Relacja I liga 2019/2020 - 7 kolejka
2019-08-30, 17:30 Miejsce rozgrywania meczu: Olsztyn
Stomil Olsztyn
1:3(1:1)
82. Piotr Skiba 18. Janusz Bucholc 30. Rafał Remisz 4. Jakub Mosakowski 3. Lukáš Kubáň 8. Bartłomiej Niedziela (68' 16. Koki Hinokio) 31. Maciej Pałaszewski 97. Wiktor Biedrzycki 5. Grzegorz Lech (82' 70. Mateusz Cetnarski) 10. Artur Siemaszko (80' 63. Wojciech Hajda) 9. Szymon Sobczak  Rezerwowi: 13. Michał Leszczyński 7. Paweł Głowacki 11. Mateusz Gancarczyk 15. Jakub Tecław 90. Waldemar Gancarczyk 96. Oleg Tarasenko   Trener: Piotr Zajączkowski
1:0 - Grzegorz Lech 11' 1:1 - Patryk Małecki 26' 1:2 - Patryk Małecki 60' 1:3 - Szymon Pawłowski 90+1'
31' Maciej Pałaszewski 42' Jakub Mosakowski
23. Matko Perdijić 16. Dawid Ryndak 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 22. Quentin Seedorf (46' 98. Wojciech Słomka) 7. Tomasz Nawotka 21. Tomasz Hołota 57. Carl Stewart (55' 20. Jakub Sinior) 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki (81' 10. Stanisław Biłeńkyj) 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 9. Mateusz Szwed 11. Patryk Mularczyk 77. Błażej Radwanek   Trener: Radosław Mroczkowski
Sędziowie: Damian Kos (Gdańsk) - Dariusz Bohonos (Gdańsk), Rafał Brieger (Gdańsk).. Techniczny: Filip Kaliszewski (Gdańsk)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu! Znowu wygrywamy w Olsztynie! Brawo!
90+4' Po podaniu Szymona Sobczaka Mateusz Cetnarski posłał piłkę obok bramki z 16 metrów.
90+3' Szymon Pawłowski zagrał ze środka boiska na lewą stronę do Tomasza Nawotki, który mierzył w długi róg, ale zagrał za mocno, a nadbiegający Jakub Sinior nie zdążył do piłki.
90+2' Maciej Pałaszewski zza pola karnego strzelił wysoko nad bramką.
90+1' gol - piłka nożna 1:3 Kontra Zagłębia. Stanisław Biłeńkyj uciekł lewą stroną podał na środek i Szymon Pawłowski pewnie wykończył akcję.
90+1' Mateusz Cetnarski źle z rzutu wolnego.
90' doliczony czas +5
90' Kacper Radkowski sfaulował Szymona Sobczaka.
89' Stanisław Biłeńkyj upadł w polu karnym Stomilu, ale bez faulu.
89' Tomasz Hołota odebrał piłkę Szymonowi Sobczakowi i ruszył do przodu
88' Solowa akcja Szymona Pawłowskiego kończy się stratą piłki w polu karnym.
88' Jakub Mosakowski wybił piłkę na aut po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
87' Stanisław Biłeńkyj wywalczył rzut rożny.
86' Kacper Radkowski wykopuje piłkę z pola karnego na aut po akcji Mateusza Cetnarskiego.
85' Szymon Pawłowski przedarł się przed pole karne gospodarzy, podał na lewo do Fabiana Piaseckiego, ale ten za lekko uderzył z pierwszej piłki. Broni Piotr Skiba.
84' Mateusz Cetnarski uderzał z około 13 metrów. Matko Perdijić odbił piłkę, a potem poradził sobie przy próbie dobitki.
84' Piotr Polczak interweniuje w polu karnym po akcji Macieja Pałaszewskiego.
83' Już można grać.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Stomilu - Mateusz Cetnarski za Grzegorza Lecha.
81' Po pokazie pirotechniki w wykonaniu miejscowych kibiców przerwa w grze. Boisko jest zadymione.
