2019-09-14, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Radomiak Radom
Stroje: zielone (4-5-1)
2:1(1:0)
12. Mateusz Kochański 14. Damian Jakubik 2. Michał Grudniewski 16. Mateusz Cichocki 33. Dawid Abramowicz 7. Mateusz Michalski (76' 77. Patryk Mikita) 11. Michał Kaput 3. Mateusz Lewandowski (72' 6. Adam Banasiak) 10. Rafał Makowski 9. Leandro (82' 55. Meik Karwot) 22. Maciej Górski   Rezerwowi: 1. Artur Haluch 20. Kacper Pietrzyk 8. Patryk Winsztal 19. Marcin Kluska 38. Martin Klabnik 27. Damian Nowak   Trener: Dariusz Banasik
1:0 - Mateusz Cichocki 28' 2:0 - Mateusz Michalski 62' 2:1 - Fabian Piasecki 64'
35' Jakub Sinior 45' Kacper Radkowski 66' Mateusz Lewandowski 76' Adam Banasiak
23. Matko Perdijić 16. Dawid Ryndak (79' 9. Mateusz Szwed) 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 27. Rafał Grzelak 7. Tomasz Nawotka 20. Jakub Sinior (46' 11. Patryk Mularczyk) 21. Tomasz Hołota 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki (46' 10. Stanisław Biłeńkyj) 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 2. Mateusz Bieniek 14. Filip Karbowy 77. Błażej Radwanek 98. Wojciech Słomka   Trener: Radosław Mroczkowski
Sędziowie: Paweł Pskit (Łódź) - Marcin Hankiewicz (Łódź), Jarosław Mikołajewski (Kraków). Techniczny: Kamil Krasnopolski (Łódź)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 minutach gry sędzia kończy drugą połowę meczu. Radomiak wygrywa i jest liderem, a Zagłębie coraz bliżej strefy spadkowej.
90+4' Szymon Pawłowski w ataku faulował Damiana Jakubika.
90+3' Gracze Radomiaka bawią się z piłkarzami Zagłębia przy rogu boiska.
90+3' Radomiak szanuje piłkę. Rzut wolny rozgrywa tak, aby Patryk Mikita zatańczył z piłką przy chorągiewce i wywalczył róg.
90+2' Patryk Mikita faulowany przez Rafała Grzelaka tuż przed polem karnym.
90+1' Po akcji Rafała Makowskiego z około 10 metrów strzelał Maciej Górski. Matko Perdijić odbił piłkę na aut.
90' Po podaniu Patryka Mikity w pole karne Stanisław Biłeńkyj umiejętnie blokuje Macieja Górskiego.
89' Tomasz Nawotka nie sięga piłki zagranej z głębi pola przez Szymona Pawłowskiego.
89' Patryk Mularczyk faulowany przez Meika Karwota.
88' Patryk Mularczyk przerwał ręką akcję gospodarzy.
87' Dynamiczna akcja Patryka Mikity prawą stroną boiska i niedokładne wstrzelenie piłki w pole karne.
86' Z rogu wrzucił Patryk Mularczyk. Piłka trafiła do narożnika pola karnego do Stanisława Biłenkiego, który ograł rywala i podawał w stronę Kacpra Radkowskiego. Akcję przerwał Michał Kaput.
85' Po akcji Szymona Pawłowskiego piłkę na róg wybija Michał Grudniewski.
85' Żółta kartka dla Dariusza Banasika.
85' Tomasz Hołota faulowany w ataku przez Rafała Makowskiego.
84' Maciej Górski faulował w ataku Rafała Grzelaka.
83' Błąd Piotra Polczaka. Piłkę przejmuje Patryk Mikita i strzela z około 20 metrów lekko po ziemi. Broni Matko Perdijić.
83' Po podaniu Rafała Grzelaka niecelnie z ponad 20 metrów uderzał Mateusz Szwed.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Radomiaku - Meik Karwot za Leandro.
80' Fabian Piasecki faulował w ataku Mateusza Cichockiego.
79' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Dawida Ryndaka.
78' Na murawie leży Dawid Ryndak. Wbiegają masażyści Zagłębia.
