2019-11-16, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Bielsko-Biała
Podbeskidzie Bielsko-Biała
4:1(3:0)
1. Martin Polacek 25. Bartosz Jaroch 28. Kornel Osyra 20. Dmytro Baszłaj 2. Filip Modelski 8. Karol Danielak (79' 10. Desley Ubbink) 27. Konrad Sieracki 7. Rafał Figiel 90. Adrian Rakowski (86' 98. Damian Hilbrycht) 11. Łukasz Sierpina 95. Marko Roginić (90+1' 14. Filip Laskowski)   Rezerwowi: 13. Rafał Leszczyński 3. Aleksander Komor 19. Michał Rzuchowski 22. Kacper Gach 80. Mateusz Sopoćko 99. Ivan Martin   Trener: Hubert Kościukiewicz
1:0 - Rafał Figiel 13' 2:0 - Marko Roginić 29' 3:0 - Karol Danielak 42' 3:1 - Fabian Piasecki 50' (k.) 4:1 - Quentin Seedorf 83' (s.)
33' Płamen Kraczunow 43' Adrian Rakowski 50' Bartosz Jaroch 55' Płamen Kraczunow 55' Płamen Kraczunow 68' Fabian Piasecki
13. Krystian Stępniowski 7. Tomasz Nawotka 66. Płamen Kraczunow 27. Rafał Grzelak 98. Wojciech Słomka (46' 22. Quentin Seedorf) 9. Mateusz Szwed (46' 17. Kacper Radkowski) 21. Tomasz Hołota 10. Patryk Mularczyk 8. Szymon Pawłowski (78' 57. Carl Stewart) 30. Patryk Małecki 9. Fabian Piasecki  Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 6. Bartłomiej Babiarz 10. Stanisław Biłeńkyj 14. Filip Karbowy 20. Jakub Sinior 77. Błażej Radwanek   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Kornel Paszkiewicz (Wrocław) - Krzysztof Stępień (Opole), Jakub Zalewski (Wrocław). Techniczny: Paweł Kucharczyk (Wrocław)
90.0000
90+3' gwizdek Po 47 minutach i 30 sekundach gry sędzia Kornel Paszkiewicz kończy mecz w Bielsku-Białej.
90+3' Z lewej strony pola karnego strzela Desley Ubbink. Broni Krystian Stępniowski.
90+3' Rzut wolny dla Podbeskidzia z okolicy narożnika pola karnego. Niecelna główka Dmytro Baszłaja po wrzutce Rafała Figla.
90+1' zmiana Ostatnia zmiana w Podbeskidziu - Filip Laskowski za Marko Roginicia.
90' doliczony czas +2
88' Martin Polaczek interweniuje w polu bramkowym po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka z rogu.
88' Po dośrodkowaniu Patryka Mularczyka przy próbie strzału z bliska blokowany był Tomasz Hołota. Kolejhy róg.
88' Patry Małecki wywalczył róg dla Zagłębia.
87' Niezbyt pewne wyjście bramkarza gospodarzy do piłki dośrodkowanej przez Patryka Małeckiego z rzutu wolnego, ale kończy się dobrze dla miejscowych.
87' Tomasz Nawotka faulowany przez Łukasza Sierpinę.
86' zmiana Druga zmiana w Podbeskidziu. Damian Hilbrycht za Adriana Rakowskiego.
85' Na spalonym Desley Ubbink.
84' Łukasz Sierpina był zdecydowanie najlepszym graczem Podbeskidzia w tym meczu, ale do tej pory w statystykach nie miął ani bramki, ani asysty. Dopiero teraz, przy samobójczej bramce Quentina Seedorfa zaliczył asystę.
83' gol samobójczy 4:1 Łukasz Sierpina po akcji lewą stroną boiska zagrywa w pole bramkowe, gdzie pechowo interweniuje Quentin Seedorf, który pakuje piłkę do własnej bramki.
81' Martin Polaczek łapie piłkę po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła.
80' Po murawie w Bielsku-Białej biega teraz dwóch Holendrów - Quentin Seedorf w Zagłębiu i Desley Ubbink w Podbeskidziu.
80' Po zejściu z boiska Szymona Pawłowskiego kapitańską opaskę przejął Rafał Grzelak.
79' Bez zagrożenia pod bramką Zagłębia po rzucie rożnyn.
79' zmiana Pierwsza zmiana w Podbeskidziu. Desley Ubbink za Karola Danielaka.