81' zmiana Stanisław Biłeńkyj wchodzi za Patryka Małeckiego.
80' Niecelny strzał Szymona Pawłowskiego z około 25 metrów.
80' Matko Perdijić pewnie łapie piłkę na 14. metrze
80' zmiana Wojciech Hajda wchodzi za Artura Siemaszkę.
79' Przy bocznej linii boiska Szymona Sobczaka faulował Dawid Ryndak.
79' Szymon Sobczak podawał w pole karne do Kokiego Hinokio, ale szybszy okazał się Dawid Ryndak
77' Po dośrodkowaniu Macieja Pałaszewskiego z rogu wybita z pola karnego piłka wraca do niego. Gracz Stomilu zakłada siatkę Patrykowi Małeckiemu i wrzuca w pole karne, a zamykający akcją Jakub Mosakowski trafia w boczną siatkę.
77' Po dośrodkowaniu Artura Siemaszki piłkę na róg wybija Tomasz Hołota.
76' Szymon Sobczak faulowany trzy metry za narożnikiem pola karnego.
76' Matko Perdijić odbija piłkę po strzale Koki Hinokio z 25 metrów.
74' Kacper Radkowski czysto powstrzymał Szymona Sobczaka przed polem karnym Zagłębia.
73' Po akcji Tomasza Nawotki prawą stroną boiska uderzał Fabian Piasecki. Piłkę lecącą w okienko na raty broni Piotr Skiba.
72' Tomasz Hołota przerwał akcję Janusza Bucholca prawą stroną boiska.
71' Kacper Radkowski odebrał piłkę Szymonowi Sobczakowi.
71' Dawid Ryndak zablokował ciałem w polu karnym Artura Siemaszkę. Od bramki zacznie Matko Perdijić.
70' Szymon Pawłowski za mocno z rzutu wolnego. Piłka przeleciała nad polem karnym.
69' Lukáš Kubáň przy bocznej linii boiska sfaulował Szymona Pawłowskiego.
69' Lukáš Kubáň faulował Tomasza Nawotkę.
68' Z rzutu wolnego wrzucał Maciej Pałaszewski. Dwa rykoszety w polu karnym i piłka w rękach Matko Perdijicia.
68' zmiana Koki Hinokio wchodzi za Bartłomieja Niedzielę.
67' Faul Jakuba Siniora na Wiktorze Biedrzyckim.
67' Zamieszanie pod bramką Zagłębia i pomaga nam poprzeczka.
67' Matko Perdijić piąstkuje piłkę na aut po dośrodkowaniu Macieja Pałaszewskiego z rogu.
66' Artur Siemaszko z rzutu wolnego mierzył pod poprzeczkę. Piłkę na róg wybił Matko Perdijić.
66' Artur Siemaszko faulowany przez Dawida Ryndaka.
65' Fabian Piasecki po podaniu Szymona Pawłowskiego powinien strzelać, ale jeszcze w polu karnym chciał zagrać do Tomasza Nawotki i skończyło się przejęciem futbolówki przez Lukáša Kubáňa
64' Dawid Ryndak faulowany przez Szymona Sobczaka.
63' Zagłębie odpłaciło się Stomilowi za pierwszą bramkę. Podobna kontra po rzucie rożnym dla rywali.
62' Szymon Pawłowski pogubił się w dryblingu przed polem karnym Stomilu.
60' gol - piłka nożna 1:2 Kontra Zagłębia po rogu dla Stomilu. Jakub Sinior do Szymona Pawłowskiego, który zagrał piłkę na prawą stronę pola karnego, a Patryk Małecki strzałem w długi róg daje Zagłębiu prowadzenie.
60' Matko Perdijić piąstkuje piłkę dośrodkowaną przez Artura Siemaszkę.
60' Róg dla Stomilu po interwencji Tomasza Hołoty.
59' Kacper Radkowski podczas interwencji kopnął piłkę do młynu gospodarzy
58' Na murawie opatrywany przez fizjoterapeutów Stomilu Artur Siemaszko.
