2019-10-19, 17:45 Miejsce rozgrywania meczu: Grodzisk Wielkopolski
Stroje: zielone (4-5-1)
2:3(0:1)
Stroje: czerwone (4-4-2)
1. Adrian Lis 7. Michał Grobelny (80' 29. Krzysztof Kiklaisz) 5. Bartosz Kieliba 16. Aleks Ławniczak 3. Jakub Kiełb 19. Mariusz Rybicki (68' 27. Serhij Napołow) 21. Mateusz Kupczak 6. Łukasz Trałka 22. Robert Janicki 11. Michał Jakóbowski 25. Gracjan Jaroch (71' 10. Adrian Laskowski)   Rezerwowi: 33. Tomasz Laskowski 4. Tomasz Boczek 14. Nikodem Fiedosewicz 18. Wiktor Długosz 20. Adrian Cierpka 28. Karol Gardzielewicz   Trener: Piotr Tworek
0:1 - Fabian Piasecki 28' 0:2 - Patryk Mularczyk 64' 0:3 - Rafał Grzelak 73' 1:3 - Michał Jakóbowski 78' 2:3 - Mateusz Kupczak 87'
10' Tomasz Hołota 20' Michał Grobelny 30' Rafał Grzelak 88' Rafał Grzelak 88' Rafał Grzelak 90+3' Tomasz Nawotka
23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak 30. Patryk Małecki 20. Jakub Sinior (84' 6. Bartłomiej Babiarz) 21. Tomasz Hołota 8. Szymon Pawłowski 10. Stanisław Biłeńkyj (60' 11. Patryk Mularczyk) 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 9. Mateusz Szwed 14. Filip Karbowy 16. Dawid Ryndak 22. Quentin Seedorf 89. Hubert Sych 98. Wojciech Słomka   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin) - Marcin Czerwiński (Zielona Góra), Rafał Brieger (Gdańsk). Techniczny: Łukasz Ostrowski (Szczecin)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec! Było nerwowo, ale jest dobrze...
90+4' Strzał Krzysztofa Kiklaisza zablokowany przez Piotra Polczaka.
90+3' Po dośrodkowaniu Serhija Napołowa z rogu niecelny strzał głową. Zacznie Matko Perdijić.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nawotki za faul na Serhiju Napołowie.
90+2' Piotr Polczak umiejętnie blokuje Michała Jakóbowskiego na skrzydle.
90+2' Matko Perdijić łapie piłkę po dośrodkowaniu Serhija Napołowa.
90+1' Matko Perdiić interweniuje po dośrodkowaniu Serhija Napołowa z rogu.
90' Łukasz Trałka blokowany przy strzale i róg dla Warty
90' Szybkie wznowienie gry z rogu i niecelna główka Bartosza Kieliby
90' Po dośrodkowaniu Serhija Napołowa zamieszanie pod bramką Zagłębia i piłka wybita na róg.
88' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Rafała Grzelaka za faul na Michale Jakóbowskim.
87' gol - piłka nożna 2:3 Po dośrodkowaniu Serhija Napołowa z rzutu wolnego piłkę głową do bramki Zagłębia posłał Mateusz Kupczak.
86' Piotr Polczak faulował Krzysztofa Kiklaisza z boku boiska.
86' Z około 30 metrów uderzał Łukasz Trałka. Przymierzył w środek bramki, gdzie stał Matko Perdijić.
85' Bartłomiej Babiarz pojawił się w meczu ligowym po raz pierwszym w tym roku po długiej przerwie spowodowanej kontuzją na obozie w Chorwacji.
85' Adrian Laskowski po starciu z Tomaszem Nawotką upada w polu karnym, ale nie ma mowy o "jedenastce".
84' zmiana Bartłomiej Babiarz zmienia Jakuba Siniora.
83' Kontra Zagłębia - Patryk Małecki do Patryka Mularczyka, który jednak zostaje powstrzymany przez Aleksa Ławniczaka.
82' Za mocne dośrodkowanie Serhija Napołowa z lewego skrzydła.
80' Matko Perdijić piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z rogu.
80' zmiana Krzysztof Kiklaisz zmienił Michała Grobelnego.
80' Róg dla Warty po interwencji Szymona Pawłowskiego.
79' Na spalonym Fabian Piasecki.
78' gol - piłka nożna 1:3 Po dośrodkowaniu Serhija Napołowa z lewego skrzydła Michał Jakóbowski strzela głową z około 6 metrów.
