2019-08-17, 15:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:0(1:0)
Miedź Legnica
23. Matko Perdijić 7. Tomasz Nawotka 25. Piotr Polczak 17. Kacper Radkowski 22. Quentin Seedorf 11. Patryk Mularczyk (60' 98. Wojciech Słomka) 14. Filip Karbowy (69' 20. Jakub Sinior) 57. Carl Stewart 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki 19. Michał Góral (32' 10. Stanisław Biłeńkyj)   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 2. Mateusz Bieniek 9. Mateusz Szwed 28. Michał Kieca 77. Błażej Radwanek   Trener: Radosław Mroczkowski
1:0 - Michał Góral 12'
49' Piotr Polczak 52' Henrik Ojamaa 74' Nemanja Mijušković
1. Łukasz Załuska 23. Paweł Zieliński 19. Grzegorz Bartczak 25. Nemanja Mijušković 33. Artur Pikk 27. Patryk Makuch 7. Krzysztof Danielewicz 18. Roko Mišlov (60' 14. Maciej Koziara) 8. Marquitos 21. Henrik Ojamaa (82' 70. Maciej Śliwa) 20. Valērijs Šabala (60' 24. Hubert Antkowiak)   Rezerwowi: 32. Mateusz Hewelt 6. Jan Ostrowski 13. Adrian Purzycki 17. Marcin Warcholak 25. Božo Musa 28. Aboubacar Conde   Trener: Dominik Nowak
Sędziowie: Tomasz Marciniak (Płock) - Bolesław Rosa (Warszawa), Krzysztof Nejman (Płock)
90.0000
90+6' gwizdek Po 50 minutach i 8 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę.
90+6' W dobrej sytuacji znalazł się Hubert Antkowiak, ale był na spalonym.
90+5' Patryk Małecki znalazł się z piłką sam na sam przed bramkarzem, który wybiegł daleko poza pole karne. Niestety, "Mały" nie lobował, tylko próbował mijać, a potem spudłował.
90+5' Po dośrodkowaniu Marquitosa z rogu sosnowiczanie wybijają piłkę do przodu.
90+4' Krzysztof Danielewicz huknął z rzutu wolnego. Piłka przeszła nad murem i leciała pod poprzeczkę, ale świetnie interweniował Matko Perdijić. Róg dla Miedzi.
90+4' Trener Dominik Nowak ukarany żółtą kartką.
90+3' Przed polem karnym Zagłębia Tomasz Nawotka faulował Macieja Śliwę.
90+2' Na murawie fizjoterapeuci Zagłębia, bo przed polem karnym Miedzi leży Stanisław Biłeńkyj.
90+1' Ponownie sosnowiczanie grają krótko z rogu, ale tym razem Szymonowi Pawłowskiemu nie udało się oddać strzału.
90' Stanisław Biłeńkyj wywalczył kolejny róg.
90' Znowu gramy krótko z rogu i akcję kończy świetna okazja Szymona Pawłowskiego po podaniu Wojciecha Słomki, ale górą jest Łukasz Załuska.
89' Krótkie rozegranie rogu. Patryk Małecki do Szymona Pawłowskiego i po interwencji Marquitosa kolejny róg.
89' Konta sosnowiczan. Z piłką w polu karnym znalazł się Patryk Małecki, ale został zablokowany przez Macieja Śliwę i tylko róg.
89' Rzut wolny dla Miedzi z prawej strony boiska. Dośrodkował Marquitos, a w zamieszaniu piłkę sprzed bramki wykopał Carl Stewart.
88' Po zagraniu piłki przez Patryka Makucha z około 8 metrów uderzał Marquitos i kolejna kapitalna interwencja Matko Perdijicia.
87' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego na spalonym Piotr Polczak.
87' Faul Huberta Antkowiaka na Jakubie Siniorze 35 metrów od bramki.
85' Po dośrodkowaniu Marquitosa z rzutu wolnego piłka odbija się od pleców Huberta Antkowiaka i trafia w poprzeczkę.
85' Z rzutu wolnego wrzucał Krzysztof Danielewicz. Piłkę przedłużył głową Grzegorz Bartczak, a z pola bramkowego wypiąstkował ją Matko Perdijić.
84' Faul Quentina Seedorfa na Macieju Koziarze w środku boiska.
83' W bramce Zagłębia leży Piotr Polczak, który w powietrznej walce został poczęstowany łokciem przez rywala.
82' zmiana Ostatnia zmiana w Miedzi. Schodzi Henrik Ojamaa, a wchodzi Maciej Śliwa.