58' Tomasz Hołota po podaniu Patryka Małeckiego próbował dośrodkowania z lewej srrony boiska, ale zakończyło się stratą piłki.
56' Kacper Radkowski stracił piłkę na rzecz Szymona Sobczaka, ale szybko wygarnął ją wślizgiem graczowi gospodarzy
56' Jakub Sinior odebrał piłkę i podał do Szymona Pawłowskiego, ale potem zabrakło zrozumienia pomiędzy naszym kapitanem, a młodzieżowcem.
55' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Jakub Sinior za Carla Stewarta.
55' Dawid Ryndak odebrał piłkę Maciejowi Pałaszewskiemu.
54' Kontra Zagłębia. Niestety, Jakub Mosakowski przejął piłkę podawaną przez Carla Stewarta do Fabiana Piaseckiego.
53' Fabian Piasecki faulował w ataku Wiktora Biedrzyckiego.
52' Po dośrodkowaniu Macieja Pałaszewskiego z rzutu rożnego piłkę wybił Kacper Radkowski.
52' I znowu Matko w akcji. Artur Siemaszko uciekł Dawidowi Ryndakowi i zagrał w pole bramkowe. Stamtąd strzelał Szymon Sobczak i bramkarz Zagłębia zdołał sparować piłkę na róg.
50' Lukáš Kubáň dośrodkował z lewego skrzydła, a Matko Perdijić znowu świetnie interweniował łapiąc na linii piłkę zagraną przez Bartłomieja Niedzielę, ale tym razem gola i tak by nie było, bo strzelec był na spalonym.
50' Fabian Piasecki po ziemi w pole karne do Tomasza Nawotki, ale Piotr Skiba okazał się szybszy.
49' Wiktor Biedrzycki zagrał górną piłkę do Szymona Sobczaka, który oddał strzał z pola karnego, ale posłał piłkę daleko od bramki.
48' Po dośrodkowaniu Wojciecha Słomki z rzutu wolnego na spalonym był Piotr Polczak.
47' Rajd Tomasza Nawotki prawa stroną boiska i powstrzymał go dopiero faulem Jakub Mosakowski.
46' Z rogu dośrodkował Szymon Pawłowski, a piłkę z pola karnego wybił Janusz Bucholc.
46' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki piłkę na róg wybił Janusz Bucholc.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa.
46' zmiana Quentin Seedorf nie wyjdzie na drugą połowę meczu. Zmienia go Wojciech Słomka.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Olsztynie.
45+2' To powinien być drugi gol dla sosnowiczan. Z rzutu wolnego wrzucał Szymon Pawłowski, a pozostawiony bez opieki Piotr Polczak źle zagrał piłkę kilka metrów przed bramką. Próbował jeszcze dobijać z bliska Fabian Piasecki, ale też spudłował.
45+1' Faul Wiktora Biedrzyckiego na Tomaszu Nawotce.
45+1' Z rogu wrzucał Artur Siemaszko, a sporo nad bramką główkował Grzegorz Lech
45' Po dośrodkowaniu Macieja Pałaszewskiego piłkę na kolejny róg wybija Kacper Radkowski.
45' Dynamiczny rajd Artura Siemaszki lewym skrzydłem i udana interwencja Piotra Polczaka w polu karnym. Róg dla Stomilu.
44' Po dośrodkowaniu Janusza Bucholca z prawego skrzydła lekko głową strzelał Artur Siemaszko.
43' Artur Siemaszko próbował wkręcić piłkę do bramki z rzutu rożnego, ale trochę za mocno posłał piłkę.
43' Quentin Seedorf uprzedził Szymona Sobczaka i wybił piłkę na róg.
42' Piotr Skiba łapie piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Szymona Pawłowskiego.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Mosakowskiego za faul na Tomaszu Nawotce.
41' Kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego. Szymon Pawłowski ruszył do piłki, ale ją ominął i wbiegł w pole karne. Quentin Seedorf zagrał do Tomasza Nawotki, który odegrał do naszego kapitana, a ten z pierwszej piłki uderzył obok bramki.
