2020-02-29, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Legnica
Miedź Legnica
0:2(0:0)
1. Łukasz Załuska 23. Paweł Zieliński 26. Božo Musa 44. Adam Chrzanowski 33. Artur Pikk 8. Marquitos 14. Omar Santana (71' 9. Dawid Kort) 87. Josip Šoljić 22. Joan Roman 10. Jakub Łukowski (85' 27. Patryk Makuch) 21. Kacper Kostorz   Rezerwowi: 32. Mateusz Hewelt 2. Marcin Pietrowski 11. Carlos Heredia 13. Adrian Purzycki 19. Grzegorz Bartczak 25. Nemanja Mijušković 70. Maciej Śliwa  Trener: Dominik Nowak
0:1 - Rafał Grzelak 56' 0:2 - Patryk Mularczyk 72'
22' Rafał Grzelak 26' Josip Šoljić 45' Bartłomiej Babiarz 47' Markas Beneta 90' Dawid Kort
13. Krystian Stępniowski 29. Markas Beneta 5. Kacper Łopata 27. Rafał Grzelak 98. Wojciech Słomka 7. Tomasz Nawotka 6. Bartłomiej Babiarz (90+2' 17. Kacper Radkowski) 20. Jakub Sinior 14. Filip Karbowy (67' 11. Patryk Mularczyk) 30. Patryk Małecki 8. Szymon Pawłowski (67' 18. Rubio)   Rezerwowi: 12. Kacper Chorążka 9. Mateusz Szwed 16. Dawid Ryndak 22. Quentin Seedorf 25. Piotr Polczak 70. Miguel Quintais   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Zbigniew Dobrynin (Łódź) - Piotr Szubielski (Łódź), Paulina Baranowska (Toruń) Techniczny: Konrad Gawroński (Łódź)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 36 sekundach gry kończy się druga połowa meczu. Pięknie nam się zaczęła wiosna.
90+5' Patryk Małecki na spalonym.
90+4' "Śpiewajmy hej sia la la, Zagłębie trzy punkty ma, w Legnicy wspaniała gra" - niesie się z sektora za bramką Zagłębia.
90+4 ' Rubio faulował w ataku Adama Chzanowskiego.
90+2' Patryk Makuch faulowany przez Wojciecha Słomkę.
90+2' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Kacper Radkowski za Bartłomieja Babiarza.
90+1' Faul Marquitosa na Patryku Mularczyku.
90' Patryk Małecki faulowany przez Marquitosa.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Korta za faul na Tomaszu Nawotce.
88' Rubio faulowany na połowie Miedzi.
87' Łukasz Załuska z kłopotami łapie piłkę po dośrodkowaniu Wojciecha Słomki z lewego skrzydła.
85' zmiana Patryk Makuch zmienił Jakuba Łukowskiego.
85' Na spalonym Artur Pikk.
85' Po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego piłkę wybija z pola karnego Markas Beneta.
84' Sędzia nie zauważył ostrego wejścia Josip Šoljicia w Tomasza Nawotkę. Nasza ławka znowu zdenerwowana.
81' Po dośrodkowaniu Dawida Korta interweniuje głową Tomasz Nawotka, a następnie Jakub Łukowski fauluje Bartłomieja Babiarza.
81' Z boku boiska Patryk Mularczyk sfaulował Marquitosa.
81' Jakub Łukowski uderzył lekko nad murem. Piłkę sparował Krystian Stępniowski.
80' Marquitos faulowany przez Jakuba Siniora 27 metrów od bramki.
79' Rubio podał w pole karne do Patryka Małeckiego, a ten nie zdołał przedryblować Josipa Šoljicia
79' Wojciech Słomka umiejętnie blokował Pawła Zielińskiego w polu karnym Zagłębia.
78' Nad stadionem pojawiło się słońce i teraz trochę świeci w oczy piłkarzom Zagłębia.
76' Joan Roman stracił piłkę na rzecz Kacpra Łopaty przed polem karnym Zagłębia, a potem sfaulował naszego gracza.
74' Gramy!
74' Gra nie została jeszcze wznowiona po bramce, bo opatrywany w polu karnym jest Robert Pikk.
