2020-06-17, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:2(0:2)
Radomiak Radom
Stroje: zielone (4-5-1)
12. Kacper Chorążka 16. Dawid Ryndak 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak 29. Markas Beneta 7. Tomasz Nawotka (77' 9. Mateusz Szwed) 6. Bartłomiej Babiarz 21. Tomasz Hołota (46' 99. Fabian Piasecki) 14. Filip Karbowy 30. Patryk Małecki 18. Rubio (62' 8. Szymon Pawłowski)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 5. Kacper Łopata 11. Patryk Mularczyk 20. Jakub Sinior 22. Quentin Seedorf 98. Wojciech Słomka   Trener: Krzysztof Dębek
0:1 - Meik Karwot 2' 0:2 - Rafał Makowski 34' 1:2 - Fabian Piasecki 67' 2:2 - Fabian Piasecki 88'
24' Markas Beneta 36' Patryk Mikita 58' Patryk Małecki 79' Meik Karwot 82' Maciej Świdzikowski 90' Rafał Grzelak
1. Cezary Miszta 14. Damian Jakubik 4. Maciej Świdzikowski 16. Mateusz Cichocki 33. Dawid Abramowicz 7. Mateusz Michalski (70' 8. Mateusz Lewandowski) 11. Michał Kaput 55. Meik Karwot 10. Rafał Makowski 77. Patryk Mikita (46' 6. Adam Banasiak) 22. Maciej Górski (68' 70. Merveille Fundambu)   Rezerwowi: 30. Mateusz Kryczka 20. Kacper Pietrzyk 27. Damian Nowak 90. Jakub Nowakowski 97. Dominik Sokół   Trener: Dariusz Banasik
Sędziowie: Marek Opaliński (Legnica) - Michał Hnatkiewicz (Wrocław), Łukasz Sobiło (Legnica). Techniczny: Marcin Kochanek (Opole)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę.
90+3' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z prawego skrzydła głową strzelał Meik Karwot. Kacper Chorążka odbija piłkę.
90+3' Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z lewego skrzydła, a Piotr Polczak interweniował w polu bramkowym.
90+2' Z rzutu wolnego w pole karne zagrał Szymon Pawłowski, a Fabian Piasecki przegrał powietrzną walkę.
90+1' Meik Karwot sfaulował Szymona Pawłowskiego.
90+1' Po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza z rzutu wolnego w polu karnym Zagłębia faulowany był Markas Beneta.
90' doliczony czas +3
90' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za faul na Rafale Makowskim.
88' gol - piłka nożna 2:2 Dawid Ryndak podał do przodu w stronę Mateusza Szweda, który z prawej strony pola karnego obsłużył podaniem Fabiana Piaseckiego, a ten strzałem lewą nogą z około 8 metrów doprowadził do wyrównania.
88' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła i piłkę na 8. metrze łapie Cezary Miszta.
86' Rafał Makowski uderzył ekko po ziemi z około 20 metrów. Broni Kacper Chorążka.
85' Michał Kaput na środkowej linii boiska sfaulował Filipa Karbowego.
84' W środku boiska faulowany był Adam Banasiak.
84' Poprawa pogody była tylko chwilowa. Znowu leje.
83' Rafał Makowski nie doszedł w polu karnym do podania Merveille'a Fundambu.
83' Z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Pawłowski, a piłkę wybił Dawid Abramowicz.
82' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Świdzikowskiego za faul na Fabianie Piaseckim.
81' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu główkował Rafał Grzelak. Broni Cezary Miszta.
81' Szybko rozegrany róg. Szymon Pawłowski do Patryka Małeckiego, ten do Fabiana Piaseckiego i będzie kolejny korner po interwencji obrońcy Radomiaka
81' Szymon Pawłowski obił Adama Banasiaka i wywalczył róg.
80' Pogoda się już poprawiła.
80' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z rzutu wolnego. Próba dogrania piłki przed bramkę przez Fabiana Piaseckiego i skuteczna interwencja Mateusza Cichockiego.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Meika Karwota za faul na Filipie Karbowym.
79' Mateusz Szwed na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
77' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Tomasza Nawotkę.
76' Po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza z rogu piłkę wybija Dawid Ryndaka, a Adam Banasiak kiksuje przy próbie dobitki.
76' Kolejny róg dla gości.