77' Po raz ostatni Zagłębie prowadziło na wyjeździe różnicą trzech bramek 17 maja 2017, gdy wygrało w Suwałkach 3:0.
76' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego piłkę łapie Adrian Lis.
76' Tomasz Nawotka po akcji prawą stroną dośrodkował w pole karne w stronę Szymona Pawłowskiego, którego uprzedził Michał Grobelny. Róg dla sosnowiczan.
74' Adrian Lis w dwóch poprzednich meczach przeciwko Zagłębiu wpuścił sześć bramek. Tak więc dziś już wyrobił średnią normę.
73' gol - piłka nożna 0:3 Rafał Grzelak uderzył z rzutu wolnego lewą nogą. Futbolówka poszybowała nad murem, odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki!
72' Fabian Piasecki faulowany około 22 metry od bramki Warty.
71' Z lewego skrzydła dośrodkował Szymon Pawłowski, a Piotr Polczak nieclenie główkował.
71' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego piłkę wybija Mateusz Kupczak.
71' zmiana Druga zmiana w Warcie. Adrian Laskowski zmienia Gracjana Jarocha.
70' Tomasz Nawotka sfaulowany przez Serhija Napołowa.
69' Robert Janicki przedarł się lewą stroną boiska i wyłożył piłkę do Gracjana Jarocha, który jednak uderzył bardzo nieczysto z prawej strony pola karnego.
69' Fabian Piasecki podawał w kierunku Patryka Małeckiego i piłkę w ostatniej chwili przejął Jakub Kiełb.
68' zmiana Serhij Napołow wszedł na boisko za Mariusza Rybickiego.
66' Co za wejście "Mulara". Wystarczyły mu 4 minuty gry, aby strzelić pierwszą bramkę w tym sezonie. Szymonowi Pawłowskiemu chyba można zaliczyć asystę przy tej bramce, choć piłka nie trafiła do strzelca bezpośrednio od kapitana sosnowiczan.
64' gol - piłka nożna 0:2 Szymon Pawłowski ograł Michała Grobelnego na skrzydle i wbiegł lewą stroną w pole karne, dograł piłkę przed bramkę. Adrian Lis przy próbie interwencji trafił w nogę Aleksa Ławniczaka, a potem futbolówka spadła na 4. metr do Patryka Mularczyka, który dał Zagłębiu drugą bramkę.
63' Mocna walka pomiędzy Łukaszem Trałką i Fabianem Piaseckim. Gracz Warty zdaniem sędziego faulował "Piaska".
62' Niecelna główka Łukasza Trałki po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego z rogu.
62' Po dośrodkowaniu Łukasza Trałki z prawego skrzydła Robert Janicki zablokowany przy strzale przez Piotra Polczaka.
61' Rafał Grzelak nie daje się przejść Michałowi Jakóbowskiemu.
61' Robert Janicki faulowany przez Tomasza Nawotkę.
60' zmiana Patryk Mularczyk zmienia Stanisława Biłenkiego.
59' Michał Grobelny dośrodkował z prawego skrzydła, a piłkę na przedpolu złapał Matko Perdijić.
59' Michał Jakóbowski sfaulował Tomasza Nawotkę.
58' Po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego z rogu piłkę z pola karnego wybija głową Piotr Polczak.
57' Mariusz Rybicki posłał piłkę z rzutu wolnego nad murem, Matko Perdijić wybija futbolówkę na róg.
57' Łukasz Trałka faulowany na 22. metrze przez Jakuba Siniora.
56' Matko Perdijić piąstkuje piłkę po wrzutce Mariusza Rybickiego z rogu.
55' Gracjan Jaroch znalazł się w sytuacji sam na sam z Matko Perdijiciem, nasz bramkarz odbił piłkę nogą, a Tomasz Nawotka wyjaśnił wszystko wybiciem na róg.
55' Ależ pudło... Kontra Zagłębia. Patryk Małecki zagrał w pole karne do Stanisława Biłenkiego, który uniknął pułapki ofsajdowej, znalazł się w sytuacji sam na sam z Adrianem Lisem, minął bramkarza Warty i z ostrego kąta trafił w słupek.
53' Tomasz Hołota wyprzedził Roberta Janickiego, a potem nabił piłkę o nogi gracza Warty. Od bramki zacznie Matko Perdijić.
52' Po interwencji Rafała Grzelaka piłka wpadła na dach trybuny głównej.
52' Prostopadła piłka od Stanisława Biłenkiego w stronę Fabiana Piaseckiego ,ale nasz najlepszy strzelec znajdował się na wyraźnym spalonym.