78' Po interwencji Kacpra Radkowskiego rzut rożny dla gospodarzy.
78' Szymon Pawłowski, który rozgrywał dziś swój 50. ligowy mecz w Zagłebiu, po raz pierwszy zszedł z boiska przed końcem spotkania. Do tej pory zagrał 48 meczów od pierwszej do ostatniej minyty i jeden, w debiucie, od 46. minuty do końca.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Carl Stewart za Szymona Pawłowskiego.
77' Karol Danielak na spalonym.
76' Nieporozumienie między Szymonem Pawłowskim i Fabianem Piaseckim. Napastnik Zagłębia nie ruszył do piłki zagranej przez kapitana.
75' Tomasz Hołota fauluje Konrada Sierackiego na połowie TSP.
74' Karol Danielak zagrał z prawej strony boiska, a Rafał Figiel z około 14 metrów strzelił obok słupka.
74' Łukasz Sierpina po akcji lewą stroną boiska zagrywa w pole karny, gdzie Marko Roginić upada po starciu z Quentinem Seedorfem. Bez gwizdka.
73' Filip Modelski faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
72' Marko Roginić faulowany przez Kacpra Radkowskiego.
71' Spięcie pomiędzy Łukaszem Sierpiną i Patrykiem Maleckim Sędzia zaprasza do siebie dwóch "kogucików" i udziela im ustnej reprymendy.
70' Krystian Stępniowski broni strzał Marko Roginicia zza pola karnego.
70' Ważna interwencja Kacpra Radkowskiego, który odebrał piłkę Rafałowi Figlowi w sytuacji, gdy gospodarze mieli pod pole karnym Zagłębia liczebną przewagę.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Fabiana Piaseckiego za faul na Łukaszu Sierpinie.
68' Bartosz Jaroch wybija z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Tomasza Nawotkę.
67' Adrian Rakowski faulował w ataku Rafała Grzelaka.
66' Faul Tomasza Hołoty na Konradzie Sierackim.
66' Na linii pola karnego Tomasz Nawotka odebrał piłkę Karolowi Danielakowi, a za chwilę został sfaulowany przez bielszczanina.
65' Karol Danielak podał w pole karne do Łukasza Sierpiny, który wywrócił się w starciu z Patrykiem Małeckim, ale było czysto.
64' Dwójkowa akcja Patryka Mularczyka i Patryka Małeckiego. Po zagraniu "Małego" piłkę przejmuje bramkarz gospodarzy.
64' Łukasz Sierpina strzelił z rzutu wolnego lewą nogą lekko nad murem. Broni Krystian Stępniowski.
63' Adrian Rakowski faulowany przez Tomasza Hołotę tuż za linią pola karnego.
63' Łukasz Sierpina strzelił po ziemi z lewej strony pola karnego. Krystian Stępniowski odbija piłkę.
62' Tomasz Hołota uderzył z około 25 metrów. Broni Martin Polacek.
62' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego piłkę w polu bramkowym piąstkuje Martin Polaczek.
61' Quentin Seedorf podał w pole karne do Szymona Pawłowskiego, którego przy strzale blokował Kornel Osyra. Mamy rzut rożny.
60' Do końca meczu pół godziny i jeśli uda nam się zakończyć ten mecz tylko z trzema straconymi golami, to będzie sukces.
59' Łukasz Sierpina po rajdzie lewą stroną boiska podał w pole karne do Filipa Modelskiego, który upadł przy próbie przyjęcia futbolówki.
59' Po czerwonej kartce dla Płamena Kraczunowa do środka obrony cofnięty został Kacper Radkowski.
59' Z rzutu wolnego zza narożnika pola karnego strzelał Łukasz Sierpina. Broni Krystian Stępniowski.
58' Karol Danielak faulowany przez Patryka Małeckiego.
57' Po podaniu Konrada Sierackiego piłkę z pola karnego Zagłębia wybija Quentin Seedorf.
56' Przypomina się mecz w Głogowie. Tam też przegrywaliśmy dwoma bramkami, a gdy gra zaczęła nam się w drugiej połowie jakoś układać, z czerwoną kartką wyleciał z boiska Jakub Sinior.
55' druga żółta -czerwona Płamen Kraczunow sfaulował Adriana Rakowskiego i obejrzał drugą żółtą kartkę w dzisiejszym meczu.
55' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę z pola karnego wybija Kornel Osyra.
54' Karol Danielak na spalonym.
54' Płamen Kraczunow wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny z rogu.
