2019-10-26, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:3(1:2)
Chojniczanka Chojnice
23. Matko Perdijić (9' 13. Krystian Stępniowski) 7. Tomasz Nawotka 25. Piotr Polczak 66. Płamen Kraczunow (46' 22. Quentin Seedorf) 27. Rafał Grzelak 9. Mateusz Szwed 21. Tomasz Hołota 11. Patryk Mularczyk 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki 99. Fabian Piasecki (46' 10. Stanisław Biłeńkyj)   Rezerwowi: 6. Bartłomiej Babiarz 14. Filip Karbowy 17. Kacper Radkowski 28. Michał Kieca 57. Carl Stewart 89. Hubert Sych   Trener: Dariusz Dudek
0:1 - Mateusz Kuzimski 6' 1:1 - Fabian Piasecki 12' 1:2 - Mateusz Kuzimski 27' (k.) 2:2 - Mateusz Szwed 54' 2:3 - Seweryn Michalski 59' 3:3 - Szymon Pawłowski 78' (k.)
13' Jan Mudra 26' Mateusz Szwed 44' Toni Conejo 45+1' Mateusz Żukowski 51' Quentin Seedorf 79' Seweryn Michalski
23. Andrzej Witan 43. Michal Obročník 42. Seweryn Michalski 2. Kamil Sylwestrzak 90. Jan Mudra 21. Emil Drozdowicz (70' 23. Jacek Podgórski) 20. Oskar Paprzycki 68. Bartosz Wolski 13. Toni Conejo (72' 11. Janusz Surdykowski) 9. Mateusz Żukowski (78' 99. Marcin Rajch) 14. Mateusz Kuzimski   Rezerwowi: 84. Radosław Janukiewicz 4.  Matic Żitko 11. Janusz Surdykowski 17. Tomasz Mikołajczak 26. Mateusz Bartosiak  Trener: Josef Petřík
Sędziowie: Mateusz Złotnicki (Lublin) - Michał Sobczak (Bydgoszcz), Mikołaj Kostrzewa (Lublin). Techniczny: Łukasz Szczołko (Lublin)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach gry kończy się druga połowa meczu z Chojniczanką.
90+3' Oskar Paprzycki wrzuca z autu w pole karne Zagłębia, a piłkę wybija Szymon Pawłowski.
90+1' Tomasz Nawotka podał do Szymona Pawłowskiego, który zwiódł Oskara Paprzyckiego, ułożył sobie piłkę na prawej nodze i strzelił z 20 metrów nad poprzeczką.
90' Bartosz Wolski w środku boiska faulowany przez Stanisława Biłenkiego.
90' Po dośrodkowaniu Bartosza Wolskiego z rogu niecelna główka Seweryna Michalskiego.
89' Z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Wolski, a piłkę na róg wybił Piotr Polczak.
88' Marcin Rajch faulowany przez Tomasza Nawotkę.
88' Marcin Rajch ograł na skrzydle Tomasza Nawotkę i znalazł się z piłką w polu karnym, gdzie powstrzymał go Tomasz Hołota.
87' Uff... Z autu wrzucał Oskar Paprzycki. Piłka spadła w polu karnym pod nogi Mateusza Kuzimskiego, który spudłował z około 8 metrów.
87' Po dośrodkowaniu Bartosza Wolskiego z rogu piłkę na aut wybija Piotr Polczak.
86' Po wrzutce Marcina Rajcha z lewego skrzydła piłkę na róg wybija Tomasz Hołota.
84' Janusz Surdykowski faulował w ataku Tomasza Hołotę.
83' Bartosz Wolski faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
83' Goście już starają się grać na czas. Teraz sekundy kradnie Jan Mudra.
83' Z prawej strony boiska dośrodkował Jacek Podgórski, a piłka wyszła poza boczną linię.
82' Patryk Małecki na spalonym.
81' Szymon Pawłowski z 20 metrów strzelił nad poprzeczką.