76' zmiana Patryk Mikita wszedł za Mateusza Michalskiego.
76' żóta kartka Żółta kartka dla Adama Banasiaka za faul na Tomaszu Nawotce.
76' Adam Banasiak strzelał z ponad 20 metrów. Piłka po rykoszecie trafia w ręce Matko Perdijicia.
75' W Radomiaku gra w tej chwili trzech graczy ze składu, który zrobił z Zagłębiem awans do Ekstraklasy dwa lata temu. Także trzech ostało się w jedenastce sosnowiczan.
75' Adam Banasiak lewą nogą po ziemi z około 22 metrów. Niecelnie.
74' Tym razem z rogu wrzucał Patryk Mularczyk, a akcję zakończył niecelny strzał Szymona Pawłowskiego z 20 metrów.
74' Po wrzutce Szymona Pawłowskiego z rogu piłkę na kolejny róg wybija Mateusz Michalski.
73' Fabian Piasecki zaatakował Mateusza Kochalskiego i wywalczył róg.
72' Piotr Polczak na spalonym po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
72' Fabian Piasecki faulowany na połowie gospodarzy.
71' zmiana Adam Banasiak wszedł na boisko za Mateusza Lewandowskiego.
71' Szymon Pawłowski posłał piłkę z rzutu wolnego za wysoko, aby ktokolwiek mógł jej sięgnąć w polu karnym.
70' Michał Kaput sfaulował Rafała Grzelaka przed boczną linią pola karnego.
69' Z rogu wrzucał Szymona Pawłowski, a piłkę poza pole karne wyekspediował Michał Kaput.
68' Po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka piłkę na róg wybija Dawid Abramowicz.
68' Faul Macieja Górskiego na Szymonie Pawłowskim.
67' Faul Tomasza Hołoty na Michale Kapucie.
67' Szymon Pawłowski z rzutu wolnego zagrał na lewą stronę boiska w stronę Rafała Grzelaka, który jednak nie opanował piłki.
66' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Lewandowskiego za faul.
66' Rafał Makowski już minął w polu karnym Piotra Polczaka, ale w porę interweniował Matko Perdijić.
64' gol - piłka nożna 2:1 Szybka odpowiedź Zagłębia. Po dośrodkowaniu Rafała Grzelaka z lewej strony boiska z bliska głową uderzał Fabian Piasecki. Bramkarz Radomiaka odbił piłkę, ale ta trafiła w słupek i przekroczyła linię bramkową. Patrząc z trybun wydawało się, że futbolówkę do bramki skierował po dobitce Tomasz Nawotka, ale po obejrzeniu zapisu video okazało się, że skrzydłowy Zagłębia nie musiał w tej sytuacji nawet oddawać strzału, bo piłka już była w bramce.
62' gol - piłka nożna 2:0 Maciej Górski oddał strzał lewą nogą z około 20 metrów. Matko Perdijić wypiąstkował piłkę w bok. Trafiła ona na lewe skrzydło do Mateusza Lewandowskiego, który dośrodkował na środek pola karnego, a Mateusz Michalski dopadł do futbolówki i pokonał naszego bramkarza.
60' Maciej Górski faulował Kacpra Radkowskiego.
59' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego niecelnie głową strzelał Piotr Polczak. To był dopiero pierwszy strzał sosnowiczan w tym spotkaniu!
58' Róg dla Zagłębia po interwencji Michała Grudniewskiego.
57' Leandro faulowany przez Rafała Grzelaka.
57' Stanisław Biłeńkyj na spalonym.
56' Dawid Ryndak po akcji prawą stroną podawał po ziemi w pole karne. Piłkę na aut wybił Michał Grudniewski.
54' Patryk Mularczyk dośrodkował z prawej strony boiska, ale ani Fabian Piasecki, ani Stanisław Biłeńkyj nie sięgnęli piłki w polu bramkowym.
52' Rafał Grzelak faulowany przez Macieja Górskiego.
52' Kacper Radkowski interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Mateusza Lewandowskiego z lewego skrzydła.