53' Płamen Kraczunow wyprzedził Marko Roginicia i wybił piłkę na rzut rożny.
52' Kontra sosnowiczan i po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawej strony boiska niecelnie głową strzela Patryk Mularczyk.
51' Żeby wygrać, trzeba strzelić w Bielsku-Białej jeszcze co najmniej trzy bramki. Sosnowiczanie dwa razy w historii zdobyli w meczach z Podbeskidziem 5 bramek. Da się? Da się!
50' gol - po karnym 3:1 Fabian Piasecki nie daje szans bramkarzowi Podbeskidzia. Mamy pierwszą bramkę.
50' żóta kartka Po strzale Patryka Małeckiego piłkę ręką w polu karnym zagrał Bartosz Jaroch. Kornel Paszkiewicz wskazuje na "wapno" i pokazuje graczowi gospodarzy żółtą kartkę.
48' Kacper Radkowski faulował Dmytro Baszłaja w środku boiska.
47' Szymon Pawłowski gra teraz na prawym skrzydle, Patryk Mularczyk na "dziesiątce", a Kacper Radkowski do spółki z Tomaszem Hołotą pełni rolę defensywnego pomocnika.
46' Marko Roginić faulował w ataku Rafała Grzelaka.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową. Kacper Radkowski za Mateusza Szweda i Quentin Seedorf za Wojciecha Słomkę.
45' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu.
45' Gdyby w I lidze był VAR, to trzeci gol raczej nie byłby uznany, bo Marko Roginić w momencie podania do niego był na spalonym.
45' Tomasz Hołota faulował Filipa Modelskiego.
44' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego Płamen Kraczunow faulował w polu karnym Kornela Osyrę
43' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Rakowskiego za faul na Wojciechu Słomce.
43' Łukasz Sierpna uderzył z okolicy narożnika pola karnego i piłka minimalnie minęła dalszy słupek.
42' gol - piłka nożna 3:0 Obrona Zagłębia jak dzieci we mgle. Adrian Rakowski zagrał na prawą stronę do Marko Roginicia, a ten ruszył w pole karne i dograł przed bramkę, skąd Karol Danielak pokonał Krystiana Stępniowskiego.
41' Adrian Rakowski nakładką potraktował Tomasza Hołotę.
40' Patryk Małecki przedarł się środkiem boiska, ale na 20. metrze piłkę spod nóg wybił mu Konrad Sieracki.
39' Rafał Figiel zagrał do Łukasza Sierpiny, który z prawej strony pola karnego odegrał na pole bramkowe w kierunku Marko Roginicia, a Chorwat na nasze szczęście minął się z futbolówką.
38' Rafał Figiel faulowany na własnej połowie przez Tomasza Hołotę.
37' Patryk Małecki blokowany w polu karnym przez Bartosza Jarocha i Kornela Osyrę. Po stracie piłki nasz zawodnik faulował Jarocha.
36' Faul Szymona Pawłowskiego na Karolu Danielaku.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Płamena Kraczunowa za faul na Marko Roginiciu.
32' Szymon Pawłowski zagrał w pole karne do Filipa Modelskiego, któremu oddanie strzału uniemożliwił Filip Modelski.
29' gol - piłka nożna 2:0 Rafał Figiel z własnej połowy zagrał górą w stronę bramki Zagłębia. Do piłki ruszył Marko Roginić, który uciekł naszym obrońcom i w sytuacji sam na sam z dużym spokojem posłał piłkę do bramki nad Krystianem Stępniowskim.
29' Złe podanie Patryka Małeckiego w kierunku Fabiana Piaseckiego. Piłkę przejmuje Kornel Osyra.
27' Próba przerzutu piłki pod pole karne do Fabiana Piaseckiego, ale zagranie okazało się za mocno i futbolówka trafiła w ręce bielskiego golkipera.
24' Łukasz Sierpina z dużą łatwością radzi sobie z Mateuszem Szwedem i Tomaszem Nawotką, grającymi po jego stronie. Kolejna wrzutka lewoskrzydłowego Podbeskidzia i niecelny strzał głową Marko Roginicia.
23' Jeszcze jedno dośrodkowanie Łukasza Sierpiny z lewego skrzydła. Tym razem za mocne i piłkę przejmuje Patryk Mularczyk.
23' Łukasz Sierpina podał w pole karne do Filipa Modelskiego, któremu piłkę odebrał Płamen Kraczunow.