81' Szymon Pawłowski przymierzył zza pola karnego. Andrzej Witan odbił piłkę przed siebie, a Kamil Sylwlestrzak kopnął ją w aut.
80' Patryk Małecki na prawej stronie boiska podaje do Stanisława Biłenkiego, który zagrywa przed bramkę, a Andrzej Witan okazał się szybszy niż Mateusz Szwed.
79' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego piłka wychodzi poza boisko.
79' żóta kartka Żółta kartka dla Seweryna Michalskiego za faul na Stanisławie Biłenkim.
78' zmiana Ostatnia zmiana w Chojniczance - Marcin Rajch za Mateusza Żukowskiego.
78' gol - po karnym 3:3 Pod nieobecność Fabiana Piaseckiego do piłki ustawionej na 11. metrze podbiegł Szymon Pawłowski i pokonał Andrzeja Witana.
77' Oskar Paprzycki sfaulował w polu karnym Mateusza Szweda.
75' Szymon Pawłowski uderzył lewą nogą z 18 metrów i znowu piłkę odbija Andrzej Witan. Próbujący dobijać Patryk Małecki był na spalonym. Według naszych szybkich kalkulacji, był to dwunasty celny strzał Zagłębia.
75' Po dośrodkowaniu Mateusza Żukowskiego z lewego skrzydła piłka wychodzi poza końcową linię.
74' Michal Obrocnik przerwał faulem akcję Mateusza Szweda.
73' Tomasz Hołota wybił piłkę z pola karnego po dalekim wrzucie Oskara Paprzyckiego.
73' Mateusz Żukowski po solowej akcji uderzył prawą nogą z 20 metrów wysoko nad bramą.
72' zmiana Druga zmiana w Chojniczance - Janusz Surdykowski za Toniego Conejo.
72' Po strzale Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłka trafiła w stojącego obok muru Jacka Podgórskiego.
70' zmiana Jacek Podgórski wszedł na boisko za Emila Drozdowicza.
70' Mateusz Szwed faulowany przez Bartosza Wolskiego około 5 metrów przed polem karnym.
69' Szymon Pawłowski zbiegł z piłką z prawej strony boiska przed pole karne, minął Jana Mudrę i oddał strzał lewą noga na bramkę. Broni Andrzej Witan.
67' Z rogu piłkę wrzucił Patryk Małecki, a na bramkę główkował Rafał Grzelak. Broni Andrzej Witan.
67' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa Jan Mudra wybija piłkę na rzut rożny.
66' Mateusz Kuzimski pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
65' Grzegorz Buczek i Krzysztof Wdowik postawili na nogi Krystiana Stępniowskiego.
64' Bramkarz Zagłębia nie podnosi się z murawy. Dobiegli do niego fizjoterapeuci.
64' Mateusz Kuzimski sfaulował Krystiana Stępniowskiego, który interweniował poza polem karnym.
63' Bartosz Wolski faulowany na własnej połowie przez Tomasza Hołotę.
62' Rafał Grzelak do spółki z Piotrem Polczakiem powstrzymali Mateusza Kuzimskiego.
62' Po dośrodkowaniu Mateusza Kuzimskiego Piotr Polczak wybija piłkę z pola karnego.
60' Chojniczanka w tym sezonie zremisowała w Nowym Sączu 4:4 i wygrała w Grudziądzu 5:3. W Sosnowcu na razie jest pięć goli, ale jeszcze pół godziny gry.
59' gol - piłka nożna 2:3 Bartosz Wolski dośrodkował z rzutu wolnego na bliższy słupek, skąd piłkę głową do bramki posłał Seweryn Michalski.
59' Mateusz Żukowski minął Szymona Pawłowskiego i Tomasza Nawotkę. Zablokował go dopiero Piotr Polczak. Róg dla gości.
