2019-10-23, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Głogów
Stroje:
3:0(2:0)
Stroje:
25. Michał Szromnik 32. Przemysław Stolc 31. Oliver Praznovsky 3. Michał Michalec 6. Jarosław Ratajczak 19. Marcel Ziemann 8. Szymon Drewniak 16. Robert Mandrysz 7. Miłosz Kozak (74' 87. Damian Piotrowski) 11. Mikołaj Lebedyński (80' 99. Damian Kowalczyk) 27. Adrian Benedyczak (84' 28. Krzysztof Kubica)   Rezerwowi: 1. Mateusz Abramowicz 9. Adam Antochów 10. Gerard Artigas 15. Maciej Diduszko 17. Mateusz Kulchawy 21. Michał Pawlik   Trener: Ivan Djurdjević
1:0 - Adrian Benedyczak 14' 2:0 - Oliver Praznovsky 40' (k.) 3:0 - Damian Kowalczyk 90+1'
43' Jakub Sinior 68' Jakub Sinior 68' Jakub Sinior
23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 17. Kacper Radkowski (46' 66. Płamen Kraczunow) 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak 30. Patryk Małecki 20. Jakub Sinior 21. Tomasz Hołota 8. Szymon Pawłowski 10. Stanisław Biłeńkyj (46' 11. Patryk Mularczyk) 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 9. Mateusz Szwed 14. Filip Karbowy 22. Quentin Seedorf 57. Carl Stewart 89. Hubert Sych 98. Wojciech Słomka   Trener: Dariusz Dudek
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Adam Karasewicz (Wrocław), Bartosz Kaszyński (Bydgoszcz). Techniczny: Mateusz Jenda (Warszawa)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 10 sekundach gry sędzia Wojciech Myć kończy drugą połowę spotkania.
90+2' Fabian Piasecki przedarł się prawą stroną w pole karne i zagrał przed bramkę, ale Patryk Małecki nie zdołał zamknąć akcji.
90+1' gol - piłka nożna 3:0 Chrobry dobija sosnowiczan. Damian Piotrowski po otrzymaniu podania w pole karne odgrywa z pierwszej piłki na 5. metr, a Damian Kowalczyk w sytuacji sam na sam posyła piłkę pod brzuchem Matko Perdijicia.
90' Faul Jarosława Ratajczaka na Tomaszu Nawotce.
89' Patryk Mularczyk faulował w ataku Jarosława Ratajczaka.
89' Sosnowiczanie przez chwilę zamknęli rywali pod ich polem karnym po rzucie rożnym, ale nie dało to nawet strzału.
88' Po wrzutce Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłka wybita na róg.
88' Fabian Piasecki faulowany przez Roberta Mandrysza na 35. metrze.
87' Złe dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego po akcji prawą stroną boiska.
85' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego nikt nie sięgnął piłki w polu karnym. Grę wznowi Michał Szromnik.
85' Faul Marcela Ziemanna na Fabianie Piaseckim około 30 metrów od bramki Chrobrego.
85' Tomasz Nawotka faulowany przez Marcela Ziemanna.
84' zmiana Ostatnia zmiana w Chrobrym - Krzysztof Kubica za Adriana Benedyczaka.
83' Po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka z rogu niecelnie główkował Michał Michalec.
82' Jeszcze raz Damian Piotrowski podawał do Damiana Kowalczyka, którego tym razem przy strzale z pola karnego blokował Płamen Kraczunow. Róg dla Chrobrego.
82' Damian Piotrowski przedarł się prawa stroną boiska i dograł w pole karne do Damiana Piotrowskiego, który oddał strzał na bramkę z około 10 metrów, a futbolówkę sprzed linii bramkowej odbił Tomasz Nawotka.
80' zmiana Druga zmiana w Chrobrym - Damian Kowalczyk za Mikołaja Lebedyńskiego.
80' Nieporozumienie między Tomaszem Nawotką i Szymonem Pawłowskim. Kapitan Zagłębia tylko mógł bezradnie rozłożyć ręce, gdy nie dostał piłki tam, gdzie pobiegł.