50' Po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego z rogu Matko Perdijić piąstkuje piłkę poza pole karne, a dobitka Damiana Jakubika z około 30 metrów zdecydowanie wysoka.
49' Dawid Ryndak blokuje dośrodkowanie Dawida Abramowicza. Róg dla Radomiaka.
48' Na spalonym Fabian Piasecki.
47' Mateusz Michalski na lewej stronie boiska ograł Kacpra Radkowskiego, podawał w pole karne i tu piłkę przejął Tomasz Hołota.
47' Piotr Polczak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Leandro
46' Leandro faulowany przez Rafała Grzelaka.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Dwie zmiany w zespole Zagłębia przed drugą połową. Stanisław Biłeńkyj i Patryk Mularczyk za Patryka Małeckiego i Jakuba Siniora.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 50 sekundach sędzia zakończył pierwszą połowę meczu.
45+1' Leandro z rzutu wolnego trafił w mur.
45' żóta kartka Żółta kartka dla Kacpra Radkowskiego za faul na Macieju Górskim.
45' Błąd gospodarzy przy wznowieniu gry z autu.
44' Kontra Radomiaka przerwana wybiciem piłki na aut przez Piotra Polczaka.
42' Żółta kartka dla kierownika Piotra Calińskiego. Nie do końca wiemy za co, ale wygląda na to, że sędzia techniczny pobawił się w konfidenta i doniósł głównemu, że "Calina" stał za strefą techniczną.
40' Próbujący przedrzeć się w pole karne Radomiaka Tomasz Nawotka faulował Michała Grudniewskiego.
40' Po raz kolejny Rafał Grzelak faulował Leandro.
39' Leandro przymierzył z około 30 metrów i posłał piłkę wysoko nad bramką Matko Perdijicia.
39' Leandro faulowany przez Rafała Grzelaka.
38' Tomasz Hołota odebrał w polu karnym piłkę Rafałowi Makowskiemu.
37' Mateusz Lewandowski powstrzymał akcję Szymona Pawłowskiego prawą stroną boiska. Z naszej perspektywy był faul i kapitan Zagłębia trzymał się za nogę, ale sędzia uznał, że będzie tylko aut.
36' Leandro na spalonym.
35' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Siniora za faul na Mateuszu Lewandowskim.
34' Mateusz Michalski wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, a Dawid Abramowicz próbował jeszcze dogrywać piłkę z woleja, ale zagrał niedokładnie i futbolówka opuściła murawę.
34' Kacper Radkowski faulował Macieja Górskiego około 30 metrów przed bramką.
33' Patryk Małecki w ataku faulował Michała Kaputa.
32' Mateusz Michalski minął Dawida Ryndaka i podawał z lewej strony pola karnego przed bramkę. Akcję przerwała interwencja Kacpra Radkowskiego.
31' Strzał Leandro lewą nogą z około 20 metrów. Wysoko nad bramką.
30' Rafał Makowski faulowany przez Rafała Grzelaka.
30' Nieudana próba strzału głową w wykonaniu Fabiana Piaseckiego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
29' Jakub Sinior wywalczył róg dla Zagłębia.
28' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego z rzutu rożnego piłkę głową do bramki Zagłębia skierował Mateusz Cichocki.
27' Piotr Polczak do spółki z Kacprem Radkowskim powstrzymali atak Macieja Górskiego. Róg dla Radomiaka.
26' Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole karne. Z około 15 metrów próbował uderzać Mateusz Michalski, ale trafił w stojącego przed nim Tomasza Hołotę.
25' Świetne podanie Tomasza Nawotki w pole karne do Szymona Pawłowskiego. Osaczony przez rywali kapitan Zagłębia nie miał pozycji do oddania strzału, więc jeszcze próbował odgrywać do Fabiana Piaseckiego, ale ten był dobrze pilnowany przez Dawida Abramowicza.
23' Za nami połowa pierwszej połowy. Jak na razie, bez większych emocji. Zero celnych strzałów. Ciekawiej jest na trybunach, gdzie obie grupy kibiców głośno dopingują.
