2019-03-02, 15:30 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
4:1(1:1)
Korona Kielce
Stroje: czerwono-żółte (4-4-2)
31. Lukáš Hroššo 11. Giórgos Mygas (90+3' 17. Michael Heinloth) 25. Piotr Polczak 5. Martin Tóth (46' 16. Mateusz Cichocki) 2. Patrik Mraz 7. Tomasz Nawotka (89' 99. Giorgi Iwaniszwili) 31. Lukáš Greššak 21. Sebastian Milewski 8. Szymon Pawłowski 22. Žarko Udovičić 88. Olaf Nowak   Rezerwowi: 1. Dawid Kudła 14. Dawid Ryndak 17. Michael Heinloth   Trener: Robertas Poskus
1:0 - Olaf Nowak 19' 1:1 - Elia Soriano 35' (k.) 2:1 - Žarko Udovičić 53' 3:1 - Giórgos Mygas 56' 4:1 - Patrik Mraz 90+1'
22' Piotr Polczak 29' Ivan Marquez 45+2' Aleksandar Bjelica 83' Ivan Marquez 83' Ivan Marquez
1. Michał Miśkiewicz 26. Bartosz Rymaniak 33. Ivan Marquez 5. Adnan Kovačević 8. Aleksandar Bjelica 27. Matej Pučko (57' 7. Marcin Cebula) 13. Oliver Petrak(57' 14. Jakub Żubrowski) 6. Ognjen Gnjatić 10. Ivan Jukić 24. Wato Arweladze (46' 91. Felicio Brown Forbes) 89. Elia Soriano   Rezerwowi: 97. Jakub Osobiński 3. Joonas Tamm 7. Marcin Cebula 21. Łukasz Kosakiewicz 11. Michael Gardawski 14. Jakub Żubrowski   Trener: Gino Lettieri
Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa) - Tomasz Niemirowski (Warszawa), Jakub Ślusarski (Kraków). Techniczny: Robert Marciniak (Kraków). VAR: Piotr Lasyk (Bytom), AVAR: Michał Obukowicz (Warszawa)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 35 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu. Koronę mamy z głowy!
90+3' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu. Michael Heinloth za Giórgosa Mygasa.
90+1' gol - piłka nożna 4:1 Szymon Pawłowski podał z rogu na pole karne do Sebastiana Milewskiego. Piłkę po strzale "Majlo" odbił Michał Miśkiewicz, a z 5 metrów dobił ją Patrik Mraz.
90' Dośrodkowanie Žarko Udovičicia z rogu. Zablokowany strzał Giórgosa Mygasa i kolejny korner.
90' Zza pola karnego uderzył Giórgos Mygas. Piłkę na róg wybił Michał Miśkiewicz.
89' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Giorgi Iwaniszwili za Tomasza Nawotkę.
88' 18 metrów przed bramką Piotr Polczak nie pozwolił na oddanie strzału Felicio Brownowi Forbesowi.
88' Elia Soriano w środku boiska faulowany przez Piotra Polczaka.
87' Giórgos Mygas na spalonym po podaniu Tomasza Nawotki.
86' Lukas Hrosso pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzut rożnego.
86' Potężny strzał Jakuba Żubrowskiego z około 30 metrów. Lecącą do bramki piłkę na róg wybija Lukas Hrosso
84' Z rzutu wolnego dośrodkował Szymon Pawłowski. Próbował strzelać głową Piotr Polczak, a piłka ostatecznie spadła pod nogi Giórgosa Mygasa, który lewą nogą strzelił sporo nad bramką.
83' druga żółta -czerwona Ivan Marquez sfaulował Žarko Udovičicia i obejrzał za to drugą w dzisiejszym meczu żółtą kartkę. Jemu już dziękujemy za grę.
82' Felicio Brown Forbes faulował w ataku Patrika Mraza.
81' Giórgos Mygas przed polem karnym przerwał akcję Ivana Jukicia.
81' Ivan Jukić faulowany przez Giórgosa Mygasa.
79' Tomasz Nawotka faulowany przez Ivana Jukicia.
78' Kontra Zagłębia i trochę za mocne podanie Žarko Udovičicia w pole karne.
78' Po dośrodkowaniu Marcina Cebuli Bartosz Rymaniak zgrywa piłkę na dalszym słupku, a w końcu interweniuje Lukas Hrosso.