82' Stanisław Biłeńkyj sfaulował Artura Pikka.
81' Dośrodkowanie Marquitosa z lewej strony boiska i udana interwencja Matko Perdijicia na 5. metrze.
80' Strzał Marquitosa z lewej strony pola karnego zablokowany przez Piotra Polczaka.
78' Marquitos uderzył po ziemi z lewej strony pola karnego. Matko Perdijić najpierw odbił piłkę, a po chwili ją nakrył rękoma i uniemożliwił dobitkę Patrykowi Makuchowi.
78' Stanisław Biłeńkyj upada przed polem karnym Miedzi, ale nie ma faulu.
77' Henrik Ojamaa zagrywał w stronę Artura Pikka i znowu dobrze ustawiony Piotr Polczak przejął piłkę.
76' Kontra sosnowiczan i znowu piłka ze środka za mocno zagrana przez Szymona Pawłowskiego i Patryk Małecki z ostrego kąta już praktycznie mógł tylko podać piłkę bramkarzowi Miedzi.
76' Akcja Hernika Ojamy powstrzymana przez Carla Stewarta.
75' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego piłkę z pola karnego wybił Nemanja Mijušković.
74' żóta kartka Nemanja Mijušković obejrzał żółty kartonik za faul na Stanisławie Biłenkim.
72' Hubert Antkowiak faulował w ataku Piotra Polczaka.
71' Hubert Antkowiak faulowany na połowie Miedzi przez Kacpra Radkowskiego.
71' Tomasz Nawotka faulowany przez Marquitosa przed polem karnym Zagłębia.
69' zmiana Jakub Sinior wszedł w miejsce Filipa Karbowego.
69' Na spalonym Patryk Małecki.
68' zmiana Filip Karbowy już zszedł z boiska, a za chwilę na boisku pojawi się Jakub Sinior.
67' Przed polem karnym Zagłębia siedzi kontuzjowany Filip Karbowy.
66' Teraz dla odmiany za mocno dośrodkował Patryk Makuch i grę z "piątki" wznowi Matko Perdijić.
65' Trochę za mocne dośrodkowanie Quentina Seedorfa z lewego skrzydła. Patryk Małecki opanował piłkę już poza końcową linią.
64' Po strzale Szymona Pawłowskiego z narożnika pola karnego piłkę odbija Łukasz Załuska, a następnie poza pole karne wybija ją Nemanja Mijusković.
64' Wojciech Słomka przedarł się w pole karne, gdzie powstrzymał go wybiciem na aut Grzegorz Bartczak.
64' Na spalonym Hubert Antkowiak.
62' Z narożnika boiska dośrodkował Marquitos i sędzia przerwał akcję. Chyba jeden z legniczan pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
62' Po dośrodkowaniu Patryka Makucha z prawego skrzydła piłkę na róg wybił Tomasz Nawotka.
61' Henrik Ojamaa faulowany przez Tomasza Nawotkę.
60' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Wojciech Słomka za Patryka Mularczyka.
60' zmiana Podwójna zmiana w Miedzi. Hubert Antkowiak za Valerija Sabalę i Maciej Koziara za Roko Mislova
58' Szymon Pawłowski strzelał z pola karnego i został powstrzymany przez Łukasza Załuskę.
58' Po akcji Tomasza Nawotki Filip Karbowy wstrzelił piłkę w pole karne, ale ani Stanisław Biłeńkyj ani Patryk Mularczyk nie zamknęli akcji.
57' Nemanja Mijusković zatrzymał rajd Stanisława Biłenkiego tuż przed polem karnym legniczan.
57' Podanie Marquitosa w pole karne do Valerijsa Sabali i dobrze ustawiony Piotr Polczak odbiera piłkę Łotyszowi.
56' Pod naciskiem Stanisława Biłenkiego Łukasz Załuska wykopuje piłkę na aut.
54' Kontra sosnowiczan i strzał Patryka Mularczyka zablokowany przez Grzegorza Bartczaka.
54' Patryk Małecki wślizgiem wygarnął piłkę Arturowi Pikkowi.
53' Patryk Makuch po rajdzie prawą stronę dośrodkował w pole karne. Valerijs Sabala odegrał głową do Henrika Ojamy, a ten z około 16 metrów trafił piłką w zewnętrzną część słupka.
52' żóta kartka Żółtą kartkę za krytykowanie orzeczeń sędziowskich obejrzał Henrik Ojamaa.
52' Na spalonym Henrik Ojamaa.
