2019-05-10, 18:00 Miejsce rozgrywania meczu: Gdynia
2:0(0:0)
Stroje: czerwone (4-5-1)
1. Pavels Steinbors 33. Damian Zbozień 26. Adam Danch 6. Frederik Helstrup 17. Adam Marciniak 10. Luka Zarandia 16. Adam Deja (81' 20. Goran Cvijanović) 18. Marko Vejinović 14. Michał Nalepa (76' 9. Nabil Aankour) 22. Michał Janota (59' 8. Marcus Vinicius) 7. Maciej Jankowski   Rezerwowi: 30. Kacper Krzepisz 2. Tadeusz Socha 35. Mateusz Młyński   Trener: Jacek Zieliński
1:0 - Maciej Jankowski 85' 2:0 - Luka Zarandia 90+7'
40' Frederik Helstrup 42' Giórgos Mygas 46' Piotr Polczak
1. Dawid Kudła 11. Giórgos Mygas 25. Piotr Polczak 5. Martin Tóth (33' 7. Tomasz Nawotka) 2. Patrik Mraz 14. Dawid Ryndak 21. Sebastian Milewski 10. Mateusz Możdżeń 8. Szymon Pawłowski 99. Giorgi Iwaniszwili (90+2' 88. Olaf Nowak) 27. Vamara Sanogo (75' 9. Giorgi Gabedawa)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 6. Tomasz Nowak 30. Kacper Radkowski 35. Roman Janicki   Trener: Valdas Ivanauskas
Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń) - Tomasz Listkiewicz (Warszawa), Bartosz Kaszyński (Poznań). Techniczny: Artur Aluszyk (Szczecin), VAR: Zbigniew Dobrynin (Łódź), AVAR: Konrad Sapela (Łódź)
90.0000
90+9' gwizdek Po 53 minutach i 10 sekundach gry Bartosz Frankowski kończy drugą połowę.
90+7' gol - piłka nożna 2:0 Szymon Pawłowski traci piłkę na połowie Arki. Nabil Aankour podaje do przodu, a Luka Zarandia ucieka Giórgosowi Mygasowi i strzela z 10 metrów obok Dawida Kudły.
90+6' Na spalonym w polu karnym Arki Giorgi Gabedawa.
90+6' Goran Cvijanović z lewego skrzydła podał w pole karne do Luki Zarandii, a ten strzelił prosto w Dawida Kudłę.
90+4' Faul Sebastiana Milewskiego na Macieju Jankowskim.
90+2' zmiana Olaf Nowak wchodzi za Giorgiego Iwaniszwilego.
90+2' Luka Zarandia zamiast strzelać wdał się w drybling i akcję zakónczył niecelny strzał Macieja Jankowskiego.
90' doliczony czas +8
88' Ponad trzy minuty sędziowie w wozie VAR oglądali całą akcję. Arbiter liniowy pokazał spalonego, ale po analizie okazało się że gol zdobyty prawidłowo.
85' gol - piłka nożna 1:0 Piłka w bramce Zagłębia po strzale Macieja Jankowskiego z bliska, ale trwa weryfikacja VAR. Dośrodkowanie z prawej strony boiska w wykonaniu Damiana Zbozienia. Dawid Kudła minąl się z piłką na 5. metrze. Luka Zarandia zagrał piłkę, a Maciej Jankowski z metra wpakował ją do siatki.
85' Sebastian Milewski odebrał przed polem karnym piłkę Marcusowi Viniciusowi.
83' Dośrodkowanie Damiana Zbozienia z prawego skrzydła. Piłka odbita od Giorgiego Iwaniszwilego trafia w ręce Dawida Kudły.
82' Nabil Aankour faulował Mateusza Możdżenia na połowie Zagłębia.
82' Dośrodkowanie Luki Zarandii z lewego skrzydła. Giorgi Iwaniszwili blokował Marcusa Viniciusa i nie pozwolił mu dojść do piłki.
81' zmiana Goran Cvijanović za Adama Deję.
81' Marcus Vinicius w polu karnym ograł Tomasza Nawotkę i oddał niecelny strzał w długi róg.
80' Marcus Vinicius z narożnika pola karnego trafia w Giorgiego Gabedawę
78' Z lewego skrzydła wrzucał Adam Marciniak, a Sebastian Milewski uniemożliwił oddanie strzału Nabilowi Aankourowi.