75' Kacper Chorążka piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza z rogu, a dobitka Merveille'a Fundambu trafia w Piotra Polczaka.
75' Po akcji Dawida Abramowicza i dośrodkowaniu z lewego skrzydła piłka odbija się od Dawida Ryndaka i wychodzi na róg.
74' Faul Bartłomieja Babiarza na Mateuszu Lewandowskim.
74' Cezary Miszta łapie piłkę dośrodkowaną przez Dawida Ryndaka.
72' Filip Karbowy faulowany przez Merveille'a Fundambu.
70' zmiana Mateusz Lewandowski wszedł za Mateusza Michalskiego.
70' Bramka Fabiana Piaseckiego niemal identyczna jak w meczu ze Stomilem Olsztyn. To był trzynasty w tym sezonie gol "Piaska"
69' Po dośrodkowaniu Adama Banasiaka z lewego skrzydła główkował Maciej Świdzikowski. Broni Kacper Chorążka.
68' zmiana Druga zmiana w Radomiaku - Merveille Fundambu za Macieja Górskiego.
67' gol - piłka nożna 1:2 Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła piłkę z bliska głową do bramki skierował Fabian Piasecki.
66' Po zagraniu Szymona Pawłowskiego na spalonym był Fabian Piasecki.
66' Maciej Górski sfaulował w ataku Markasa Benetę.
65' Bartłomiej Babiarz ze środka boiska zagrał w pole karne w kierunku nadbiegającego Tomasza Nawotki. Szybszy Cezary Miszta.
63' Próba podania Szymona Pawłowskiego w pole karne do Tomasza Nawotki. Futbolówka zagrana była jednak za mocno.
63' Dawid Ryndak sfaulował Adama Banasiaka.
62' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Szymon Pawłowski za Rubio.
62' Cezary Miszta łapie piłkę dośrodkowaną przez Dawida Ryndaka z prawego skrzydła.
61' Podanie w pole karne Radomiaka i na śliskiej murawie Cezary Miszta uprzedził Rubio.
61' Pogoda nie sprzyja graniu w piłkę.
60' Dawid Ryndak przerywa akcję Radomiaka w polu karnym.
59' Ale się rozpadało w Sosnowcu.
58' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Małeckiego, ale nie bardzo wiemy za co. Czyżby za próbę wymuszenia rzutu wolnego?
57' Dośrodkowanie Dawida Abramowicza z lewej strony pola karnego. Rykoszet od Dawida Ryndaka i interwencja Kacpra Chorążki.
56' Prezes Radomiaka znany jako "Pan Sławek" ogląda mecz na stojąco i z telefonem przy uchu.
55' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu piłka trafiła w twarz Markasa Benetę.
55' Dawid Abramowicz blokuje dośrodkowanie Tomasza Nawotki i mamy rzut rożny.
54' Filip Karbowy z rzutu wolnego uderzył wysoko nad bramką.
53' Filip Karbowy faulowany około 25 metrów od bramki.
53' Patryk Małecki dośrodkował z rzutu wolnego, a piłkę z pola karnego wybił Maciej Świdzikowski.
52' Dawid Abramowicz przy bocznej linii boiska odepchnął Tomasza Nawotkę.
51' Mateusz Michalski po akcji prawą stroną wpadł w pole karne i się wywrócił, ale nie było faulu.
49' Po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza z rzutu wolnego główkował Maciej Świdzikowski. Broni Kacper Chorążka.
49' Markas Beneta sfaulował Macieja Górskiego i na szczęście skończyło się tylko na reprymendzie arbitra, a nie na drugiej żółtej kartce od arbitra.
48' Po podaniu Patryka Małeckiego w pole karne, Rubio pomagał sobie ręką.
47' Nad Stadion Ludowy nadciągają ciemne chmury.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana W Radomiaku Adam Banasiak wszedł za Patryka Mikitę.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową spotkania - Fabian Piasecki za Tomasza Hołotę.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Z przykrością trzeba przyznać, że gramy beznadziejnie i 0:2 to zdecydowanie najniższy wymiar kary.
45' Rafał Grzelak przerwał wślizgiem akcję Rafała Makowskiego.
43' Patryk Małecki na spalonym.
42' Markas Beneta za mocno w pole karne w kierunku Filipa Karbowego.
41' Rubio z około 30 metrów strzelił wysoko nad bramką.
