2019-08-21, 19:00 Miejsce rozgrywania meczu: Niepołomice
Stroje: (4-5-1)
0:2(0:1)
22. Karol Niemczycki 21. Łukasz Furtak 3. Michał Czarny 5. Konrad Stępień 18. Bartosz Widejko 50. Maksymilian Sitek (61' 10. Hubert Tomalski) 7. Marcel Kotwica (75' 70. Jose Embalo) 8. Longinus Uwakwe 17. Bartosz Żurek 9. Jakub Bąk 26. Mykyta Wowczenko (81' 25. Wiktor Żytek)   Rezerwowi: 99. Mateusz Górski 11. Marcin Stefanik 14. Jakub Serafin 20. Konrad Nowak 27. Mateusz Bartków 28. Michał Mikołajczyk   Trener: Tomasz Tułacz
0:1 - Fabian Piasecki 37' 0:2 - Tomasz Nawotka 89'
12' Piotr Polczak 35' Kacper Radkowski 42' Longinus Uwakwe 72' Kacper Radkowski 72' Kacper Radkowski 90+1' Quentin Seedorf
23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 25. Piotr Polczak 17. Kacper Radkowski 22. Quentin Seedorf 11. Patryk Mularczyk (54' 10. Stanisław Biłeńkyj) 14. Filip Karbowy 57. Carl Stewart (83' 20. Jakub Sinior) 30. Patryk Małecki (68' 98. Wojciech Słomka) 8. Szymon Pawłowski 99. Fabian Piasecki   Rezerwowi: 12. Krystian Stępniowski 9. Mateusz Szwed 16. Dawid Ryndak 28. Michał Kieca 77. Błażej Radwanek  Trener: Radosław Mroczkowski
Sędziowie: Daniel Kruczyński (Żywiec) - Bartłomiej Lekki (Zabrze), Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała). Techniczny: Dawid Bukowczan (Żywiec)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach sędzia kończy druga połowę. Zagłębie po raz pierwszy w historii wygrywa w Niepołomicach.
90+3' Jose Embalo oddał strzał z 15 metrów. Matko Perdijić odbił piłkę przed siebie, a potem po dobotce futbolówka wpadła do bramki, ale gracz Puszczy był na spalonym.
90+3' Rzut wolny dla Puszczy z 35 metrów. Po dośrodkowaniu Bartosza Żurka piłkę wybił z pola karnego Piotr Polczak.
90+2' Kibice Zagłębia, których sektor znajduje się za bramką naszej drużyny, skandują nazwisko Matko Perdijicia.
90+2' Jakub Bąk oddał strzał prawą nogą z 18 metrów i znowu świetnie w bramce spisał się Matko Perdijić.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Quentina Seedorfa za faul na Michale Czarnym tuż poza polem karnym.
89' gol - piłka nożna 0:2 Kontra Zagłębia. Szymon Pawłowski ze środka zagrał na prawą stronę do Tomasza Nawotki, który huknął prawą nogą z ostrego kąta w krótki róg i zaskoczył bramkarza Puszczy.
88' Małe nieporozumienie między graczami Zagłębia w polu karnym i wszystko wyjaśnia Matko Perdijić.
87' Z rogu wrzucał Bartosz Żurek. Wiktor Żytek skiksował w polu karnym, a z około 25 metrów strzelał pod poprzeczkę Longinus Uwakwe i znowu świetnie zachował się Matko Perdijić.
87' Po dośrodkowaniu Łukasza Furtaka Tomasz Nawotka wybił piłkę na rzut rożny.
87' Fabian Piasecki fauluje w ataku Bartosza Widejkę.
86' Bartosz Żurek zagrał długą piłkę w stronę Jose Embalo, od którego szybszy okazał się Quentin Seedorf i wybił piłkę na aut.
85' Longinus Uwakwe faulował w ataku Tomasza Nawotkę.
83' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Jakub Sinior w miejsce Carla Stewarta.