51' Dośrodkowanie Marquitosa z rzutu wolnego. Akcję na dalszym słupku zamykał Grzegorz Bartczak, który odegrał głową przed bramkę, a stamtąd piłkę wybił Quentin Seedorf.
50' Patryk Makuch faulowany przez Quentina Seedorfa tuż za boczną linią pola karnego.
49' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka za faul na Valerijsie Sabali.
49' Zbyt mocne dośrodkowanie Patryka Małeckiego z rogu. Piłkę przejął jeszcze Szymon Pawłowski, który odegrał w pole karne, ale tam interweniował Grzegorz Bartczak.
48' Szymon Pawłowski zagrał prostopadłą piłkę w pole karne do Carla Stewarta, którego uprzedził Roko Mislov i mamy rzut rożny.
47' Patryk Małecki dośrodkował z lewego skrzydła, a piłkę z pola bramkowego wybił Nemanja Mijusković.
47' Kacper Radkowski na połowie Miedzi sfaulował Roko Mislova.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
45+3' gwizdek Po 47 minutach i 2 sekundach gry sędzia kończy pierwszą połowę. Prowadzimy z Miedzią 1:0 i można powiedzieć, że wynik jest zasłużony.
45+2' Henrik Ojamaa dośrodkował z lewego skrzydła, a walczący o piłkę Patryk Makuch sfaulował Quentina Seedorfa.
45+1' Krzysztof Danielewicz strzelał z około 14 metrów i piłkę nogą odbił Matko Perdijić.
45' doliczony czas +2
45' Paweł Zieliński faulowany przez Patryka Małeckiego.
45' Szymon Pawłowski podał do Filipa Karbowego, który uciekł Krzysztofowi Danielewiczowi i uderzył po ziemi z około 20 metrów obok bramki Miedzi.
44' Rzut wolny dla Miedzi z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Marquitosa niecelnie główkował Roko Mislov.
43' Dośrodkowanie Tomasza Nawotki z prawego skrzydła i Stanisław Biłeńkyj kryty przez dwóch rywali nie mógł oddać strzału na bramkę.
42' Patryk Mularczyk faulowany z boku boiska przez Krzysztofa Danielewicza.
42' Patryk Makuch zagrał z prawego skrzydła po ziemi przed bramkę. Matko Perdijić krzyknął "moja" i złapał piłkę.
41' Na połowie Miedzi Filip Karbowy sfaulował Marquitosa.
40' Krzysztof Danielewicz faulował w ataku Filipa Karbowego.
39' Niecelny strzał Krzysztofa Danielewicza z około 25 metrów. Wystraszył tym zagraniem gołębia, który spacerował po polu bramkowym Zagłębia.
38' Faul Filipa Karbowego na połowie Miedzi.
38' Roko Mislov wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rogu.
37' Patryk Małecki przerzucił piłkę z lewej strony boiska w pole karne. Trafiła ona do Stanisława Biłenkiego, który uderzył na bramkę Miedzi, a Łukasz Załuska wybił piłę na róg.
37' Publiczność nagradza brawami Quentina Seedorfa, który przed polem karnym wślizgiem powstrzymał Patryka Makucha.
35' Niecelne dośrodkowanie Patryka Małeckiego z lewego skrzydła.
35' Marquitos z rzutu wolnego trafia w stojącego w murze Szymona Pawłowskiego.
34' Krzysztof Danielewicz faulowany około 30 metrów przed bramką Zagłębia.
33' Valerijs Sabala odpychał w polu karnym Zagłębia Kacpra Radkowskiego.
32' zmiana Ekipa noszowych, w skład której wchodzą m.in. Maciej Zudin i Zdzisław Kowalski, znosi Michała Górala z boiska, a do gry wszedł Stanisław Biłeńkyj.
30' W środku boiska faulowany Michał Góral i znowu fizjoterapeuci Zagłębia zmuszeni do interwencji, a co gorsza - jak pokazują koledzy Górala, konieczna będzie zmiana.
30' Prostopadłe podanie Marquitosa w stronę Krzysztofa Danielewicza, ale Matko Perdijić jest czujny i rzuca się na piłkę na 7. metrze przed swoją bramką.
29' Michał Góral już jest gotowy do gry.
28' Fizjoterapeuci Zagłębia zajmują się Michałem Góralem, a piłkarze wykorzystują przerwę w grze na uzupełnienie płynów i konsultacje z trenerami.
27' Sędzia Tomasz Marciniak przerwał grę, bo z murawy nie podnosi się Michał Góral.
26' Wymiana podań między Michałem Góralem i Carlem Stewartem, ale nasz napastnik zagrał trochę za mocno w kierunku wbiegającego w pole karne Anglika.