77' Giórgos Mygas wybija z pola karnego piłkę po dośrodkowaniu Macieja Jankowskiego z prawego skrzydła.
76' zmiana Druga zmiana w Arce - Nabil Aankour za Michała Nalepę.
75' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Giorgi Gabedawa za Vamarę Sanogo.
74' Płaski strzał Luki Zarandii zza pola karnego. Piłka w rękach Dawida Kudły.
73' Luka Zarandia uderzył lewą nogą zza pola karnego. Broni Dawid Kudła.
72' Solowa akcja Vamary Sanogo, uciekł kilku graczom Arki, aż w końcu piłkę w polu karnym przejął Marcus Vinicius.
71' Maciej Jankowski faulował w ataku Sebastiana Milewskiego.
71' Z prawej strony boiska dośrodkował Dawid Ryndak, a Vamara Sanogo niecelnie uderzył z ostrego kąta.
70' Luka Zarandia w środku boiska faulował Vamarę Sanogo.
69' Marko Vejinović wrzucił piłkę z lewej strony boiska. Dawid Kudła pewnie w polu bramkowym.
68' Po wrzucie z rogu piłka wykopana daleko do przodu.
68' Kapitalna interwencja Dawida Kudły po strzale Luki Zarandii. Róg dla Arki.
68' Po podaniu Marko Vejinovicia Damian Zbozień strzela w poprzeczkę z prawej strony pola karnego.
68' Grek wstał i gramy dalej.
67' Giórgos Mygas leży na murawie przed polem karnym Zagłębia.
66' Walka bark w barka Tomasza Nawotki z Adamem Danchem i od bramki grę wznowi Dawid Kudła.
66' Giogoi Iwaniszwili wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Michała Nalepy
65' Rajd Luki Zarandii. Gruzin wpadł w pole karne uderzał z ostrego kąta i piłkę na róg wybił Dawid Kudła.
64' Luka Zarandia z 25 metrów trafia w stojącego w polu karnym Giórgosa Mygasa.
64' Adam Marciniak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Giorgiego Iwaniszwilego.
62' Po podaniu Macieja Jankowskiego Marko Vejinović uderza po ziemi z 20 metrów. Obok bramki.
61' Marcus Vinicius z 22 metrów strzelił wysoko nad bramką.
61' Dawid Kudła obronił trzy strzały w ciągu minuty. Nieźle.
60' Po dośrodkowaniu Marko Vejinovicia główkował Adam Danch. Broni Dawid Kudła.
60' Zza pola karnego uderzał Luka Zarandia. Piłkę na róg sparował Dawid Kudła.
60' Po strzale Michała Nalepy z 13 metrów piłkę nogą odbija Dawid Kudła.
59' zmiana Pierwsza zmiana w Arce - Marcus Vinicius za Michała Janotę.
58' Po strzale Marko Vejinovicia z 25 metrów piłka leci wysoko nad bramką.
56' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego i Sebastian Milewski przegrywa powietrzną walkę z Adamem Marciniakiem.
56' Michał Janota faulował Mateusza Możdżenia.
56' Giorgi Iwaniszwili faulowany przez Michała Nalepę.
55' Vamara Sanogo osamotniony w polu karnym Arki przegrywa pojedynek z Adamem Danchem.
55' Adam Deja faulował Mateusza Możdżenia.
54' Dawid Ryndak, Giórgos Mygas, Patrik Mraz, Tomasz Nawotka - tak od prawej od lewej wygląda nasza obrona.
54' Bardzo złe dośrodkowanie Marko Vejinovicia z rzutu wolnego.
53' Mateusz Możdżeń faulował Lukę Zarandię 5 metrów przed polem karnym.
51' Adam Deja i Michał Janota przeszkadzali sobie w oddaniu strzału po podaniu Marko Vejinovicia. Broni Dawid Kudła.
50' Piotr Polczak już po raz piąty w tym sezonie sprokurował rzut karny dla rywali Zagłębia.
49' Do piłki ustawionej na 11. metrze podbiegł Damian Zbozień. Uderzył prawą nogą, piłka odbiła się od wewnętrznej części słupka i wyszła poza boisko.
49' Bartosz Frankowski podbiegł pod ławkę Zagłębia i upomina Piotra Calińskiego.
48' Czerwona kartka zostaje, ale jest rzut karny dla Arki, bo faul miał miejsce już w polu karnym.
47' Trwa wideoweryfikacja.