82' Dośrodkowanie w pole karne Zagłębia i faul na Piotrze Polczaku.
81' zmiana Wiktor Żytek wszedł na boisko za Mykytę Wowczenkę.
81' Po dośrodkowaniu Łukasza Furtaka z prawego skrzydła Zagłębie bliskie strzelenia samobójcze bramki. Futbolówka przeszła tuż nad poprzeczką.
80' Filip Karbowy uderzył z rzutu wolnego nad murem, ale Karol Niemczycki nie dał się zaskoczyć.
80' Daniel Kruczyński podbiegł do ławki Zagłębia i pokazał żółtą kartkę chyba Tomaszowi Świderskiemu.
79' Longinus Uwakwe sfaulował Szymona Pawłowskiego 30 mtrów od bramki. Nasz kapitan domagł się żółtej kartki dla gracza Puszczy, ale sędzia jest innego zdania.
78' Carl Stewart przerywa akcję Puszczy 5 metrów przed polem karnym.
76' Po czerwonej kartce dla Kacpra Radkowskiego na środku obrony gra Quentin Seedorf, a na lewą stronę został cofnięty Wojciech Słomka.
76' Po dośrodkowaniu Filipa Karbowego z rzutu wolnego Fabian Piasecki przegrywa walkę o piłkę z Bartoszem Widejką.
76' Faul Bartosza Żurka na Szymonie Pawłowskim.
75' zmiana Druga zmiana w Puszczy - Jose Embalo za Marcela Kotwicę
75' Kacper Radkowski nie tylko nie dokończy dzisiejszego meczu, ale także nie zagra w niedzielę z Tychami, bo ma już na swoim koncie cztery żółte kartki.
74' Kontra sosnowiczan. Bartosz Żurek czysto odebrał piłkę Szymonowi Pawłowskiemu.
73' Po dośrodkowaniu Bartosza Żurka Filip Karbowy wybija piłkę poza pole karne.
72' druga żółta -czerwona Druga żółta kartka dla Kacpra Radkowskiego za faul na Bartoszu Żurku.
72' Ciekawa akcja Zagłębia. Filip Karbowy do Wojciecha Słomki, który odegrał piłkę do Szymona Pawłowskiego, a ten próbował dogrywać piłkę z ostrego kąta i przegrał pojedynek z Karolem Niemczyckim.
70' Dośrodkowanie Bartosza Żurka z rzutu rożnego i piąstkowanie piłki poza pole karne w wykonaniu Matko Perdijicia.
70' Wojciech Słomka w polu karnym Zagłębia okazał się szybszy od Łukasza Furtaka i wybił piłkę na rzut rożny.
68' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Wojciech Słomka za Patryka Małeckiego.
67' Jakub Bąk dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, akcję próbował zamknąć strzałem głową Michał Czarny, a piłkę wybił Tomasz Nawotka, który jeszcze był faulowany przez rywala.
66' Łukasz Furtak minął Patryka Małeckiego i został potem sfaulowany przez Quentina Seedorfa tuż przed bokiem pola karnego.
65' Mykyta Wowczenko po rajdzie Marcela Kotwicy dośrodkował z lewego skrzydła, a Quentin Seedorf dobrze pilnował Jakuba Bąka i uprzedził go w polu karnym.
65' Bartosz Widejko w środkowym kole sfaulował Stanisława Biłenkiego.
64' Stanisław Biłeńkyj faulowany przez Bartosza Żurka.
64' Kacper Radkowski kopnął piłkę do przodu z własnej połowy i skończyło się podaniem do bramkarza Puszczy.
63' Piotr Polczak wyjaśnił sytuację w polu karnym Zagłębia.
61' Bartosz Widejko interweniował głową w polu karnym po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa.
61' zmiana Hubert Tomalski wszedł na plac gry za Maksymiliana Sitka.
60' Rajd Patryka Małeckiego lewą stroną boiska powstrzymany wybiciem piłki na aut przez Łukasza Furtaka.