25' Patryk Makuch wpadł prawą stroną w pole karne i próbował zagrać przed bramkę do Valerijsa Sabali, ale zagrał za mocno i futbolówka wyszła na aut.
22' Kontra sosnowiczan. Szymon Pawłowski z prawego skrzydła dośrodkował w pole karne, a Patryk Mularczyk z lewej strony dogrywał głową przed bramkę i chyba zabrakło zrozumienia z Michałem Góralem, bo gdyby ten ruszył do piłki, do mógłby stanąć przed świetną okazją.
21' Piłkarze Zagłębia ekspediują piłkę z pola karnego po wrzutce Marquitosa.
21' Henrik Ojamaa przy próbie dośrodkowania zablokowany przez Kacpra Radkowskiego. Róg dla legniczan.
20' Zagłębie jest na prowadzeniu w ligowym meczu po raz pierwszy od 25 kwietnia i ostatniego w tym roku wygranego meczu z Wisłą Kraków. Później w ośmiu kolejnych spotkaniach ani przez minutę nie prowadziliśmy w meczu.
19' Z około 30 metrów uderzał Krzysztof Danielewicz. Piłkę odbija w bok Matko Perdijić
19' Rajd Henrika Ojamy lewą stroną boiska zatrzymany przez Tomasza Nawotkę.
18' Tym razem zbyt mocne dośrodkowanie Patryka Małeckiego i goście oddalają grę od pola karnego.
18' Patryk Małęcki krótko z rogu do Patryka Mularczyka i będzie kolejny róg.
17' Szymon Pawłowski w kontrze trochę za mocno zagrał na prawą stronę do Patryka Mularczyka, który nie mógł strzelać, ale zdołał dośrodkować w kierunku Michała Górala, którego uprzedził Grzegorz Bartczak i wybił piłkę głową na róg.
16' Filip Karbowy zbiegł na prawe skrzydło, rozpędził się i znalazł się z futbolówką w polu karnym, jednak nie dał rady minąć Krzysztofa Danielewicza.
14' 236 minut - tyle trwała seria Zagłębia bez strzelonej bramki. Od 46. minuty meczu z Podbeskidziem do 12. minuty spotkania z Miedzią.
12' gol - piłka nożna 1:0 Patryk Mularczyk miał problemy z utrzymaniem równowagi na 20. metrze, ale zdołał ustać na nogach i podał w pole karne do Michała Górala, któremu obrońcy Miedzi zostawili sporo swobody i zdołał z tego korzystać. Oddał strzał prawą nogą w długi róg i posłał piłkę obok Łukasza Załuski.
11' Z narożnika boiska dośrodkował Marquitos. Nieudana próba strzału w wykonaniu Patryka Makucha.
10' Patryk Makuch zagrywał po ziemi z prawej strony boiska, a Kacper Radkowski uprzedził Marquitosa i wybił piłkę na róg.
8' Młyny obu drużyn się zorganizowały i trwa doping, a na boisku lekkie uspokojenie po akcji, po której sosnowiczanie byli bliscy trafienia.
6' Z rzutu wolnego dośrodkował Patryk Małecki. Piłka trafiła do Filipa Karbowego, który oddał strzał z około 15 metrów. Po drodze piłka odbiła się od nogi Nemanji Mijuskovicia, następnie od słupka, od pleców odwróconego Łukasza Załuski i zmierzała do bramki, ale w ostatniej chwili sprzed linii bramkowej wybił ją Artur Pikk.
6' Tomasz Nawotka faulowany przez Roko Mislova.
5' Na połowie Miedzi Szymon Pawłowski sfaulował Marquitosa.
3' Dośrodkowanie Patryka Makucha do Valerijsa Sabali, który pudłuje z kilku metrów, ale i tak Łotysz był na spalonym.
2' Rajd Patryka Makucha zatrzymamy w polu karnym przez Quentina Seedorfa.
2' Za mocna piłką od Valerijsa Sabali w stronę Marquitosa. Od bramki grę wznowi Matko Perdijić.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Miedź.
0' 15:00 Przed meczem minuta ciszy poświęcona pamięci kibica Zagłębia "Bodka", który zmarł 20 lat temu.
0' 14:57 Na murawie pojawili się już wprowadzeni przez sędziowską trójką piłkarze obu zespołów. Sosnowiczanie wystąpią w swoich tradycyjnych domowych kompletach strojów - czerwona koszulka, zielone spodenki i białe getry. Z kolei Miedzi cała na niebiesko.
