2020-06-30, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu:
1:1(0:1)
Stroje: (4-4-2)
1. Daniel Bielica 17. Adrian Basta 5. Dawid Szufryn 28. Michal Piter-Bucko 27. Damian Chmiel13. Radosław Kanach 23. Jan Kuźma (46' 24. Mariusz Gabrych) 16. Michał Walski 11. Dominik Kun 19. Kamil Ogorzały (70' 9. Adrian Danek) 20. Maciej Korzym (46' 91. Mateusz Klichowicz)  Rezerwowi: 74. Konrad Mrózek 4. Marcin Flis 6. Szymon Kuźma 7. Grzegorz Baran 21. Tadeusz Socha 34. Miłosz Kałahur    Trener: Tomasz Kafarski
0:1 - Filip Karbowy 12' 1:1 - Dominik Kun 73'
21' Wojciech Słomka 42' Michał Walski 90+5' Mariusz Gabrych
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 25. Piotr Polczak 5. Kacper Łopata 27. Rafał Grzelak (65' 11. Patryk Mularczyk) 9. Mateusz Szwed 6. Bartłomiej Babiarz (78' 21. Tomasz Hołota) 14. Filip Karbowy 98. Wojciech Słomka (53' 7. Tomasz Nawotka) 8. Szymon Pawłowski 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 17. Kacper Radkowski 18. Rubio 20. Jakub Sinior 22. Quentin Seedorf   Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) - Jakub Zalewski, Łukasz Sobiło (Legnica). Techniczny: Robert Marciniak (Kraków)
90.0000
90+5' gwizdek Sędzia Kornel Paszkiewicz zagwizdał po raz ostatni.
90+5' Z rzutu wolnego dośrodkował Filip Karbowy, a piłkę złapał Daniel Bielica.
90+5' żóta kartka Żółta kartka dla Mariusza Gabrycha za faul na Filipie Karbowym.
90+5' Po dośrodkowaniu Filipa Karbowego z rzutu wolnego piłkę na aut wybija jeden z graczy gospodarzy.
90+4' Patryk Mularczyk faulowany w środku boiska przez Radosława Kanacha.
90+3' Mariusz Gabrych zwiódł w polu karnym Tomasza Nawotkę i układał sobie piłkę do strzału, ale w porę interweniował Filip Karbowy.
90+2' Tomasz Hołota interweniując w polu karnym obił piłkę o nogi Adriana Danka i grę wznowi Krystian Stępniowski.
90+1' Z narożnika boiska dośrodkował Michał Walski, a sędzia przerwał grę gwizdkiem, bo dopatrzył się faulu któregoś z graczy gospodarzy.
90' doliczony czas +5
90' Michał Walski posłał piłkę z rzutu wolnego na bramkę Zagłębia, a Krystian Stępniowski wybił piłkę na róg.
89' Faul Tomasza Hołoty na Adrianie Danku około 30 metrów od bramki Zagłębia.
89' Faul w ataku Tomasza Hołoty na Damianie Chmielu.
87' Adrian Danek faulował wyprowadzającego piłkę z własnej połowy Filipa Karbowego.
86' Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rzutu rożnego w polu bramkowym faulowany był Krystian Stępniowski.
86' Róg dla Sandecji po interwencji Kacpra Łopaty.
85' Fabian Piasecki faulowany na własnej połowie przez Mateusza Klichowicza.
84' Sędzia Kornel Paszkiewicz podszedł do ławki Sandecji i pokazał żółtą kartkę jednemu z współpracowników Tomasza Kafarskiego.
84' Mateusz Klichowicz sfaulował Dawida Ryndaka.
83' Po rzucie rożnym dla Sandecji piłkę z dalszego słupka zgrywał Mateusz Klichowicz, a głową ze środka pola karnego strzelal Adrian Danek. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę złapał Krystian Stępniowski.
83' Dominik Kun uciekł Tomaszowi Nawotce, wpadł lewą stroną w pole karne i uderzył po ziemi. Krystian Stępniowski wybił piłkę na róg.
81' Damian Chmiel zagrał z rogu do Michała Walskiego, który dośrodkował na dalszy słupek, skąd niecelnie uderzał Adrian Basta.
81' Dawid Ryndak wybił piłkę na róg.
80' Filip Karbowy uderzył z rzutu wolnego nad murem. Zmierzającą do bramki piłkę odbił przed siebie Daniel Bielica, który interweniował również przy dobitce Patryka Mularczyka.
79' Filip Karbowy faulowany przez Radosława Kanacha 25 metrów od bramki.
78' Piotr Polczak poszedł w okolice pola karnego Sandecji, bo Zagłębie miało rzut wolny, ale skończyło się na faulu w ataku naszego stopera.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Tomasz Hołota za Bartłomieja Babiarza.