77' Do piłki podbiegł Rafał Grzelak. Sytuacja była podobna jak w sobotę w Grodzisku Wielkopolskim, ale dziś uderzył lżej i akurat w to miejsce, w którym stał Michał Szromnik.
76' Robert Mandrysz faulował Fabiana Piaseckiego około 22 metry od bramki.
74' zmiana Pierwsza zmiana w Chrobrym - Damian Piotrowski za Miłosza Kozaka.
73' Z narożnika boiska dośrodkował Szymon Drewniak, a Michał Michalec uderzył głową po koźle i było blisko trzeciej bramki.
72' Mikołaj Lebedyński podał w pole karne do Jarosława Ratajczaka, którego zablokował przy strzale Piotr Polczak. Róg dla miejscowych.
72' Dwie bramki w płecy, gramy w osłabieniu, więc już chyba nic dobrego nas dziś w Głogowie nie spotka.
70' Płamen Kraczunow 25 metrów od bramki zatrzymał wślizgiem akcję Adriana Benedyczaka.
68' druga żółta -czerwona Jakub Sinior jeszcze na połowie Chrobrego sfaulował Adriana Benedyczaka i obejrzał drugą żółtą kartkę. Kończymy mecz w dziesiątkę.
67' Jakub Sinior we własnym polu karnym stracił piłkę na rzecz Mikołaja Lebedyńskiego. Napastnik Chrobrego na nasze szczęście nie skorzystał z prezentu i próbował jeszcze dogrywać nie wiadomo do kogo. Skończyło się wykopaniem piłki na aut
66' Adrian Benedyczak faulowany przez Płamena Kraczunowa.
65' Złe dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawego skrzydła. Zagrał piłkę prosto w ręce Michała Szromnika.
65' W środku boiska Patryk Mularczyk sfaulowany przez Roberta Mandrysza.
64' Adrian Benedyczak faulowany przez Płamena Kraczunowa 40 metrów od bramki Zagłębia.
64' Rafał Grzelak dośrodkował w pole karne z lewej strony boiska, a piłkę głową wybił Michał Michalec.
62' Marcel Ziemann z lewej strony boiska zbiegł do środka i strzelił prawą nogą zza pola karnego. Piłka poszybowała nad bramką Zagłębia.
61' Po akcji Rafała Grzelaka Patryk Małecki strzela nad bramką z około 22 metrów.
60' Szymon Pawłowski w polu karnym Chrobrego przegrał pojedynek z Przemysławem Stolcem.
60' Patryk Małecki podał do Tomasza Nawotki, który dośrodkował z prawej strony pola karnego. Piłka wyszła na aut po interwencji jednego z głogowian.
59' Robert Mandrysz faulował w ataku Jakuba Siniora.
58' Miłosz Kozak powstrzymany na lewym skrzydle przez Tomasza Hołotę.
57' Zagłębie w tej połowie miało już cztery rzuty rożne, ale na razie nie przekłada się to na bramki.
56' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego nad bramką główkował Piotr Polczak.
56' Tym razem Patryk Małecki wywalczył rzut rożny.
55' Po wrzutce Szymona Pawłowskiego z rzutu rożneg piłkę zagrywał Fabian Piasecki i mamy aut na wysokości pola karnego.
55' Róg dla Zagłębia po akcji Fabiana Piaseckiego.
54' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego główkował Piotr Polczak. Broni Michał Szromnik.
54' Z narożnika boiska dośrodkował Szymon Pawłowski, a Patryk Mularczyk wywalczył kolejny korner.
53' Z prawego skrzydła wrzucił Tomasz Nawotka. Piłkę w polu karnym zagrywa Patryk Mularczyk, a na róg wyekspediował futbolówkę Oliver Praznovsky.
52' Świetne prostopadłe podanie Szymona Pawłowskiego w stronę Patryka Małeckiego. "Mały" dostał piłkę w polu karnym, strzelił po ziemi i trafił w nogę interweniującego Michała Szromnika.
51' Jakub Sinior faulowany przez Mikołaja Lebedyńskiego.
50' Patryk Mularczyk doskoczył do wybitej z pola karnego piłki o niecelnie uderzył z woleja z 20 metrów.
49' Tomasz Hołota strzelił z około 25 metrów i trafił w Michała Michalca.