58' Z autu wrzucał Oskar Paprzycki. Piłkę głową wybił Piotr Polczak. Trafiła ona do Emila Drozdowicza, który zdecydował się na strzał i został zablokowany przez Quentina Seedorfa.
57' Patryk Małecki interweniuje we własnym polu karnym i wybija piłkę na aut.
57' Jeśli dobrze liczymy, to strzał Mateusza Szweda był dziewiątym celnym strzałem sosnowiczan w tym meczu.
56' Trybuny się ożywiły i słychać doping.
55' Nie możemy dziś narzekać na brak emocji i coś nam mówi, że to jeszcze nie jest koniec bramek w tym meczu.
54' gol - piłka nożna 2:2 Zagłębie rusza z kontrą. Szymon Pawłowski podał na prawą stronę boiska do Patryka Małeckiego, który dośrodkował w pole bramkowe, a Mateusz Szwed z bliska wpakował piłkę głową do bramki.
54' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybija Szymon Pawłowski.
53' Mateusz Kuzimski zagrał piłkę w pole karne do Mateusza Żukowskiego, który uderzył lewą nogą i znowu górą Krystian Stepniowski, który wybił piłkę na róg
51' żóta kartka Żółta kartka dla Quentina Seedorfa za faul na Emilu Drozdowiczu.
51' Kamil Sylwestrzak interweniuje głową po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego.
50' Mateusz Kuzimski uderzył lewą nogą po ziemi z okolicy narożnika pola karnego. Broni Krystian Stępniowski.
50' Mateusz Żukowski faulowany przez Tomasza Nawotkę.
49' Piotr Polczak wybił piłkę poza boisko, bo na murawie leżał Mateusz Kuzimski.
48' Patryk Małecki faulował w ataku Michala Obrocnika.
48' Rafał Grzelak gra na środku obrony u boku Piotra Polczaka, a Stanisław Biłeńkyj jest najbardziej wysuniętym do przodu zawodnikiem Zagłębia.
47' Dariusz Dudek nie ma już pola manewru jeśli chodzi o zmiany. Ten skład, który jest teraz na boisku, musi grać do końca.
46' Już po 12 sekundach gry nieporozumienie między naszymi obrońcami. Po podaniu Mateusza Żukowskiego strzelał z około 12 metrów Toni Conejo. Broni Krystian Stępniowski.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową - Quentin Seedorf za Płamena Kraczunowa i Stanisław Biłeńkyj za Fabiana Piaseckiego.
45+3' gwizdek Sędzia Mateusz Złotnicki zakończył pierwszą połowę meczu.
45+3' Szymon Pawłowski po akcji prawą stroną wyłożył piłkę na 14.metr do Mateusza Szweda, ale tan fatalnie skiksował.
45+2' Piotr Polczak przejął wybitą przez bramkarza gości piłkę. Dośrodkował z lewej strony boiska, a akcję zakończył celny, ale lekki strzał głową Płamena Kraczunowa.
45+2' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego Andrzej Witan piąstkuje piłkę poza pole karne.
45+1' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Żukowskiego za faul na Tomaszu Nawotce.
45' doliczony czas +3
44' żóta kartka Toni Conejo ukarany żółtą kartką za faul na Rafale Grzelaku.
44' Nieudana próba strzału przewrotką w wykonaniu Fabiana Piaseckiego
43' Rafał Grzelak na swojej połowie podał piłkę prosto pod nogi Toniego Conejo, który zauważył wysuniętego Krystiana Stępniowskiego i zdecydował się na lob z około 35 metrów. Na szczęście nie trafił.
42' Seweryn Michalski na spalonym po dośrodkowaniu Bartosza Wolskiego z rzutu wolnego.
42' Mateusz Kuzimski faulowany około 35 metrów od bramki.
41' Mateusz Szwed podawał w pole karne do Patryka Małeckiego, ale z interwencją zdążył Michal Obrocnik.
40' Oskar Paprzycki faulował w ataku Patryka Małeckiego.
