nożna 1:0 Robert Ziętarski przedarł się w pole karne i z jego lewej strony dograł do narożnika pola bramkowego, a tam był Oskar Paprzycki, który ubiegł Bartłomieja Babiarza i strzałem prawą nogą pokonał Krystiana Stępniowskiego.
22' Po błędzie Kacpra Łopaty piłkę na połowie Zagłębia przejął Robert Ziętarski i zagrał na pole karne do Aghwana Papikjana, którego ubiegł Dawid Ryndak.
20' Róg dla Chojniczanki zakończył się kontrą Zagłębia. Fabian Piasecki ruszył lewą stroną, ubiegł Krystiana Wachowiaka i zagrał na 10. metr do Quentina Seedorfa, który strzelił prosto w Radosława Janukiewicza.
19' Po dośrodkowaniu Krystiana Wachowiaka z lewej strony piłkę na róg wybił Wojciech Słomka.
18' Po podaniu Aghwana Papikjana w pole karne Piotr Polczak odbił piłkę i trafiła ona pod nogi Tomasza Mikołajczaka, który uderzył z kilku metrów, a piłkę odbił Krystian Stępniowski, a następnie na róg wybił ją na róg Wojciech Słomka.
18' Kacper Radkowski faulował na połowie Chojniczanki Łukasza Zejdlera.
15' Chojniczanka rusza z kontrą. Zagrywaną do Aghwana Papikjana piłkę w polu karnym przejmuje Wojciech Słomka.
15' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Mateusz Kuzimski.
14' Krystian Wachowiak faulował szarżującego prawym skrzydłem Szymona Pawłowskiego.
14' Piotr Polczak wybił na aut piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Zejdlera z rzutu wolnego.
13' Wojciech Słomka faulował Oskara Paprzyckiego nieopodal narożnika boiska.
12' Po strzale Aghwana Papikjana z około 22 metrów piłka trafiła w poprzeczkę.
12' Krystian Stępniowski łapie piłkę po dośrokdowaniu Aghwana Papikjana z lewego skrzydła.
11' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego niecelna główka Szymona Pawłowskiego.
11' Prostopadła piłka od Patryka Małeckiego w pole karne w kierunku Fabiana Piaseckiego, ale szybszy był Mateusz Bartosiak, który wybił piłkę na róg.
10' Bartosz Wolski faulowany przez Patryka Małeckiego.
8' Bartosz Wolski podał z prawego skrzydła w pole karne, a Mateusz Kuzimski przestrzelił w dogodnej sytuacji.
8' żóta kartka Żółta kartka dla Quentina Seedorfa za faul na Aghwanie Papikjanie.
8' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego piłkę łapie Radosław Janukiewicz.
7' Faul Aghwana Papikjana na Dawidzie Ryndaku.
7' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę wybił głową z pola karnego Mateusza Bartosiaka.
6' Robert Ziętarski faulował Fabiana Piaseckiego na połowie gospodarzy.
5' W środku boiska Mateusza Kuzimskiego faulował Wojciech Słomka.
4' Na spalonym złapany Mateusz Kuzimski.
3' Po dośrodkowaniu Fabiana Piaseckiego piłkę łapie Radosław Janukiewicz.
3' Quentin Seedorf, który jednak gra z prawej strony boiska, minął Krystiana Wachowiaka, ale już nie dał rady przejść Martina Klabnika.
2' Po podaniu Szymona Pawłowskiego z prawej strony boiska Patryk Małecki przyjął piłkę w polu karnym i uderzył po ziemi. Radosław Janukiewicz odbił piłkę.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Chojniczanka.
0' 17:00 Trzeba trochę poczekać na pierwszy gwizdek, bo jeszcze pracują zraszacze
0' 16:57 Sosnowiczanie zagrają dziś po raz pierwszy w rundzie wiosennej w szarych koszulkach, a ponadto w białych spodenkach i getrach. Chojniczanka cała na czerwono.
