2019-11-29, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:0(0:0)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
13. Krystian Stępniowski 7. Tomasz Nawotka 17. Kacper Radkowski 66. Płamen Kraczunow 27. Rafał Grzelak 11. Patryk Mularczyk (72' 9. Mateusz Szwed) 21. Tomasz Hołota 6. Bartłomiej Babiarz 8. Szymon Pawłowski (86' 77. Błażej Radwanek) 30. Patryk Małecki 99. Fabian Piasecki  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 14. Filip Karbowy 16. Dawid Ryndak 20. Jakub Sinior 25. Piotr Polczak 89. Hubert Sych 98. Wojciech Słomka   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Fabian Piasecki 78'
27' Piotr Wlazło 44' Tomasz Hołota 56' Marcin Wasielewski 65' Fabian Piasecki 84' Paweł Oleksy
0 słupki i poprzeczki 0
22. Karol Dybowski 23. Marcin Wasielewski 96. Przemysław Szarek 77. Artem Putiwcew 91. Paweł Oleksy 24. Ernest Terpiłowski (59' 33. Michał Orzechowski) 5. Vlastimir Jovanović 4. Piotr Włazło (78' 11. Patrik Misak) 10. Florin Purece 7. Roman Gergel 9. Matej Jelić (46' 21. Vladislavs Gutkovskis)   Rezerwowi: 12. Damian Pawelski 13. Mateusz Grzybek 19. Michal Bezpalec 20. Jacek Kiełb 27. Wojciech Kamiński 32. Jonathan de Amo   Trener: Waldemar Piątek
Sędziowie: Wojciech Krztoń (Olsztyn) - Krystian Mucha (Olsztyn), Dariusz Ignatowski (Bydgoszcz). Techniczny: Michalina Diakow (Konin)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu. Po raz pierwszy w historii wygrywamy z Bruk-Betem Termaliką.
90+3' Z rzutu wolnego w pole karne wrzucał Roman Gergel. Płamen Kraczunow interweniował w powietrzu, a potem poprawił na ziemi Tomasz Hołota.
90+3' Vladislavs Gutkovskis faulowany z boku boiska przez Rafała Grzelaka.
90+2' Mateusz Szwed w środku boiska faulował Florina Purece.
90+1' Fabian Piasecki w kontrze zbyt mocno zagrywa piłkę w kierunku Mateusza Szweda.
90' Vladislavs Gutkovskis na spalonym.
89' Błażej Radwanek faulował w ataku Vlastimira Jovanovicia.
88' Roman Gergel faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
87' Po zejściu Szymona Pawłowskiego obowiązki kapitana Zagłębia pełni Rafał Grzelak.
87' Patryk Małecki odebrał piłkę Michałowi Orzechowskiemu w okolicy pola karnego Zagłębia.
86' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Błażej Radwanek za Szymona Pawłowskiego.
86' Patryk Małecki zagrał w stronę Fabiana Piaseckiego, który po drodze potrącił Przemysława Szarka.
84' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłka przelatuje nad wszystkimi graczami zgromadzonymi w polu bramkowym.
84' żóta kartka Mateusz Szwed faulowany tuż przed polem karnym przez Pawła Oleksego. Żółta kartka dla lewego obrońcy gości.
83' Fabian Piasecki faulowany na własnej połowie przez Artema Putiwcewa.
81' Bartłomiej Babiarz przerwał akcję Patrika Misaka. Aut dla sosnowiczan.
81' Zagłębie po rzucie rożnym wycofało piłkę do bramkarza.
81' Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny dla sosnowiczan.
80' Kontra Zagłębia. Patryk Małecki w polu karnym zatrzymany przez Vlastimira Jovanovicia.
79' Fabian Piasecki strzelił swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie i trafił do siatki w trzecim kolejnym spotkaniu. W następnym na pewno nie trafi, bo nie zagra.
78' zmiana Patrik Misak wszedł za Piotra Wlazłę.
78' gol - piłka nożna 1:0 Patryk Małecki podawał z lewej strony pola karnego, a Fabian Piasecki wpakował piłkę do bramki z bliska.
77' Patryk Małecki wyłożył piłkę Mateuszowi Szwedowi, który znalazł się na 13. metrze. Doskoczył do niego Karol Dybowski i zablokował strzał.
75' Bartłomiej Babiarz podaniem zewnętrzną częścią stopy zagrał piłkę z własnej połowy do szarżującego lewym skrzydłem Patryka Małeckiego. "Mały" strzelił lewą nogą z pola karnego, mierzył w długi róg, ale chybił, choć chyba należał nam się w tej sytuacji róg.
74' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego piłkę zgrał Płamen Kraczunow, a Patryk Małecki strzelił obok bramki.