22' Po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny z lewego skrzydła z około 7 metrów główkował Marko Roginić. Krystian Stępniowski udanie interweniował na linii bramkowej.
21' Bartosz Jaroch włączył się do akcji ofensywnej i uderzył prawą nogą zza pola karnego. Broni Krystian Stępniowski.
20' Łukasz Sierpina ograł Tomasza Nawotkę przy bocznej linii boiska, ale w porę akcję zdążył przerwać Płamen Kraczunow.
20' Po dośrodkowaniu Mateusza Szweda z prawego skrzydła piłkę z pola karnego wybija Konrad Sieracki.
19' Po dośrodkowaniu Tomasza Hołoty Fabian Piasecki z około 7 metrów główkował nad bramką.
17' Po błędzie Dmytro Baszłaja Szymon Pawłowski przejmuje piłkę na połowie bielszczan, rusza do przodu i podaje w pole karne do Fabiana Piaseckiego, który znalazł się oko w oko z Martinem Polaczkiem. Golkiper Podbeskidzia odbija nogą piłkę po strzale naszego zawodnika.
16' Patryk Małecki rozpędził się na lewej stronie boiska, wpadł z piłką w pole karne, ale nie miał za bardzo komu odegrać, więc zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta, po którym piłka przeleciała nad bramką.
15' Rafał Figiel faulował Patryka Mularczyka na połowie Zagłębia.
15' Na spalonym Filip Modelski.
13' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Łukasza Sierpiny z rzutu rożnego piłkę wybija głową z pola bramkowego Fabian Piasecki. Do futbolówki na 25. metrze dopadł Rafał Figiel, który zwiódł Mateusza Szweda i uderzył prawą nogą w okienko bramki sosnowiczan.
12' Tomasz Nawotka przerwał akcję Łukasza Sierpiny wybiciem piłki na aut.
11' Szymon Pawłowski z 20 metrów podawał w pole karne do Fabiana Piaseckiego. Akcję przerwał Dmytro Baszłaj.
10' Złe dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawego skrzydła. Piłka wylatuje poza boisko.
9' Łukasz Sierpina z rzutu rożnego zagrał na pole karnego do wybiegającego po piłkę Karola Danielaka, który zrobił z piłką kółeczko i strzelił lewą nogą nad bramką.
8' Jeszcze jeden pojedynek pomiędzy Karolem Danielakiem i Wojciechem Słomką. Tym razem kończy się rogiem dla bielszczan.
8' Wojciech Słomka powstrzymał rajd Karola Danielaka prawą stroną boiska.
6' Zbyt mocne dośrodkowanie Łukasza Sierpiny z lewego skrzydła.
5' Płamen Kraczunow nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
4' Mateusz Szwed faulowany przez Filipa Modelskiego.
4' Prostopadłe podanie Patryka Mularczyka z własnej połowy w kierunku Fabiana Piaseckiego. Poza polem karnym interweniuje bramkarz gospodarzy.
3' Obowiązki pierwszego trenera Podbeskidzia pod nieobecność zawieszonego Krzysztofa Bredego pełni dziś jego asystent, a zarazem były piłkarz Zagłębia Hubert Kościukiewicz
2' Marko Roginić faulowany w środku boiska przez Płamena Kraczunowa.
1' Łukasz Sierpina z lewej strony boiska dośrodkował w pole karne, a Marko Roginić strzelił zbyt lekko z około 10 metrów, aby zaskoczyć Krystiana Stępniowskiego.
1' Konrad Sieracki faulowany przez Szymona Pawłowskiego na połowie Zagłębia.
0' 12:40 Zagłębie zagra dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i czerwonych getrach. Gospodarze w białych trykotach, czerwonych spodenkach i białych getrach.
0' 12:39 Przed wejściem piłkarzy na murawę z głośników na stadionie słychać "Whiskey in the jar" zespołu Metallica. Trudno o piosenkę dającą większego kopa, a teraz, gdy piłkarze już wyszli na boisko, pojawił się temat muzyczny z "Janosika" zagłuszany przez Zespół Wokalny "Fanatycy Zagłębia" i przebój "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać"
0' 12:35 Pogoda w Bielsku-Białej wyśmienita jak na drugą połowę listopada. Słońce oświetla murawę Stadionu Miejskiego, a termometr wskazuje ponad 15 stopni. Na pewno więc dziś nie zmarzniemy. Liczymy na to, że piłkarze dostosują się do aury i też pokażą się z jak najlepszej strony. Już za chwilę zaczynamy.