0' 14:50 Słaba postawa sosnowiczan na początku sezonu, niezbyt dogodna pora meczu spowodowana telewizyjną transmisją i wreszcie możliwość zobaczenia meczu w Polsacie. To część powodów, dla których - delikatnie mówiąc - trybuny Stadionu Ludowego nie pękają w szwach. W przeciwieństwie do spotkania z Olimpią Grudziądz, dziś za to sektor gości nie pozostanie pusty.
0' 14:40 Zaledwie jeden punkty wywalczony w trzech meczach to dorobek daleki od oczekiwań. Doliczając mecze w poprzednim sezonie, sosnowiczanie pozostają bez wygranej od ośmiu spotkań, a dokładnie od 25 kwietnia, gdy na Stadionie Ludowym pokonaliśmy Wisłę Kraków 2:1. W dwóch poprzednich meczach piłkarzom Zagłębia nie udało się nawet strzelić bramki i niechlubna passa bez bramkowej zdobyczy wzrosła do 224 minut. Czy dziś dojdzie do przełamania?
0' 14:30 Nieobecność Fabiana Piaseckiego jest związana ze sprawami kontraktowymi. W poprzednim sezonie napastnik ten grał w Miedzi Legnica i w umowie znalazł się zapis uniemożliwiający występ tego zawodnika w spotkaniu przeciwko legniczanom. Podobne zapisy wiosną miał w kontrakcie Mateusz Możdżeń i nie mógł on wystąpić w dwóch meczach z Koroną Kielce. Swoją drogą bardzo dziwne jest podejście władz Zagłębia do pilnowania własnych interesów - gracze sprowadzeni do Zagłębia z innych klubów nie mogą grać przeciwko tym klubom, a dla odmiany Tomasz Nowak, który odszedł do Podbeskidzia zagrał na Ludowym w pierwszym meczu tego sezonu.
0' 14:20 Czterech zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do meczu w Niecieczy dokonał trener Radosław Mroczkowski. Kontuzjowanego Płamena Kraczunowa na środku obrony zastąpił Kacper Radkowski, za którego na pozycję defensywnego pomocnika do składu wskoczył Carl Stewart. Na lewej obronie za Wojciecha Słomkę zagra Quentin Seedorf. Dla obu obcokrajowców będzie to debiut w Zagłębiu. Na prawej pomocy za Ukraińca Stanisława Biłenkiego wystąpi Patryk Mularczyk, a w ataku za Fabiana Piaseckiego zagra Michał Góral. Kłopoty kadrowe sprawiły, że Zagłębie nie zapełniło dzisiaj protokołu pełną dwudziestką zawodników. W meczowej kadrze jest ich dziewiętnastu.
0' 14:10 W poprzednim sezonie, w walce o punkty Lotto Ekstraklasy, Zagłębie dwa razy pokonało Miedź, a w trzecim meczu padł remis. Gorzej wiodło się sosnowiczanom w starciu z legniczanami przed dwoma sezonami. Wtedy obydwa spotkania zakończyły się wygranymi Miedzi. W tamtych sezonach na koniec rozgrywek Zagłębie uplasowało się w tabeli tuż za Miedzią. W sezonie 2017/2018 Miedź była pierwsza w Nice I lidze, a Zagłębie drugie, co dało awans obu ekipom, a w Lotto Ekstraklasie 2018/2019 Miedź była w tabeli przedostatnia, a Zagłębie ostatnie, co oznaczało pożegnanie się z Ekstraklasą po roku.
0' 14:00 Dzień dobry! Już po raz trzeci w tym sezonie witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 4. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Miedzią Legnica.
Skrót meczu Zagłębie - MiedźSkrót meczu Zagłębie - Miedź Na stronie telewizji Polsat Sport, która transmitowała mecz Zagłębia z Miedzią, jest już dostępny skrót z tego spotkania. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z Miedzią LegnicaZdjęcia z meczu z Miedzią Legnica Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Miedzi Legnica. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po mecz z Miedzią LegnicaKonferencja prasowa po mecz z Miedzią Legnica Na konferencji prasowej po meczu pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec i Miedzią Legnica pojawili się Radosław Mroczkowski oraz Dominik Nowak. » Czytaj więcej
O, Matko! Mamy zwycięstwo!O, Matko! Mamy zwycięstwo! Zagłębie Sosnowiec wygrało z Miedzią Legnica 1:0 po golu Michała Górala w 12. minucie. Kompletu punktów i gry na zero z tyłu nie byłoby, gdyby nie interwencje Matko Perdijicia w drugiej połowie meczu. » Czytaj więcej