21' Szymon Pawłowski zagrał z prawej strony w kierunku wbiegającego w pole karne Tomasza Hołoty, ale szybszy był Mateusz Kochalski.
20' Kontra Zagłębia. Szymon Pawłowski ze środka boiska podaje w pole karne do Dawida Ryndaka, ale ten przegrywa pojedynek z Michałem Grudniewskim.
20' Fatalne rozegranie rogu przez radomian. Mateusz Michalski podał piłkę pod nogi Patryka Małeckiego.
19' Maciej Górski wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.
18' Fanatycy Radomiaka odpalili pirotechnikę
17' Tomasz Hołota efektownie przedarł się prawą stroną, nic sobie nie robił z obecności rywali, łatwo ograł Mateusza Lewandowskiego, ale zabrakło zrozumienia z Patrykiem Małeckim. "Mały" czekał na piłkę na skraju pola karnego, a dostał podanie na 10. metr, do którego nie zdążył.
16' Dawid Ryndak faulował w ataku Mateusza Michalskiego.
15' Miękka wrzutka Szymona Pawłowskiego w pole karne, ale Tomasz Hołota nie zdążył do piłki. Radomiak zacznie od bramki.
15' Mateusz Lewandowski faulował Jakuba Siniora ponad 30 metrów od bramki.
15' Dawid Ryndak zagrywał w pole karne do Tomasza Nawotki, ale w porę powstrzymał go Michał Grudniewski.
14' Mateusz Cichocki nie pozwolił piłce dojść do Fabiana Piaseckiego i wybił ją głową na aut.
12' Rafał Makowski blokowany w polu karnym przez Piotra Polczaka.
11' Z około 25 metrów strzelał Dawid Abramowicz. Trafił piłką w kręcącego się po polu karnym Macieja Górskiego i futbolówla wyszła poza boisko. Zagłębie zacznie z "piątki"
10' Leandro ograł Dawida Ryndaka i podawał z lewej strony pola karnego przed bramkę. Piłkę przejął Piotr Polczak.
8' Lekkie zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu Leandro z rogu. W końcu sytuację wyjaśnił dalekim wykopem Kacper Radkowski.
8' Maciej Górski nie zdołał minąć Kacpra Radkowskiego. Będzie róg dla Radomiaka.
7' Na spalonym Szymon Pawłowski.
6' Dawid Abramowicz wrzucił piłkę z autu w pole bramkowe, a Maciej Górski faulował Matko Perdijicia.
6' Kacper Radkowski przerwał ofensywną akcję Rafała Makowskiego.
4' Na połowie Radomiaka Rafał Grzelak sfaulował Mateusza Michalskiego.
2' Tomasz Nawotka faulowany przez Dawida Abramowicza.
2' Matko Perdijić łapie piłkę po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego z prawego skrzydła.
1' Dośrodkowanie Leandro po akcji lewą stroną boiska, ale żadnemu z jego kolegów nie udało się oddać strzału w polu karnym.
1' Leandro faulowany w środku boiska przez Tomasza Hołotę.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 15:58 Sędziowska trójka wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Gospodarze zagrają w zielonych koszulkach, białych spodenkach i getrach, a Zagłębie, choć już nie jest Czerwonym Zagłębiem w co nie chce uwierzyć Włodzimierz Czarzasty, całe na czerwono
0' 15:55 Kibiców Zagłębia przyjechało do Radomia więcej niż jest w stanie pomieścić klatka na obiekcie przy ulicy Narutowicza. Kilkadziesiąt osób zostało więc poza stadionowym ogrodzeniem, ale jak już wcześniej pisaliśmy widoczność stamtąd jest całkiem dobra.
0' 15:50 Radomiak Radom przegrał 8 z 10 meczów przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, a Dariusz Banasik jako trener przegrał 4 z meczów przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Nie mamy nic przeciwko temu, aby te niekorzystne dla nich statystyki utrzymały się także po dzisiejszym spotkaniu. Zaczynamy za 10 minut.