40' Tomasz Hołota faulowany po prawej stronie boiska.
39' Matko Perdijić broni "jedenastkę" strzelaną przez Grzegorza Lecha!!!
38' Bartłomiej Niedziela ograł Quentina Seedorfa, wpadł z piłką w pole karne i został sfaulowany przez Holendra. Damian Kos wskazał na "wapno"
37' Rafał Remisz zagrał ręką, próbując przerwać podanie Patryka Małeckiego do Fabiana Piaseckiego.
36' Patryk Małecki powstrzymał faulem akcję Bartłomieja Niedzieli.
36' Zbyt mocne podanie Macieja Pałaszewskiego w kierunku Artura Siemaszki.
35' Fabian Piasecki faulowany przez Wiktora Biedrzyckiego.
34' Pretensje Szymona Pawłowskiego do kolegów z tylnych sektorów boiska. Chyba chodziło o to, że KAcper Radkowski wybił piłkę na pałę w aut.
33' Strata Quentina Seedorfa. Bartłomiej Niedziela przejął piłkę i zagrał na prawe skrzydło do Grzegorza Lecha, który jednak za mocno dośrodkował w pole karne.
32' Rafał Remisz wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną przez Quentina Seedorfa.
32' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego trochę główek w polu karnym i kończy się autem dla Zagłębia.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Pałaszewskiego za faul na Tomaszu Nawotce.
30' Kapitan Zagłębia może kontynuować grę.
30' Patryk Małecki swoją poprzednią bramkę dla Zagłębia strzelił 5 kwietnia 2008 w przegranym 1:2 meczu z Cracovią. W obronie "Pasów" grał wtedy Piotr Polczak.
29' Na murawie leży Szymon Pawłowski. Już podbiegli do niego fizjoterapeuci Zagłębia.
27' To był szósty gol Zagłębia w sezonie i trzeci, przy którym zamieszany był Szymon Pawłowski. W meczu z Puszczą asystował przy trafieniu Tomasza Nawotki. W spotkaniu z GKS-em Tychy sam strzelił gola, a dziś zaliczył drugą w sezonie asystę.
26' gol - piłka nożna 1:1 Wiktor Biedrzycki traci piłkę na własnej połowie. Szymon Pawłowski po przechwycie zagrywa na lewą stronę pola karnego do Patryka Małeckiego, a ten strzałem w długi róg daje Zagłębiu wyrównanie.
24' Dawid Ryndak zagrał w pole karne, a tam chyba trochę sobie przeszkadzali Tomasz Hołota i Tomasz Nawotka.
24' Któryż to już raz dziś Lukáš Kubáň sfaulował Tomasza Nawotkę.
23' Grzegorz Lech faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
22' Szymon Pawłowski zagrał z rzutu wolnego po ziemi w pole karne do Patryka Małeckiego. Po strzale "Małego" piłka trafiła do Kacpra Radkowskiego, który z ostrego kąta trafił w bramkarza Stomilu, ale był na spalonym.
21' Lukáš Kubáň faulował Tomasa Nawotkę.
20' Z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Pałaszewski, a Rafał Remis z opanował piłkę już poza końcową linią.
19' Faul Piotra Polczaka na Szymonie Sobczaku.
18' Sędzia przerwał grę, bo na murawie leży Szymon Pawłowski, który ucierpiał w starciu z Wiktorem Biedrzyckim.
18' Dla Grzegorza Lecha to czwarty gol strzelony Zagłębiu.. Pokonywał naszych bramkarzy także w sezonach 2015/2016 i 2016/2017.
17' Prostopadłe podanie Szymona Pawłowskiego do Tomasza Nawotki w pole karne, ale nasz prawy pomocnik nie opanował futbolówki.
15' Szymon Pawłowski przedarł się prawą stroną boiska, znalazł się w polu karnym i nie dogrywał do Fabiana Piaseckiego, tylko próbował samodzielnie sfinalizować akcję, co było złym rozwiązaniem.