49' Sędzia Wojciech Myć stanowczym "Przestań!" zrugał jednego z głogowian, który domagał się odgwizdania faulu.
48' Szymon Drewniak faulowany przez Patryka Mularczyka na połowie Chrobrego.
48' Mikołaj Lebedyński w ataku faulował Tomasza Hołotę.
47' Po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka z rzutu rożnego nad bramką główkował Michał Michalec.
46' Po interwencji Tomasza Hołoty rzut rożny dla Chrobrego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową meczu. Płamen Kraczunow za Kacpra Radkowskiego i Patryk Mularczyk za Stanisława Biłenkiego.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 10 sekundach sędzia Wojciech Myć kończy pierwszą połowę meczu. Sosnowiczanie zaprezentowali się bardzo słabo w pierwszych 45 minutach meczu. Przedostatni w tabeli Chrobry był zespołem lepszym, wykorzystał sytuacje stworzone po błędach w defensywie Zagłębia i zasłużenie prowadzi. Oprócz dwóch goli Zagłębie straciło także Jakuba Siniora, który nie zagra w sobotę z powodu czterech żółtych kartek.
44' Fatalne dośrodkowanie Miłosza Kozaka z rzutu wolnego.
43' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Siniora za faul na Mikołaju Lebedyńskim.
40' gol - po karnym 2:0 Z rzutu karnego prawą nogą uderzył Oliver Praznovsky i pokonał Matko Perdijicia. Chorwat wyczuł intencje strzelca, ale nie był w stanie obronić karnego.
39' Szymon Drewniak zagrał w pole karne do Adriana Benedyczaka. Sędzia najpierw zastosował przywilej korzyści, a gdy po strzale Benedyczaka nie padł gol, arbiter podyktował rzut karny za faul Kacpra Radkowskiego na graczu Chrobrego.
38' Jakub Sinior wślizgiem powstrzymał szarżującego lewą stroną boiska Miłosza Kozaka.
37' Zbyt mocne podanie Tomasza Nawotki w kierunku Stanisława Biłenkiego. Ukrainiec nie miał szans dopaść do piłki.
35' Miłosz Kozak przedarł się lewą stroną pola karnego i dograł na 5. metr do Mikołaja Lebedyńskiego, który spudłował w dogodnej sytuacji.
34' Szymon Pawłowski strzelił z prawej strony pola karnego po ziemi. Michał Szromnik nie miał kłopotów ze złapaniem piłki, a do statystyk trafia pierwszy celny strzał sosnowiczan.
32' Tomasz Nawotka faulowany przy bocznej linii przez Miłosza Kozaka.
32' Robert Mandrysz zbyt mocno przerzucił futbolówkę na lewe skrzydło w kierunku Miłosza Kozaka.
31' Szymon Drewniak zagrał prostopadłe podanie do Adriana Benedyczaka. Piłkę na aut wybił Kacper Radkowski.
30' Rafał Grzelak uprzedził atakującego prawym skrzydłem Marcela Ziemanna.
30' Marcel Ziemann oddał strzał lewą nogą z około 16 metrów. Piłka minęła sosnowiecką bramkę.
29' Szymon Pawłowski przedarł się środkiem boiska i na 20. metrze zagrał na lewo do Stanisława Biłenkiego. Ukrainiec odegrał z pierwszej piłki w pole karne, ale szybszy od naszego kapitana okazał się Michał Szromnik.
28' Patryk Małecki w środku boiska faulował Adriana Benedyczaka.
27' Szymon Pawłowski faulowany na połowie Chrobrego przez Szymona Drewniaka.
26' Faul Roberta Mandrysza na Jakubie Siniorze.
26' Tomasz Nawotka powstrzymał rajd Miłosza Kozaka.
26' Miłosz Kozak faulowany przez Patryka Małeckiego.
24' Marcel Ziemann dośrodkował prawą nogą z prawego skrzydła. W polu karnym Zagłębia nikt jednak nie sięgnął dochodzącej piłki.
24' Fani Zagłębia już od kilku minut są w komplecie na swoim sektorze i zaznaczają swoją obecność.