51' Fabian Piasecki na spalonym.
51' Bartosz Kieliba faulował w ataku Stanisława Biłenkiego.
51' Rafał Grzelak przerwał akcję Michała Jakóbowskiego.
50' Łukasz Trałka blokowany przy dośrodkowaniu przez Jakuba Siniora.
49' Mateusz Kupczak faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
48' Fabian Piasecki stracił piłkę na rzecz Aleksa Ławniczaka.
47' Łukasz Trałka ruszył z piłką środkową strefą boiska, ale podawał niedokładnie.
46' Michał Jakóbowski zatańczył z piłką w polu karnym Zagłębia i po jego zagraniu interweniował Tomasz Hołota. Gospodarz próbowali reklamować zagranie ręką, ale sędzia nie widział nic takiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
45+1' gwizdek Artur Aluszyk zakończył pierwszą połowę.
45' Z rzutu wolnego wrzucał Mariusz Rybicki. Piłkę w polu karnym trącił Jakub Kiełb. Grę wznowi Matko Perdiijć.
45' Tomasz Hołota faulował Mateusza Kupczaka.
45' Matko Perdijić łapie piłkę po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego z rogu.
44' Tomasz Hołota blokuje w polu karnym Roberta Janickiego i róg dla Warty.
44' Kontra sosnowiczan. Wymiana podań między Fabianem Piaseckim i Stanisławem Biłenkim. Akcję w polu karnym przerywa Aleks Ławniczak.
43' Faul Patryka Małeckiego na Michale Jakóbowskim.
43' Michał Jakóbowski faulowany przez Jakuba Siniora
43' Fabian Piasecki uderzył po ziemi z ponad 20 metrów i trafił w stojącego 2 metry przed nim Aleksa Ławniczaka. Chyba lepiej byłoby w tej sytuacji podawać na prawo do Patryka Małeckiego.
41' Warta Poznań po raz pierwszy w tym sezonie przegrywa na własnym boisku, a Zagłębie w dziesiątym kolejnym meczu w tym sezonie strzeliło bramkę.
39' Jakub Sinior faulował Mariusza Rybickiego.
39' Michał Jakóbowski wślizgiem blokuje wyprowadzenie piłki przez Kacpra Radkowskiego. Aut dla Zagłębia.
37' Tomasz Hołota faulował Michała Jakóbowskiego.
36' Nieporozumienie między Stanisławem Biłenkim i Tomaszem Nawotką. Piłka wychodzi na aut.
35' Tomasz Hołota faulowany w środku boiska przez Mateusza Kupczaka.
34' Niedokładne podanie Fabiana Piaseckiego w stronę Patryka Małeckiego. Piłkę przejął Jakub Kiełb.
34' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu Piotr Polczak faulował Adriana Lisa.
33' Szymon Pawłowski powstrzymany przez Mateusza Kupczaka i mamy róg.
33' Fabian Piasecki strzelił bramkę w trzecim kolejnym meczu wyjazdowym.
32' Na połowie Warty Stanisław Biłeńkyj faulował Łukasza Trałkę.
32' Fabian Piasecki strzelił dziś swojego szóstego gola w tym sezonie, a Szymon Pawłowski zaliczył szóstą asystę.
31' Po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rzutu wolnego Bartosz Kielba faulował Piotra Polczaka.
30' żóta kartka Żółta kartka dla Rafała Grzelaka za faul na Mariuszu Rybickim.
28' gol - piłka nożna 0:1 Szymon Pawłowski dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła. Fabian Piasecki wyskoczył zza pleców Aleksa Ławniczaka i strzelił głową z 5 metrów nie do obrony.
27' Szymon Pawłowski dośrodkował z lewej strony boiska. Ani Fabian Piasecki, ani Stanisław Biłeńkyj nie zamknęli akcji strzałem. Dla bezpieczeństwa na aut wybił Jakub Kiełb.
26' Tomasz Nawotka wybił piłkę z rogu oo dośrodkowaniu Michała Grobelnego z prawego skrzydła.
26' Strzał Łukasza Trałki z 20 metrów zablokowany przez Kacpra Radkowskiego.
26' Ponownie z narożnika boiska wrzucał Szymon Pawłowski i znowu główkował Piotr Polczak. Tym razem niecelnie.
25' Z prawego skrzydła wrzucał Patryk Małecki. Piłkę na róg wybił Adrian Lis.
25' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu główkował Piotr Polczak. Zmierzającą do bramki piłkę sprzed linii bramkowej wyekspediował Łukasz Trałka.