72' gol - piłka nożna 0:2 Co za akcja! Tomasz Nawotka rozpędził się prawym skrzydłem i podał piłkę w pole karne do Patryka Małeckiego, a ten wyłożył futbolówkę przed bramkę do Patryka Mularczyka, który dopełnił formalności.
72' Kacper Łopata wybija piłkę z pola karnego po rzucie rożnym.
71' Patryk Małecki przerwał akcję Pawła Zielińskiego wybiciem piłki na róg
71' zmiana Pierwsza zmiana w Miedzi - Dawid Kort za Omara Santanę.
71' Marquitos faulowany przez Jakuba Siniora.
69' Po wrzutce Jakuba Łukowskiego z rzutu wolnego minimalnie niecelnie główkował Bożo Musa.
69' Marquitos faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
68' Po zejściu Szymona Pawłowskiego kapitańską opaskę przejął Rafał Grzelak.
67' zmiana I od razu druga zmiana - Patryk Mularczyk za Filipa Karbowego.
67' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Rubio za Szymona Pawłowskiego.
66' Kacper Łopata przejął piłkę zagrywaną w pole karne przez Joana Romana.
66' Po dośrodkowaniu Joana Romana z rzutu wolnego główkował Adam Chrzanowski. Broni Krystian Stępniowski.
65' Jakub Łukowski faulowany około 30 metrów od bramki.
63' Kacper Kostorz z lewego skrzydła zagrywał w stronę Marquitosa i znowu akcję przerwał Wojciech Słomka.
63' Kacper Kostorz wypuścił Marquitosa, który szykował się do strzału w polu karnym i został zastopowany przez Wojciecha Słomkę, który wybił mu piłkę.
62' Marquitos faulował Jakuba Siniora.
61' Filip Karbowy faulowany przez Artura Pikka.
60' Świetnie Zagłębie wyszło spod naporu Miedzi. Gospodarze w drugiej połowie mieli co najmniej trzy dogodne sytuacje do zdobycia bramki, a Zagłębie odpowiedziało raz, ale za to konkretnie.
59' Tomasz Nawotka opatrywany przez masażystów.
58' To trzeci gol Rafała Grzelaka w tym sezonie i drugi zdobyty bezpośrednio z rzutu wolnego.
56' gol - piłka nożna 0:1 Rafał Grzelak oddał strzał lewą nogą z rzutu wolnego. Piłka przeszła przez dziurę w murze i wpadła do siatki obok zaskoczonego Łukasza Załuski.
55' Szymon Pawłowski faulowany 25 metrów przed bramką przez Josipa Šoljicia
55' Bardzo ciekawie zaczęła się druga połowa meczu w Legnicy.
54' Gra przerwana przez sędziego, bo nie podnosi się leżący w polu karnym Miedzi Adam Chrzanowski.
53' Nie udało się Miedzi zaskoczyć sosnowiczan szybkim rozegraniem rogu.
53' Kacper Kostorz przymierzył z prawej strony pola karnego. Piłka odbiła się od nogi Rafała Grzelaka, a następnie na róg sparował ją Krystian Stępniowski.
52' Strzał Tomasza Nawotki z 20 metrów obroniony przez Łukasza Załuskę.
52' Kacper Łopata wybija piłkę po dośrodkowaniu Marquitosa z rogu.
51' Kacper Kostorz znalazł się z piłkę w polu karnym, ale tym razem nie strzelał, tylko podawał do Joana Romana, a akcję w ostatniej chwili przerwał wślizgiem Wojciech Słomka. Róg dla Miedzi.
50' Uff... Kacper Kostorz z prawej strony pola karnego wykłada piłkę Marquitosowi, który strzela na bramkę Krystiana Stępniowskiego. Nasz bramkarz odbija piłkę pod nogi Kostorza, a ten huknął w poprzeczkę.
50' Szymon Pawłowski dosyć łatwo zatrzymany przed polem karnym Miedzi przez Josipa Šoljicia
49' Patryk Małecki zwiódł Pawła Zielińskiego i dośrodkował w pole bramkowe. Piłkę łapie Łukasz Załuska.
47' żóta kartka Żółta kartka dla Markasa Benety za faul na Jakubie Łukowskim.