74' Strzał Patryka Małeckiego z lewej strony pola karnego zablokowany przez Marcina Wasielewskiego. Karolowi Dybowskiemu nie udało się uratować piłki przed rogiem.
73' Fabian Piasecki faulowany przez Marcina Wasielewskiego.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Patryka Mularczyka.
71' Vladislavs Gutkovskis na spalonym.
70' Zagłębie ruszyło z kontrą, miało liczebną przewagę, ale Patryk Mularczyk zamiast podawać do lepiej ustawionych kolegów zdecydował się podciągnąć z piłką pod pole karne. Tam ją stracił i jeszcze na domiar złego faulował rywala.
69' Z narożnika boiska wrzucał Florin Purece. Piłkę do przodu wybił Kacper Radkowski.
69' Po interwencji Kacpra Radkowskiego kolejny róg dla niecieczan.
68' Po dośrodkowaniu Romana Gergela piłkę poza pole karne wybija Płamen Kraczunow.
68' Florin Purece strzelił lewą nogą z około 25 metrów. Krystian Stępniowski sparował piłkę na róg.
67' Vlastimir Jovanović faulował Fabiana Piaseckiego przy bocznej linii boiska.
65' żóta kartka Fabian Piasecki po gwizdku sędziego kopnął piłkę, a potem jeszcze ruszył do sędziego z pretensjami i dostał żółtą kartkę. Brawo dla Fabiana, wiedział, że dziś się musi wykartkować.
65' Fabian Piasecki faulował w ataku Artema Putiwcewa.
63' Tomasz Hołota dośrodkował z prawej strony boiska, a Fabian Piasecki spudłował głową z około 6 metrów. Było blisko.
63' Piotr Wlazło faulowany przez Tomasza Hołotę.
62' Po podaniu Patryka Małeckiego z 18 metrów uderzał Szymon Pawłowski. Piłka trafiła pod nogi Tomasza Hołoty znajdującego się na 7. metrze, ale ten znajdował się na spalonym.
61' Po dośrodkowaniu Romana Gergela z rzutu wolnego niecelnie głową strzelał Artem Putiwcew.
60' Vladislavs Gutkovskis faulowany przy bocznej linii boiska przez Płamena Kraczunowa.
59' zmiana Druga zmiana w drużynie gości - Michał Orzechowski za Ernesta Terpiłowskiego.
57' Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego zza lewej bocznej linii pola karnego. Na piłkę w polu karnym nabiegał Fabian Piasecki. Przymierzył głową w kierunku dalszego słupka i posłał futbolówkę nad poprzeczką.
56' żóta kartka Żółta kartka dla Marcina Wasielewskiego za faul na Patryku Małeckim.
55' Florin Purece wrzucił piłkę z lewej strony boiska. Vladislavs Gutkovskis nie sięgnął piłki przed bramką, ale za nim był Ernest Terpiłowski, który oddał strzał na bramkę Zagłębia. Broni Krystian Stępniowski.
54' Z lewego skrzydła dośrodkował Florin Purece. Piłkę z pola karnego wybił Płamen Kraczunow.
53' Tomasz Hołota wybija piłkę po wrzutce Romana Gergela z rzutu rożnego. Po dobitce Vlastimira Jovanovicia piłka przelatuje daleko od bramki.
52' Ernest Terpiłowski po rajdzie prawym skrzydłem znalazł się w polu karnym. Dośrodkował i piłkę na róg zdołał wybić Rafał Grzelak.
51' Tomasz Nawotka faulowany przez Romana Gergela.
50' Rajd Pawła Oleksego lewą stroną boiska. Płaskie dośrodkowanie w pole karne i interwencja Kacpra Radkowskiego.
49' Roman Gergel dośrodkował z rzutu wolnego, a w polu karnym Zagłębia Przemysław Szarek sfaulował Fabiana Piaseckiego.
48' Bartłomiej Babiarz sfaulował Vladislavsa Gutkovskisa.
47' Tomasz Nawotka sfaulował w ataku Piotra Wlazłę.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' Pierwsza zmiana w ekipie gości. Za Mateja Jelicia wchodzi Vladislavs Gutkovskis.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45+2' Z rzutu rożnego dośrodkował Roman Gergel, a po strzale głową Piotra Wlazły na linii bramkowej interweniował Krystian Stępniowski.
45+1' Patryk Mularczyk blokuje wrzutkę Ernesta Terpiłowskiego. Róg dla BBT.
45' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Florin Purece. Zamykający akcję Piotr Wlazło uderzył głową w krótki róg. Piłkę przed siebie odbił Krystian Stępniowski, a potem odbiła się ona od gracza gości i wyszła poza boisko.
44' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Hołoty za faul na Florinie Purece.