0' 15:40 W wyjściowej jedenastce Radomiaka znajdziemy trzech byłych piłkarzy Zagłębia. Na środku obrony wystąpią Michał Grudniewski i Mateusz Cichocki, a w środku pomocy zagra Rafał Makowski. Czwarty z byłych piłkarzy naszej drużyny, Adam Banasiak, rozpocznie mecz wśród rezerwowych. Tymczasem kibice Zagłębia już od kilku minut są na swoim sektorze, a na ogrodzeniu zdążyło już zawisnąć kilka flag.
0' 15:30 Dwóch zmian dokonał trener Radosław Mroczkowski w porównaniu do meczu z GKS-em Bełchatów. Po reprezentacyjnych obowiązkach do zespołu wrócił Kacper Radkowski, który zastąpił dziś w składzie Filipa Karbowego, a Tomasz Hołota przejdzie z pozycji stopera na pomoc. Na lewej obronie w miejsce Wojciecha Słomki zagra Rafał Grzelak. Poza meczową kadrą znaleźli się Carl Stewart i świętujący dziś 19. urodziny Quentin Seedorf/
0' 15:20 Zainteresowanie meczem Radomiaka z Zagłębiem jest na tyle duże, że na kasach biletowych pojawiły się kartki z napisem "Bilety wyprzedane". Tak więc, kto z miejscowych kibiców nie zadbał o nabycie wejściówek w przedsprzedaży, ten odejdzie od kas z kwitkiem. Pod stadionem Radomiaka pojawiła się już liczna grupa fanatyków Zagłębia. Ekipa z trzech autokarów na razie jednak nie wchodzi na sektor, tylko czeka poza stadionem. Widoczność z sektora gości jest jednak niewiele lepsza, jeśli w ogóle, od widoku zza płotu.
0' 15:10 Do Radomia zawitaliśmy po ponad trzynastu latach przerwy. Ostatnio Radom na naszym wyjazdowym szlaku zaistniał tylko jako miasto tranzytowe na trasie trzech wyjazdów do Pułąw. Poprzednio mieliśmy okazję grać w tym mieście 30 kwietnia 2006. Przez kolejne sezony, aż do obecnego Zagłębie grało albo lig wyżej od Radomiaka, albo - jak miało to miejsce w sezonach 2012/2013 i 2013/2014 - w różnych grupach II ligi. Poprzednie mecze w Radomiu graliśmy na stadionie przy Struga, który aktualnie jest w trakcie budowy i teraz klub z Radomia rozgrywa swoje spotkania na obiekcie, na którym kiedyś grała Broń, a obecnie jest to stadion MOSiR. Trzy tygodnie temu odbyły się tutaj Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce.
0' 15:00 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Radomiu i zapraszamy na relację na żywo z meczu 9. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscowym Radomiakiem a Zagłębiem Sosnowiec
Korekta do meczu w Radomiu - gol PiaseckiegoKorekta do meczu w Radomiu - gol Piaseckiego Wyniku meczu w Radomiu nie jesteśmy w stanie skorygować, ale musimy skorygować strzelca bramki dla Zagłębia. Autorem bramki nie był Tomasz Nawotka, lecz Fabian Piasecki. » Czytaj więcej
ZSTV: Kibice Zagłębia Sosnowiec w Radomiu. Oprawa RadomiakaZSTV: Kibice Zagłębia Sosnowiec w Radomiu. Oprawa Radomiaka Prezentujemy film z wyjazdu kibiców Zagłębia Sosnowiec do Radomia. W materiale również oprawa ultrasów Radomiaka. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z RadomiaGaleria zdjęć z Radomia Zapraszamy do obejrzenia bardzo obszernej galerii zdjęć z meczu Radomiaka Radom z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w RadomiuKonferencja prasowa po meczu w Radomiu Na konferencji prasowej po meczu wyjazdowym  Zagłębia z Radomiakiem pojawili się Radosław Mroczkowski oraz Dariusz Banasik. » Czytaj więcej
Pierwsza porażka z RadomiakiemPierwsza porażka z Radomiakiem Zagłębie przegrało w Radomiu z Radomiakiem 1:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Mateusz Cichocki (28') i Mateusz Michalski (62'). Dla sosnowiczan trafił Fabian Piasecki (64'). » Czytaj więcej