46' czerwona kartka Michał Nalepa faulowany przed polem karnym przez Piotra Polczaka. Czerwona kartka dla naszego stopera.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+5' gwizdek Po 49 minutach i 5 sekundach gry kończy się pierwsza połowa meczu. Jest postęp - Zagłębie po raz pierwszy w meczach grupy spadkowej nie przegrywa po pierwszej połowie. Co więcej - po raz pierwszy od meczu 27. kolejki z Miedzią Legnica nie straciło bramki przed przerwą.
45+4' Arka szybko wznowiła akcję i po wrzutce Michała Nalepy z prawego skrzydła piłkę głową z pola karnego wybił Dawid Ryndak.
45+4' Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez Dawida Kudłę. Piłka poleciała w trybuny,
45+4' Vamara Sanogo faulowany prze Damiana Zbozienia.
45+3' Michał Janota zagrał z lewej strony boiska na prawą do Adama Deji, a ten wstrzelił piłkę w pole bramkowe. Nogą interweniuje Dawid Kudła.
45+3' Piotr Polczak wybił piłkę po wrzucie z autu Adama Marciniaka. Z 20 metrów dobijał Michał Janota. Broni Dawid Kudła.
45+1' Sebastian Milewski faulowany przez Michała Nalepę. Dwóch graczy miało sobie jeszcze coś do wyjaśnienia i do akcji musiał wkroczyć sędzia.
45' doliczony czas +4
45' Marko Vejinović z lewej strony pola karnego dogrywał przed bramkę do Macieja Jankowskiego. Piłkę złapał Dawid Kudła.
44' Luka Zarandia uderzył lewą nogą z około 25 metrów. Minimalnie obok bramki Dawida Kudły.
44' Michał Nalepa faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
43' Faul Giórgosa Mygasa na Luce Zarandii. Gracze Arki domagają się drugiego upomnienia dla Greka, ale Bartosz Frankowski poprzestał na ustnej reprymendzie.
42' żóta kartka Żółta kartka dla Giórgosa Mygasa za faul na Luce Zarandii.
42' Po weryfikacji Bartosz Frankowski uznał, że żółty kartonik jest wystarczającą karą dla gdynianina.
41' Bartosz Frankowski podbiegł do monitora VAR i sprawdza, czy obrońca Arki nie zasłużył na czerwoną kartkę.
40' żóta kartka Vamara Sanogo faulowany przez Frederika Helstrupa. Żółta kartka dla Duńczyka.
39' Vamara Sanogo wyjaśnia sytuację po dośrodkowaniu Michała Janoty z rogu.
38' Giórgos Mygas blokuje dośrodkowanie Macieja Jankowskiego i Arka ma drugi róg.
38' Maciej Jankowski w ataku faulował Sebastiana Milewskiego.
38' Z rzutu wolnego dośrodkował Marko Vejinović, a Dawid Kudła pewnie złapał piłkę.
37' Vamara Sanogo faulował Michała Nalepę.
36' Michał Nalepa faulowany przez Giórgosa Mygasa.
35' Maciej Jankowski faulował w ataku Patrika Mraza.
35' Tomasz Nawotka gra na prawej obronie, Patrik Mraz zszedł z lewej na środek, a Giórgos Mygas został przesunięty z prawej na lewą.
34' Martin Tóth w 5 z 11 meczów, które zagrał w Zagłębiu, schodził z boiska z powodu kontuzji.
34' Strzał Marko Vejinovicia z 25 metrów blokowany przez Patrika Mraza.
33' zmiana Martin Tóth schodzi z boiska przy wsparciu Grzegorza Buczka i Marcela Płachty, a do gry wchodzi Tomasz Nawotka.
31' Na boisku leży Martin Tóth, który wcześniej próbować przerwać akcję Michała Janoty
31' Piotr Polczak przerwał rajd Michała Nalepy.
30' Patrik Mraz dośrodkował z lewej strony boiska, ale Vamara Sanogo nie opanował futbolówki w polu karnym.
29' Marko Vejinović mocno zakręcił piłkę z rzutu rożnego, a Maciej Jankowski nie zdołał dobrze zamknąć akcji strzałem.
28' Giórgos Mygas wybija piłkę na róg po akcji Adama Marciniaka.
28' Rajd Luki Zaradnii i strzał z 20 metrów zablokowany przez Martina Tótha.
