2019-09-21, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
2:4(0:3)
GKS 1962 Jastrzębie
Stroje: czarne (4-5-1)
23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak 98. Wojciech Słomka 99. Fabian Piasecki (57' 77. Błażej Radwanek) 21. Tomasz Hołota 20. Jakub Sinior (34' 9. Mateusz Szwed) 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki (67' 16. Dawid Ryndak) 10. Stanisław Biłeńkyj   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 11. Patryk Mularczyk 14. Filip Karbowy 17. Kacper Radkowski 28. Michał Kieca 66. Płamen Kraczunow   Trener: Radosław Mroczkowski
0:1 - Jakub Wróbel 18' 0:2 - Michał Bojdys 31' 0:3 - Jakub Wróbel 38' 0:4 - Jakub Wróbel 58' 1:4 - Rafał Grzelak 59' 2:4 - Błażej Radwanek 63'
30' Jakub Sinior 53' Jakub Wróbel 59' Błażej Radwanek 76' Tomasz Nawotka
1. Grzegorz Drazik 16. Dominik Kulawiak 32. Bartosz Jaroszek 5. Michał Bojdys 94. Dawid Gojny 10. Farid Ali 6. Łukasz Norkowski 8. Kamil Jadach (59' 23. Daniel Liszka) 20. Damian Tront 12. Jakub Wróbel (88' 9. Adam Żak) 28. Kamil Adamek (71' 7. Patryk Skórecki)   Rezerwowi: 81. Mariusz Pawełek 11. Dominik Szczęch 19. Łukasz Gajda 21. Marek Mróz 27. Oskar Mazurkiewicz   Trener: Jarosław Skrobacz
Sędziowie: Konrad Kiełczewski (Białystok) - Adam Karasewicz (Wrocław), Piotr Podbielski (Białystok). Techniczny: Waldemar Socha (Jelenia Góra)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu.
90+3' Błażej Radwanek faulowany przez Damiana Tronta pod własnym polem karnym.
90+1' Zamieszanie w polu karnym gości. Piłka wybita na 22. metr trafia pod nogi Tomasza Hołoty, który strzela nad bramką.
90+1' Wrzutka Dawida Ryndaka z prawego skrzydła i piłka trafia w ręce Grzegorza Drazika.
90' doliczony czas +3
90' Szymon Pawłowski podał w pole karne do Stanisława Biłenkiego, który strzelał z ostrego kąta. Broni Grzegorz Drazik.
89' Kontra gości. Po zagraniu Daniela Liszki na skraju pola karnego interweniuje Matko Perdijić.
89' Dominik Kulawiak wybija piłkę na róg po wrzutce Dawida Ryndaka.
88' zmiana Ostatnia zmiana w ekipie gości. Adam Żak za Jakuba Wróbla.
86' Stanisław Biłeńkyj faulował Łukasza Norkowskiego w polu karnym gości.
86' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego blokowany strzał Błażeja Radwanka i kolejny korner.
85' Róg dla sosnowiczan po akcji Mateusza Szweda.
85' Jakub Wróbel na spalonym.
84' Po dośrodkowaniu Daniela Liszki piłkę z pola karnego wybija głową Piotr Polczak. Akcję kończy niecelny strzał Damiana Tronta.
83' Podanie Daniela Liszki z lewego skrzydła do Farida Alego, który oddał strzał z 18 metrów. Piłkę na róg wybił Matko Perdijić.
83' Farid Ali przymierzył w długi róg z prawej strony pola karnego i minimalnie chybił.
82' Tomasz Nawotka zagrał piłkę głową do tyłu. Przejął ją Daniel Liszka, ale na szczęście nie zrobił użytku z błędu naszego obrońcy.
81' Jakub Wróbel faulowany przez Tomasza Hołotę.
80' Mateusz Szwed po akcji ze Stanisław Biłenkim uderzył zza pola karnego. Broni Grzegorz Drazik.
79' Po wymianie podań z Błażejem Radwankiem Szymon Pawłowski z 20 metrów strzelił wysoko nad bramką.
78' Stanisław Biłeńkyj uwikłał się w drybling w polu karnym i stracił piłkę.
77' Fani z Jastrzębia się bawią. Zdjęli koszulki, tańczą i śpiewają. A na trybunie odkrytej cisza. Trudno się dziwić.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Tomasza Nawotki za faul na Danielu Liszce.
75' Nad murawą Ludowego zagościła mgła ze świec dymnych rozpalonych przez kibiców gości, a teraz w sektorze jastrzębian racowisko.