40' Z 20 metrów uderzał Mateusz Michalski. Broni Kacper Chorążka.
39' Po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka z lewego skrzydła piłkę łapie Cezary Miszta.
38' Meik Karwot sfaulował Tomasza Nawotkę.
37' Z rzutu wolnego z około 25 metrów prawą nogą uderzał Filip Karbowy. Broni Cezary Miszta.
36' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Mikity za faul na Tomaszu Nawotce.
34' gol - piłka nożna 0:2 Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Piotr Polczak przepuszcza piłkę w polu karnym. Dopada do niej Mateusz Michalski, wycofuje do Rafała Makowskiego, a ten strzałem prawą nogą z około 14 metrów pokonał Kacpra Chorążkę.
32' Damian Jakubik zagrał prostopadłą piłkę w kierunku Macieja Górskiego, którego zastopował Rafał Grzelak.
31' Dawid Ryndak na spalonym.
28' Patryk Małecki podał w polu karnym do Markasa Benety, który uderzył prawą nogą z lewej strony pola bramkowego. Piłka minęła już Cezarego Misztę, ale z interwencją zdążył Mateusz Cichocki. W tej sytuacji Benecie "zabrakło" lewej nogi, bo trzeba było uderzać właśnie z lewej.
27' Na spalonym Patryk Małecki.
26' Dośrodkowanie Damiana Jakubika z prawego skrzydła i pewny chwyt Kacpra Chorążki.
25' Zbyt mocne podanie Dawida Ryndaka w kierunku Rubio. Piłkę przejmuje Cezary Miszta.
24' żóta kartka Żółta kartka dla Markasa Benety za faul na Mateuszu Michalskim.
23' Faul Macieja Górskiego na Rafale Grzelaku.
22' Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole karne Zagłębia. Sytuację wyjaśnił wybiciem Patryk Małecki.
21' Po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Filip Karbowy.
20' Mateusz Cichocki faulowany przez Tomasza Hołotę.
19' Po przerzucie Rubio ze środka boiska piłka trafia prosto w ręce Cezarego Miszty.
17' Po rajdzie Tomasza Nawotki prawą stroną i dośrodkowaniu na 16. metr, niecelnie uderzał Patryk Małecki.
16' Patryk Mikita faulowany przez Tomasza Hołotę w środku boiska.
15' Za nami kwadrans gry. Zagłębie bez żadnego oddanego strzału, a goście zdążyli już oddać cztery celne strzały na bramkę Kacpra Chorążki, z których jeden zakończył się bramką.
14' Damian Jakubik przerwał akcję Filipa Karbowego lewą stroną boiska.
13' Filip Karbowy faulowany przez Michała Kaputa.
12' Po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza z lewego skrzydła z pola karnego główkował Maciej Górski. Broni Kacper Chorążka.
11' Obejrzeliśmy powtórki bramki dla Radomiaka Radom i wydaje nam się, że chyba bramkarz powinien zachować się lepiej w tej sytuacji.
9' Kacper Chorążka wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza. Z około 20 metrów uderzał lewą nogą Mateusz Michalski i nasz bramkarz pewnie złapał futbolówkę.
8' Po dośrodkowaniu Dawida Abramowicza z rogu interwencja w polu karnym jednego z naszych graczy i kolejny róg.
7' Po podaniu Patryka Mikity Rafał Makowski okazał się silniejszy od Dawida Ryndaka, wpadł w pole karne i oddał strzał na bramkę. Kacper Chorążka sparował piłkę na róg.
7' Patryk Mikita sfaulował w ataku Tomasza Nawotkę.
5' Zagłębie po raz pierwszy od meczu 18. kolejki w Bielsku-Białej straciło bramkę w meczu jako pierwsze.
2' gol - piłka nożna 0:1 Dawid Abramowicz wrzucił z rzutu rożnego na bliższy słupek, a Meik Karwot sprytnym strzałem w długi róg pokonał Kacpra Chorążkę.
2' Po interwencji Piotra Polczaka w polu karnym Zagłębia goście mają rzut rożny.
2' Wśród około 30 osób, które zasiadły na trybunach Stadionu Ludowego jest m.in. Artur Derbin.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 15:55 Piłkarze Radomiaka jako pierwsi wbiegli na boisko z tunelu. Zaraz za nimi pojawili się zawodnicy Zagłębia, Kapitan Piotr Polczak wniósł piłkę i postawił ją na środkowym kole. Na końcu tunel opuścili sędziowie. Takie teraz są procedury w nowym reżimie sanitarnym.