26' Z lewej strony boiska dośrodkował Patrik Mraz, a Giorgi Iwaniszwili spudłował z około 4 metrów z ostrego kąta.
25' Szymon Pawłowski upadł w polu karnym Arki, ale nikt z naszych graczy nie protestuje, więc raczej nie było faulu.
25' Walka Vamary Sanogo z Adamem Marciniakiem. Aut dla Zagłębia na wysokości pola karnego gospodarzy.
24' Giórgós Mygas podał do Giorgiego Iwaniszwilego, a ten przegrał walkę z Frederikiem Helstrupem.
23' Mateusz Możdżeń faulowany w środku boiska przez Adama Deję.
23' Dawid Kudła łapie piłkę dośrodkowaną przez Damiana Zbozienia.
23' Luka Zarandia wyłożył piłkę w polu karnym do Adama Marciniaka, który oddał celny strzał na naszą bramkę. Dawid Kudła odbija piłkę.
22' Maciej Jankowski nie zdążył wrócić ze spalonego.
20' Marko Vejinović faulował Sebastiana Milewskiego w środku boiska.
19' Płąski strzał Adama Dei z około 25 metrów. Broni Dawid Kudła.
19' Dawid Kudła łapie piłkę dośrodkowaną przez Adama Marciniaka z lewej strony boiska.
18' Po dośrodkowaniu Damiana Zbozienia z prawej strony boiska piłkę wybija Piotr Polczak.
18' Na trybunie fanatyków Arki prezentowane jest efektowne racowisko.
18' Z ponad 20 metrów prawą nogą uderzył Mateusz Możdżeń. Pavels Steinbors odbił piłkę w bok, a dalej już zajął się akcją Adam Marciniak.
16' Prostopadłe podanie Sebastiana Milewskiego w stronę Vamary Sanogo. W akcję wmieszał się Frederik Helstrup.
15' Mateusz Możdżeń faulowany na połowie Arki.
15' Adam Danch czystym wślizgiem odebrał piłkę Vamarze Sanogo.
14' Giorgi Iwaniszwili faulował w ataku Adama Marciniaka.
13' Po akcji środkiem boiska Marko Vejinović niecelnie strzelał z 20 metrów.
12' Vamara Sanogo próbował odebrać piłkę Adamowi Danchowi, ale nabawił się przy tym jakiegoś urazu i leży na murawie.
11' Giorgi Iwaniszwili na spalonym po podaniu Vamary Sanogo.
10' Po akcji Damiana Zbozienia i zagraniu piłki w pole karne interweniował Mateusz Możdżeń.
10' Damian Zbozień z autu wrzucił na pole karne, a piłkę do przodu wybił głową Piotr Polczak.
9' Po błędzie Martina Tótha Luka Zarandia uderzał zza narożnika pola karnego. Piłkę zablokował Sebastian Milewski.
8' Damian Zbozień dośrodkował z prawej strony boiska a Maciej Jankowski najpierw przegrał powietrzną walkę z Giórgosem Mygasem, a po chwili lekko strzelił głową i broni Dawid Kudła.
6' Maciej Jankowski uderzał lewą nogą z około 25 metrów. Niecelnie.
5' Z lewej strony boiska dośrodkował Michał Janota. Martin Tóth wybił piłkę z pola karnego.
4' Lewą nogą z rzutu wolnego uderzył Michał Janota. Piłka przeleciała wysoko nad bramką i wpadła na trybunę "Górka".
3' Michał Janota faulowany przez Giórgosa Mygasa 30 metrów od bramki.
2' Grający w masce ochronnej Maciej Jankowski zgrywał piłkę klatką piersiową do Damiana Zbozienia, ale zabrakło dokładności.
1' Dawid Ryndak urwał się prawą stroną boiska i oddał strzał z pola karnego. Piłka trafiła w boczną siatkę.
1' gwizdek Gramy!
0' 17:57 Sędziowska trójka już wyprowadziła piłkarzy obu zespołów na murawę. Arka dziś zagra w żółtych koszulkach, niebieskich spodenkach i żółtych getrach. Zagłębie całe na czerwono. Za chwilę ruszamy!
0' 17:55 Tradycyjnie przed wejściem piłkarzy na boisko w Gdyni słychać zespół 2+1 śpiewający o malowaniu świata na żółto i niebiesko. W Sosnowcu w tej rundzie słuchaliśmy fragmentów z "Mission: Impossible" i "Vabanku". Przy okazji meczu z Koroną można byłoby już zmienić repertuar i zagrać "Time to say goodbye".