47' Łukasz Załuska łapie piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+4' gwizdek Po 48 minutach i 4 sekundach gry sędzia Zbigniew Dobrynin kończy pierwszą połowę, co zezłościło Dominika Nowaka, bo Miedź powinna mieć jeszcze róg. Patrząc na przebieg meczu, 0:0 nie jest złym wynikiem dla sosnowiczan. Gospodarze byli groźniejsi, oddali więcej strzałów, trafili w słupek i chyba powinni mieć rzut karny. Zagłębie poważnie zagroziło tylko raz, gdy Josip Šoljić wybił piłkę po strzale Patryka Małeckiego.
45+3' Filip Karbowy w środku boiska faulował Bożo Musę.
45+2' Kacper Kostorz i Rafał Grzelak upadają w walce o piłkę w polu karnym Zagłębia. Grę wznowi bramkarz sosnowiczan.
45+2' Szybkie rozegranie rzutu wolnego, ale Tomasz Nawotka traci piłkę podaną przez Szymona Pawłowskiego.
45+1' Filip Karbowy faulowany przez Josipa Šoljicia
45+1' Artur Pikk podał w pole karne do Joana Romana, ale ten był osaczony przez trzech rywali i nie zdołał oddać strzału.
45' doliczony czas +3
45' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Babiarza za faul na Omarze Santanie.
43' Po dośrodkowaniu Jakuba Łukowskiego z rzutu wolnego z około 10 metrów główkował Kacper Kostorz. Lekko, w środek bramki, broni Krystian Stępniowski.
42' Faul Markasa Benety na Marquitosie.
42' Kolejne dziś dośrodkowanie Patryka Małeckiego, po którym piłka wylatuje poza boisko.
40' Marquitos wrzucił piłkę z rogu na bliższy słupek. Josip Šoljić przedłużył podanie do zamykającego akcję na dalszym słupku Adama Chrzanowskiego, ale ten źle trafił w piłkę nogą.
39' Marquitos blokowany przez Wojciecha Słomkę i Miedź ma róg.
39' Tomasz Nawotka obił piłkę o nogi Artura Pikka i od bramki grę wznowi Zagłębie.
38' W środkowym kole Adam Chrzanowski został sfaulowany przez Bartłomieja Babiarza.
37' Paweł Zieliński faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
35' Joan Roman wpadł w pole karne i przymierzył w długi róg. Niewiele brakowało, aby trafił do siatki.
35' Z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Pawłowski, a Łukasz Załuska miał piłkę pod kontrolą i pozwolił jej wyjść poza boisko.
34' Josip Šoljić faulował Filipa Karbowego.
33' Złe dośrodkowanie Patryka Małeckiego z lewego skrzydła.
32' Bartłomiej Babiarz faulowany przez Omara Santanę.
31' Wiatr przegnał dym znad boiska i można grać dalej.
29' Przerwa na wietrzenie stadionu.
27' Na sektorze fanatyków Miedzi trwa racowisko.
27' Po dośrodkowaniu Filipa Karbowego z rzutu wolnego piłkę wybił poza boisko jeden z graczy Miedzi, ale sędzia tego nie zauważył, co wzburzyło Dariusza Dudka.
26' żóta kartka Josip Šoljić ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Pawłowskim.
25' Strzał Omara Santany zablokowany przez Jakuba Siniora.
25' Marquitos po akcji prawą stroną dośrodkował w pole karne, a Tomasz Nawotka uprzedził Jakuba Łukowskiego i wybił piłkę na aut.
23' Marquitos zdecydował się na bezpośredni strzał z rzutu wolnego, a Krystian Stępniowski sparował piłkę do boku.
22' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za faul na Marquitosie tuż przed polem karnym.
22' Jeszcze jeden róg dla sosnowiczan. Po rozegraniu piłki między Szymonem Pawłowskim i Filipem Karbowym piłkę blokuje Adam Chrzanowski.
21' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę z pola karnego wybija Bożo Musa.
21' Ależ okazja dla Zagłębia! Tomasz Nawotka po akcji środkiem boiska zagrał piłkę na lewą stronę pola karnego a Patryk Małecki przyjął futbolówkę i przymierzył do bramki. Piłka minęła Łukasza Załuskę, ale w ostatniej chwili, sprzed linii bramkowej na róg wybił ją Josip Soljić.