60' Fabian Piasecki podał z prawego skrzydła na 20. metr do Szymona Pawłowskiego, który jednak nie dał rady minąć Konrada Stępnia.
59' Maksymilian Sitek uderzył z około 30 metrów i posłał piłkę nad piłkochwytem do sektora za bramką.
58' Patryk Małecki dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Nikt z graczy nie przeciął lotu piłki i w końcu trafiła ona w ręce bramkarza Puszczy.
58' Faul Łukasza Furtaka na Patryku Małeckim.
57' Karol Niemczycki łapie piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu.
57' Stanisław Biłeńkyj zagrał na lewą stronę do Szymona Pawłowskiego, który zbiegł do środka i strzelił prawą nogą z około 18 metrów. Karol Niemczycki sparował piłkę na róg.
55' Bartosz Żurek na spalonym.
55' Faul Longinusa Uwakwe na Filipie Karbowym.
54' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Stanisław Biłeńkyj za Patryka Mularczyka.
54' Bartosz Żurek tym razem zaatakował lewą stroną boiska. Podał w pole karne. Kacper Radkowski odbił piłkę, a dobijający z około 12 metrów Maksymilian Sitek oddał niecelny strzał.
53' Po dośrodkowaniu Bartosza Żurka z prawej strony boiska akcję zamykał na dalszym słupku Michał Czarny i po jego strzale głową piłka odbiła się od poprzeczki i spadła przed linią bramkową.
52' Po dośrodkowaniu Bartosza Żurka z rogu piłkę głową poza pole karne wybił Piotr Polczak.
52' Bartosz Żurek wstrzelił piłkę w pole karne z prawego skrzydła, a na róg futbolówkę wybił Kacper Radkowski.
51' Bartosz Żurek wrzucił piłkę z autu w pole karne, a tam głową interweniował Piotr Polczak.
50' Złe dośrodkowanie Bartosza Widejki z lewego skrzydła. Piłka wleciała do sektora za bramką.
49' Bartosz Żurek z lewego skrzydła zagrał po ziemi w pole karne, a piłkę na aut wybił Carl Stewart.
48' Po dośrodkowaniu Quentina Seedorfa z rzutu wolnego Fabian Piasecki przegrywa powietrzny pojedynek z Konradem Stępniem.
48' Filip Karbowy faulowany przez Maksymiliana Sitka.
46' Po dośrodkowaniu Bartosza Widejki z kilku metrów główkował Mykyta Wowczenko. Piłkę przed linią bramkową złapał Matko Perdijić.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Niepołomicach. Na razie jest dobrze.
45+2' To powinno być 2:0 dla Zagłębia! Carl Stewart przejął piłkę i podał do Szymona Pawłowskiego, a sosnowiczanie szli w trójkę na dwóch graczy Puszczy. Pawłowski podał na lewą stronę do Patryka Małeckiego, a ten nie strzelał, tylko jeszcze próbował dogrywać przed pustą bramkę do Carla Stewarta ale ten nie wykazał się pazernością, nie ruszył na piłkę i zamiast golem, zakończyło się stratą.
45+2' Z rzutu wolnego dośrodkował Bartosz Żurek, a piłkę wybił głową z pola karnego Piotr Polczak.
45+1' Tomasz Nawotka stracił piłkę i do przodu ruszył z piłką Maksymilian Sitek, którego powstrzymał faulem Filip Karbowy.
45' doliczony czas +2
45' Piotr Polczak odbiera piłkę Mykycie Wowczence.
44' Nieporozumienie pomiędzy Patrykiem Mularczykiem i Fabianem Piaseckim. Za mocne podanie skrzydłowego do napastnika.
43' Patryk Małecki dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne. Fabian Piasecki przejął piłkę, ale wygonił się z nią do boku boiska, gdzie zanotował stratę i potem sfaulował rywala.