40' Po wrzucie z autu Oskara Paprzyckiego piłkę z pola karnego wybija Fabian Piaseckiego.
39' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego Rafał Grzelak faulował w walce w powietrzu Emila Drozdowicza.
38' Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Małecki. Szymon Pawłowski był blokowany przy strzale i mamy rzut rożny.
37' Tomasz Nawotka faulowany przez polem karnym przez Mateusza Żukowskiego.
37' Z rogu wrzucał Patryk Małecki, a Andrzej Witan wypiąstkował piłkę poza pole karne.
36' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego wybita przez gości piłka trafia na 25. metr do Tomasza Hołoty, który bez zastanowienia huknął pod poprzeczkę. Znowu górą Andrzej Witan, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.
35' Kamil Sylwestrzak zablokował w polu karnym składającego się do strzału Fabiana Piaseckiego. Róg.
35' Kontra Zagłębia. Na strzał zza pola karnego zdecydował się Fabian Piasecki i posłał piłkę nad poprzeczką.
34' Po wrzutce Bartosza Wolskiego z rzutu rożnego główkował ustawiony przy bliższym słupku Mateusz Kuzimski. Krystian Stępniowski odbił piłkę, a potem poza pole karne wybił ją Płamen Kraczunow.
34' Z rogu wrzucał Bartosz Wolski, a piłkę głową na kolejny róg wybił Płamen Kraczunow.
33' Po akcji Toniego Conejo lewą stroną boiska uderzał Mateusz Kuzimski. Krystian Stępniowski odbił piłkę, a potem na róg wyekspediował ją Tomasz Hołota.
31' Patryk Małecki z lewej strony boiska podał na 14. metr do Fabiana Piaseckiego, który obrócił się z piłką i uderzył po ziemi. Broni Andrzej Witan
31' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu nieudana próba strzału głową w wykonaniu Rafała Grzelaka.
30' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu wybita przez gości piłka trafia poza pole karne do Tomasza Hołoty, który przymierzył w okienko, a piłkę na kolejny korner wybił Andrzej Witan.
29' Fabian Piasecki wyłożył piłkę na 20. metr do Patryka Mularczyka, który uderzył po ziemi w długi róg, a Andrzej Witan odbił piłkę na róg.
29' Mateusz Kuzimski na spalonym.
28' Emil Drozdowicz faulował w ataku Rafała Grzelaka.
27' gol - po karnym 1:2 Mateusz Kuzimski po raz drugi daje prowadzenie Chojniczance.
27' Będzie rzut karny dla Chojniczanki po zagraniu ręką Rafała Grzelaka.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Szweda za faul na Mateuszu Kuzimskim.
24' Z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Wolski, a piłkę z pola karnego wybił Fabian Piasecki.
24' Emil Drozdowicz na 40. metrze faulowany przez Płamena Kraczunowa.
23' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Seweryn Michalski.
23' Fabian Piasecki faulowany przez Oskara Paprzyckiego.
21' Mateusz Kuzimski faulowany przez Płamena Kraczunowa na środkowej linii boiska.
20' Jan Mudra faulowany przez Patryka Mularczyka w środku boiska.
20' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego niecelnie główkował Piotr Polczak.
19' Kolejny faul na Fabianie Piaseckim. Tym razem po prawej stronie boiska faulował Mateusz Żukowski
18' Patryk Mularczyk najpierw po akcji lewą stroną podawał w stronę Fabiana Piaseckiego, ale trafił piłką w Kamila Sylwestrzaka. Piłka wróciła do "Mulara", który pociągnął kilka metrów i uderzył z około 20 metrów po ziemi. Broni Andrzej Witan.
17' Rafał Grzelak sfaulował Emila Drozdowicza jeszcze na połowie Chojniczanki.
16' W tym sezonie w dwóch wyjazdowych meczach Chojniczanki padało po osiem goli. Czy dziś w Sosnowcu znowu zobaczymy tyle trafień? Początek jest obiecujący.