43' Patryk Małecki po podaniu od Tomasza Hołoty ruszył prawą stroną boiska i podawał w pole bramkowe do Fabiana Piaseckiego. Piłkę wybił głową Przemysław Szarek.
42' Bartłomiej Babiarz chciał zaskoczyć rywali szybkim rozegraniem rzutu wolnego, ale zaskoczył tym swoich kolegów z zespołu.
42' Tomasz Nawotka faulowany przez Vlastimira Jovanovicia.
41' Rafał Grzelak przejął piłkę adresowaną przez Vlastimira Jovanovicia do Ernesta Terpiłowskiego.
40' Patryk Mularczyk po stracie piłki przez chwile nie wstawał z boiska. Sędzia przerwał grę, ale "Mularowi" udało się podnieść bez interwencji masażystów.
39' Zagłębie rusza z kontrą, w której Patrykowi Mularczykowi piłkę odbiera Marcin Wasielewski.
39' Z rzutu wolnego dośrodkował Florin Purece, a piłkę z pola karnego Zagłębia wybił Fabian Piasecki.
39' Florin Purece faulowany przez Płamena Kraczunowa na prawej stronie boiska.
37' Ernest Terpiłowski faulowany przez Rafała Grzelaka.
36' Po dośrodkowaniu Romana Gergela z lewego skrzydła Rafał Grzelak wygrywa powietrzny pojedynek z Ernestem Terpiłowskim.
34' Artem Putiwcew faulowany przez Bartłomieja Babiarza.
33' Ernest Terpiłowski powstrzymany na prawym skrzydle przez Rafała Grzelaka.
32' Roman Gergel pod naciskiem Kacpra Radkowskiego wyjechał z futbolówką poza końcową linią.
32' Karol Dybowski łapie piłkę dośrodkowaną z prawej flanki przez Patryka Małeckiego.
31' Patryk Mularczyk faulowany przez Piotra Wlazłę.
31' Patrzymy na to, co się dzieje na murawie i dochodzimy do wniosku, że to nie powinno się nazywać Fortuna I liga tylko Tortura I liga.
30' Fabian Piasecki na spalonym po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka.
28' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego w polu karnym gości faulował Kacper Radkowski.
28' Tomasz Nawotka faulowany przez Romana Gergela.
27' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Wlazły za faul na Tomaszu Hołocie.
26' Paweł Oleksy dośrodkował z lewego skrzydła tak profesjonalnie, że piłka wyszła poza boisko po drugiej stronie.
25' Piłka wycofana z narożnika boiska przez Szymona Pawłowskiego. Z lewego skrzydła wrzucał Bartłomiej Babiarz, a próbującego strzelać z 12 metrów Kacpra Radkowskiego zablokował Piotr Wlazło.
25' Patryk Małecki obił piłkę o nogi Przemysława Szarka i mamy drugi róg w meczu.
22' Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Szymon Pawłowski, a w walce o futbolówkę faulował ktoś z naszych zawodników.
22' Tomasz Hołota faulowany przez Piotra Wlazłę.
21' Z prawego skrzydła wrzucał Patryk Małecki. Fabian Piasecki nie sięgnął piłki w polu karnym, ale przy okazji wpadł na Marcina Wasielewskiego.
20' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki piłkę głową z pola karnego wybija Przemysław Szarek.
20' Ten mecz jest na razie tak nudny, że o wiele lepiej spędzilibyśmy ten czas słuchając zapętlonej reklamy Media Expert z chomikami.
19' Ernest Terpiłowski dośrodkował z okolicy narożnika boiska i po jego zagraniu piłka przeleciała już poza boiskiem.
19' Podanie Marcina Wasielewskiego do Ernesta Terpiłowskiego, którego przy próbie podania w polu karnym zablokował Rafał Grzelak.
18' Przemysław Szarek faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
15' Za nami kwadrans meczu, w którym nie oddano jeszcze ani jednego strzału!
15' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka Marcin Wasielewski zagrywa piłkę głową do Karola Dybowskiego.
14' Podanie Bartłomieja Babiarza w kierunku Fabiana Piaseckiego. Piłkę przejął Przemysław Szarek,
13' Fabian Piasecki faulowany w środkowym kole przez Artema Putiwcewa.
12' Tomasz Nawotka wybija piłkę z pola bramkowego po dośrodkowaniu Florina Purece z prawego skrzydła.
11' Po dośrodkowaniu Romana Gergela z rzutu wolnego piłkę z pola karnego głową wybija Tomasz Hołota.
10' Matej Jelić faulowany przez Kacpra Radkowskiego.
10' Bruk-Bet miał rzut wolny na połowie Zagłębia, ale rozegrał go tak głupio, że wycofał piłkę do własnego bramkarza.
9' Piotr Wlazło sfaulowany przez Tomasza Hołotę.