77' Faul Giórgosa Mygasa na Marcinie Cebuli po lewej stronie boiska.
76' Felicio Brown Forbes przyjmował piłkę ręką w polu karnym.
76' Giórgos Mygas zatrzymał rajd Adnana Kovacevicia.
74' Sfrustrowany stratą piłki Marcin Cebula sfaulował Tomasza Nawotkę.
74' Sebastian Milewski faulował Marcina Cebulę na połowie gości.
72' Piotr Polczak interweniuje w polu karnym po wrzutce Aleksandra Bjelicy i jest faulowany przez Felicio Browna Forbesa.
72' Szymon Pawłowski na lewo do Žarko Udovičicia. Miękka wrzutka i udane interwencja Ivana Marqueza.
71' Michał Miśkiewiz łapie piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
71' Jakub Żubrowski wślizgiem uprzedził Žarko Udovičicia i mamy róg.
70' Felicio Brown Forbes faulował w ataku Mateusza Cichockiego.
69' Zagłębie zamknięte w polu karnym, Trochę niepewna interwencja Lukasa Hrosso po strzale z dystanu, ale udało się z tego wyjść bez szwanku.
69' Tomasz Nawotka faulował w ataku Aleksandra Bjelicę.
68' Pojedynek Szymona Pawłowskiego z Ognjenem Gnjaticiem. Nasz kapitan już wyjechał z piłką poza końcową linię.
67' Tomasz Nawotka podawał w pole karne do Szymona Pawłowskiego. Piłkę na aut wybił Ivan Marquez.
67' Faul Giórgosa Mygasa na Ivanie Jukiciu.
66' Rzut wolny dla Korony z prawej strony boiska. Bartosz Rymaniak zderzył się w polu karnym z Piotrem Polczakiem. Grę wznowi Lukas Hrosso.
64' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu wolnego piłka odbija się rykoszetem w polu karnym i trafia w ręce bramkarza.
63' Faulowany Olaf Nowak.
62' Po dośrodkowaniu Marcina Cebuli obok bramki główkował Adnan Kovacević.
60' Felicio Brown Forbes faulowany przez Mateusza Cichockiego tuż za boczną linią pola karnego.
60' Giórgos Mygas faulował Aleksandra Bjelicę.
57' zmiana Podwójna zmiana w Koronie jeszcze przed wznowieniem gry. Marcin Cebula i Jakub Żubrowski za Olivera Petraka i Mateja Puckę.
56' gol - piłka nożna 3:1 Žarko Udovičić krótko rozegrał róg z Szymonem Pawłowskim, a następnie dośrodkował w pole karne, a Giórgos Mygas przyjął piłkę na 5.metrze i pokonał Michała Miśkiewicza.
56' Žarko Udovičić dośrodkował i mamy kolejny róg.
56' Zablokowany strzał Szymona Pawłowskiego. Piłka trafia w boczną siatkę i będzie róg.
55' Rośli gracze Korony wybijają piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska.
55' Sosnowiczanie idą za ciosem i mają rzut rożny.
54' Žarko Udovičić zaprezentował "cieszynkę" w postaci gestu oznaczającego monitor.
53' gol - piłka nożna 2:1 Szymon Pawłowski podał na pole karne do Žarko Udovičicia, który zgubił krycie i w sytuacji sam na sam strzałem lewą nogą pokonał Michała Miśkiewicza.
52' Žarko Udovičić zakręcił Bartoszem Rymianiakiem i zagrał piłkę w pole bramkowe, ale Olafowi Nowakowi nie udało się dobrze dostawić nogi.
52' Bartosz Rymaniak wybił piłkę z pola karnego po wrzutce Szymona Pawłowskiego.
51' Stojący na bliższym słupku Olaf Nowak wybija głową piłkę po wrzutce Mateja Pucki z rogu.
51' Mateusz Cichocki wybija na rzut rożny piłkę po dośrodkowaniu Felicio Browna Forbesa.
49' Z rzutu wolnego dośrodkował Žarko Udovičić. Piłkę na aut wybił stojący w murze Elia Soriano
49' Sędzia najpierw zastosował przywilej korzyści po faulu na Szymonie Pawłowskim, ale za chwilę przerwał grę.