16' Z rogu wrzucał Bartosz Wolski, a w polu karnym piłkę na rzecz Szymona Pawłowskiego stracił Oskar Paprzycki.
15' Rafał Grzelak blokuje wrzutkę Emila Drozdowicza i goście mają róg.
14' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego w polu karnym Jana Mudrę faulował Rafał Grzelak
13' żóta kartka Żółta kartka dla Jana Mudry za faul na Fabianie Piaseckim 5 metrów za narożnikiem pola karnego.
12' gol - piłka nożna 1:1 Do ustawionej na 11. metrze piłki podbiegł Fabian Piasecki. Andrzej Witan odbił piłkę przed siebie, ale nie był już w stanie nic zrobić przy dobitce Piaseckiego.
11' Fabian Piasecki faulowany w polu karnym przez Seweryna Michalskiego. Mamy "jedenastkę"
10' Zagłębie dziś zmieniło ustawienie z 4-4-2 na 4-5-1. Na bokach pomocy grają Mateusz Szwed i Patryk Małecki, a Szymon Pawłowski na "dziesiątce".
9' zmiana Krystian Stępniowski wchodzi na boisko w miejsce Matko Perdijicia.
7' Krystian Stępniowski szykuje się do wejścia na boisko.
6' gol - piłka nożna 0:1 Z prawej strony boiska dośrodkował Toni Conejo, a Mateusz Kuzimski strzałem głową z około 5 metrów pokonał Matko Perdijicia.
6' Jest źle. Matko Perdijić nie decyduje się na wznowienie gry z 5. metrów i sygnalizuje konieczność zmiany.
5' Z rzutu rożnego wrzucał Bartosz Wolski. Nieudana próba strzału przez gości i zaczniemy z "piątki".
5' Matko Perdijić już jest gotowy do gry.
3' Zanim goście wznowią grę, na murawie pojawił się fizjoterapeuta Zagłębia, który zajmuje się Matko Perdijiciem. Chyba coś stało się naszemu bramkarzowi w prawe udo.
3' Chojniczanka ma pierwszy w meczu rzut rożny.
2' Aut dla Chojniczanki na wysokości pola karnego Zagłębia. Piłkę wrzucił Oskar Paprzycki. Głową z 5. metra wybijał Tomasz Hołota, a Mateusz Żukowski uderzył z woleja z około 16 metrów wysoko nad bramką.
0' 17:58 Ubrani w seledynowe stroje sędziowie wyprowadzili na murawę piłkarzy obu zespołów. Zagłębie dziś zagra całe na czerwono, a goście cali na biało.
0' 17:50 Na trzynaście rozegranych meczów między Zagłębiem i Chojniczanką zespół z Chojnic był górą siedem razy. Czterokrotnie lepsi okazali się sosnowiczanie, a dwa mecze - oba w sezonie 2016/2017 - zakończyły się podziałem punktów. Jak będzie dziś?
0' 17:45 Na dzisiejszym meczu pojawił się również były szkoleniowiec Chojniczanki Chojnice Grzegorz Kapica. To pod jego wodzą chojniczanie wygrali z Zagłębiem 1:0 wiosną 2011, a na pomeczowej konferencji Kapica zasłynął bon motem "Cukier po 6 zł, wieprzowina w skupie 4,65, szynka 34, benzyna 5,45 - za to wszystko możemy zapłacić gotówką. Zwycięstwo nad Zagłębiem - bezcenne!". Dużo więcej emocji było jesienią 2011, gdy Zagłębie prowadziło już 3:0 w Chojnicach. Trener Kapica wtedy poszedł na całość i już po 33 minutach dokonał trzech zmian. Opłacało się, bo drużyna z Chojnic wygrała 5:3.