42' żóta kartka Longinus Uwakwe ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Pawłowskim.
41' Maksymilian Sitek faulowany przez Tomasza Nawotkę.
40' Z rzutu wolnego z prawej strony boiska dośrodkował Jakub Bąk. Niecelnie główkował z pola karnego Michał Czarny.
40' Maksymilan Sitek faulowany przez Quentina Seedorfa.
39' Jakub Bąk faulowany przez Filipa Karbowego.
37' gol - piłka nożna 0:1 Fabian Piasecki po podaniu z lewej strony boiska, przyjmując piłkę minął rywala, uwolnił się spod jego opieki, potem ruszył do przodu i oddał strzał z około 22 metrów. Piłka wpadła do bramki Puszczy przy słupku.
36' Piotr Polczak wybił z pola karnego piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego z lewej strony boiska przez Jakuba Bąka.
35' żóta kartka Kacper Radkowski ukarany żółtą kartką za faul na Mykycie Wowczence.
34' Szymon Pawłowski oddał strzał z około 14 metrów. Niezbyt mocno, w środek bramki. Karol Niemczycki nie miał większych kłopotów z obroną.
33' Piłka dośrodkowana z prawego skrzydła prze Bartosza Żurka trafia w ręce Matko Perdijicia.
33' Longinus Uwakwe zagrywał na prawą stronę do Maksymiliana Sitka, któremu piłkę odebrał Quentin Seedorf.
32' Łukasz Furtak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Filipa Karbowego z rzutu wolnego.
31' Bartosz Widejko zagrał piłkę ręką po podaniu Patryka Mularczyka. Rzut wolny dla Zagłębia z prawego skrzydła.
31' Quentin Seedorf blokuje podanie Jakuba Bąka.
30' Filip Karbowy wybija z pola karnego piłkę zagraną przez Jakuba Bąka.
29' Fanatycy Zagłębia już zapełnili cały sektor gości i rozpoczęli doping.
28' Kontra Zagłębia. Prawą stroną ruszył Tomasz Nawotka i dograł w pole karne, ale tam piłkę przejął Maksymilian Sitek.
28' Kacper Radkowski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jakuba Bąka.
27' Potężny strzał Jakuba Bąka z około 30 metrów i zmierzającą do bramki piłkę na róg sparował Matko Perdijić.
26' Patryk Małecki odebrał piłkę Longinusowi Uwakwe na połowie Puszczy. Zagłębie miało przewagę liczebną, ale "Mały" źle podał do Szymona Pawłowskiego, który nie był w stanie dobiec do piłki przed końcem boiska i potem ze złości kopnął w bandę reklamową.
25' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego Longinus Uwakwe ekspediuje piłkę poza pole karne.
25' Wrzutka Patryka Małeckiego z narożnika boiska i piłkę na kolejny korner wybija Longinus Uwakwe.
24' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę głową na róg wybił Michał Czarny.
23' Bartosz Widejko dośrodkował z lewego skrzydła, a Mykyta Wowczenko główkował po koźle obok bramki.
23' Mykyta Wowczenko dośrodkował w stronę Jakuba Bąka, którego uprzedził w polu karnym Piotr Polczak.
23' Patryk Małecki sfaulował w ataku Łukasza Furtaka.
22' Bartosz Widejko sfaulował Fabiana Piaseckiego w środku boiska.
22' Złe podanie Jakuba Bąka w stronę Bartosza Żurka. Piłkę przejął Piotr Polczak.
21' Szymon Pawłowski po akcji lewą stroną znalazł się z piłką w polu karnym Puszczy, ale nie dał rady ograć Michała Czarnego.
20' Gra wznowiona, a gospodarze już w komplecie.
19' Przerwa w grze. Masażyści Puszczy zajęli się Ukraińcem.
19' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego Kacper Radkowski w walce o piłkę faulował Mykytę Wowczenkę.
18' Szymon Pawłowski faulowany przez Jakuba Bąka z boku boiska na wysokości 15. metra.