24' Szymon Pawłowski wstrzelił piłkę w pole karne z lewego skrzydła. Bartosz Kieliba wybił piłkę na róg.
23' Z rzutu wolnego wrzucał Mariusz Rybicki. Z około 5 metrów główkował Bartosz Kieliba. Matko Perdijić nie miał kłopotów ze złapaniem futbolówki.
22' Rafał Grzelak w okolicy narożnika boiska sfaulował Mariusza Rybickiego.
22' Michał Jakóbowski wstał z boiska i oddał piłkę sosnowiczanom.
21' Patryk Małecki odbiera piłkę Michałowi Jakóbowskiemu, a potem wybija ją na aut, gdy zobaczył, że gracz Warty nie podnosi się z murawy.
21' Kacper Radkowski wślizgiem przerywa akcję Michała Jakóbowskiego.
20' żóta kartka Żółta kartka dla Michała Grobelnego za faul na Jakubie Siniorze.
19' Fabian Piasecki na spalonym po podaniu Kacpra Radkowskiego.
17' Matko Perdijić pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rogu.
17' Tomasz Nawotka blokuje dośrodkowanie Michała Jakóbowskiego i Warta ma rzut rożny.
15' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawej strony boiska niecelnie główkował po koźle Fabian Piasecki.
15' Tomasz Nawotka świetnie zagrał w pole karne do Patryka Małeckiego, który zdecydował się na uderzenie z ostrego kąta. Interweniował Adrian Lis.
15' Poznaniacy zaatakowali lewą stroną. Michał Jakóbowski i Jakub Kiełb znaleźli się z piłką w polu karnym sosnowiczan, ale ostatecznie piłkę przejął Matko Perdijić
14' Patryk Małecki przerzucił piłkę na lewe skrzydło, ale Szymon Pawłowski nie zdołał opanować futbolówki.
13' Jakub Sinior faulowany przez Łukasza Trałkę.
13' Kompletnie nieudane rozegranie rogu przez poznaniaków. Chyba nie o to im chodziło.
12' Mateusz Kupczak ograł Tomasza Nawotkę na lewym skrzydle i znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia. Uderzył z ostrego kąta, mierzył w środek bramki i Matko Perdijić zmuszony był do interwencji i wybicia piłki na róg.
11' Na spalonym Fabian Piasecki
10' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Hołoty za faul na Robercie Janickim. Sędzia najpierw zastosował prawo korzyści, ale potem wrócił do akcji i ukarał naszego gracza.
9' Po dośrodkowaniu Michała Grobelnego z prawego skrzydła piłkę z pola karnego wybija głową Tomasz Nawotka.
9' Jakub Sinior przejął piłkę na swojej połowie i podał do Stanisława Biłenkiego, który odegrał do Fabiana Piaseckiego. "Piasek" próbował podawać w pole karne do Szymona Pawłowskiego, ale akcję przerwa łMichał Grobelny.
7' Jakub Kiełb ograł na skrzydle Patryka Małeckiego, ale z asekuracją zdążył Tomasz Nawotka.
5' Michał Jakóbowski faulowany przez Tomasza Nawotkę.
5' W środku boiska faulowany Łukasz Trałka.
4' Po dośrodkowaniu Mariusza Rybickiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybija Rafał Grzelak.
4' Kacper Radkowski faulował Gracjana Jarocha.
3' Jakub Kiełb dośrodkował z lewego skrzydła. Piłkę zablokował Kacper Radkowski. Poprawił dośrodkowaniem Mariusz Rybicki i tym razem interweniował Matko Perdijić.
2' Mateusz Kupczak faulowany przez Tomasza Hołotę
0' 17:43 "Jesteśmy zawsze tam, gdzie oni będą grać" - tak skandują fanatycy z Sosnowca podczas wyjścia na murawę piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie dziś zagrają cali na czerwono, a Warta w zielonych koszulkach, białych spodenkach i getrach.
0' 17:40 Frekwencja na trybunach w Grodzisku Wielkopolskim bardzo mizerna. Niewątpliwie konkurencją dla Warty jest mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań, który rozpoczął się o 17:30 i jest transmitowany w otwartej telewizji. Zapewne wielu fanów piłki z Poznania zamiast wycieczki do Grodziska Wielkopolskiego wolało obserwować w telewizji mecz "Kolejorza".