0' 12:30 Ponad trzy lata temu na tym stadionie odbył się zdecydowanie najbardziej szalony i niesamowity mecz z udziałem Zagłębia jaki pamiętamy. Sosnowiczanie dwukrotnie musieli odrabiać straty, najpierw z 0:1, a potem z 3:4 i wygrali 5:4. Kolejne mecze Zagłębia z Podbeskidziem nie dorównały tamtemu spotkaniu. W czterech następnych meczach między tymi zespołami łącznie padły zaledwie 4 bramki, czyli mniej niż w drugiej połowie meczu we wrześniu 2016. Jak będzie dziś?
0' 12:20 Jeśli porównamy dzisiejsze składy ze składami, w jakich oba zespoły zagrały 27 lipca w kolejce inaugurującej sezon, to należy zwrócić uwagę na to, jak stabilną kadrą dysponuje Podbeskidzie. Krzysztof Brede dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu do lipcowego meczu na Ludowym i była to zmiana wymuszona kontuzją. Były gracz Zagłębia Tomasz Nowak w trakcie rundy nabawił się poważnego urazu i nie może dziś wystąpić. W składzie zastąpił go Adrian Rakowski. Za to w kadrze Zagłębia sa cztery zmiany w porównaniu do tamtego spotkania. Brakuje w jedenastce Matko Perdijicia, Piotra Polczaka, Jakuba Siniora i Stanisława Biłenkiego, których wówczas do gry desygnował Radosław Mroczkowski. Są za to Krystian Stępniowski, Wojciech Słomka, Mateusz Szwed i Tomasz Hołota, którego w lipcu nie było jeszcze w kadrze Zagłębia.
0' 12:10 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego zespołu przystąpią oba zespoły. Bez niespodzianek w ekipie z Sosnowca. Od pierwszej minuty w Bielsku-Białej zagra dokładnie ta sama jedenastka, która rozpoczynała spotkanie z Wigrami Suwałki przed tygodniem. Jedna zmiana wśród dziewiątki rezerwowych. Za kontuzjowanego Piotra Polczaka do meczowej dwudziestki wskoczył Błażej Radwanek. Matko Perdijić jest już zdolny do gry, ale sztab szkoleniowy uznał, że nie powodu, aby odsunąć od składu Krystiana Stępniowski, który przed tygodniem zagrał na zero z tyłu.
0' 12:00 Piłkarze Zagłębia właśnie pojawili się na rozgrzewce i zostali przywitani gromkimi brawami przez tych kibiców, którzy już zdążyli wejść na sektory, a na razie jest to, tak na oko, około 20-25 % pojemności sektorów
0' 11:55 Na mecz do Bielska-Białej wybrała się dziś bardzo liczna grupa kibiców Zagłębia i zaprzyjaźnionych z nami klubów. Gospodarze nie sprawiali problemów, nie ograniczali liczby biletów i gościom, oprócz standardowej "klatki" w narożniku trybuny złożonej z dwóch sektorów, udostępniono także trzy sąsiadujące sektory za bramką.
0' 11:45 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej i zapraszamy na relację z meczu 18. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Podbeskidziem a Zagłębiem Sosnowiec.
ZSTV: Film z BielskaZSTV: Film z Bielska Prezentujemy film z dopingiem Zagłębiaków na wyjazdowym meczu z Podbeskidziem w Bielsku. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z Bielska-BiałejGaleria zdjęć z Bielska-Białej Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z meczu w Bielsku-Białej, w której prezentujemy aż 159 fotografii. » Czytaj więcej
Skrót meczu Podbeskidzie - ZagłębieSkrót meczu Podbeskidzie - Zagłębie Na stronie telewizji Polsat Sport, która transmitowała mecz Podbeskidzia z Zagłębiem, dostępny jest już skrót z tego spotkania. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu Podbeskidzie-ZagłębieKonferencja prasowa po meczu Podbeskidzie-Zagłębie Mój zespół dostał taki zimny prysznic i myślę, że z tego prysznica trzeba wyciągnąć wnioski. Błędów indywidualnych było dziś za dużo - powiedział po meczu Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Srogie baty w Bielsku-BiałejSrogie baty w Bielsku-Białej Na inaugurację rundy rewanżowej Zagłębie przegrało w Bielsku-Białej 1:4 (0:3). Honorową bramkę dla naszej drużyny strzelił Fabian Piasecki (50' - karny). » Czytaj więcej