22' Błąd Kacpra Radkowskiego, który stracił piłkę na rzecz Mikołaja Lebedyńskiego. Napastnik Chrobrego ruszył z piłką w pole karne, ale tutaj nasz młodzieżowiec już naprawił swój błąd i wybił piłkę na aut.
21' Tomasz Nawotka zagrał piłkę na lewe skrzydło do Szymona Pawłowskiego, który nie poradził sobie z Przemysławem Stolcem.
20' Błąd Kacpra Radkowskiego, który na 20. metrze podał piłkę pod nogi Adriana Benedyczaka, ale na nasze szczęście napastnik gości próbował rozgrywać piłkę na lewe skrzydło, gdzie nie było nikogo z jego kolegów.
19' Mikołaj Lebedyński faulował w ataku Piotra Polczaka.
18' Po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka z rogu nad bramką główkował Mikołaj Lebedyński.
18' Kacper Radkowski wybił piłkę na rzut rożny.
17' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Szymon Pawłowski, a sędzia odgwizdał faul jednego z naszych graczy, który walczył w powietrzu. Albo był to Piotr Polczak, albo Fabian Piasecki, bo obaj skakali do piłki.
16' Tomasz Nawotka faulowany przez Miłosza Kozaka.
14' gol - piłka nożna 1:0 Po złym podaniu Kacpra Radkowskiego piłkę przejął Mikołaj Lebedyński i podał do Adriana Benedyczaka, który uderzył z lewej strony pola karnego. Przymierzył w długi róg. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do sosnowieckiej bramki.
13' Patryk Małecki dośrodkował z prawej strony boiska. Michał Szromnik odbił piłkę ręką, a potem futbolówkę do przodu wykopał Oliver Praznovsky.
12' Futbolówka wróciła na lewe skrzydło do naszego kapitana, który minął zwodem rywala i wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Tam jednak nie było nikogo z sosnowiczan.
12' Szymon Pawłowski po podaniu Patryka Małeckiego dośrodkował w pole karne. Piłkę wybił Michał Michalec.
10' Małe zamieszanie w naszym polu karnym po dośrodkowaniu Marcela Ziemanna i zbyt krótkim wybiciu piłki przez jednego z naszych graczy. Na szczęście udało się nie dopuścić do oddania strzału przez gospodarzy.
9' Marcel Ziemann faulowany przez Rafała Grzelaka.
9' Jarosława Ratajczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
8' Oliver Praznovsky faulował Stanisława Biłenkiego.
6' Szymon Pawłowski faulował w ataku Mikołaja Lebedyńskiego.
6' Tomasz Nawotka faulowany w środku boiska przez Miłosza Kozaka.
5' Po rajdzie lewą stroną boiska dośrodkował Miłosz Kozak, a akcję zamknął niecelnym strzałem zza pola karnego Przemysław Stolc.
4' Tomasz Nawotka faulowany przez Jarosława Ratajczaka.
3' Po około 80-sekundowej przerwie gra wznowiona.
2' Masażyści obu zespołów wbiegli na murawę.
1' W środkowym kole po zderzeniu upadli dwaj gracze - Jakub Sinior i Robert Mandrysz.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie, a mecz rozpoczął się z 3,5-minutowym opóźnieniem.
0' 17:58 Sędziowska trójka pod kierownictwem Wojciecha Mycia wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Gospodarze zagrają dziś w pomarańczowych koszulkach, czarnych spodenkach i getrach, a Zagłębie w szarych koszulkach, białych spodenkach i getrach.
0' 17:50 Kibiców na stadionie w Głogowie nie jest na razie zbyt wielu. Nie dotarli jeszcze kibice z Sosnowca, choć mieli się dziś stawić na stadionie Chrobrego, na co wskazuje między innymi mobilizacja sił policyjnych w okolicy obiektu. Słońce w Głogowie już zaszło, jupitery oświetlają boisko, ale zanosi się na to, że z każdą minutą meczu nad stadionem będzie coraz większa mgła.