0' 17:35 Dariusz Dudek swój poprzedni wyjazdowy mecz w roli trenera rozegrał z Wartą Poznań. Miało to miejsce jednak nie w Grodzisku Wielkopolskim, tylko w Poznaniu, bo w miniony sezonie poznaniacy podejmowali swoich gości na własnym obiekcie przy Drodze Dębińskiej. Szkoleniowiec Zagłębia ma z tamtego meczu dobre wspomnienia, bo prowadzona przez niego katowicka GieKSa wygrała 1:0. Liczymy więc na to, że nasz trener będzie kontynuował dobrą serię meczów z Wartą.
0' 17:30 Zagłębie i Warta grają dziś ze sobą po raz piąty w historii ligowych pojedynków. Bilans dotychczasowych starć jest korzystny dla zespołu z Poznania, który wygrał trzykrotnie. Sosnowiczanie wygrali tylko raz - 2:1 w rewanżowym meczu w sezonie 2014/2015 w II lidze zachodniej. Lepiej szło naszej drużynie w Pucharze Polski. Tutaj nasz zespół dwukrotnie wyeliminował poznańskich "Zielonych"
0' 17:20 Zagłębie po raz drugi w historii gra w Grodzisku Wielkopolskim. Poprzednio w tym wielkopolskim mieście graliśmy wiosną 2008 i ulegliśmy Dyskobolii 0:3. Od tamtej pory zmieniło się bardzo wiele. Dyskobolia już nie gra na szczeblu centralnym, po tym jak w 2008 Zbigniew Drzymała sprzedał klub Józefowi Wojciechowskiemu. Stadion wygląda podobnie jak wtedy, ale zdecydowanie poprawił się dojazd do Grodziska. W 2008 nie było ani Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, ani ekspresowej S5 i wtedy po przejechaniu przez Wrocław trzeba było się wlec przez wioski i miasta. Dziś podróż z Sosnowca do Grodziska zajęła niespełna 3,5 godziny.
0' 17:10 Piłkarze obu zespołów pojawili się już na rozgrzewce. Sosnowiczanie wybiegli jako pierwsi zostali przywitani oklaskami przez grupę kibiców z Zagłębia, która dotarła do Grodziska Wielkopolskiego. Fanatycy naszego zespołu powrócili na wyjazdowy szlak, po tym jak w Opolu ich zabrakło ze względu na zamknięcie sektora gości na tamtejszym stadionie. Dzisiaj do Wielkopolski zawitali w liczbie trzycyfrowej.
0' 17:05 Zespół z Poznania nie do końca może być zadowolony ze swojego poprzedniego meczu. Warta tylko bezbramkowo zremisowała z przedostatnim w tabeli Chrobrym Głogów. Trener Piotr Tworek ma jednak zaufanie do zawodników, którzy wybiegli na murawę w Głogowie i dokonał tylko jednej zmiany w wyjściowej jedenastce. Zamiast Nikodema Fiedosewicza od pierwszej minuty zagra Michał Grobelny.
0' 16:55 Poznaliśmy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią obie drużyny. Dariusz Dudek postanowił nie zmieniać zwycięskiego składu i na boisku w Grodzisku pojawi się dokładnie ta sama jedenastka, która ruszyła do boju przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Za to wśród rezerwowych pojawił się dziś 16-letni Hubert Sych, który w czwartek został zgłoszony do pierwszego zespołu. Wcześniej występował w rezerwach.
0' 16:45 Dzień dobry Państwu! Witamy ze stadionu w Grodzisku Wielkopolskim i zapraszamy na relację z meczu 14. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Wartą Poznań a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu Warta - ZagłębieZdjęcia z meczu Warta - Zagłębie Zapraszamy do galerii z meczu Warty Poznań z Zagłębiem Sosnowiec. Do obejrzenia aż 132 fotografie. » Czytaj więcej
Skrót meczu z Wartą PoznańSkrót meczu z Wartą Poznań Na stronie telewizji Polsat Sport jest już dostępny skrót rozegranego w Grodzisku Wielkopolskim meczu pomiędzy Wartą Poznań a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w GrodziskuKonferencja prasowa po meczu w Grodzisku W konferencji prasowej po spotkaniu Warty Poznań z Zagłębiem Sosnowiec udział wzięli Dariusz Dudek oraz Piotr Tworek. » Czytaj więcej
Nerwowo, ale do przoduNerwowo, ale do przodu Zagłębie Sosnowiec prowadziło z Wartą Poznań już 3:0, ale do końcowego gwizdka musieliśmy drżeć o wynik, bo gospodarze odrobili stratę dwóch bramek i zakończyło się 3:2 dla sosnowiczan. » Czytaj więcej