0' 15:50 Przypominamy, że dzisiejszego meczu nie będzie można obejrzeć w Polsacie Sport. Przekaz z meczu (jedna kamera, brak komentarza) będzie dostępny nieodpłatnie w serwisie IPLA.TV. Przy okazji przypominamy, że nasz serwis ma od niedawna konto na Twitterze @100Zaglebie. Zapraszamy do śledzenia!
0' 15:45 Zagłębie i Radomiak zmierzyły się ze sobą jedenaście razy i aż siedem razy górą była nasza drużyna. W trzech spotkaniach padł remis, a zespół z Radomia wygrał tylko raz - w rundzie jesiennej obecnego sezonu. Po raz ostatni na Stadionie Ludowym graliśmy z Radomiakiem 17 września 2005 i wygraliśmy 4:0, a autorem wszystkich bramek był Przemysław Pitry.
0' 15:35 Dariusz Banasik po raz siódmy zmierzy się z Zagłębiem w roli trenera naszych przeciwników. Do tej pory wygrał jedno starcie, jedno zremisował, a w czterech doznał porażek. Co ciekawe, za każdym razem w starciach z zespołami Dariusza Banasika (3x Pogoń Siedlce, 2x Znicz Pruszków, 1x Radomiak Radom) drużynę z Sosnowca prowadził inny szkoleniowiec - Mirosław Smyła, duet Robert Stanek/Artur Derbin, Jacek Magiera, Piotr Mandrysz, Dariusz Dudek i Radosław Mroczkowski. Dziś naprzeciw Dariusza Banasika stanie Krzysztof Dębek.
0' 15:30 Były trener Zagłębia, trenujący dziś Radomiaka Radom, Dariusz Banasik, wystawił w pierwszej jedenastce dwóch byłych graczy naszego zespołu - Mateusza Cichockiego i Rafała Makowskiego. Adam Banasiak rozpocznie mecz na ławce rezerwowych, a dla Michała Grudniewskiego nie znalazło się miejsce w meczowej dwudziestce.
0' 15:20 Znamy już skład, jaki na dzisiejszy mecz desygnował trener Krzysztof Dębek. Po porażce w Bełchatowie trener uznał, że trzeba dokonać aż pięciu zmian w składzie. Na środku obrony zamiast Kacpra Radkowskiego zagra powracający po przerwie za cztery żółte kartki Piotr Polczak. Na prawą obronę wraca Dawid Ryndak. Zastąpił on w wyjściowej jedenastce Wojciecha Słomkę, a Markas Beneta zamienił strony i zagra na lewej obronie. Na prawej pomocy zamiast Mateusza Szweda wystąpi Tomasz Nawotka, dla którego będzie to pierwszy występ w wyjściowym składzie po restarcie rozgrywek. W środku pomocy od pierwszej minuty zagra Tomasz Hołota, który najprawdopodobniej zastąpi na pozycji Filipa Karbowego, który z kolei zostanie przesunięty nieco wyżej, na miejsce Patryka Mularczyka. I wreszcie w ataku - Rubio za Fabiana Piaseckiego.
0' 15:10 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 26. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Radomiakiem Radom.
Zdjęcia z meczu z RadomiakiemZdjęcia z meczu z Radomiakiem Zapraszamy do galerii zdjęć z meczu Zagłębia z Radomiakiem Radom, w której można obejrzeć aż 119 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z RadomiakiemKonferencja prasowa po meczu z Radomiakiem Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się trenerzy Krzysztof Dębek oraz Dariusz Banasik. » Czytaj więcej
Bramki z meczu Zagłębie - RadomiakBramki z meczu Zagłębie - Radomiak Na stronie Polsatu Sport można już obejrzeć bramki, które strzelono w meczu Zagłębia Sosnowiec z Radomiakiem Radom. » Czytaj więcej
Zaczęło lać, zaczęli grać...Zaczęło lać, zaczęli grać... Zagłębie do przerwy przegrywało z Radomiakiem 0:2, ale w drugiej połowie, która toczyła się w ulewnym deszczu, zdołało doprowadzić do remisu po dwóch trafieniach Fabiana Piaseckiego. » Czytaj więcej