74' Z rzutu wolnego wrzucał Farid Ali. Piłkę wyszła poza boisko.
73' Patryk Skórecki kręcił kółeczka z piłką i dopiero faulem zatrzymał go Stanisław Biłeńkyj.
72' Po dośrodkowaniu Mateusza Szweda z prawego skrzydła piłka wychodzi poza końcową linię.
71' zmiana Druga zmiana w Jastrzębiu - Patryk Skórecki za Kamila Adamka.
70' W sektorze gości pirotechnika.
69' Jakub Wróbel nie zdołał minąć Piotra Polczaka.
68' Damian Tront zagrał piłkę z prawego skrzydła w pole karne do Daniela Liszki, który już składał się do strzału, ale w porę zdążył wrócić i zatrzymać gracza gości Szymon Pawłowski.
67' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Patryka Małeckiego.
66' Wojciech Słomka wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Farida Alego z rogu.
65' Róg dla gości po interwencji Wojciecha Słomki.
63' gol - piłka nożna 2:4 Zza pola karnego strzelał Szymon Pawłowski. Piłkę przed siebie odbił bramkarz gości, a z bliska do bramki wpakował ją Błażej Radwanek.
59' żóta kartka Żółta kartka dla Błażeja Radwanka za faul na Dawidzie Gojnym.
59' gol - piłka nożna 1:4 Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawej strony boiska i bramkę dla Zagłębia strzałem głową z 3 metrów zdobywa Rafał Grzelak.
59' zmiana Daniel Liszka wszedł na boisko za Kamila Jadacha.
58' gol - piłka nożna 0:4 Tomasz Nawotka stracił piłkę na rzecz Kamila Jadacha, który ruszył lewą stroną boiska i dograł do Jakuba Wróbla, który w sytuacji sam na sam przelobował Matko Perdijicia.
57' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Błażej Radwanek za Fabiana Piaseckiego.
56' Szymon Pawłowski przyjął piłkę w polu karnym i zagrał wzdłuż bramki. Nikt jednak nie zdołał zamknąć akcji.
55' Po podaniu Tomasza Nawotki lewą nogą z prawej strony boiska uderzał Mateusz Szwed. Broni Grzegorz Drazik.
54' Po solowej akcji z lewej strony pola karnego uderzał Stanisław Biłeńkyj. Grzegorz Drazik odbił piłkę, a dobijający Szymon Pawłowski spudłował.
53' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Wróbla za faul na Piotrze Polczaku.
51' Z około 20 metrów uderzał Farid Ali. Broni Matko Perdijić, który jeszcze był faulowany przez gracza gości.
50' Po starciu z Bartoszem Jaroszkiem w polu karnym gości upada Patryk Małecki. Sędzia, ku zdziwieniu "Małego" każe grać dalej.
49' Fabian Piasecki faulowany w środku boiska przez Kamila Jadacha.
48' Tomasz Hołota sfaulował Farida Alego w środku boiska.
47' Goście znaleźli się z piłką w naszym polu karnym, aż w końcu sytuację wyjaśnił wykopem Patryk Małecki.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+2' gwizdek Po 46 minutach i 10 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę meczu. Jest dramat.
45' doliczony czas +1
45' Stanisław Biłeńkyj wrzucił piłkę z lewej strony pola karnego, a nadbiegający Szymon Pawłowski niecelnie uderzył z około 10 metrów.
44' Po dośrodkowaniu Jakuba Wróbla z prawego skrzydła nieudana próba strzały w wykonaniu Damiana Tronta.
42' Po wrzutce Szymona Pawłowskiego piłkę na kolejny róg wybija Bartosz Jaroszek.
41' Tomasz Nawotka blokowany w polu karnym przez Dawida Gojnego. Mamy róg.
40' Szkoda, że nie ma VAR. Dominik Kulawiak zagrał piłkę ręką w polu karnym, co widzieli wszyscy na trybunie krytej. Niestety, sędzia główny był źle ustawiony i tego nie dostrzegł.
39' We wtorek hokeiście Zagłębia przegrali z Jastrzębiem 0:5. Niewykluczone, że piłkarz okażą się jeszcze gorsi.
38' gol - piłka nożna 0:3 Po dośrodkowaniu Damiana Tronta z prawego skrzydła piłkę głową do bramki wpakował Jakub Wróbel.
38' Goście ruszają z kontrą, którą przerywa Szymon Pawłowski.
38' Bartosz Jaroszek wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
37' Fabian Piasecki faulowany przez Bartosza Jaroszka.
36' Wojciech Słomka dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu bramkowym faulowany był Grzegorz Drazik.
36' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła piłkę przejął Dawid Gojny.
34' zmiana "Wędka" dla Jakuba Siniora. Na boisko wchodzi Mateusz Szwed.
33' Z około 25 metrów uderzał Damian Tront. Matko Perdijić nie dał się zaskoczyć.
31' gol - piłka nożna 0:2 Dośrodkowanie Farida Alego z rzutu wolnego. Niezbyt pewna interwencja Matko Perdijicia i piłkę z bliska do bramki wpakował Michał Bojdys
30' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Siniora za faul na Kamilu Jadachu.
28' Kamil Adamek na spalonym po dośrodkowaniu Farida Alego z rzutu wolnego.
28' Piotr Polczak faulował Jakuba Wróbla.
27' Szymon Pawłowski w kontrze wyłożył piłkę na prawą stronę pola karnego do Fabiana Piaseckiego, ale jego strzał był kompletnie nieudany. Aż nasz kapitan rożłożył ręce z bezradności.
26' Akcja gości przerwana faulem Jakuba Siniora na Faridzie Alim.
26' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego do Patryka Małeckiego. Wyżej w polu karnym gości wyskoczył Dominik Kulawiak.
25' Zza pola karnego przymierzył Szymon Pawłowski. Broni Grzegorz Drazik.
25' Dośrodkowanie Wojciecha Słomki z lewego skrzydła i Fabian Piasecki przegrywa powietrzną walkę z Dawidem Gojnym.
24' Tomasz Nawotka wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a akcję przerwała interwencja Michała Bojdysa.
22' Tomasz Hołota dopadł do piłki wybitej z pola karnego gości i uderzył z woleja z około 20 metrów. Piłkę na aut wybił Grzegorz Drazik. To pierwszy celny strzał sosnowiczan w meczu.
20' Patryk Małecki na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
19' Stanisław Biłeńkyj z prawej strony pola karnego wykładał piłkę Patrykowi Małeckiemu, ale akcję przerwał Bartosz Jaroszek.
18' gol - piłka nożna 0:1 Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewej strony boiska piłkę do bramki efektownym strzałem z pola karnego posłał Jakub Wróbel.
17' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawego skrzydła piłkę głową z pola karnego wybija Dominik Kulawiak.
16' Fabian Piasecki wrócił do obrony i przerwał akcję Dawida Gojnego lewą stroną boiska.
15' Patryk Małecki szybko wznowił grę wrzutem z autu do Szymona Pawłowskiego, ale ten przegrał pojedynek z Bartoszem Jaroszkiem.
14' Z rogu wrzucał Farid Ali, a akcję gości zakończył strzał Damiana Tronta zza pola karnego, po którym piłka trafiła w Rafała Grzelaka.
13' Róg dla gości po interwencji Wojciecha Słomki.
12' Fabian Piasecki gra dziś na prawej pomocy, a najbardziej wysunięty do przodu jest Stanisław Biłeńkyj.
12' "Zawsze polskie, nigdy śląskie - Jastrzębie!" - skandują fanatycy gości.
12' Damian Tront faulowany w środku boiska
11' Zbyt głębokie dośrodkowanie Fabiana Piaseckiego z prawego skrzydła. Piłka wychodzi poza boisko.
10' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła Wojciech Słomka zgrywa piłkę klatką piersiową do Matko Perdijicia.
10' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła i pewnie piłkę na przedpolu łapie Grzegorz Drazik.
9' Znowu Szymon Pawłowski krótko z rogu do Patryka Małeckiego, który pod naciskiem Kamila Jadacha traci piłkę w polu karnym.
8' Strzał Patryka Małeckiego blokowany przez Dominika Kulawiaka i mamy rzut rożny.
8' Stanisław Biłeńkyj na lewej stronie pola karnego zwiódł Michała Bojdysa i zagrał lewą nogą wzdłuż linii pola bramkowego. Niestety, nikt nie zamknął akcji.
7' Po podani Farida Alego do strzału przewrotką złożył się Dominik Kulawiak, ale nie mógł tym zagraniem zaskoczyć naszego bramkarza.
6' Krótkie rozegranie rogu pomiędzy Szymonem Pawłowskim i Patrykiem Małeckim kończy się stratą piłki przez naszego kapitana na rzecz Kamila Jadacha.
5' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewej strony boiska piłkę na róg wybija Bartosz Jaroszek.
5' Dośrodkowanie Patryka Małeckiego z lewego skrzydła i udana interwencja Michała Bojdysa.