77' Mateusz Klichowicz szukał podania w polu karnym do Dominika Kuna, ale Piotr Polczak był dobrze ustawiony i przejął piłkę.
75' Fabian Piasecki faulowany w środku boiska.
75' Po golu dla Sandecji sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.
73' gol - piłka nożna 1:1 Z rzutu wolnego na bramkę Zagłębia uderzył Michał Walski. Piłka przeszła obok muru, ale Krystian Stępniowski zdołał ją odbić. Wybita futbolówka trafiła poza pole karne do nieobstawionego Dominika Kuna, który uderzył na bramkę i tym razem nasz bramkarz nie zdołał już nas uchronić przed stratą gola.
72' Mariusz Gabrych faulowany przez Piotra Polczaka około 25 metrów od bramki.
70' zmiana Ostatnia zmiana w Sandecji - Adrian Danek za Kamila Ogorzałego.
70' Po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rzutu wolnego niecelnie główkował Dawid Szufryn.
69' Piotr Polczak interweniował przy bocznej linii boiska i faulował rywala.
69' Tomasz Nawotka gra teraz na lewej obronie, a Patryk Mularczyk na lewej pomocy.
69' Mateusz Klichowicz strzelił z około 18 metrów bardzo daleko od bramki.
68' Fabian Piasecki faulował w ataku Dawida Szufryna.
67' Dośrodkowanie Damiana Chmiela z rogu, małe zamieszanie w polu karnym i w końcu sytuację wyjaśnia wybicie Fabiana Piaseckiego.
66' Lewą nogą zza pola karnego przymierzył Michał Walski i kolejną świetną interwencją popisał się Krystian Stępniowski. Róg dla Sandecji.
65' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Patryk Mularczyk za Rafała Grzelaka.
65' Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z prawego skrzydła Krystian Stępniowski wypiąstkował piłkę z pola bramkowego, futbolówka trafiła do Radosława Kanacha, który uderzył głową z około 11 metrów i trafił w poprzeczkę.
64' Po stracie piłki przez Filipa Karbowego akcję gości powstrzymał faulem Dawid Ryndak.
63' Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela do strzału głową z około 7 metrów doszedł Michal Piter-Bucko, ale na nasze szczęście nie trafił w światło bramki.
62' Po akcji Dominika Kuna Dawid Ryndak wybija piłkę na róg.
62' Dawid Ryndak dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, a Fabian Piasecki upadł przy próbie dojścia do piłki.
60' Faul Dawida Ryndaka na Dominiku Kunie.
60' W środku boiska Damian Chmiel sfaulował Filipa Karbowego.
59' Damian Chmiel w polu karnym Zagłębia uciekł Rafałowi Grzelakowi, ale skutecznie interweniował Kacper Łopata.
57' Fatalne dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła. Piłka wylatuje poza boisko.
57' Damian Chmiel faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
56' Michal Piter-Bucko wypuścił na lewym skrzydle Kamila Ogorzałego, ale ten okazał się za wolny, aby dojść do piłki.
55' Michal Piter-Bucko dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę ze spokojem złapał Krystian Stępniowski.
54' Mateusz Klichowicz sfaulował Tomasza Nawotkę.
53' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Tomasz Nawotka za Wojciecha Słomkę.
51' Faul Wojciecha Słomki na Damianie Chmielu.
51' Chwila przerwy w grze, bo Krystian Stępniowski potrzebował skorzystać z pomocy fizjoterapeuty po tych interwencjach, ale gramy dalej.
49' Ależ okazje dla Sandecji! Trzy razy w jednej akcji mógł paść gol. Dwa razy fantastycznie bronił Krystian Stępniowski, który odbijał piłki po strzałach z bliska Dominika Kuna i Kamila Ogorzałego, a po uderzeniu Mariusza Gabrycha z około 8 metrów piłka poleciała nad bramką.
48' Szymon Pawłowski uniknął pułapki ofsajdowej, ale wdał się w drybling w polu karnym i stracił płkę.
47' Mariusz Gabrych uderzył lewą nogą z prawej strony pola karnego w krótki róg - broni Krystian Stępniowski.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Sandecji przed drugą połową - Mariusz Gabrych za Jana Kuźmę i Miłosz Klichowicz za Macieja Korzyma
45+1' gwizdek Sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.
45+1' Maciej Korzym dośrodkował lewą nogą z prawej strony boiska, ale piłka opuściła murawę.
45+1' Piotr Polczak nie pozwolił Maciejowi Korzymowi na oddanie strzału głową z pola karnego.
44' W środku boiska Radosław Kanach faulował Szymona Pawłowskiego.