14' Bartłomiej Niedziela faulował w ataku Quentina Seedorfa.
13' Grzegorz Lech swoją pierwszą bramkę w meczach przeciwko Zagłębiu strzelił 11 września 2002. Minęło prawie 17 lat i znowu trafił. Niebywałe.
11' gol - piłka nożna 1:0 Bartłomiej Niedziela urwał się lewą stroną boiska i podał w pole karne do Artura Siemaszki, który uderzył z około 10 metrów. Matko Perdijić zdołał odbić futbolówkę nogą, ale zagrał ją prosto pod nogi nadbiegającego Grzegorza Lecha, który skierował piłkę do bramki.
11' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego. Gospodarze wybijają piłkę z pola karnego i ruszają z kontrą.
10' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Wiktor Biedrzycki
9' Kolejny faul Lukáša Kubáňa na Tomaszu Nawotce.
9' Sosnowiczanie szybko wznowili grę rzutem wolnym, ale nie przyniosło to większej korzyści.
8' Faul Lukáša Kubáňa na Tomaszu Nawotce na prawej stronie boiska.
8' Tomasz Hołota wybił piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego przez Artura Siemaszkę. Później futbolówka wpadła do siatki po strzale Rafała Remisza, ale znajdował on się na spalonym.
7' Patryk Małecki pomagał sobie ręką przy przyjęciu piłki.
6' Bartłomiej Niedziela po akcji prawą stroną ustawił sobie piłkę do strzału na lewej nodze i oddał kąśliwy strzał po ziemi. Matko Perdijić sparował futbolówkę zmierzającą w stronę bramki.
6' Quentin Seedorf faulował Bartłomieja Niedzielę.
5' Z rogu wrzucał Artur Siemaszko, a akcję Stomilu zakończyła interwencja Piotra Polczaka.
5' Dośrodkowanie Bartłomieja Niedzieli zablokowane przez Quentina Seedorfa. Róg dla Stomilu.
3' Po dośrodkowaniu Tomasza Nawotki z prawej strony boiska niecelnie z 5 metrów główkował Fabian Piasecki.
2' Szymon Pawłowski w kontrze zagrał na prawo do Tomasza Nawotki, którego wyprzedził Lukáš Kubáň i wybił piłkę na aut.
2' Artur Siemaszko dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę wybił z pola karnego Piotr Polczak.
1' Aut dla Stomilu na wysokości pola karnego Zagłębia. Piłkę wrzucił Janusz Bucholc, a Wiktor Biedrzycki w powietrznej walce sfaulował Quentina Seedorfa.
0' 17:29 Bardzo dziwna organizacja w Olsztynie - piłkarze witają się ze sobą przed pustą trybuną. No ale tak sobie wymyśliła telewizja Polsat Sport, której jeśli chodzi o realizację meczów Fortuna I ligi, można trochę zarzucić. Nie są na pewno tak dobrzy w tym co robią jak Ekstraklasa Live Park, do której przyzwyczailiśmy się przez poprzedni sezon.
0' 17:27 Sędziowska trójka z Gdańska wyprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Sosnowiczanie dziś są ubrani cali na czerwono, a Stomil w błękitnych koszulkach, białych spodenkach i białych getrach. "Niech Stomil zagra wielki mecz" - z głośników na stadionie słychać hymn gospodarzy.
0' 17:20 Stomil Olsztyn w tym sezonie u siebie zdobył komplet punktów. Zagłębie z dwóch wyjazdów przywiozło do Sosnowca trzy punkty - po porażce w Niecieczy sosnowiczanie wygrali w Niepołomicach. Czy podopieczni Radosława Mroczkowskiego będą pierwszą drużyną, która wywiezie z Olsztyna punktową zdobycz? Przekonamy się za około dwie godziny. W Olsztynie jest dziś słonecznie, bezwietrznie, a temperatura wynosi około 25 stopni.