48' Strzał Ivana Jukicia z linii pola karnego zablokowany przez Mateusza Cichockiego. Próbował jeszcze dobijać Elia Soriano, ale bez powodzenia.
47' Mateusz Cichocki interweniował w powietrzu po dośrodkowaniu Mateja Pucki.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Zmiana także w Koronie. Felicio Brown Forbes w miejsce Wato Arweladze.
46' zmiana Jedna zmiana w Zagłębiu przed drugą połową. Mateusz Cichocki za Martina Tótha.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry sędzia zakończył pierwszą połowę.
45+2' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu wolnego piłkę łapie Michał Miśkiewicz.
45+2' żóta kartka Żółta kartka dla Aleksandra Bjelicy za faul na Szymonie Pawłowskim.
45' doliczony czas +2
44' Szymon Pawłowski wrzucił piłkę w pole karne, a Giórgos Mygas oddał trochę ekwilibrystyczny strzał, po którym futbolówka spadła na siatkę.
43' Szymon Pawłowski zagrał na lewo w stronę Patrika Mraza. Piłkę na aut wybił Matej Pucko.
41' Swoją drogą sędzia Tomasz Kwiatkowski ma specyficzne kryteria oceniania co się nadaje na rzut karny, a co nie. W meczu ze Śląskiem Vamara Sanogo dostał w polu karnym łokciem w głowę i nie było "wapna", a w meczu z Wisłą podyktował dla "Białej Gwiazdy" karnego, gdy Paweł Brożek ewidentnie symulował.
39' Dzisiejsza "jedenastka" była już jedenastą w tym sezonie podyktowaną przeciwko Zagłębiu. W tym aspekcie nie ma nikogo "lepszego" w lidze od nas.
37' Wato Arweladze pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki przed polem karnym.
35' gol - po karnym 1:1 Z 11 metrów do bramki trafił Elia Soriano. Sędzia nawet nie sprawdzał na VAR.
34' Wato Arweladze faulowany w polu karnym przez Lukasa Gressaka.
33' Wato Arweladze wbiegł z piłką w pole karne, ale w porę interweniował Lukas Hrosso.
33' Strzał Aleksandra Bjelicy zza narożnika pola karnego zablokowany przez Martina Tótha.
32' Wato Arweladze trafia w mur z rzutu wolnego.
31' Martin Tóth faulował Elię Soriano 22 metrów przed bramką.
30' Zagłębie pozostało w posiadaniu piłki, ale Szymon Pawłowski strzelił z ponad 20 metrów wysoko nad bramką.
30' Elia Soriano wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
29' Ivan Marquez faulował Olafa Nowaka na 30. metrze
29' żóta kartka Żółta kartka dla Ivana Marqueza. Mało zwrotny stoper Korony łatwo został minięty przez Žarko Udovičicia i faulował Serba.
28' Szymon Pawłowski nakładką wszedł w Ogjena Gnjaticia.
28' Matej Pucko faulował Olafa Nowaka.
28' Olaf Nowak wrócił na plac gry i jesteśmy w komplecie.
27' Utykający Olaf Nowak zszedł poza boisko i tam jest opatrywany przez Grzegorza Buczka i Marcela Płachtę.
26' W środku boiska leży Olaf Nowak i na murawę wbiegli masażyści sosnowiczan.
25' Szymon Pawłowski faulowany przez Wato Arweladze.
24' Po dośrodkowaniu Žarko Udovičicia z rzutu wolnego piłkę wybija Bartosz Rymaniak.
23' Aleksandar Bjelica faulował Olafa Nowaka i mu się upiekło, bo chyba powinna być za to kartka.
22' żóta kartka Żółta kartka dla Piotra Polczaka, który we wcześniejszej fazie akcji faulował Elię Soriano.
21' Aleksandar Bjelica oddał strzał zza pola karnego. Bez kłopotu łapie Lukas Hrosso.
20' Zagłębie po raz pierwszy w tym roku obejmuje prowadzenie.
19' gol - piłka nożna 1:0 Elia Soriano stracił piłkę na połowie Zagłębia na rzecz Žarko Udovičicia. Serb od razu, jeszcze zza połowy zagrał lewą nogą do przodu, a Olaf Nowak wyprzedził Ivana Marqueza i zdołał strzelić prawą nogą tuż przed interweniującym Michałem Miśkiewiczem i piłka wpadła do bramki przy dalszym słupku.