0' 16:55 Dzisiejszego meczu nie można obejrzeć w "normalnej" transmisji w Polsacie Sport, a tylko na IPLA.TV w wersji okrojonej - jedna kamera, bez komentarza i powtórek. Za 5 minut zaczynamy.
0' 16:50 Zagłębie z dwóch ostatnich wyjazdów do Chojnic wracało z co najmniej jednym punktem i liczymy na to, że także dziś nie wrócimy stąd z pustymi rękami, a najlepiej jeśli wywalczymy komplet punktów. Trener Zbigniew Smółka w swojej karierze wygrał zaledwie jeden z piętnastu meczów z Zagłębiem i mamy nadzieję, że sobie dziś nie poprawi tych statystyk.
0' 16:40 Nie trzeba nikomu interesującemu się losami Zagłębia przypominać, że na trzy kolejki przed końcem sezonu sytuacja naszego klubu w tabeli jest niełatwa. Po porażce w Wartą Poznań spadliśmy ze strefy spadkowej, ale możemy z niej wyjść już po 32. kolejce jeżeli wygramy w Chojnicach. Potem czekają nas jeszcze mecze ze Stalą Mielec i Wigrami Suwałki. Żeby utrzymać się w I lidze trzeba wygrać dwa mecze. Bez tego zacznie się liczenie różnych wariantów i oglądanie się na wyniki innych zespołów.
0' 16:30 Obie drużyny już rozgrzewają się na płycie boiska w Chojnicach. Mecz powinien się toczyć w słonecznej pogodzie i dość przyjemnej temperaturze. O 16:00 termometry w Chojnicach wskazywały 22,7 stopni, ale odczuwalna temperatura na pewno jest wyższa. Mamy piękne lato, nie pada, ale także nie ma zbyt wielkich i trudnych do utrzymania upałów.
0' 16:20 Czterech zmian w składzie Zagłębia w porównaniu z meczem z Wartą Poznań dokonał trener Krzysztof Dębek. Pauzującego za cztery żółte kartki Tomasza Hołotę zastąpił Piotr Polczak, który w poprzednim meczu pauzował za czerwoną kartkę. Na lewej obronie za grającego ostatnio poniżej możliwości Rafała Grzelaka wystąpi Wojciech Słomka. W środku pomocy Filipa Karbowego zastąpił Kacper Radkowski, a na boku pomocy Quentin Seedorf zmienił Tomasza Nawotkę, co oznacza, że Patryk Małecki dziś powinien biegać na prawym skrzydle, a Holender na lewym.
0' 16:10 Dzień dobry! Witamy ze stadionu przy Mickiewicza w Chojnicach i zapraszamy na relację na żywo z meczu Chojniczanki z Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w ChojnicachZdjęcia z meczu w Chojnicach Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Chojniczanki Chojnice z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w ChojnicachKonferencja prasowa po meczu w Chojnicach Na konferencji prasowej po meczu Chojniczanki Chojnice z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się Zbigniew Smółka oraz Krzysztof Dębek. » Czytaj więcej
Kacper Łopata po meczu w ChojnicachKacper Łopata po meczu w Chojnicach Po wygranym 3:1 meczu w Chojnicach o kilka słów poprosiliśmy Kacpra Łopatę, który miał duży udział przy drugiej bramce dla Zagłębia Sosnowiec. Według oficjalnych danych jest on strzelcem tego gola, jednak powtórki pokazują, że jego autorem mógł być jeden z piłkarzy Chojniczanki. Jak było? » Czytaj więcej
Bramki z meczu w ChojnicachBramki z meczu w Chojnicach Telewizja Polsat Sport opublikowała w swoim serwisie internetowym film z bramkami strzelonymi w meczu Chojniczanki Chojnice z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Jeszcze nie umieramy...Jeszcze nie umieramy... Zagłębie Sosnowiec wygrało w Chojnicach 3:1, pozbawiło gospodarzy możliwości utrzymania w I lidze i samo zwiększyło swoje szanse na uniknięcie degradacji. » Czytaj więcej