0' 17:15 Zagłębie i Stomil grają ze sobą po raz dziesiąty. Sosnowiczanie wygrali pięć meczów. Stomil triumfował w dwóch spotkaniach i dwie potyczki zakończyły się remisami. Liczymy na to, że ten korzystny bilans zostanie dzisiaj poprawiony przez sosnowiczan, którzy w Olsztynie nie przegrali czterech meczów z rzędu. Po raz ostatni nasza drużyna przegrała w stolicy Warmii 27 sierpnia 1988, a więc niemal dokładnie 31 lat temu.
0' 17:05 W Olsztynie nastąpiła epokowa wręcz zmiana w porównaniu do poprzednich sezonów. Kamery Polsatu Sport nie są już ustawione na trybunie krytej i nie pokazują pustego sektora po przeciwnej stronie. Teraz operatorzy kamer wraz z komentatorami znajdują się właśnie na tej pustej trybunie i na ekranach telewizorów będzie widoczna trybuna wypełniona kibicami. Niestety, już na obrazie telewizyjnym nie będzie widoczny ludzik Michelin wymalowany na ścianie znajdującej się po drugiej stronie ulicy fabryki ogumienia. Komentatorzy TV nie siedzą już w pomieszczeniu, na którego stan skarżył się w październiku 2015 Wojciech Kowalczyk. Narzekał on wtedy że przez brudną szybę widoczność jest utrudniona.
0' 16:55 Dwóch zmian dokonał trener Zagłębia w porównaniu do meczu z GKS-em Tychy. Do składu powrócił pauzujący w niedzielę za kartki Kacper Radkowski, a poza meczową kadrą znalazł się kontuzjowany Filip Karbowy. Z kolei Mateusza Szweda w jedenastce zastąpił Dawid Ryndak. Te zmiany oznaczają przesunięcia na pozycjach. Tomasz Hołota ze środka obrony przejdzie na środek pomocy, a Tomasz Nawotka będzie grał jako prawy pomocnik. Na prawej obronie zastąpi go dziś "Denver"
0' 16:45 Zanim rozpocznie się mecz w Olsztynie, mamy potwierdzenie wiadomości, że zaplanowany do rozegrania w przyszłą niedzielę mecz Zagłębia z GKS-em Bełchatów odbędzie się w terminie. Ani Zagłębie, ani GKS nie zdecydowały się wnioskować o przełożenie meczu ze względu na powołania dla młodzieżowców do kadry U-19. Nie można jednak wykluczyć, że spotkanie to rozpocznie się o 12:45. O tej godzinie zaplanowana była transmisja ze spotkania Stali Mielec z GKS-em Tychy, które zostało przełożone i wiemy, że telewizja Polsat Sport kontaktowała się z naszym klubem w sprawie ewentualnego pokazania meczu z Bełchatowem.
0' 16:35 Dzień dobry! Witamy ze stadionu w Olsztynie i zapraszamy na relację z meczu 7. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscowym Stomilem a naszym Zagłębiem.
Zdjęcia z meczu Stomil - ZagłębieZdjęcia z meczu Stomil - Zagłębie Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu Stomilu Olsztyn z Zagłębiem Sosnowiec. W galerii prezentujemy 42 fotografie. » Czytaj więcej
Skrót meczu w OlsztynieSkrót meczu w Olsztynie Na stronie Polsatu Sportu jest już dostępny skrót meczu Stomilu z Zagłębiem. Można w nim obejrzeć wszystkie bramki oraz inne ciekawe sytuacje. Zapraszamy! » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w OlsztynieKonferencja prasowa po meczu w Olsztynie Na konferencji prasowej po meczu Stomilu Olsztyn z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się Radosław Mroczkowski oraz Piotr Zajączkowski. » Czytaj więcej
Stomil na kolanach po golach Stomil na kolanach po golach "Małego" i kapitana Zagłębie wygrało w Olsztynie 3:1. Szymon Pawłowski ustalił wynik meczu w 90+1', a wczesniej po jego asystach dwa gole strzelił Patryk Małecki (26' i 60'). Matko Perdijić w pierwszej połowie obronił rzut karny. » Czytaj więcej