44' Sędzia przerwał grę, bo na murawie leżał Szymon Pawłowski, ale nasz kapitan się już podniósł i gramy dalej.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Walskiego za faul na Mateuszu Szwedzie.
42' Dawid Ryndak wybił z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z prawego skrzydła.
41' Wojciech Słomka odebrał piłkę atakującemu prawą stroną boiska Damianowi Chmielowi.
40' Szymon Pawłowski krótko z rogu do Wojciecha Słomki, który zagrał lewą nogą w pole karne, ale tam było już za wielu graczy Sandecji.
40' Dośrodkowanie Dawida Ryndaka w kierunku Fabiana Piaseckiego. Piłkę na róg wybił Dawid Szufryn.
39' Michał Walski z około 20 metrów uderzył nad bramką.
38' Kolejna piłka posłana z rogu przez Szymona Pawłowskiego do Piotra Polczaka, ale tym razem nasz stoper faulował.
38' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego głową strzela Piotr Polczak. Zmierzającą do bramki piłkę na róg wybija Michal Piter-Bucko
37' Fabian Piasecki wybija piłkę z pola karnego po rogu i Zagłębie rusza z kontrą. Szymon Pawłowski podaje do Mateusza Szweda, który jest powstrzymany przez Dawida Szufryna. Mamy róg.
37' Dwa strzały gospodarzy blokowane przez Kacpra Łopatę. Najpierw odbija piłkę po uderzeniu Dominika Kuna, a potem po dobitce Radosława Kanacha jest róg.
36' Filip Karbowy wyjaśnia sytuację w polu karnym i wybija piłkę do przodu.
34' Z rogu dośrodkował Damian Chmiel. O piłkę walczyli Rafał Grzelak i Dawid Szufryn i to gracz Sandecji wybił futbolówkę głową na aut.
34' Po podaniu w pole karne w wykonaniu Jana Kuźmy piłkę na rzut rożny wybił Rafał Grzelak.
33' Kamil Ogorzały faulował w ataku Wojciecha Słomkę.
33' Bartłomiej Babiarz sfaulował Radosława Kanacha.
30' Gramy dalej!
29' Przerwa na uzupełnienie płynów.
28' Po dośrodkowaniu Dawida Szufryna z własnej połowy Dawid Ryndak zgrał piłkę głową do Krystiana Stępniowskiego.
27' Filip Karbowy faulowany przy wyprowadzaniu piłki za polem karnym Zagłębia.
26' Po dośrodkowaniu Michała Walskiego z lewego skrzydła żaden z graczy Sandecji nie zamknął akcji w polu bramkowym.
25' Kamil Ogorzały na spalonym po dośrodkowaniu Adriana Basty.
24' Rafał Grzelak przedarł się lewą stroną boiska i dośrodkował niemal z końcowej linii. Piłkę złapał Daniel Bielica.
23' Po dośrodkowaniu Adriana Basty z prawego skrzydła niecelnie główkował Dominik Kun.
21' żóta kartka Żółta kartka dla Wojciecha Słomki za faul na Damianie Chmielu.
18' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu w polu karnym Sandecji powstało małe zamieszanie. Fabian Piasecki najpierw upadł, a potem się podniósł i sfaulował rywala.
17' Szymon Pawłowski dogrywał z prawego skrzydła w pole karne do Mateusza Szweda. Piłkę na rzut rożny zdołał wybić Dawid Szufryn.
17' Po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z prawego skrzydła piłkę wybił głową Kacper Łopata.
16' Mateusz Szwed faulował Dominika Kuna przy bocznej linii boiska.
14' W Sandecji chyba nie mają żadnych trenerów od analizy przeciwnika. Jak można było dopuścić Filipa Karbowego do takiej sytuacji strzeleckiej?
12' gol - piłka nożna 0:1 Z rzutu rożnego przed pole karne zagrał Szymon Pawłowski. Filip Karbowy był zupełnie nieobstawiony na 25. metrze od bramki. Uderzył prawą nogą i pokonał Daniela Bielicę.
12' Po strzale Filipa Karbowego zza pola karnego piłka odbija się ryksozetem i mija bramkę. Mamy róg.
11' Z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Pawłowski, a piłkę z pola karnego wybił Dawid Szufryn.
11' Filip Karbowy faulowany z prawej strony boiska
11' Wrzutka Filipa Karbowego w pole karne, a walczący o piłkę Piotr Polczak upadł na murawę i nie sięgnął piłki.
11' Szymon Pawłowski dośrodkował na bliższy słupek, a piłkę wybił Damian Chmiel.
10' Adrian Basta blokuje wrzutkę Wojciecha Słomki i mamy pierwszy róg w meczu.
9' Jan Kuźma zbyt wysoko uniósł nogę w polu karnym Zagłębia i sfaulował Rafała Grzelaka.