0' 17:50 Na ławce rezerwowych Zagłębia znaleźli się dwaj młodzieńcy - Kacper Radkowski i Roman Janicki. Niewykluczone, że zawodnicy ci dostaną dziś szansę debiutu w Lotto Ekstraklasie. Wspomniany już w poprzednim wpisie Dawid Ryndak dostał taką właśnie szansę w końcówce sezonu 2007/2008, gdy sosnowiczanie już stracili szansę na wydostanie się ze strefy spadkowej. Teoretycznie Zagłębie dziś już może grać na luzie, teoretycznie większa presja ciąży na Arce. A jak to będzie wyglądało na boisku?
0' 17:40 Zagłębie nie przegrało żadnego z czterech ostatnich meczów z Arką Gdynia i mamy nadzieję, że ta seria będzie kontynuowana. Ponadto Arka jest jedną z trzech drużyn, z którymi w tym sezonie nasz zespół nie przegrał (pozostałe dwa to Miedź Legnica i Wisła Kraków). W czterech poprzednich spotkaniach pomiędzy Zagłębiem a Arką każda z drużyn strzelała co najmniej dwa gole. W rozegranym 11 marca 2016 meczu o punkty I ligi grało dwóch piłkarzy, którzy wyjdą dziś na boisko w pierwszym składzie - Michał Nalepa w Arce i Dawid Ryndak w Zagłębie. Popularny "Denver" miał w tamtym spotkaniu udział przy samobójczym golu strzelonym przez Krzysztofa Sobieraja.
0' 17:30 Na stadionie w Gdyni zabraknie dziś kibiców Zagłębia. Oficjalnym powodem nieobecności są prace remontowe związane z przystosowaniem stadionu do Mistrzostw Świata U-20, które już wkrótce rozpoczną się w Polsce. Z sektora, na którym zwykle siedzą w Gdyni goście, zniknęła siatka oraz ścianki z plexi i w tej chwili ten sektor nie różni się od innych na stadionie.
0' 17:20 Pięciu zmian dokonał trener Valdas Ivanauskas w porównaniu do meczu ze Śląskiem Wrocław. Za Lukáša Hroššo zagra Dawid Kudła. W środku obrony w miejsce Michaela Heinlotha zagra Martin Tóth. Zmiana ustawienia na 4-5-1 sprawiła, że poza składem znalazł się drugi wahadłowy w niedzielnym meczu Tomasz Nawotka. Na prawej pomocy zagra Dawid Ryndak, a na lewej Giorgi Iwaniszwili. Ze składu wypadli także Giorgi Gabedawa i Olaf Nowak, a rolę napastnika będzie pełnił Vamara Sanogo.
0' 17:10 Zagłębie już straciło szanse na utrzymanie w Lotto Ekstraklasie i mecz w Gdyni, podobnie jak dwa kolejne spotkania, są już tylko grą o honor. Dla Arki natomiast stawka jest o wiele większa. Gdynianie walczą o zachowanie ligowego bytu. Przed nimi mecze z Zagłębiem Sosnowiec i Wisłą Kraków, a więc dwoma zespołami, które już nie mają za bardzo o co grać. W ostatniej kolejce Arka jedzie do Wrocławia i zapewne chciałaby zagrać ze Śląskiem już jako zespół pewny utrzymania.
0' 17:00 Dzień dobry, witamy ze stadionu w Gdyni i zapraszamy na relację z meczu 35. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu z Arką GdyniaGaleria zdjęć z meczu z Arką Gdynia Zapraszamy do galerii zdjęć z meczu Arki Gdynia z Zagłębiem Sosnowiec. Prezentujemy w niej 27 fotografii z trybun oraz boiska. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z Arką GdyniaKonferencja prasowa po meczu z Arką Gdynia Na konferencji po spotkaniu Zagłębia Sosnowiec z Arką Gdynia pojawilli się Valdas Ivanauskas oraz Jacek Zieliński. » Czytaj więcej
Arka - Zagłębie 2:0Arka - Zagłębie 2:0 Grajace od 46. minuty w dziesiątkę Zagłębie przegrało w Gdyni z Arką 0:2. Gole dla gospodarzy padły w końcówce meczu - w 85. minucie trafił Maciej Jankowski, a w 7. minucie doliczonego czasu wynik meczu ustalił Luka Zarandia. » Czytaj więcej