8' Szymon Pawłowski z rzutu rożnego zagrał na 12 metr, gdzie znajdował się Patryk Małecki, który odwrócił się z piłką i dośrodkował, ale piłka wyszła poza boisko.
8' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę głową na róg wybił Artem Putiwcew.
7' Po podaniu od Tomasza Nawotki Patryk Mularczyk opanował piłkę już za boczną linią. Aut dla gości.
6' Około 20-osobowa grupa kibiców gości dopinguje swoją drużynę i jest słyszalna na trybunie głównej, bo na trybunie otwartej nie ma ani dopingu, ani flag.
5' Vlastimir Jovanović uciekł Tomaszowi Hołocie i podał na pole karne w kierunku Mateja Jelicia, który jednak nie zdołał przejść Kacpra Radkowskiego.
4' Fabian Piasecki faulował w ataku Marcina Wasielewskiego.
1' Wygląda na to, że dziś na prawym skrzydle gra Patryk Mularczyk, na lewym Patryk Małecki, a Szymon Pawłowski na "dziesiątce"
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 17:58 Piłkarze obu ekip już pojawili się na murawie. Sosnowiczanie zagrają dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Goście cali na niebiesko.
0' 17:55 Antyrekord frekwencji z meczu z Sandecją Nowy Sącz, gdy na trybunach zasiadło 801 osób może dziś niestety zostać pobity. Dwie kolejne porażki Zagłębia, pora meczu, pogoda i temperatura nie zachęcają do wizyty na Ludowym. Pozostali tylko najwierniejsi.
0' 17:50 Dzisiejszy mecz jest dopiero drugim w historii starciem między Zagłębiem a Bruk-Betem Termaliką. Do pierwszego doszło 11 sierpnia 2019 i zakończyło się on zwycięstwem niecieczan 2:0. Klub z Niecieczy nie miał jeszcze nigdy okazji gościć w Sosnowcu rywalizować tu o punkty.
0' 17:40 Zagłębie przystępuje do dzisiejszego meczu jako dwunasta drużyna w tabeli Fortuna I ligi. Jeśli - odpukać - nasz zespół dziś przegra, to przy niekorzystnych wynikach w innych meczach, nasza przewaga nad strefą spadkową może wynosić zaledwie jeden punkt, co oznacza, że zima w Sosnowcu może być bardzo gorąca.
0' 17:30 W składzie sosnowiczan od pierwszej minuty wystąpi trzech piłkarzy, którzy w swojej karierze występowali w drużynie z Niecieczy - Rafał Grzelak, Bartłomiej Babiarz i Szymon Pawłowski. Z Bruk-Betem Termaliką związany był również trener Zagłębia Dariusz Dudek, który zanim po raz pierwszy objął drużynę Zagłębia, pracował w Niecieczy w roli asystenta Mariusza Rumaka. Piłkarze obu zespołów już rozgrzewają się na murawie Ludowego, a w sektorze gości pojawili się ubrani w pomarańczowe barwy fanatycy ekipy przyjezdnej.
0' 17:20 W zespole z Niecieczy mamy dwie zmiany w porównaniu do wygranego przed tygodniem 4:0 meczu z Chrobrym Głogów. Obie w obronie - na środku za Jonathana de Amo zagra Artem Putiwcew, a na lewej stronie za pauzującego z powodu czterech żółtych kartek Martina Mikovica wystąpi Paweł Oleksy. Najlepszy strzelec Bruk-Betu Termaliki Vladislavs Gutkovskis, podobnie jak w poprzednim spotkaniu, rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.
0' 17:10 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią obie drużyny. W zespole Zagłębia, mimo porażki w poprzednim meczu, nie ma żadnej zmiany w wyjściowej jedenastce. Trzy zmiany są za to na ławce rezerwowych. W meczowej dwudziestce nie ma Stanisława Biłenkiego, Quentina Seedorfa i Michała Kiecy. Po kontuzjach do meczowej kadry wrócili za to Piotr Polczak i Dawid Ryndak, a dziewiątkę rezerwowych uzupełnił Hubert Sych.
0' 17:00 Po raz ostatni w tym roku witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 20. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.
Zdjęcia z meczu z NieciecząZdjęcia z meczu z Niecieczą Zapraszamy do galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Do obejrzenia jest aż 112 fotografii. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z TermalikąKonferencja prasowa po meczu z Termaliką Na konferencji prasowej po spotkaniu Zagłębia Sosnowiec z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza pojawili się Dariusz Dudek oraz Waldemar Piątek. » Czytaj więcej
Trzy punkty na koniec rundyTrzy punkty na koniec rundy Po stojącym na bardzo przeciętnym poziomie meczu słabe Zagłębie pokonało 1:0 beznadziejną Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Gola strzelił w 78. minucie Fabian Piasecki. » Czytaj więcej