19' Rzut wolny dla Korony z prawej strony boiska. Wato Arweladze dośrodkował za mocno i piłka wyszła poza boisko.
18' Kontra Zagłębia. Sebastian Milewski dał się jednak zatrzymać Ivanowi Marquezowi.
18' Giórgos Mygas wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Wato Arweladze.
17' Fanatycy Korony zaprezentowali oprawę upamiętniającą Żołnierzy Wyklętych.
16' Žarko Udovičić na spalonym.
16' Žarko Udovičić uruchomił Patrika Mraza, który dośrodkował z lewej strony boiska, a w polu karnym piłkę głową wybił Adnan Kovacević.
13' Ognjen Gnjatić faulował w środkowym kole Lukasa Gressaka.
13' Ivan Marquez ruszył z piłką do przodu, ograł Sebastiana Milewskiego i zdecydował się na strzał z 25 metrów. Sporo nad bramką.
11' Giórgos Mygas odebrał piłkę rywalowi w środku boiska i ruszył w stronę kieleckiej bramki. Gdy był w polu karnym zdecydował się na zagranie przed bramkę, ale Ivan Marquez zdążył zablokować piłkę.
9' Wato Arweladze podał piłkę ze środka na lewą stronę do Ivana Jukicia, który uderzył po ziemi w krótki róg . Broni nasz bramkarz.
8' Piotr Polczak i Patrik Mraz interweniują w polu karnym po akcji kielczan lewą stroną boiska.
7' Tomasz Nawotka faulował Aleksandra Bjelicę.
5' Tym razem krótkie rozegranie rogu między Žarko Udovičiciem i Szymonem Pawłowskim. Po dośrodkowaniu Serba gracze Korony wybijają piłkę.
5' Žarko Udovičić dośrodkował z narożnika boiska. W polu karnym powstało lekkie zamieszanie i Patrik Mraz wywalczył kolejny korner.
4' Po rajdzie Tomasza Nawotki prawą stroną boiska mamy rzut rożny.
3' Strzał Ivana Jukicia po akcji lewą stroną zablokowany przed polem karnym prze Giórgosa Mygasa.
2' Olaf Nowak w środku boiska faulował Olivera Petraka.
1' Aleksandar Bjelica po akcji lewą stroną dośrodkował poza końcową linią.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Korona
0' 15:27 Teraz zmiana repertuaru i muzyka z "Mission: Impossible", a to znak, że sędziowie wyprowadizli piłkarzy obu zespołów na boisko. Sosnowiczanie dziś w czarnych koszulkach i spodenkach oraz białych getrach, Korona w pasiastych żółto-czerwonych koszulkach, czerwonych spodenkach i getrach. Kapitanami obu zespołów są dobrzy koledzy, którzy przez kilka lat wspólnie grali w Zagłębiu Lubin - Szymon Pawłowski i Bartosz Rymaniak.
0' 15:20 Z głośników słychać motyw z filmu "Vabank", który tej wiosny towarzyszy meczom Zagłębia rozgrywanym na Stadionie Ludowym. W meczu z Arką Gdynia się udało wywalczyć komplet punktów. Może i dziś będzie podobnie. Tymczasem w ostatniej chwili dowiedzieliśmy się o zmianie w składzie Korony dokonanej po rozgrzewce. W pierwszym składzie zagra Serb z holenderskim paszportem Aleksandar Bjelica, a na ławce siądzie Łukasz Kosakiewicz.
0' 15:10 Zagłębie przegrało sześć ostatnich meczów z Koroną Kielce. Wiosną 2005 w dawnej II lidze 0:1 w Kielcach, w sezonie 2007/208 2:3 w lidze w Wodzisławiu Śląskim i 0:2 dwa razy w Kielcach - w lidze i Pucharze Polski. W sezonie 2017/2018 1:2 na Stadionie Ludowym w lidze i jesienią 2018 1:3 na wyjeździe w meczu ligowym. Czas już z tym skończyć i zdobyć jakieś punkty w potyczce ze "złocisto-krwistymi".