5' Jakub Sinior faulowany w środku boiska przez Farida Alego.
4' Po trzecim dośrodkowaniu z rogu piłkę z pola karnego wybija Piotr Polczak.
3' Po dośrodkowaniu Farida Alego piłkę w polu karnym przejął Jakub Wróbel i uderzył z ostrego kąta w krótki róg. Świetna interwencja Matko Perdijicia i kolejny róg dla jastrzębian.
3' Z rogu wrzucał Farid Ali, a piłkę na kolejny róg wybił Piotr Polczak.
2' Rajd lewą stroną boiska w wykonaniu Dawida Gojnego. Dośrodkowanie w pole karne i piłkę na róg wybija Rafa Grzelak.
1' Patryk Małecki faulowany w środku boiska przez Dominika Kulawiaka.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Jastrzębie.
0' 17:57 Sędziowska trójka właśnie wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Sosnowiczanie wystąpią dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i czerwonych getrach. Z kolei gości cali na czarno.
0' 17:50 Przed meczem Leszek Baczyński i Grzegorz Książek uhonorowali zasłużonych dla naszego klubu Jarosława Jądra i Zdzisława Kowalskiego. Za około dziesięć minut zaczynamy grać z Jastrzębiem.
0' 17:40 Zagłębie w tym sezonie na własnym obiekcie wygrało tylko jeden z pięciu meczów. Pora poprawić te statystyki. Tym bardziej, że nasi rywale z pięciu wyjazdowych meczów wracali bez kompletu punktów. Jastrzębianie przegrali w Olsztynie, a w czterech pozostałych spotkaniach poza domem zdobyli cztery punkty.
0' 17:30 W Sosnowcu i okolicach była spora mobilizacja wśród kibiców przed dzisiejszym meczem. Mamy nadzieję, że przyniesie ona efekty i na trybunach zasiądzie konkretna liczba fanatyków Zagłębia i równie konkretny będzie doping. Na sektorze gości już jest sporo osób. Fani z Jastrzębia pojawili się pod Stadionem Ludowym już niemal dwie godziny przed spotkaniem. Dla nich to pierwsza okazja do odwiedzenia Sosnowca od prawie dwóch dekad.
0' 17:20 Zagłębie po raz piąty w historii zagra o ligowe punkty z klubem z Jastrzębia. Poprzednie cztery mecze zostały rozegrane w latach 1998-2000, a ich stawką były punkty III ligi. Dziś po raz pierwszy oba kluby zagrają o punkty drugiego poziomu rozgrywkowego. W ligowej tabeli sosnowiczanie na razie ustępują swoim dzisiejszym rywalom o trzy punkty. Różnica ta może zostać zniwelowana już dziś.
0' 17:10 Znamy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią obie drużyny. W ekipie z Sosnowca dwie zmiany w porównaniu do meczu w Radomiu. Na ławkę rezerwowych powędrowali Dawid Ryndak i Kacper Radkowski, a od pierwszej minuty zagrają Wojciech Słomka i Stanisław Biłeńkyj. Te zmiany oznaczają, że najprawdopodobniej nastąpią również dwie korekty w ustawieniu - Rafał Grzelak zapewne przejdzie z lewej obrony na środek defensywy, a Tomasz Nawotka będzie wycofany z pomocy do obrony. Czy tak faktycznie będzie? Przekonamy się wkrótce.
0' 17:00 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 10. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a GKS-em Jastrzębie.
ZSTV: Doping Zagłębiaków na meczu z Jastrzębiem. Oprawa kibiców GKS.ZSTV: Doping Zagłębiaków na meczu z Jastrzębiem. Oprawa kibiców GKS. Prezentujemy film z dopingiem kibiców Zagłębia Sosnowiec z GKS Jastrzębie. W materiale również oprawa kibiców gości. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z JastrzębiemKonferencja prasowa po meczu z Jastrzębiem W na konferencji prasowej po spotkaniu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Jastrzębie pojawili się Radosław Mroczkowski oraz Jarosław Skrobacz. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z JastrzębiemZdjęcia z meczu z Jastrzębiem Prezentujemy galerię zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Jastrzębie, przegranego przez naszą drużynę 2-4. » Czytaj więcej
Jest bardzo źleJest bardzo źle Zagłębie przegrało z GKS-em Jastrzębie 2:4. Goście prowadzili już 4:0 po golach Jakuba Wróbla (18', 38' i 58') i Michała Bojdysa (31'). Rozmiary porażki zmniejszyli Rafał Grzelak (59') i Błażej Radwanek (63'). » Czytaj więcej