7' Damian Chmiel wykorzystał zawahanie w naszej obronie, przejął piłkę na prawej stronie boiska, wpadł w pole karne i uderzył na bramkę. Piłkę odbił Krystian Stępniowski.
6' Z prawej strony boiska dośrodkował Adrian Basta, a piłkę w polu bramkowym pewnie złapał Krystian Stępniowski.
5' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego i piłka złapana przez Daniela Bielicę.
4' Rafał Grzelak faulowany przez Damiana Chmiela.
2' Rafał Grzelak dziś gra na lewej stronie obrony, a Kacper Łopata w środku, na pozycji, na której w poprzednich meczach grał "Grzelu". Na lewej pomocy Wojciech Słomka.
1' Gramy! Zaczęła się pierwsza połowa meczu!
0' 15:57 Po piłkarzach Zagłębia na murawę wyszli ubrani w czarno-białe pasiaste koszulki i białe spodenki nowosądeczanie. Za chwilę ruszamy!
0' 15:55 Przypominamy również o tym, że nasza strona ma profil na Twitterze - @100Zaglebie. Zachęcamy do śledzenia i komentowania tam, a także na Facebooku i oczywiście na naszym forum. A w Nowym Sączu już na murawie pojawili się piłkarze z Sosnowca, którzy wystąpią dziś w jednolitych czerwonych strojach.
0' 15:50 Przypominamy, że dzisiejszego meczu nie można obejrzeć w Polsacie Sport. Pozostaje tylko transmisja z jednej kamery, bez komentarza i bez powtórek w serwisie IPLA.TV albo nasza relacje tekstowa ze stadionu w Nowym Sączu.
0' 15:45 Sytuacja w tabeli jest bardzo napięta i skomplikowana. Zagłębie jest w niebezpiecznej strefie, bo musi uważać na to, żeby nie spaść z I ligi, a jednocześnie ma szanse na to, aby zakwalifikować się do barażów o awans do Ekstraklasy. Do końca sezonu pozostało sześć meczów. Można w nich zdobyć 18 punktów i jeśli do 37 punktów, które Zagłębie zgromadziło do tej pory, dodamy 18, to mamy 55 i to da co najmniej 6 miejsce. Patrząc z drugiej strony - 37 punktów nie gwarantuje utrzymania i potrzeba jeszcze przynajmniej 6, a najlepiej więcej punktów.
0' 15:40 W wyjściowej jedenastce Zagłębia mamy dziś samych Polaków. Po raz ostatni, a zarazem jedyny w tym sezonie, składem złożonych z samych Polaków graliśmy w 16. kolejce tego sezonu, w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec. W zeszłym sezonie, podczas gry w Ekstraklasie, nie było ani jednego meczu, w którym w pierwszej jedenastce Zagłębia grali sami Polacy.
0' 15:30 Obie ekipy już się rozgrzewają na płycie nowosądeckiego stadionu. Jest ciepło, ale nie upalnie. Na termometrze około 25 stopni i momentami wieje dosyć ożywczy wiatr. Piłkarze chyba nie powinni dzisiaj narzekać na warunki atmosferyczne. Taka aura powinna towarzyszyć do końca meczu, jeśli wierzyć synoptykom i ich prognozom.
0' 15:25 Znamy już skład, jaki na dzisiejsze spotkanie wystawił trener Krzysztof Dębek. Szkoleniowiec sosnowiczan dokonał czterech zmian w pierwszej jedenastce. Kontuzjowanego Kacpra Chorążkę zastąpił Krystian Stępniowski, który wcześniej z powodu kontuzji stracił miejsce w składzie na rzecz młodszego kolegi. Za pauzującego za cztery żółte kartki Markasa Benetę zagra Dawid Ryndak, a za Kacpra Radkowskiego jego imiennik, Kacper Łopata, dla którego jest to pierwszy występ za kadencji Krzysztofa Dębka. Na lewej pomocy w miejsce Tomasza Nawotki wystąpi natomiast Wojciech Słomka.
0' 15:15 Dzień dobry! W środowe popołudnie witamy z Nowego Sącza i zapraszamy na relację z meczu 29. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Zagłębiem Sosnowiec
Galeria zdjęć z Nowego SączaGaleria zdjęć z Nowego Sącza Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy Sandecją Nowy Sącz a Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 44 fotografie. » Czytaj więcej
Rytm zachowanyRytm zachowany Zagłębie zremisowało w Nowym Sączu 1:1 i utrzymało rytm "zwycięstwo-porażka-remis", w jakim gra w 2020 roku. Jedyną bramkę dla sosnowiczan strzelił w 12. minucie Filip Karbowy, a od porażki uchronił nas Krystian Stępniowski. » Czytaj więcej