0' 15:00 Aż ośmiu obcokrajowców zagra w pierwszym składzie Korony Kielce. Polskie "rodzynki" to bramkarz Michał Miśkiewicz i dwaj boczni obrońcy Bartosz Rymaniak i Łukasz Kosakiewicz. Oprócz nich zagra trzech Bośniaków (dwóch ma także obywatelstwo chorwackie, więc nie obowiązują ich restrykcje dla piłkarzy spoza UE), Chorwat, Słoweniec, Gruzin, Hiszpan i Niemiec. W zespole z Kielc cztery zmiany w porównaniu do poprzedniego meczu z Pogonią Szczecin, który zakończył się podziałem punktów. Joonas Tamm, Michael Gardawski, Jakub Żubrowski, Felicio Brown Forbes siedzą na ławce rezerwowych, a Maciej Górski znalazł się poza meczową osiemnastką. Ich miejsce zajęli Matej Pucko, Wato Arweladze, Elia Soriano, Ivan Jukić i Łukasz Kosakiewicz.
0' 14:50 Na ławce rezerwowych Zagłębia i w jej okolicy zabraknie także trenera Valdasa Ivanauskasa na którego karząca ręka Komisja Ligi nałożyła dwa mecze dyskwalifikacji. Zobaczymy, skąd Litwin będzie oglądał dzisiejsze spotkanie. Teoretycznie może usiąść tuż za ławką rezerwowych, ale zobaczymy, czy ta się stanie. Obowiązki pierwszego trenera będzie dziś pełnił inny Litwin - asystent Ivanauskasa Roberta Poškus. To on już stanął przed kamerami Canal+ Sport do wywiadu z Mają Strzelczyk, a po spotkaniu pojawi się na konferencji prasowej.
0' 14:40 Dwie wymuszone zmiany w składzie Zagłębia w porównaniu do spotkania z Górnikiem Zabrze. Nie zagrają Mateusz Możdżeń, któremu występ uniemożliwia klauzula zamieszczona w umowie transferowe oraz Vamara Sanogo, który został zdyskwalifikowany na cztery mecze kary za czerwoną kartkę obejrzaną przed tygodniem w Zabrzu. W ich miejsce do jedenastki wskoczyli Sebastian Milewski i Olaf Nowak. Bardzo ubogo prezentuje się również ławka rezerwowych, na której usiądzie zaledwie pięciu zawodników. Tomasz Nowak, Martin Pribula i Bartłomiej Babiarz są wykluczeni na dłużej z powodu ciężkich kontuzji, a Giorgi Gabedawa boryka się z mniej groźnym urazem, ale znowu nie może pojawić się na boisku.
0' 14:30 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację na żywo z meczu 24. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Koroną Kielce.
Trzecia galeria zdjęć z meczu Zagłębie - KoronaTrzecia galeria zdjęć z meczu Zagłębie - Korona Zapraszamy do obejrzenia kolejnej galerii zdjęć ze spotkania Zagłębia Sosnowiec z Koroną Kielce. » Czytaj więcej
Galeria zdjęć z meczu z Koroną cz.2Galeria zdjęć z meczu z Koroną cz.2 Zapraszamy do obejrzenia kolejnej porcji fotek ze spotkania Zagłębia przeciwko kieleckiej Koronie. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z KoronąKonferencja prasowa po meczu z Koroną Po wygranym 4:1 spotkaniu z Koroną Kielce odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Gino Lettieri oraz drugi trener Zagłębia Sosnowiec, Robertas Poškus. » Czytaj więcej
Skrót meczu z KoronąSkrót meczu z Koroną Ekstraklasa udostępniła na swojej stronie skrót meczu Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce. Naprawdę warto obejrzeć, jak sosnowiczanie odnieśli najwyższe w tym sezonie zwycięstwo. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z KoronąZdjęcia z meczu z Koroną Prezentujemy pierwszy fotoreportaż z dzisiejszego meczu Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce, wygranego przez naszą drużynę 4-1. » Czytaj więcej
Korona strąconaKorona strącona Zagłębie rozbiło Koronę Kielce 4:1. Bohaterem meczu był Žarko Udovičić, który strzelił bramkę (53') i asystował przy golach Olafa Nowaka (19') i Giórgosa Mygasa (56'). Czwartą bramkę zdobył Patrik Mraz (90+1') » Czytaj więcej