17' Maksymilian Sitek na spalonym.
15' Fabian Piasecki wyłożył piłkę, a Patryk Mularczyk z około 25 metrów posłał piłkę nad poprzeczką.
15' Faul Longinusa Uwakwe na Szymonie Pawłowskim w środku boiska.
14' Błąd Fabiana Piaseckiego w przyjęciu piłki podawanej przez Quentina Seedorfa.
13' Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Bartosz Żurek, a głową niecelnie uderzał Mykyta Wowczenko.
12' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Marcelu Kotwicy. Nasz stoper tuż za środkowym kołem dosyć ostro w powietrzu potraktował kapitana Puszczy.
11' Napastnik Puszczy po starciu z bramkarzem Zagłębiem przez chwilę się nie podnosił z boiska i arbiter przerwał grę, ale już gramy dalej.
10' Po dośrodkowaniu Jakuba Bąka z rzutu wolnego Matko Perdijić uprzedził Mykytę Wowczenkę i wypiąstkował piłkę znad głowy Ukraińca.
9' Po prawej stronie boiska faulowany był Mykyta Wowczenko.
8' Patryk Mularczyk podał z prawej strony boiska w pole karne do Szymona Pawłowskiego, który mierzył prawą nogą w długi róg, ale kopnął piłkę niedokładnie.
8' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego niecelnie główkował Piotr Polczak.
7' Szymon Pawłowski faulowany przez Longinusa Uwakwe na 40. metrze przed bramką Puszczy.
6' Faul Carla Stewarta na Bartoszu Żurku w środkowej strefie boiska.
6' Jakub Bąk faulował Tomasza Nawotkę w środku boiska.
5' Tomasz Nawotka prostopadłym podaniem uruchomił Szymona Pawłowskiego, który znalazł się z futbolówką w polu karnym, ale przy próbie podania przejął ją Longinus Uwakwe.
4' Po zagraniu Szymona Pawłowskiego Patryk Mularczyk próbował odgrywać z pierwszej piłki do Tomasza Nawotki, ale piłka wypadła poza boisko.
3' Próba rozegrania piłki pomiędzy Patykiem Mularczykiem i Szymonem Pawłowskim przed polem karnym Puszczy. "Mular" trochę za mocno zagrał w stronę naszego kapitana.
2' Po dośrodkowaniu Maksymiliana Sitka z prawej strony boiska niecelnie z pola karnego strzelał Jakub Bąk.
1' Z lewej strony boiska dośrodkował po ziemi Marcel Kotwica, a Matko Perdijić pewnie złapał piłkę.
1' Gramy! Zaczęło Zagłębie.
0' 18:57 Sędziowska trójka wprowadziła na murawę piłkarzy obu zespołów. Puszcza zagra dziś cała na niebiesko, a Zagłębie w wyjazdowych szarych koszulkach, białych spodenkach i białych getrach.
0' 18:55 Sektor gości zapełnia się fanatykami w czarnych koszulkach z krótkimi białymi rękawami, a i na sektorach gospodarzy nie brakuje kibiców Zagłębia. Z naszego stanowiska widzimy kasę biletową i pod nią ciągle spore tłumy. Przyjazd Zagłębia do pięknej podkrakowskiej miejscowości wywołał więc spore zainteresowanie.
0' 18:50 W czterech dotychczas rozegranych meczach pomiędzy Zagłębiem a Puszczą padły łącznie cztery bramki. Oba zespoły zanotowały po jednym zwycięstwie 1:0, a dwa mecze zakończyły się remisami - 0:0 i 1:1. Żaden z meczów nie zakończył się zwycięstwem gości, a przypomnijmy, że sosnowiczanie z ostatnich dwudziestu meczów na wyjeździe wygrali zaledwie jeden - pod koniec marca 2:0 w Legnicy.