20' Tomasz Nawotka faulował w ataku Artura Pikka.
19' Fizjoterapeuci Zagłębia wbiegli na murawę, aby udzielić pomocy Filipowi Karbowemu.
18' Rafał Grzelak faulowany przez Kacpra Kostorza.
18' Josip Soljić faulował w ataku Wojciecha Słomkę.
17' Piłka wycofana z rogu do Wojciecha Słomki, który wrzuca w pole karne, a Bożo Musa skacze wyżej od Markasa Brnety
16' Strzał Wojciecha Słomki z 25 metrów zablokowany przez stojącego w polu karnym Adama Chrzanowskiego. Róg dla sosnowiczan.
15' Po dośrodkowaniu Marquitosa z około 14 metrów główkował Kacper Kostorz. Broni Krystian Stępniowski.
14' Faul Rafała Grzelaka na Joanie Romanie około 30 metrów od bramki Zagłębia.
12' Rafał Grzelak, aby zapobiec kontrze, fauluje piłkarza Miedzi przy wyprowadzaniu piłki z pola karnego.
12' Filip Karbowy wrzucił piłkę na bliższy słupek, ale Jakub Sinior nie dał rady w powietrzu Jakubowi Łukowskiemu.
12' Wojciech Słomka wywalczył pierwszy róg dla Zagłębia.
11' Z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Pawłowski, a Omar Santana wybił piłkę z pola karnego.
11' Szymon Pawłowski faulowany na połowie Miedzi.
10' Kacper Kostorz trafił w słupek z prawej strony pola karnego. Piłka trafiła potem pod nogi Pawła Zielińskiego, który uderzył z około 13 metrów za lekko, by zaskoczyć naszego bramkarza.
8' Sosnowiczanie poradzili sobie z dośrodkowaniem gospodarzy z rogu.
8' Róg dla Miedzi po interwencji Rafała Grzelaka.
7' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową Josipa Soljicia piłka chyba dotknęła w ręką jednego z naszych graczy. Miejscowi domagają się karnego, ale gwizdek sędziego milczy, a VAR nie działa w I lidze.
6' Bartłomiej Babiarz w środku boiska sfaulował Pawła Zielińskiego i sam przy tym ucierpiał.
4' Z około 25 metrów strzelał Jakub Łukowski. Piłkę odbił Krystian Stępniowski, a Markas Beneta wyekspediował ją na aut.
4' Jakub Łukowski podawał w stronę Kacpra Kostorza, a piłkę przejął Kacper Łopata.
2' Rzut wolny dla sosnowiczan. Po dośrodkowaniu Filipa Karbowego piłka mija bramkę.
1' gwizdek Gramy! Kacper Kostorz podał do Josipa Soljicia i rozpoczął się mecz w Legnicy.
0' 12:39 Trenerzy obu zespołów okazali się dżentelmenami i gdy witali się z sędziowską trójką, to jako pierwszej uścisnęli dłoń asystentce sędziego Paulinie Baranowskiej.
0' 12:37 Sędziowska trójka pod kierownictwem Zbigniewa Dobrynina wyprowadziła na murawę piłkarzy obi zespołów. Sosnowiczanie zagrają dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach, a Miedź cała na niebiesko.
0' 12:35 Pogoda w Legnicy zdecydowanie sprzyja graniu w piłkę. Jest 5 stopni, niebo lekko zachmurzone i niemal bezwietrznie. Wczesna godzina spotkania odpowiada wszystkim, którzy siedzą na trybunie głównej, bo o tej porze jeszcze słońce nie świeci w oczy. Za chwilę zaczynamy!
0' 12:30 Zagłębie po raz trzeci w historii gra o ligowe punkty 29 lutego. Wcześniej nasz zespół w tym szczególnym dniu miał okazję grać w 1976 i 2008. W obu przypadkach z Polonią Bytom w Ekstraklasie. Raz wygrał 1:0, a raz przegrał 0:1. Na kolejny występ 29 lutego przyjdzie nam czekać co najmniej cztery lata.