0' 17:40 Na trybunie VIP pojawił się były trener Zagłębia, obecnie prowadzący jedną z reprezentacji młodzieżowych, Jacek Magiera. Warto tutaj wspomnieć o tym, że w swoim pierwszym ligowym meczu poprowadził on Zagłębie właśnie w meczu w Chojnicach. Sosnowiczanie zremisowali wówczas 2:2 na inaugurację sezonu 2016/2017, a Magiera tego sezonu w Zagłębiu nie dokończył, bo już we wrześniu przeniósł się do Legii Warszawa, z którą wywalczył mistrzostwo Polski.
0' 17:30 Chojniczanka Chojnice jest jedną z dwóch drużyn w Fortuna I lidze prowadzonych przez obcokrajowca. W środę Zagłębie przegrało z Chrobrym Głogów, którego trenerem jest Serb Ivan Djurdjević, a dziś sosnowiczanie zmierzą się z ekipą, której szkoleniowcem jest Czech Josef Petřík. Dariusz Dudek pracując w Zagłębiu przegrywał już z przedstawicielami Serbii (wspomniany wyżej Ivan Djurdjević), Portugalii (Ricardo Sa Pinto), czy Niemiec (Gino Lettier). Ma za to zwycięstwo nad innym Niemcem Kostą Runjaiciem.
0' 17:25 W pierwszym składzie Chojniczanki znalazło się miejsce dla Andrzeja Witana. Trener Dariusz Dudek zdecydowanie nie ma miłych wspomnień związanych z golkiperem zespołu z Chojnic. W poprzednim sezonie Witan bronił barw Bytovii Bytów i to jego bramka strzelona w doliczonym czasie gry wbiła gwóźdź do trumny GKS-u Katowice prowadzonego przez naszego obecnego trenera. GieKSa i Bytovia wtedy razem spadły z I ligi, a trafienie Andrzeja Witana najbardziej ucieszyło piłkarzy i kibiców Wigier Suwałki, które dzięki porażce GKS-u z Bytovią i własnemu zwycięstwu w Częstochowie utrzymały się w I lidze.
0' 17:20 Trzech zmian w pierwszej jedenastce dokonał trener Dariusz Dudek w porównaniu z trzema poprzednimi meczami. Za kartki pauzuje Jakub Sinior, a na ławce usiedli Kacper Radkowski i Stanisław Biłeńkyj, którzy zostali zmienieni w przerwie meczu w Głogowie. Po raz pierwszy od 3. kolejki i meczu w Niecieczy w pierwszym składzie wystąpi Płamen Kraczunow. Patryk Mularczyk i Mateusz Szwed poprzednio w wyjściowej jedenastce znaleźli się w meczu w Opolu i wtedy Szwed zaliczył asystę przy golu Fabiana Piaseckiego.
0' 17:10 Dla Zagłębie dzisiejszy mecz jest trzecim w ciągu ośmiu dni. Przed tygodniem sosnowiczanie wygrali w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 3:2, a w środę ulegli Chrobremu Głogów aż 0:3. Drużyna z Głogowa była też poprzednim rywalem Chojniczanki Chojnice. Oba zespoły spotkały się w poprzedni piątek i zespół z Głogowa pokonał chojniczan 1:0.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 15. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chojniczanką Chojnice.
Zdjęcia z meczu Zagłębie - ChojniczankaZdjęcia z meczu Zagłębie - Chojniczanka Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z meczu Zagłębia Sosnowiec z Chojniczanką Chojnice. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChojniczankąKonferencja prasowa po meczu z Chojniczanką Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Chojniczanką Chojnice pojawili się Dariusz Dudek i Josef Petřik. » Czytaj więcej
Zagłębie - Chojniczanka 3:3Zagłębie - Chojniczanka 3:3 Chojniczanka trzykrotnie wychodziła na prowadzenie, a Zagłębie trzykrotnie wyrównywało i mecz zakończył się podziałem punktów. Gole dla sosnowiczan strzelili Fabian Piasecki (12'), Mateusz Szwed (54') i Szymon Pawłowski (78' - karny) » Czytaj więcej