0' 18:40 Dzisiejszy mecz jest trzecim spotkaniem Zagłębia w Niepołomicach i za każdym razem toczyło się w innych warunkach infrastrukturalnych. Jesienią 2014 trybuna, na której siedzimy, była w budowie i kibiców wpuszczano tylko na sektor za bramką. Wiosną 2018 na trybuna już była gotowa, ale jeszcze wtedy nie było na stadionie oświetlenia, które dziś już rozbłysło.
0' 18:30 Piłkarze obu zespołów już pojawili się na rozgrzewce. Przedmeczową przebieżkę uskutecznia także trójka arbitrów, którzy poprowadzą dzisiejsze spotkanie. Do Niepołomic nie dotarli jeszcze fanatycy z Sosnowca, ale wiemy, że jadą i wiemy, że miejscowi stróże porządku są gotowi na wizytę kibiców gości, czego dowodem jest stojąca za narożnikiem boiska armatka wodna.
0' 18:20 Zwycięskiego składu się nie zmienia? Nic podobnego. Puszcza w piątek wygrała w Głogowie 1:0 i mimo tego trener Tomasz Tułacz dokonał aż ośmiu zmian w wyjściowej jedenastce. Miejsce w składzie zachowali tylko bramkarz Karol Niemczycki oraz środkowi obrońcy Michał Czarny i Karol Stępień. W całej linii pomocy, ataku i na bokach obrony zagrają inni zawodnicy niż ci, których szkoleniowiec w poprzedniej kolejce desygnował do gry w pierwszej jedenastce. Czyżby to miał być element, którym Puszcza ma zaskoczyć sosnowiczan?
0' 18:10 Poznaliśmy już składy, w jakich do dzisiejszego meczu przystąpią obie drużyny. W pierwszej jedenastce zespołu z Sosnowca tylko jedna zmiana w porównaniu do sobotniego spotkania z Miedzią Legnica. Za kontuzjowanego w sobotę Michała Górala zagra Fabian Piasecki, który w poprzedniej kolejce nie mógł wystąpić z powodu zapisów w umowie kontraktowej. Od początku meczu zagra natomiast Filip Karbowy, który w sobotę opuścił boisko z kontuzją i istniała obawa, że może nie być gotowy do walki przeciwko Puszczy. Na ławce rezerwowych usiadł były gracz Puszczy Dawid Ryndak, którego ostatnio brakowało w meczowej kadry z powodu urazu.
0' 18:00 Dobry Wieczór! Witamy ze stadionu w Niepołomicach i zapraszamy na relację z meczu 5. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscową Puszczą a Zagłębiem Sosnowiec.
Zdjęcia z meczu w NiepołomicachZdjęcia z meczu w Niepołomicach Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Puszcza Niepołomice - Zagłębie Sosnowiec, wygranego przez naszą drużynę 2-0, po bramkach Piaseckiego i Nawotki. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z NiepołomicGaleria zdjęć z Niepołomic Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części zdjęć z wyjazdowego meczu Zagłębia w Niepołomicach, w której prezentujemy 42 fotografie. » Czytaj więcej
Matko Perdijić po meczu z PuszcząMatko Perdijić po meczu z Puszczą Zagłębie Sosnowiec odniosło ważne zwycięstwo nad Puszczą Niepołomice, a jednym z bohaterów spotkania był Matko Perdijić, który popisał się kilkoma fenomenalnymi interwencjami oraz zachował czyste konto. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w NiepołomicachKonferencja prasowa po meczu w Niepołomicach Na konferencji prasowej po meczu Puszczy Niepołomice z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się Radosław Mroczkowski oraz Tomasz Tułacz. » Czytaj więcej
Zagłębie lepsze od PuszczyZagłębie lepsze od Puszczy Zagłębie wygrało w Niepołomicach 2:0. Gole strzelili Fabian Piasecki (37') i Tomasz Nawotka (89'). Nasz zespół od 72. minuty grał w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Kacpra Radkowskiego. » Czytaj więcej