0' 12:25 W Legnicy pojawiła się liczna grupa kibiców Zagłębia, która już zaznaczyła swoją obecność śpiewem. Sosnowiczanie po raz piętnasty w historii, a po raz czternasty w XXI wieku grają w Legnicy. Nasz serwis może się pochwalić tym, że był na poprzednich trzynastu wyjazdach na Miedź. Na żaden inny stadion nie jeździliśmy tak często jak do Legnicy.
0' 12:20 Zagłębie nie przegrało czterech kolejnych meczów z Miedzią Legnica, w tym dwóch spotkań na wyjeździe. W poprzednim sezonie sosnowiczanie jedyne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli właśnie w Legnicy, gdzie 30 marca wygrali 2:0 po golach Giorgiego Gabedawy i Mateusza Moźdżenia, a trzy tygodnie później w grupie spadkowej Zagłębie zremisowało na legnickim stadionie 2:2 po dwóch trafieniach Vamary Sanogo. Ze składu, który wtedy grał w naszym zespole, dziś zostali już tylko Tomasz Nawotka i Szymon Pawłowski, a także Piotr Polczak, który zarówno wówczas, jak i dziś, zaczyna na ławce rezerwowych.
0' 12:10 Dwóch zawodników zadebiutuje dziś nie tylko w Zagłębiu, ale także w polskiej seniorskiej piłce. To Markas Beneta i Kacper Łopata. Dwóch kolejnych - Rubio i Miguel Quintais siedzi na ławce rezerwowych i czeka na debiut w Zagłębiu. Niespodzianką jest obecność w meczowej kadrze Dawida Ryndaka, który został wystawiony na listę transferową, nie był na zgrupowaniu, ani nie grał w sparingach, a dziś powrócił do zespołu.
0' 12:00 Ze stadionowych głośników słychać hymn Męskiego Grania 2019. "Życzymy sobie i Wam, by nas było stać na święty spokój" - niech to będzie mottem dla drużyny Zagłębia w tej rundzie wiosennej. Grajmy na tyle dobrze i zdobywajmy tak wiele punktów, aby mieć święty spokój i nie mieć problemów z wmieszaniem się do walki o utrzymanie, a jeśli się uda coś więcej, to tylko będzie lepiej.
0' 11:55 Są niespodzianki w składzie Zagłębia. W porównaniu do sparingu z Ruchem, który miał być próbą generalną przed dzisiejszym meczem, w jedenastce nie ma Piotra Polczaka i Mateusza Szweda. Na środku obrony gra przesunięty z lewej strony Rafał Grzelaka, którego z kolei zastąpił Wojciech Słomka. Na boku pomocy zamiast Mateusza Szweda wystąpi Tomasz Nawotka.
0' 11:45 Tęskniliście za rundą wiosenną? Jeśli tak, to mamy dla Was dobre wieści. Piłkarska zima w Fortuna i lidze się już skończyła i dziś rozpoczyna się pierwsza z czternastu wiosennych kolejek. Zaszczyt zainaugurowania pierwszoligowych zmagań w 2020 przypadł dwójce spadkowiczów - Miedzi Legnica i Zagłębiu Sosnowiec. Zapraszamy na relację z Legnicy.
Doping kibiców Zagłębia w LegnicyDoping kibiców Zagłębia w Legnicy Zapraszamy do obejrzenia ponad 20-minutowego filmu z dopingiem kibiców Zagłębia podczas wyjazdowego meczu z Miedzią Legnica. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z LegnicyGaleria zdjęć z Legnicy Jest już do obejrzenia pełna galeria zdjęć wykonanych podczas meczu Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec, a w niej aż 107 fotografii. Zapraszamy! » Czytaj więcej
Skrót meczu w LegnicySkrót meczu w Legnicy Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny trwający ponad 5 minut skrót meczu Miedzi Legnica z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w LegnicyKonferencja prasowa po meczu w Legnicy Na konferencji prasowej po wyjazdowym meczu Zagłębia Sosnowiec z Miedzią Legnica pojawili się Dariusz Dudek oraz Dominik Nowak. » Czytaj więcej
Piękny początek wiosny!Piękny początek wiosny! Po bramkach Rafała Grzelaka (56' - rzut wolny) i Patryka Mularczyka (72') Zagłębie Sosnowiec wygrało 2:0  inaugurujący rundę wiosenną wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica. » Czytaj więcej