0' 17:45 Wspomnieliśmy o tym, że Žarko Udovičić strzelił bramkę dla Zagłębia w poprzednim meczu w Głogowie. Arbitrem dzisiejszego meczu jest Wojciech Myć, z którym nasz były zawodnik miał starcie podczas spotkania Arki Gdynia z Lechią Gdańsk. Jakąś godzinę temu spotkaliśmy sędziego Mycia w budynku klubowym i zapytaliśmy, co się stało w Gdyni, bo na obrazie telewizyjnym nie było tego incydentu zbyt dobrze widać. Arbiter przyznał, że został przez Serba odepchnięty i nie mógł tego pozostawić bez reakcji. 40 minut temu ukazał się komunikat Komisji Ligi o zdyskwalifikowaniu Žarko Udovičicia na dwa miesiące, co de facto oznacza, że będzie mógł zagrać dopiero w rundzie wiosennej.
0' 17:40 Dariusz Dudek walczy dziś o wyrównanie rachunków ze szkoleniowcem Chrobrego Ivanem Djurdjeviciem. Serb prowadził Lecha Poznań na początku rundy jesiennej ubiegłego sezonu i w starciu Lotto Ekstraklasy Zagłębie uległo "Kolejorzowi" aż 0:4. Była ta najwyższa porażka Dariusza Dudka w okresie jego pracy w Zagłębiu Sosnowiec.
0' 17:30 Poprzednio w Głogowie graliśmy 5 maja 2018 i po bramkach Žarko Udovičicia i Vamary Sanogo wygraliśmy 2:1. Był to jedyny mecz Dariusza Dudka w Głogowie w roli trenera. W okresie pracy w Zagłębiu Dariusz Dudek ma idealny bilans meczów z Chrobrym. Jesienią 2017 na Stadionie Ludowym pokonaliśmy głogowian 2:1, a bramkę na wagę wygranej zdobył wówczas Wojciech Łuczak.
0' 17:20 Piłkarze Chrobrego w poprzednim meczu pokonali Chojniczankę Chojnice 1:0. Trener Ivan Djurdjević zaufał więc tym samym zawodnikom, którzy w piątek znaleźli się w wyjściowej jedenastce. Są jednak dwa wyjątki. Z powodu czterech żółtych kartek dziś zagrać nie mogą dwaj obrońcy: Michał Ilków-Gołąb oraz Łukasz Góra. Na ich miejsce do składu wskoczyli Jarosław Ratajczak i Michał Michalec. W pierwszej jedenastce zagra także były piłkarz Zagłębia Miłosz Kozak. U nas występował jesienią 2014 i, niestety, wielkiej furory nie zrobił. Ten sezon zaczął jako piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała i nawet był na pierwszym meczu w Sosnowcu wśród rezerwowych bielskiego klubu. Przed końcem okna transferowego przeniósł się do Chrobrego i dziś wystąpi przeciwko sosnowiczanom.
0' 17:10 Ani jednej zmiany nie dokonał w wyjściowym składzie Zagłębia trener Dariusz Dudek. Od pierwszej minuty w Głogowie zagra więc ta sama jedenastka, która wystąpiła zarówno w sobotę w Grodzisku Wielkopolskim, jak i 5 października w starciu przeciwko Sandecji Nowy Sącz. Jedyne zmiany są wśród dziewiątki rezerwowych. Z meczowej kadry wypadli Dawid Ryndak i Bartłomiej Babiarz, a pojawili się w niej Płamen Kraczunow i Carl Stewart.
0' 17:00 Witamy ze stadionu w Głogowie i zapraszamy na relację z zaległego meczu 13. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscowym Chrobrym a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu Chrobry - ZagłębieZdjęcia z meczu Chrobry - Zagłębie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć wykonanych w trakcie meczu Chrobrego Głogów z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 64 fotografie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChrobrymKonferencja prasowa po meczu z Chrobrym Na konferencji prasowej po meczu Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów pojawili się Dariusz Dudek oraz Ivan Đurđević. » Czytaj więcej
Nic dobrego z wyjazdu na ChrobregoNic dobrego z wyjazdu na Chrobrego W zaległym meczu 13. kolejki Fortuna I ligi Zagłębie przegrało na wyjeździe z Chrobrym Głogów 0:3. Gole dla gospodarzy strzelili Adrian Benedyczak (14'), Oliver Praznovsky (40' - karny) i Damian Kowalczyk (90+1'). » Czytaj więcej